March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SO Newsome 2:17.50 10
2 Kylie Kanaar SO Springstead 2:24.16 8
3 Callie Friske SR Calvary Christian (Clr) 2:26.05 6
4 Katherine Repka FR Seminole 2:27.30 5
5 Emma Haraminac SR St. Petersburg 2:29.36 4
6 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 2:30.05 3
7 Emily Rollins SR East Lake 2:32.01 2
8 Krista Huss FR Newsome 2:32.32 1
9 Haley Lewis SR Mitchell 2:34.58 -
10 Lillian Cowley JR Newsome 2:34.81 -
11 Jasmine Hernandez FR Northside Christian 2:35.23 -
12 Kenzie Johnson SO Braden River 2:35.51 -
13 Chantille Sosa FR Palm Harbor University 2:35.55 -
14 Lindie Mayer FR Citrus Park Christian 2:35.72 -
15 Taylor Sabo SR Clearwater 2:37.36 -
16 Jenson Mayer JR Citrus Park Christian 2:38.54 -
17 Lauren Lopez SO Clearwater 2:39.69 -
18 Gretchen Ranson SO Countryside 2:41.30 -
19 Allison White SO Mitchell 2:41.52 -
20 Kathryn Forsyth JR Newsome 2:41.92 -
21 Kalli Johnson SR Braden River 2:42.31 -
22 Victoria Brierley SO Countryside 2:42.85 -
23 Kaela Curry SO Palm Harbor University 2:43.66 -
24 Chigozie Ikegwu JR Osceola (Seminole) 2:43.98 -
25 Vanessa Galiano FR East Lake 2:44.61 -
26 Tatiana Mier JR Hardee 2:45.09 -
27 Liberty Adams FR Osceola (Seminole) 2:45.21 -
28 Flori Schneider SR Palmetto 2:46.03 -
29 Makenna Myrick SO St. Petersburg 2:46.64 -
30 Cameron Mosier JR Boca Ciega 2:47.36 -
31 Ashley Eagan FR St. Petersburg 2:47.43 -
32 Jenna LaPlume SR Clearwater 2:49.24 -
33 Danielle Smith JR Calvary Christian (Clr) 2:50.28 -
34 Brooke McGreevy SO Braden River 2:51.28 -
35 Juliana Chambers JR Riverview (Sarasota) 2:51.36 -
36 Jessie Spoor FR Osceola (Seminole) 2:53.00 -
37 Alyssa Williams FR Springstead 2:53.51 -
38 Teagan Coyte SO Braden River 3:02.09 -
39 Courtney Fornshell JR Clearwater 3:06.93 -
40 Zoey Sikes FR Pinellas Park 3:09.71 -
41 Ashlee Lenz FR Riverview (Sarasota) 3:10.07 -
42 Jeanne Hamer FR Largo 3:17.28 -
43 Rachel Bennett SO Booker 3:18.60 -
44 Olivia Senentz FR St. Petersburg Catholic 3:20.45 -
45 Alexis Kerrigan SO Boca Ciega 3:21.89 -
46 Anerri Patel FR Countryside 3:22.16 -
47 Angelina Woodring SO Countryside 3:33.46 -
48 Tyler Moseley SR Hardee 3:46.79 -
  Ava Abrahams FR St. Petersburg DNS   
  Jaida Hall JR Mitchell DNS   
  Helena Leitner FR Northeast (SP) DNS   
  Sara Cunningham FR St. Petersburg Catholic DNS   
  Catelin Lipham SR Berkeley Prep DNS   
  Tiana Luangsouphom JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Summer Toenjes SO Largo DNS   
  Nawal Elhajoui SO Booker DNS   
  Adriana Mier FR Hardee DNS   
  Ashlyn Goldstein FR Gibbs DNS   
  Tierney Jenkins SO Gibbs DNS   
  Savannah Taylor SR Dixie Hollins DNS   
  Pauline Pech FR Booker DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SO Newsome 2:17.50 10
2 Kylie Kanaar SO Springstead 2:24.16 8
3 Callie Friske SR Calvary Christian (Clr) 2:26.05 6
4 Katherine Repka FR Seminole 2:27.30 5
5 Emma Haraminac SR St. Petersburg 2:29.36 4
6 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 2:30.05 3
7 Emily Rollins SR East Lake 2:32.01 2
8 Krista Huss FR Newsome 2:32.32 1
9 Haley Lewis SR Mitchell 2:34.58 -
10 Lillian Cowley JR Newsome 2:34.81 -
11 Jasmine Hernandez FR Northside Christian 2:35.23 -
12 Kenzie Johnson SO Braden River 2:35.51 -
14 Lindie Mayer FR Citrus Park Christian 2:35.72 -
15 Taylor Sabo SR Clearwater 2:37.36 -
16 Jenson Mayer JR Citrus Park Christian 2:38.54 -
18 Gretchen Ranson SO Countryside 2:41.30 -
19 Allison White SO Mitchell 2:41.52 -
21 Kalli Johnson SR Braden River 2:42.31 -
22 Victoria Brierley SO Countryside 2:42.85 -
25 Vanessa Galiano FR East Lake 2:44.61 -
27 Liberty Adams FR Osceola (Seminole) 2:45.21 -
  Adriana Mier FR Hardee DNS   
  Catelin Lipham SR Berkeley Prep DNS   
  Ava Abrahams FR St. Petersburg DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Lauren Lopez SO Clearwater 2:39.69 -
20 Kathryn Forsyth JR Newsome 2:41.92 -
24 Chigozie Ikegwu JR Osceola (Seminole) 2:43.98 -
28 Flori Schneider SR Palmetto 2:46.03 -
29 Makenna Myrick SO St. Petersburg 2:46.64 -
30 Cameron Mosier JR Boca Ciega 2:47.36 -
31 Ashley Eagan FR St. Petersburg 2:47.43 -
32 Jenna LaPlume SR Clearwater 2:49.24 -
33 Danielle Smith JR Calvary Christian (Clr) 2:50.28 -
34 Brooke McGreevy SO Braden River 2:51.28 -
35 Juliana Chambers JR Riverview (Sarasota) 2:51.36 -
36 Jessie Spoor FR Osceola (Seminole) 2:53.00 -
37 Alyssa Williams FR Springstead 2:53.51 -
38 Teagan Coyte SO Braden River 3:02.09 -
40 Zoey Sikes FR Pinellas Park 3:09.71 -
41 Ashlee Lenz FR Riverview (Sarasota) 3:10.07 -
45 Alexis Kerrigan SO Boca Ciega 3:21.89 -
48 Tyler Moseley SR Hardee 3:46.79 -
  Savannah Taylor SR Dixie Hollins DNS   
  Summer Toenjes SO Largo DNS   
  Nawal Elhajoui SO Booker DNS   
  Tiana Luangsouphom JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Jaida Hall JR Mitchell DNS   
  Helena Leitner FR Northeast (SP) DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Chantille Sosa FR Palm Harbor University 2:35.55 -
23 Kaela Curry SO Palm Harbor University 2:43.66 -
26 Tatiana Mier JR Hardee 2:45.09 -
39 Courtney Fornshell JR Clearwater 3:06.93 -
42 Jeanne Hamer FR Largo 3:17.28 -
43 Rachel Bennett SO Booker 3:18.60 -
44 Olivia Senentz FR St. Petersburg Catholic 3:20.45 -
46 Anerri Patel FR Countryside 3:22.16 -
47 Angelina Woodring SO Countryside 3:33.46 -
  Tierney Jenkins SO Gibbs DNS   
  Ashlyn Goldstein FR Gibbs DNS   
  Sara Cunningham FR St. Petersburg Catholic DNS   
  Pauline Pech FR Booker DNS