February 23, 2019
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kamari Dawn SO Rockledge 2:20.30 10
2 Gabrielle Johnson SO Winter Park 2:22.12 8
3 Jazlin Dailey FR Winter Park 2:22.32 6
4 Clarisa Groff FR Winter Park 2:29.63 5
5 Vel'Lance Wells SR Kathleen 2:33.92 4
6 Margaret Ward SR Rockledge 2:35.82 3
7 Amalie Aune SO Oviedo 2:36.69 2
8 Abigail Lake SR Rockledge 2:38.07 1
9 Isabella Nemcik SR Dr. Phillips 2:40.74 -
10 Teaghan Connolly SO Dr. Phillips 2:41.23 -
11 Ariana Ramos Mercado SO Harmony 2:42.27 -
12 Vanessa Bolen SR Harmony 2:42.47 -
13 Lillyanna Bienz JR John Carroll 2:47.17 -
14 Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:51.59 -
15 Jo'Kierra Kelly SO Kathleen 2:51.97 -
16 Tayra Torres Zapata FR Lake Nona 2:53.40 -
17 Jodie Ramos FR Space Coast 2:54.63 -
18 Tiffany Wangui SO Cypress Creek 2:55.55 -
19 Nikki Owji FR Oviedo 2:56.35 -
20 Wileishka Rodriguez Pabon JR Ridge Community 2:57.36 -
21 Jasmine Elliot SO Liberty 2:58.57 -
22 Danielle Fruhwirth FR Oviedo 2:59.38 -
23 Sonia Santibanez SR Kathleen 3:02.36 -
24 Carine Gourdet JR Cypress Creek 3:08.44 -
25 Jaiden Martin SO Holy Trinity 3:16.54 -
26 Emily Hamilton SR Parkhurst Academy 3:19.28 -
27 Abrianna Bannister 7 Parkhurst Academy 3:21.41 -
28 Alissa Gomez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:22.13 -
29 Georgia Rydson FR Holy Trinity 3:22.91 -
30 Tania Pagan Ortiz FR Ridge Community 3:26.90 -
31 Deilanys Denizard SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:35.52 -
32 Amy Kutzler SO John Carroll 3:38.50 -
  Sydni Brown FR Lake Nona DNF   
  Nyasia Rivera JR Cypress Creek DNS   
  Angie Sylfain FR Liberty DNS   
  Jasmine Little FR Dr. Phillips DNS   
  Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy DNS   
  Karisma Barnes 7 Parkhurst Academy DNS   
  Monalisa Validum SO Liberty DNS   
  Allison Hicks SR Harmony DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Vel'Lance Wells SR Kathleen 2:33.92 4
7 Amalie Aune SO Oviedo 2:36.69 2
26 Emily Hamilton SR Parkhurst Academy 3:19.28 -
27 Abrianna Bannister 7 Parkhurst Academy 3:21.41 -
  Karisma Barnes 7 Parkhurst Academy DNS   
  Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy DNS   
  Angie Sylfain FR Liberty DNS   
  Monalisa Validum SO Liberty DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Ariana Ramos Mercado SO Harmony 2:42.27 -
13 Lillyanna Bienz JR John Carroll 2:47.17 -
14 Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:51.59 -
15 Jo'Kierra Kelly SO Kathleen 2:51.97 -
16 Tayra Torres Zapata FR Lake Nona 2:53.40 -
17 Jodie Ramos FR Space Coast 2:54.63 -
18 Tiffany Wangui SO Cypress Creek 2:55.55 -
20 Wileishka Rodriguez Pabon JR Ridge Community 2:57.36 -
23 Sonia Santibanez SR Kathleen 3:02.36 -
24 Carine Gourdet JR Cypress Creek 3:08.44 -
25 Jaiden Martin SO Holy Trinity 3:16.54 -
28 Alissa Gomez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:22.13 -
29 Georgia Rydson FR Holy Trinity 3:22.91 -
30 Tania Pagan Ortiz FR Ridge Community 3:26.90 -
31 Deilanys Denizard SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:35.52 -
32 Amy Kutzler SO John Carroll 3:38.50 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kamari Dawn SO Rockledge 2:20.30 10
2 Gabrielle Johnson SO Winter Park 2:22.12 8
3 Jazlin Dailey FR Winter Park 2:22.32 6
4 Clarisa Groff FR Winter Park 2:29.63 5
6 Margaret Ward SR Rockledge 2:35.82 3
8 Abigail Lake SR Rockledge 2:38.07 1
9 Isabella Nemcik SR Dr. Phillips 2:40.74 -
10 Teaghan Connolly SO Dr. Phillips 2:41.23 -
12 Vanessa Bolen SR Harmony 2:42.47 -
19 Nikki Owji FR Oviedo 2:56.35 -
21 Jasmine Elliot SO Liberty 2:58.57 -
22 Danielle Fruhwirth FR Oviedo 2:59.38 -
  Sydni Brown FR Lake Nona DNF   
  Jasmine Little FR Dr. Phillips DNS   
  Nyasia Rivera JR Cypress Creek DNS   
  Allison Hicks SR Harmony DNS