March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tyson Williams JR George Jenkins 38.91 10
2 Aubrey Bryant SO Paxon 39.96 8
3 . Yirmyah SR Apopka 40.35 6
4 Antonio Thomas JR Lake Minneola 40.84 5
5 Damarcus Sneed JR George Jenkins 41.36 4
6 Brian Parker JR Wiregrass Ranch 41.90 3
  Anthony Dejesus SR Lake Wales DNS   
  Alexander Shields JR First Academy (Orlando) DNS   

Boys' 300 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Aubrey Bryant SO Paxon 40.64
2 Tyson Williams JR George Jenkins 41.02
3 Damarcus Sneed JR George Jenkins 41.07
4 Antonio Thomas JR Lake Minneola 41.26
5 Anthony Dejesus SR Lake Wales 41.31
6 Brian Parker JR Wiregrass Ranch 41.76
7 . Yirmyah SR Apopka 41.90
8 Alexander Shields JR First Academy (Orlando) 42.68
9 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 42.98
10 Jacob Akinwotu JR Olympia 43.00
11 Micah Hurst SR Olympia 43.34
12 Jalen Lazenby Senior Starr's Mill 43.45
13 Anthony Dudgeon SR Lake Wales 43.66
14 Arthur Ezeobinwa JR Lake Nona 43.80
15 Julio Quiles JR Auburndale 43.86
16 Chamar Cherrington JR Lake Wales 43.86
17 Isaiah Jones SR Cocoa 43.90
18 Daryl Smith FR Rockledge 44.05
19 Sam Nyarady SR Olympia 44.41
20 Bertram Pratt SO Rockledge 44.57
21 D'Angelo Sapp JR Winter Haven 44.58
22 Isaiah Shannon FR Lake Minneola 44.62
23 Wyland Alleva SR George Jenkins 44.63
24 Noah McKell SR Wekiva 45.04
25 Justin Crawford SR Apopka 45.06
26 Joseph Bonga JR Alonso 45.49
27 Daqwon Wilson JR Winter Haven 46.01
28 Ayomiku Adegbile SO St. Cloud 46.30
29 Brandon Ingram SR Winter Haven 46.45
30 Michael Adeshina SR Wiregrass Ranch 46.47
31 Caden Lyons JR Wekiva 46.52
32 Carl Gressett JR Harmony 46.63
33 Rodney Vincent JR Lake Nona 46.74
34 Marseille Taylor SO First Academy (Orlando) 46.82
35 Jack Tucker Junior Starr's Mill 47.01
36 Kaiden Bittinger SO Lake Brantley 47.40
37 Jayden Williams FR Windermere Prep 47.42
38 Jayden Rucker SO Lakewood 47.78
39 Alexis Sandoval FR Harmony 47.83
40 Miles Butterfield FR Lake Brantley 47.99
41 Jack Pierrot JR Apopka 48.00
42 Tyler Nelson SO Ocoee 48.14
43 Caige Raup FR Rockledge 48.50
44 Yan Munoz SO Alonso 48.78
45 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 48.97
46 Chance Bing SR Lake Brantley 49.16
47 Sebastian Deleon   Mount Dora Christian 49.29
48 Jackie Song FR Windermere Prep 49.85
49 Jonathan Wiggins SR First Academy (Orlando) 50.01
50 Ian Humphrey Freshman Starr's Mill 50.11
51 Justin Kirtland SR Windermere Prep 50.20
52 Massimo Rubera SO Osceola (Kissimmee) 51.46
53 Jisaiah Castano SO St. Cloud 51.75
54 Jonathan Hunter FR Harmony 51.80
55 Carlos Jiminez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 52.44
56 James-David Merck SR Lakewood 57.52
  KJ Ellis SO Mount Dora Christian DNS
  Cassandrew Delicieux SR Wharton DNS
  Arjun Adusumalli FR Wharton DNS
  Isaiah Clayborn FR Cocoa DNS
  Quillian Conway SR Ocoee DNS
  Willie Cutliff SO Ocoee DNS
  Yahonatan Nevers SR New Dimensions DNS
  Kenyuan Register FR Kathleen DNS
  Lamar Harris SO Leesburg DNS
  Travan Lanier JR Lakewood DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Alexander Shields JR First Academy (Orlando) 42.68
10 Jacob Akinwotu JR Olympia 43.00
12 Jalen Lazenby Senior Starr's Mill 43.45
20 Bertram Pratt SO Rockledge 44.57
43 Caige Raup FR Rockledge 48.50
48 Jackie Song FR Windermere Prep 49.85
55 Carlos Jiminez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 52.44
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 . Yirmyah SR Apopka 41.90
13 Anthony Dudgeon SR Lake Wales 43.66
17 Isaiah Jones SR Cocoa 43.90
37 Jayden Williams FR Windermere Prep 47.42
42 Tyler Nelson SO Ocoee 48.14
51 Justin Kirtland SR Windermere Prep 50.20
  Willie Cutliff SO Ocoee DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Tyson Williams JR George Jenkins 41.02
6 Brian Parker JR Wiregrass Ranch 41.76
15 Julio Quiles JR Auburndale 43.86
30 Michael Adeshina SR Wiregrass Ranch 46.47
40 Miles Butterfield FR Lake Brantley 47.99
44 Yan Munoz SO Alonso 48.78
54 Jonathan Hunter FR Harmony 51.80
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 D'Angelo Sapp JR Winter Haven 44.58
23 Wyland Alleva SR George Jenkins 44.63
38 Jayden Rucker SO Lakewood 47.78
56 James-David Merck SR Lakewood 57.52
  KJ Ellis SO Mount Dora Christian DNS
  Lamar Harris SO Leesburg DNS
  Travan Lanier JR Lakewood DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Damarcus Sneed JR George Jenkins 41.07
16 Chamar Cherrington JR Lake Wales 43.86
18 Daryl Smith FR Rockledge 44.05
19 Sam Nyarady SR Olympia 44.41
41 Jack Pierrot JR Apopka 48.00
  Arjun Adusumalli FR Wharton DNS
  Isaiah Clayborn FR Cocoa DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Antonio Thomas JR Lake Minneola 41.26
22 Isaiah Shannon FR Lake Minneola 44.62
27 Daqwon Wilson JR Winter Haven 46.01
32 Carl Gressett JR Harmony 46.63
33 Rodney Vincent JR Lake Nona 46.74
50 Ian Humphrey Freshman Starr's Mill 50.11
  Yahonatan Nevers SR New Dimensions DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Aubrey Bryant SO Paxon 40.64
9 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 42.98
14 Arthur Ezeobinwa JR Lake Nona 43.80
25 Justin Crawford SR Apopka 45.06
28 Ayomiku Adegbile SO St. Cloud 46.30
29 Brandon Ingram SR Winter Haven 46.45
45 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 48.97
  Quillian Conway SR Ocoee DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Noah McKell SR Wekiva 45.04
34 Marseille Taylor SO First Academy (Orlando) 46.82
36 Kaiden Bittinger SO Lake Brantley 47.40
39 Alexis Sandoval FR Harmony 47.83
46 Chance Bing SR Lake Brantley 49.16
53 Jisaiah Castano SO St. Cloud 51.75
  Cassandrew Delicieux SR Wharton DNS
  Kenyuan Register FR Kathleen DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Anthony Dejesus SR Lake Wales 41.31
11 Micah Hurst SR Olympia 43.34
26 Joseph Bonga JR Alonso 45.49
31 Caden Lyons JR Wekiva 46.52
35 Jack Tucker Junior Starr's Mill 47.01
47 Sebastian Deleon   Mount Dora Christian 49.29
49 Jonathan Wiggins SR First Academy (Orlando) 50.01
52 Massimo Rubera SO Osceola (Kissimmee) 51.46