March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cathrina Morris SR Auburndale 44.36 10
2 Amaya Phillips SR Osceola (Kissimmee) 46.31 8
3 Tyra Thomas SO Auburndale 47.04 6
4 Asia Stanford SO Paxon 47.51 5
5 Sarah Goins Junior Starr's Mill 48.02 4
6 Allison Fleming JR Wiregrass Ranch 48.69 3
7 Janazha Lyons JR Rockledge 50.31 2
  Shadine Henry SR Lakewood DNS   

Girls' 300 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Amaya Phillips SR Osceola (Kissimmee) 45.88
2 Cathrina Morris SR Auburndale 46.29
3 Sarah Goins Junior Starr's Mill 46.87
4 Asia Stanford SO Paxon 47.90
5 Shadine Henry SR Lakewood 49.16
6 Tyra Thomas SO Auburndale 49.27
7 Janazha Lyons JR Rockledge 49.51
8 Allison Fleming JR Wiregrass Ranch 50.08
9 Cairah Riley SO Olympia 50.09
10 Jade King JR Rockledge 50.14
11 Aysha Miller SO Olympia 50.82
12 Elimarys Gonzalez Gotay SR Harmony 50.97
13 Domanique Knowles JR Cocoa 51.30
14 Marlia Marston SR Lake Nona 51.71
15 Delicia Lawrence FR Evans 52.03
16 Simone Giggetts SO St. Cloud 52.06
17 Emily Beazley SR Wiregrass Ranch 52.26
18 Aliyah Torres SR Alonso 52.30
19 Lindsey Pierre SO Evans 52.89
20 Rese Clark SR Rockledge 53.03
21 Tatiana Perea JR Lake Brantley 53.82
22 Naomi Shirley SR Osceola (Kissimmee) 54.48
23 Alexis Doll SO Lake Minneola 54.52
24 Osheiauna Phifer JR Winter Haven 54.92
25 Nyashia Williams-Matthews SO Winter Haven 55.07
26 Jordian Phillips SR Olympia 55.92
27 Haley Andino SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 56.94
28 Esthere Leger SO Ocoee 57.45
29 Chalisa Budhai FR Harmony 57.48
30 Morgan Earp FR St. Cloud 57.62
31 Chelsee Martino SR Lake Nona 57.70
32 Brittney Bowers SO Leesburg 57.78
33 Emma Miller JR Lake Brantley 58.03
34 Naiomi Perez JR Wharton 59.12
35 Fallon Lavine SO Wharton 59.83
36 Maya Sydney JR Lake Minneola 1:00.11
37 Kaylah Haywood JR Lake Nona 1:01.61
38 Marya Tawam SR Windermere Prep 1:04.73
39 Tiffany Bertram SO Lakewood 1:10.45
40 Ja'shanna Lyons FR Lakewood 1:14.82
  Shanthi Ramakrishna SR Windermere Prep DNF
  Renee Donn JR Auburndale DNS
  Alerie Parker SO Lake Brantley DNS
  Keandra Black SO Leesburg DNS
  Helena Huyke FR Celebration DNS
  Kat Fleming FR Wiregrass Ranch DNS
  Kaydine Forbes JR Ocoee DNS
  Pascale Gachete SR New Dimensions DNS
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cathrina Morris SR Auburndale 46.29
15 Delicia Lawrence FR Evans 52.03
19 Lindsey Pierre SO Evans 52.89
21 Tatiana Perea JR Lake Brantley 53.82
28 Esthere Leger SO Ocoee 57.45
29 Chalisa Budhai FR Harmony 57.48
33 Emma Miller JR Lake Brantley 58.03
37 Kaylah Haywood JR Lake Nona 1:01.61
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Tyra Thomas SO Auburndale 49.27
8 Allison Fleming JR Wiregrass Ranch 50.08
11 Aysha Miller SO Olympia 50.82
25 Nyashia Williams-Matthews SO Winter Haven 55.07
30 Morgan Earp FR St. Cloud 57.62
39 Tiffany Bertram SO Lakewood 1:10.45
  Renee Donn JR Auburndale DNS
  Alerie Parker SO Lake Brantley DNS
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Amaya Phillips SR Osceola (Kissimmee) 45.88
9 Cairah Riley SO Olympia 50.09
17 Emily Beazley SR Wiregrass Ranch 52.26
18 Aliyah Torres SR Alonso 52.30
24 Osheiauna Phifer JR Winter Haven 54.92
27 Haley Andino SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 56.94
  Kaydine Forbes JR Ocoee DNS
  Pascale Gachete SR New Dimensions DNS
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Sarah Goins Junior Starr's Mill 46.87
4 Asia Stanford SO Paxon 47.90
14 Marlia Marston SR Lake Nona 51.71
20 Rese Clark SR Rockledge 53.03
32 Brittney Bowers SO Leesburg 57.78
36 Maya Sydney JR Lake Minneola 1:00.11
40 Ja'shanna Lyons FR Lakewood 1:14.82
  Shanthi Ramakrishna SR Windermere Prep DNF
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Jade King JR Rockledge 50.14
16 Simone Giggetts SO St. Cloud 52.06
26 Jordian Phillips SR Olympia 55.92
34 Naiomi Perez JR Wharton 59.12
35 Fallon Lavine SO Wharton 59.83
  Kat Fleming FR Wiregrass Ranch DNS
  Keandra Black SO Leesburg DNS
  Helena Huyke FR Celebration DNS
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Shadine Henry SR Lakewood 49.16
7 Janazha Lyons JR Rockledge 49.51
12 Elimarys Gonzalez Gotay SR Harmony 50.97
13 Domanique Knowles JR Cocoa 51.30
22 Naomi Shirley SR Osceola (Kissimmee) 54.48
23 Alexis Doll SO Lake Minneola 54.52
31 Chelsee Martino SR Lake Nona 57.70
38 Marya Tawam SR Windermere Prep 1:04.73