March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 1,600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mary Ellen Eudaly FR Plant 4:59.69 10
2 Arlie Rubin FR Plant 5:18.75 8
3 Kendyl Cardwell SO Montverde Academy 5:20.23 6
4 Mackenzie Czurak JR Winter Springs 5:20.44 5
5 Emma Noel SO Winter Park 5:21.52 4
6 Alaina Pisello SO Trinity Prep 5:22.35 3
7 Jazlin Dailey FR Winter Park 5:24.23 2
8 Katie Ranck SO Windermere 5:30.82 1
9 Savannah Schwab SR Tavares 5:38.55 -
10 Rachel Gross JR Windermere 5:38.67 -
11 Chablis Shreffler SR Tavares 5:39.80 -
12 Alexandra Cisneros SR Lake Highland Prep 5:40.10 -
13 Juliet Small SR Lake Highland Prep 5:41.63 -
14 Alixandra Rubin JR Plant 5:42.74 -
15 Brianna Hiers SO Montverde Academy 5:44.37 -
16 Emma Kate Petersen SO Vanguard (Ocala) 5:46.34 -
17 Daria Cuellar Hernandez SO Timber Creek 5:46.64 -
18 Madison Alligood JR Bishop Kenny 5:49.26 -
19 Ella Kate Daley SO Villages 5:50.53 -
20 Roxanne Deisseroth JR Dr. Phillips 5:52.31 -
21 Jennifer Salinas SR Edgewater 5:53.75 -
22 Clarisa Groff FR Winter Park 5:53.95 -
23 Anna Albertelli SO Bishop Kenny 5:54.22 -
24 Mariela Cruz-Pagan SO Vanguard (Ocala) 5:54.69 -
25 Isabela Zapata SO Lake Howell 5:55.46 -
26 Elizabeth Driscoll FR Trinity Prep 5:55.47 -
27 Ryleigh Sperry FR Montverde Academy 5:55.64 -
28 Adriana Montalvo JR Tavares 5:56.54 -
29 Teaghan Connolly SO Dr. Phillips 5:59.88 -
30 Juliet St Angelo SO Lake Howell 6:00.81 -
31 Fiona Zagorini JR Mount Dora 6:01.84 -
32 Asdrid Moreno SR Windermere 6:09.23 -
33 Vivian Byrnes FR Timber Creek 6:10.79 -
34 Maggie Crowe SR Forest 6:13.46 -
35 Isabella Santeufemio SO Boone 6:14.37 -
36 Holly Gates SR Lake Mary 6:14.81 -
37 Karina Vega SO East River 6:17.00 -
38 Sasha Mullings SR West Orange 6:20.12 -
39 Delaney Lloyd SR Father Lopez 6:22.00 -
40 Victoria Caceres JR University (Orlando) 6:28.70 -
41 Maria Castro SR Master's Academy (Oviedo) 6:36.86 -
42 Esa Petersen JR Boone 6:47.57 -
43 Allison Whalen JR Lake Mary 6:53.35 -
44 Sasha Santiago JR Timber Creek 6:54.23 -
45 Maryha Andino SO East River 7:13.12 -
46 Sarah Messemer FR Master's Academy (Oviedo) 7:28.68 -
47 Tatiana Hernandez JR Lake Howell 7:30.43 -
48 Sydney Zulywitz FR Lake Mary 7:33.69 -
49 Kayla Butler JR West Orange 7:48.16 -
50 Alyssa Lasala JR Master's Academy (Oviedo) 7:49.44 -
51 Lily Renda JR Boone 7:51.12 -
52 Juliana Castro SR Cypress Creek 8:29.68 -
  Amalie Aune SO Oviedo DNS   
  Kamryn Muse JR Hagerty DNS   
  Kayla Messenger SR Hagerty DNS   
  Sara Kuykendall JR Oviedo DNS   
  Olivia Demetriades SR Trinity Prep DNS   
  Catlin Foley FR Mount Dora DNS   
  Mia Madonna SO Villages DNS   
  Rachel Pyros JR Hagerty DNS   
  Angela Bruno SR Vanguard (Ocala) DNS   
Women's 1,600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mary Ellen Eudaly FR Plant 4:59.69 10
2 Arlie Rubin FR Plant 5:18.75 8
3 Kendyl Cardwell SO Montverde Academy 5:20.23 6
4 Mackenzie Czurak JR Winter Springs 5:20.44 5
5 Emma Noel SO Winter Park 5:21.52 4
6 Alaina Pisello SO Trinity Prep 5:22.35 3
7 Jazlin Dailey FR Winter Park 5:24.23 2
8 Katie Ranck SO Windermere 5:30.82 1
9 Savannah Schwab SR Tavares 5:38.55 -
10 Rachel Gross JR Windermere 5:38.67 -
11 Chablis Shreffler SR Tavares 5:39.80 -
12 Alexandra Cisneros SR Lake Highland Prep 5:40.10 -
13 Juliet Small SR Lake Highland Prep 5:41.63 -
14 Alixandra Rubin JR Plant 5:42.74 -
15 Brianna Hiers SO Montverde Academy 5:44.37 -
16 Emma Kate Petersen SO Vanguard (Ocala) 5:46.34 -
17 Daria Cuellar Hernandez SO Timber Creek 5:46.64 -
18 Madison Alligood JR Bishop Kenny 5:49.26 -
20 Roxanne Deisseroth JR Dr. Phillips 5:52.31 -
21 Jennifer Salinas SR Edgewater 5:53.75 -
22 Clarisa Groff FR Winter Park 5:53.95 -
23 Anna Albertelli SO Bishop Kenny 5:54.22 -
24 Mariela Cruz-Pagan SO Vanguard (Ocala) 5:54.69 -
27 Ryleigh Sperry FR Montverde Academy 5:55.64 -
28 Adriana Montalvo JR Tavares 5:56.54 -
29 Teaghan Connolly SO Dr. Phillips 5:59.88 -
32 Asdrid Moreno SR Windermere 6:09.23 -
33 Vivian Byrnes FR Timber Creek 6:10.79 -
34 Maggie Crowe SR Forest 6:13.46 -
38 Sasha Mullings SR West Orange 6:20.12 -
  Rachel Pyros JR Hagerty DNS   
Women's 1,600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Ella Kate Daley SO Villages 5:50.53 -
25 Isabela Zapata SO Lake Howell 5:55.46 -
26 Elizabeth Driscoll FR Trinity Prep 5:55.47 -
30 Juliet St Angelo SO Lake Howell 6:00.81 -
31 Fiona Zagorini JR Mount Dora 6:01.84 -
35 Isabella Santeufemio SO Boone 6:14.37 -
36 Holly Gates SR Lake Mary 6:14.81 -
37 Karina Vega SO East River 6:17.00 -
39 Delaney Lloyd SR Father Lopez 6:22.00 -
40 Victoria Caceres JR University (Orlando) 6:28.70 -
41 Maria Castro SR Master's Academy (Oviedo) 6:36.86 -
42 Esa Petersen JR Boone 6:47.57 -
43 Allison Whalen JR Lake Mary 6:53.35 -
44 Sasha Santiago JR Timber Creek 6:54.23 -
45 Maryha Andino SO East River 7:13.12 -
46 Sarah Messemer FR Master's Academy (Oviedo) 7:28.68 -
47 Tatiana Hernandez JR Lake Howell 7:30.43 -
48 Sydney Zulywitz FR Lake Mary 7:33.69 -
49 Kayla Butler JR West Orange 7:48.16 -
50 Alyssa Lasala JR Master's Academy (Oviedo) 7:49.44 -
51 Lily Renda JR Boone 7:51.12 -
52 Juliana Castro SR Cypress Creek 8:29.68 -
  Olivia Demetriades SR Trinity Prep DNS   
  Amalie Aune SO Oviedo DNS   
  Angela Bruno SR Vanguard (Ocala) DNS   
  Kayla Messenger SR Hagerty DNS   
  Mia Madonna SO Villages DNS   
  Catlin Foley FR Mount Dora DNS   
  Sara Kuykendall JR Oviedo DNS   
  Kamryn Muse JR Hagerty DNS