March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sage Bertran SR Winter Park 38.34 10
2 Yancey Guest SR Forest 40.13 8
3 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 40.25 6
4 Joseph Stravato JR West Orange 40.60 5
5 Avion Dix SR Colonial 40.65 4
6 Vincent Lopez SR Master's Academy (Oviedo) 41.26 3
7 Seraiah Abram SR Lake Mary 41.37 2
8 Adrian Burgos SR Lyman 41.41 1
9 Jacob Hanson JR Boone 41.56 -
10 Roderick Horton FR Boone 41.70 -
11 Arron Edwards SR Dr. Phillips 41.95 -
12 William Lay JR Lake Highland Prep 42.49 -
13 Robert Watts SR Trinity Prep 42.53 -
14 Samuel Miller SO Lake Highland Prep 42.60 -
15 Joshwa Jerelds JR Windermere 42.92 -
16 Tyrone Oneal JR Forest 43.09 -
17 Robbie Peterson SR Sarasota 43.39 -
18 Ashhad Manzoor JR Winter Park 43.46 -
19 Yusef Leak SO Master's Academy (Oviedo) 43.50 -
20 Austin Chilton SR West Orange 43.64 -
21 Tristan Johnson SR Forest 44.29 -
22 Devin Molenda SO Mount Dora 44.88 -
23 Daniel Madrid SR Bishop Kenny 45.35 -
24 Nicholas Wade SR Winter Park 45.36 -
25 Daniel Galvez JR Trinity Prep 45.53 -
26 Michael Hendrickson FR Sarasota 45.95 -
27 Ephraim Drennan JR Tavares 45.98 -
28 Donaven Bess SR Cypress Creek 46.00 -
29 Aiden Hammock SO Lake Mary 46.19 -
30 Lorenzo Mejia JR Windermere 46.22 -
31 Alfredo Huete FR Belen Jesuit Prep 46.38 -
32 Malik Collins SO Lake Howell 46.96 -
33 Joanes Fortilien FR Dr. Phillips 47.61 -
34 Edward Mitchell SO West Orange 47.91 -
35 Arnold Ogerio FR Villages 48.08 -
36 Rohan Urquhart SR Cypress Creek 48.18 -
37 William Simmons JR Hagerty 48.38 -
38 Caleb Sellers JR Mount Dora 48.57 -
39 James Marquez SR Bishop Kenny 49.33 -
40 Matthew Saporito SO Villages 49.39 -
41 Parker Breeze JR Boone 50.16 -
42 Austin San Juan SO Belen Jesuit Prep 50.75 -
43 Jalen Thompson SO Dr. Phillips 52.23 -
44 Charles Jackson SR Edgewater 52.27 -
45 William Belcher FR East River 52.37 -
46 Peter Gaffney SO Oviedo 54.10 -
47 Angel Gonzalez SR Colonial 54.50 -
48 Eliot Barat SR Hagerty 55.02 -
49 Sajhon Islam JR Hagerty 55.20 -
50 Jayden Thompson SO Oviedo 55.43 -
  Lexus Jones SO West Orange 43.64   
  David Leiva JR Belen Jesuit Prep DNS   
  Vaughn Stevens SR Winter Springs DNS   
  Jaquvais Mosley SO Lake Howell DNS   
  Jacob Fleming FR Windermere DNS   
  Kevin Ramnarayan JR East River DNS   
  Alex Garcia JR Cypress Creek DNS   
  Trevor Folse SO East River DNS   
  Matthew McDaniel JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Sam Madrigal SR Oviedo DNS   
  Michael Kalamba SO Mount Dora DNS   
  Morris Williams FR Edgewater DNS   
  Khyle Anderson FR Winter Springs DNS   
  Alex LONGINO JR Lake Mary DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sage Bertran SR Winter Park 38.34 10
2 Yancey Guest SR Forest 40.13 8
3 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 40.25 6
4 Joseph Stravato JR West Orange 40.60 5
5 Avion Dix SR Colonial 40.65 4
6 Vincent Lopez SR Master's Academy (Oviedo) 41.26 3
7 Seraiah Abram SR Lake Mary 41.37 2
11 Arron Edwards SR Dr. Phillips 41.95 -
17 Robbie Peterson SR Sarasota 43.39 -
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Adrian Burgos SR Lyman 41.41 1
10 Roderick Horton FR Boone 41.70 -
12 William Lay JR Lake Highland Prep 42.49 -
13 Robert Watts SR Trinity Prep 42.53 -
14 Samuel Miller SO Lake Highland Prep 42.60 -
15 Joshwa Jerelds JR Windermere 42.92 -
16 Tyrone Oneal JR Forest 43.09 -
43 Jalen Thompson SO Dr. Phillips 52.23 -
  Jacob Fleming FR Windermere DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Yusef Leak SO Master's Academy (Oviedo) 43.50 -
21 Tristan Johnson SR Forest 44.29 -
22 Devin Molenda SO Mount Dora 44.88 -
23 Daniel Madrid SR Bishop Kenny 45.35 -
24 Nicholas Wade SR Winter Park 45.36 -
30 Lorenzo Mejia JR Windermere 46.22 -
  Jaquvais Mosley SO Lake Howell DNS   
  Alex LONGINO JR Lake Mary DNS   
  David Leiva JR Belen Jesuit Prep DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Daniel Galvez JR Trinity Prep 45.53 -
26 Michael Hendrickson FR Sarasota 45.95 -
27 Ephraim Drennan JR Tavares 45.98 -
29 Aiden Hammock SO Lake Mary 46.19 -
31 Alfredo Huete FR Belen Jesuit Prep 46.38 -
32 Malik Collins SO Lake Howell 46.96 -
33 Joanes Fortilien FR Dr. Phillips 47.61 -
37 William Simmons JR Hagerty 48.38 -
41 Parker Breeze JR Boone 50.16 -
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Austin Chilton SR West Orange 43.64 -
28 Donaven Bess SR Cypress Creek 46.00 -
35 Arnold Ogerio FR Villages 48.08 -
36 Rohan Urquhart SR Cypress Creek 48.18 -
38 Caleb Sellers JR Mount Dora 48.57 -
39 James Marquez SR Bishop Kenny 49.33 -
  Lexus Jones SO West Orange 43.64   
  Kevin Ramnarayan JR East River DNS   
  Sam Madrigal SR Oviedo DNS   
  Michael Kalamba SO Mount Dora DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jacob Hanson JR Boone 41.56 -
40 Matthew Saporito SO Villages 49.39 -
42 Austin San Juan SO Belen Jesuit Prep 50.75 -
44 Charles Jackson SR Edgewater 52.27 -
46 Peter Gaffney SO Oviedo 54.10 -
50 Jayden Thompson SO Oviedo 55.43 -
  Matthew McDaniel JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Morris Williams FR Edgewater DNS   
  Vaughn Stevens SR Winter Springs DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Ashhad Manzoor JR Winter Park 43.46 -
34 Edward Mitchell SO West Orange 47.91 -
45 William Belcher FR East River 52.37 -
47 Angel Gonzalez SR Colonial 54.50 -
48 Eliot Barat SR Hagerty 55.02 -
49 Sajhon Islam JR Hagerty 55.20 -
  Alex Garcia JR Cypress Creek DNS   
  Trevor Folse SO East River DNS   
  Khyle Anderson FR Winter Springs DNS