March 2, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Saniyah Tillman SO Auburndale 12.12 10
2 I'Asia Wilson SO Lakeland 12.62 8
3 Anayah Elston FR Lakeland 13.34 6
4 Starsheena Calixte SR Lakeland 13.37 5
5 Amber Huffman SO Lake Wales 13.38 4
6 Uquasha Pride SR Lake Wales 13.40 3
7 Jayla Greene FR Lake Wales 13.53 2
8 Suzan Wilson Cole FR George Jenkins 13.67 1
9 J'lae Alexander FR Lake Gibson 13.68 -
10 Taniya Williams SO Haines City 13.71 -
11 Dianna Gainers SR Auburndale 13.75 -
12 Wislande Pierre-Louis SR Lake Region 13.80 -
13 Breanna Alexander SR Victory Christian (LL) 13.90 -
14 Zhane Alexander SO George Jenkins 13.95 -
15 Tiana Morales JR Liberty 13.99 -
16 April James SR Lake Region 14.02 -
17 Breyone Solomon JR Haines City 14.05 -
18 Amiyah Lemmard 7 McKeel 14.10 -
19 Zaniah Head JR Mulberry 14.27 -
20 Jalayla Wright SO George Jenkins 14.37 -
21 Alexandria Austin FR McKeel 14.40 -
22 Honesty Bartley FR Lake Gibson 14.42 -
23 Taniah Dickey SO Winter Haven 14.48 -
24 Katelyn Hillman FR Liberty 14.49 -
25 Janya Jones SO Victory Christian (LL) 14.52 -
26 Serena McPlatt SR Mulberry 14.63 -
27 na leigha Hall FR Lake Region 14.74 -
28 Mariah Taylor FR Winter Haven 14.81 -
29 Zareale Cook SR Mulberry 14.98 -
30 Angelina Wallin 7 McKeel 15.11 -
31 Briana Coney SR East Ridge 15.38 -
32 Daniella Marrero SO Hardee 16.03 -
33 Brandy Strine SO Oasis Christian Academy 17.65 -
  Ariyana Leger FR Hardee DNS   
  La'Maria Jeanty FR Winter Haven DNS   
  Nyja Charles FR Lake Gibson DNS   
  Azarian Smith JR Bartow DNS   
Girls' 100 Meters Section 1
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Saniyah Tillman SO Auburndale 12.12 10
6 Uquasha Pride SR Lake Wales 13.40 3
7 Jayla Greene FR Lake Wales 13.53 2
11 Dianna Gainers SR Auburndale 13.75 -
12 Wislande Pierre-Louis SR Lake Region 13.80 -
16 April James SR Lake Region 14.02 -
18 Amiyah Lemmard 7 McKeel 14.10 -
  Azarian Smith JR Bartow DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Amber Huffman SO Lake Wales 13.38 4
8 Suzan Wilson Cole FR George Jenkins 13.67 1
9 J'lae Alexander FR Lake Gibson 13.68 -
10 Taniya Williams SO Haines City 13.71 -
14 Zhane Alexander SO George Jenkins 13.95 -
20 Jalayla Wright SO George Jenkins 14.37 -
28 Mariah Taylor FR Winter Haven 14.81 -
  La'Maria Jeanty FR Winter Haven DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Zaniah Head JR Mulberry 14.27 -
21 Alexandria Austin FR McKeel 14.40 -
24 Katelyn Hillman FR Liberty 14.49 -
25 Janya Jones SO Victory Christian (LL) 14.52 -
27 na leigha Hall FR Lake Region 14.74 -
30 Angelina Wallin 7 McKeel 15.11 -
32 Daniella Marrero SO Hardee 16.03 -
  Ariyana Leger FR Hardee DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 I'Asia Wilson SO Lakeland 12.62 8
4 Starsheena Calixte SR Lakeland 13.37 5
13 Breanna Alexander SR Victory Christian (LL) 13.90 -
22 Honesty Bartley FR Lake Gibson 14.42 -
23 Taniah Dickey SO Winter Haven 14.48 -
26 Serena McPlatt SR Mulberry 14.63 -
33 Brandy Strine SO Oasis Christian Academy 17.65 -
  Nyja Charles FR Lake Gibson DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Anayah Elston FR Lakeland 13.34 6
15 Tiana Morales JR Liberty 13.99 -
17 Breyone Solomon JR Haines City 14.05 -
29 Zareale Cook SR Mulberry 14.98 -
31 Briana Coney SR East Ridge 15.38 -