March 2, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brady Zimmerman SR George Jenkins 2:01.92 10
2 Thomas Townley JR George Jenkins 2:03.51 8
3 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:04.04 6
4 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:06.49 5
5 Marckoz Arias SR Haines City 2:09.24 4
6 Jack Brooks SO Geneva Classical Academy 2:10.53 3
7 Dalton Kiella JR Hardee 2:12.92 2
8 Cody Carr SR George Jenkins 2:13.23 1
9 Gabriel Brown SO Bartow 2:13.56 -
10 Tyreek Hobbs SR Tenoroc 2:13.68 -
11 Karlos Neymour SR East Ridge 2:15.56 -
12 Isaac Morrison 8 McKeel 2:16.58 -
13 Jonathan Reyes JR Liberty 2:17.54 -
14 Alden Williams SO Victory Christian (LL) 2:17.66 -
15 Fernando Guevara JR East Ridge 2:17.70 -
16 Eric Feacher SR Winter Haven 2:18.74 -
17 Jacob Davidson SR Hardee 2:19.22 -
18 Michael Collins SO Lake Region 2:19.32 -
19 Erikson Wills 8 McKeel 2:19.48 -
20 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 2:19.55 -
21 Hunter Warwick JR Sarasota 2:19.84 -
22 Aaidan Bon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:20.62 -
23 Dustin White SR McKeel 2:21.31 -
24 Crystian Newell SO Mulberry 2:22.60 -
25 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:23.08 -
26 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:23.80 -
27 Reyson Mercier SO Auburndale 2:24.55 -
28 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:24.57 -
29 Josias Mirtyl JR Haines City 2:24.59 -
30 Gregory Antoine JR George Jenkins 2:26.46 -
31 Ezekiel DeJesus FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:27.24 -
32 Anthony Mercado SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:28.60 -
33 James Ko JR George Jenkins 2:28.61 -
34 Khalil Amarir FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:30.63 -
35 Dan Yates JR Geneva Classical Academy 2:30.95 -
36 Sybastian Brennan-Martin SO Victory Christian (LL) 2:31.27 -
37 Alexander Adams JR George Jenkins 2:31.52 -
38 Landon Johnson SO McKeel 2:31.74 -
39 Aleskey Galvin FR East Ridge 2:32.81 -
40 Arnaldo Vera SO Haines City 2:33.59 -
41 Ethan Suman SO George Jenkins 2:34.13 -
42 Nicholas Glen FR Auburndale 2:34.29 -
43 Tyreese Williams SR Lake Region 2:34.88 -
44 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:35.23 -
45 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:35.40 -
46 Dalton Tervin SO George Jenkins 2:36.33 -
47 Anthony Harlow FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:37.62 -
48 Logan Franks JR Tampa Bay HEAT 2:37.68 -
49 Carmelo Chambers SO Auburndale 2:37.93 -
50 Clay Addison SO Oasis Christian Academy 2:38.12 -
51 Bryson Schneider JR Auburndale 2:39.23 -
52 Devyn Cruz FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:39.97 -
53 Ethan Dodson SR Auburndale 2:41.23 -
54 Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy 2:41.45 -
55 Scott Bowie SO George Jenkins 2:41.90 -
56 Edrin Warren SO Winter Haven 2:42.17 -
57 Qornelious Richardson FR Winter Haven 2:42.22 -
58 William Mosley JR George Jenkins 2:43.56 -
59 Xavier Walmsley FR George Jenkins 2:44.05 -
60 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:44.29 -
61 Matthew Janes 7 Tampa Bay HEAT 2:44.85 -
62 Omario Wright SO Auburndale 2:45.71 -
63 Anthony Bruni JR Vanguard (LW) 2:45.77 -
64 John Capron FR George Jenkins 2:45.89 -
65 Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 2:48.34 -
66 Anthony Joseph JR Lake Region 2:49.10 -
67 Branden Goodson FR George Jenkins 2:49.42 -
68 Guissepe Page SR Lake Region 2:51.85 -
69 Kade Straub FR George Jenkins 2:56.25 -
70 Stephen Donahue FR Oasis Christian Academy 2:56.73 -
71 Mark Seefeldt JR Lake Region 2:57.83 -
72 Jaden Davis JR Haines City 2:58.28 -
73 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:58.65 -
74 Joseph Bilbrey SO Oasis Christian Academy 3:00.61 -
75 Tyler Rusch FR Oasis Christian Academy 3:02.41 -
76 Ethan Sagear JR Vanguard (LW) 3:05.12 -
77 Antonio Maria FR Vanguard (LW) 3:07.02 -
78 Jacob Linn JR Vanguard (LW) 3:07.84 -
79 Adam Mifsud FR Vanguard (LW) 3:11.94 -
80 Michel Damien SO East Ridge 3:12.56 -
81 Palmer Reddick SO Vanguard (LW) 3:41.17 -
  Petey D'Alessandro FR Oasis Christian Academy DNS   
  Orlando Quiros SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Ajay Payman JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Bryan Bron SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Javier Luna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Luke Dalen SO Geneva Classical Academy DNS   
  Micah Kirkham JR Mulberry DNS   
  Jacquez Lee SO Mulberry DNS   
  Raphael Espina-Luke SR Mulberry DNS   
  Joel Perez SO Lake Gibson DNS   
  Chirstian Burgos SR East Ridge DNS   
  Josemiguel Vargas FR Victory Christian (LL) DNS   
  Josh Butler JR Victory Christian (LL) DNS   
  Ladarius¬† Gatlin JR Winter Haven DNS   
  Cody Beavers SO Winter Haven DNS   
  Derrick Wilson SO Winter Haven DNS   
  Carson Hosegood SR Lakeland DNS   
  Evan Gaughf SR Lakeland DNS   
  Anthony Hannon SO Lakeland DNS   
  Ethan Gonzalez SO Haines City DNS   
  Fernando Gonzalez SO George Jenkins DNS   
  Maleik Brown JR Bartow DNS   
  Xavier Dolly FR Bartow DNS   
Men's 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brady Zimmerman SR George Jenkins 2:01.92 10
2 Thomas Townley JR George Jenkins 2:03.51 8
3 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:04.04 6
4 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:06.49 5
5 Marckoz Arias SR Haines City 2:09.24 4
6 Jack Brooks SO Geneva Classical Academy 2:10.53 3
7 Dalton Kiella JR Hardee 2:12.92 2
8 Cody Carr SR George Jenkins 2:13.23 1
9 Gabriel Brown SO Bartow 2:13.56 -
15 Fernando Guevara JR East Ridge 2:17.70 -
17 Jacob Davidson SR Hardee 2:19.22 -
45 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:35.40 -
  Chirstian Burgos SR East Ridge DNS   
  Micah Kirkham JR Mulberry DNS   
  Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Orlando Quiros SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Men's 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Reyson Mercier SO Auburndale 2:24.55 -
29 Josias Mirtyl JR Haines City 2:24.59 -
31 Ezekiel DeJesus FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:27.24 -
34 Khalil Amarir FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:30.63 -
35 Dan Yates JR Geneva Classical Academy 2:30.95 -
41 Ethan Suman SO George Jenkins 2:34.13 -
42 Nicholas Glen FR Auburndale 2:34.29 -
43 Tyreese Williams SR Lake Region 2:34.88 -
46 Dalton Tervin SO George Jenkins 2:36.33 -
47 Anthony Harlow FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:37.62 -
48 Logan Franks JR Tampa Bay HEAT 2:37.68 -
51 Bryson Schneider JR Auburndale 2:39.23 -
52 Devyn Cruz FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:39.97 -
53 Ethan Dodson SR Auburndale 2:41.23 -
54 Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy 2:41.45 -
55 Scott Bowie SO George Jenkins 2:41.90 -
56 Edrin Warren SO Winter Haven 2:42.17 -
58 William Mosley JR George Jenkins 2:43.56 -
60 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:44.29 -
65 Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 2:48.34 -
67 Branden Goodson FR George Jenkins 2:49.42 -
80 Michel Damien SO East Ridge 3:12.56 -
  Jacquez Lee SO Mulberry DNS   
  Ajay Payman JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Men's 800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Michael Collins SO Lake Region 2:19.32 -
36 Sybastian Brennan-Martin SO Victory Christian (LL) 2:31.27 -
39 Aleskey Galvin FR East Ridge 2:32.81 -
49 Carmelo Chambers SO Auburndale 2:37.93 -
50 Clay Addison SO Oasis Christian Academy 2:38.12 -
57 Qornelious Richardson FR Winter Haven 2:42.22 -
61 Matthew Janes 7 Tampa Bay HEAT 2:44.85 -
62 Omario Wright SO Auburndale 2:45.71 -
63 Anthony Bruni JR Vanguard (LW) 2:45.77 -
64 John Capron FR George Jenkins 2:45.89 -
68 Guissepe Page SR Lake Region 2:51.85 -
69 Kade Straub FR George Jenkins 2:56.25 -
70 Stephen Donahue FR Oasis Christian Academy 2:56.73 -
72 Jaden Davis JR Haines City 2:58.28 -
73 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:58.65 -
74 Joseph Bilbrey SO Oasis Christian Academy 3:00.61 -
  Ethan Gonzalez SO Haines City DNS   
  Evan Gaughf SR Lakeland DNS   
  Cody Beavers SO Winter Haven DNS   
  Ladarius¬† Gatlin JR Winter Haven DNS   
  Josh Butler JR Victory Christian (LL) DNS   
  Raphael Espina-Luke SR Mulberry DNS   
  Petey D'Alessandro FR Oasis Christian Academy DNS   
  Xavier Dolly FR Bartow DNS   
Men's 800m Run Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Tyreek Hobbs SR Tenoroc 2:13.68 -
12 Isaac Morrison 8 McKeel 2:16.58 -
23 Dustin White SR McKeel 2:21.31 -
33 James Ko JR George Jenkins 2:28.61 -
38 Landon Johnson SO McKeel 2:31.74 -
59 Xavier Walmsley FR George Jenkins 2:44.05 -
66 Anthony Joseph JR Lake Region 2:49.10 -
71 Mark Seefeldt JR Lake Region 2:57.83 -
75 Tyler Rusch FR Oasis Christian Academy 3:02.41 -
76 Ethan Sagear JR Vanguard (LW) 3:05.12 -
77 Antonio Maria FR Vanguard (LW) 3:07.02 -
78 Jacob Linn JR Vanguard (LW) 3:07.84 -
79 Adam Mifsud FR Vanguard (LW) 3:11.94 -
81 Palmer Reddick SO Vanguard (LW) 3:41.17 -
  Carson Hosegood SR Lakeland DNS   
  Anthony Hannon SO Lakeland DNS   
  Josemiguel Vargas FR Victory Christian (LL) DNS   
  Joel Perez SO Lake Gibson DNS   
  Fernando Gonzalez SO George Jenkins DNS   
  Derrick Wilson SO Winter Haven DNS