February 13, 2019
|
Trinity Prep - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 4:24.59 4:24.59 6:08.12 4:47.59 10
2 Esdras Camacho SR Master's Academy (Oviedo) 5:06.97 5:27.44 5:04.05 4:52.35 8
3 Tanner Rosolino SR Father Lopez 3:53.99 3:42.15 5:28.77 4:56.19 6
4 Adam Mastrobouno SR Hagerty 3:40.85 6:21.19 4:50.43 5:02.53 5
5 Davis Finfrock SR Winter Park 6:26.34 6:23.30 5:04.20 5:04.20 4
6 Kyle Stromberg JR Seminole (Sanford) 5:42.48 6:00.82 6:13.06 5:05.78 3
7 Jimmy Major JR Father Lopez 6:20.71 3:41.06 4:14.83 5:07.02 2
8 Colin McDonnell SO Father Lopez 5:23.76 5:51.51 3:51.26 5:08.34 1
9 Grey Gibson FR Geneva School 5:50.78 4:39.38 4:36.28 5:10.42 -
10 Maxwell Tucker SR Lyman 4:15.29 6:22.93 4:49.53 5:11.32 -
11 Carlo Hulkkonen FR Lyman 4:54.59 3:48.78 4:23.25 5:13.39 -
12 Justin Mahant SR Winter Park 5:05.59 5:02.44 6:08.60 5:15.04 -
13 Christopher Haak SR Circle Christian 4:59.53 6:21.50 4:28.00 5:15.29 -
14 Fernando Fuentes-Diaz JR Mount Dora 4:50.13 3:50.21 6:02.66 5:15.35 -
15 Alden Williams SO Victory Christian (LL) 5:25.44 4:38.05 6:12.84 5:15.96 -
16 Daniel Harrell SR Lyman 6:03.60 3:44.48 6:51.03 5:16.17 -
17 Luke Howell SR Jones 3:53.77 6:49.10 3:57.02 5:24.68 -
18 Joshua Mckay FR Geneva School 6:26.96 5:54.44 6:00.94 5:25.17 -
19 Will Corddry JR Trinity Prep 5:50.49 6:00.32 6:42.90 5:27.56 -
20 Carter Zahn SR Victory Christian (LL) 6:47.10 4:48.91 4:39.06 5:28.30 -
21 Jacob Smith SO Hagerty 6:53.86 5:28.46 5:41.60 5:28.46 -
22 Jarrett Brodrecht SO Geneva School 6:48.81 4:56.72 4:36.94 5:29.68 -
23 Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) 7:02.51 6:36.10 4:27.37 5:30.08 -
24 Ryan Self SR Hagerty 4:45.24 7:07.86 7:07.86 5:31.67 -
25 Cody Coyle SO Trinity Prep 6:35.10 6:21.82 5:15.41 5:32.01 -
26 Dylan Rivera SO Mount Dora 5:15.59 5:08.95 3:59.19 5:32.20 -
27 Zach Merly FR Master's Academy (Oviedo) 5:29.00 4:15.89 4:55.77 5:32.32 -
28 Dayven Crowley SO Mount Dora 6:38.07 6:38.07 4:17.58 5:34.51 -
29 Noah Atwell FR Circle Christian 5:11.23 5:58.08 5:41.35 5:34.65 -
30 William Howard FR Jones 4:02.17 6:04.96 6:39.07 5:41.08 -
31 Michael Daher FR Master's Academy (Oviedo) 4:05.78 4:36.50 5:17.46 5:41.35 -
32 Hector Rhoads SR Winter Park 5:50.31 4:36.00 4:53.69 5:53.84 -
  William Stewart FR Orangewood Christian DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 4:01.58 4:59.10 4:47.59 3:55.83 5:39.36 10
2 Esdras Camacho SR Master's Academy (Oviedo) 3:33.42 4:11.43 4:52.35 3:48.04 3:50.96 8
3 Tanner Rosolino SR Father Lopez 5:08.04 3:56.96 4:56.19 5:25.81 5:40.62 6
4 Adam Mastrobouno SR Hagerty 4:38.33 3:43.88 5:02.53 4:41.36 5:47.91 5
5 Davis Finfrock SR Winter Park 3:42.07 6:17.21 5:04.20 6:02.00 4:00.32 4
6 Kyle Stromberg JR Seminole (Sanford) 5:36.36 4:47.44 5:05.78 5:30.25 4:04.63 3
7 Jimmy Major JR Father Lopez 4:51.67 3:34.92 5:07.02 4:42.46 4:48.60 2
8 Colin McDonnell SO Father Lopez 4:46.76 4:15.93 5:08.34 6:03.85 6:10.01 1
9 Grey Gibson FR Geneva School 6:34.24 4:45.59 5:10.42 4:23.86 5:44.57 -
10 Maxwell Tucker SR Lyman 6:32.27 3:56.61 5:11.32 6:19.81 4:02.83 -
11 Carlo Hulkkonen FR Lyman 5:44.73 6:34.88 5:13.39 5:13.39 3:58.18 -
12 Justin Mahant SR Winter Park 4:02.58 5:18.19 5:15.04 3:43.68 4:18.34 -
14 Fernando Fuentes-Diaz JR Mount Dora 4:59.59 5:09.05 5:15.35 5:53.20 3:53.36 -
15 Alden Williams SO Victory Christian (LL) 3:56.97 5:53.88 5:15.96 4:53.85 4:15.93 -
16 Daniel Harrell SR Lyman 6:51.03 6:16.25 5:16.17 6:16.25 6:25.73 -
21 Jacob Smith SO Hagerty 6:24.30 5:38.32 5:28.46 7:00.43 7:07.00 -
23 Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) 5:36.69 5:20.18 5:30.08 4:17.47 6:03.09 -
24 Ryan Self SR Hagerty 6:34.69 7:11.18 5:31.67 6:38.01 4:58.51 -
32 Hector Rhoads SR Winter Park 7:36.46 7:22.30 5:53.84 5:00.77 4:53.69 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Christopher Haak SR Circle Christian 6:24.66 5:15.29 4:53.22 -
17 Luke Howell SR Jones 4:48.97 5:24.68 4:16.50 -
18 Joshua Mckay FR Geneva School 5:18.67 5:25.17 4:46.15 -
19 Will Corddry JR Trinity Prep 6:16.70 5:27.56 5:21.01 -
20 Carter Zahn SR Victory Christian (LL) 3:53.10 5:28.30 5:28.30 -
22 Jarrett Brodrecht SO Geneva School 4:00.67 5:29.68 6:22.43 -
25 Cody Coyle SO Trinity Prep 5:45.29 5:32.01 5:02.13 -
26 Dylan Rivera SO Mount Dora 4:45.70 5:32.20 4:15.80 -
27 Zach Merly FR Master's Academy (Oviedo) 6:42.11 5:32.32 6:05.56 -
28 Dayven Crowley SO Mount Dora 6:07.97 5:34.51 3:54.16 -
29 Noah Atwell FR Circle Christian 6:54.97 5:34.65 3:54.26 -
30 William Howard FR Jones 5:00.15 5:41.08 6:56.12 -
31 Michael Daher FR Master's Academy (Oviedo) 4:56.98 5:41.35 7:06.69 -
  William Stewart FR Orangewood Christian DNS DNS DNS