February 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lewis Benitez-Chaparro JR Vanguard (Ocala) 4:33.50 10
2 Dominic Acosta JR Newsome 4:36.47 8
3 Kevin Updike SO Lake Wales 4:37.77 6
4 James Burkett Senior Auburndale 4:40.48 5
5 Stephen Ward SR Lake Wales 4:40.99 4
6 Malachi Sampson SR Vanguard (Ocala) 4:41.11 3
7 Bryson Yamnitz SR Lakeland Christian 4:41.54 2
8 Paul McKenzie JR Seffner Christian 4:42.10 1
9 Yonas Sauers JR Alonso 4:45.71 -
10 Gio Rodriguez SR Vanguard (Ocala) 4:48.49 -
11 Marckoz Arias SR Haines City 4:48.55 -
12 Orlando Cicilioni SO Sarasota 4:49.96 -
13 John McKenzie JR Seffner Christian 4:50.12 -
14 Daniel Barron JR Newsome 4:52.17 -
15 Hunter McAdams SR Newsome 4:53.42 -
16 Joshua Bernard JR Newsome 4:54.13 -
17 Harrison Knight JR Vanguard (Ocala) 4:55.44 -
18 Jason Swartzlander FR Newsome 4:55.84 -
19 Laith El-Labban Senior Auburndale 4:56.15 -
20 Gavin Laielle SO Lakewood Ranch 4:57.01 -
21 Stephen Romer SO Harmony 4:57.73 -
22 Tomas Saavedra JR Newsome 4:59.26 -
23 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 4:59.45 -
24 Tyler Carter SR Plant City 5:01.52 -
25 Wade Larue FR Newsome 5:02.66 -
26 Jamill Vasques Junior Auburndale 5:02.74 -
27 Nicholas Morrison SR Harmony 5:03.65 -
28 Grant Wheeler SR Alonso 5:03.81 -
29 Cole Parnell SR Lake Brantley 5:03.89 -
30 Jordan Travieso SO Vanguard (Ocala) 5:03.91 -
31 Max Sackenheim SO Rockledge 5:07.48 -
32 Emari Jordan SR Rockledge 5:07.69 -
33 James Duffy SR Lakewood Ranch 5:08.34 -
34 Hunter Oppedal SR Harmony 5:09.54 -
35 Tyler Atkins FR Newsome 5:09.56 -
36 Nathan Yates FR Geneva Classical Academy 5:10.04 -
37 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 5:11.39 -
38 Brendan Moore JR George Jenkins 5:11.56 -
39 Keegan Dandro FR Newsome 5:12.59 -
40 Andrew Guerrero SO George Jenkins 5:14.05 -
41 Joseph Cotto SO Lake Wales 5:14.83 -
42 Kai McAlister SO Rockledge 5:17.01 -
43 Dustin White SR McKeel 5:17.11 -
44 Quinn Healy SO Newsome 5:17.72 -
45 John Huckleberry JR Sarasota 5:20.36 -
46 Anthony Brigandi SO McKeel 5:20.98 -
47 Andrew Chambers SO George Jenkins 5:21.38 -
48 Hunter Warwick JR Sarasota 5:21.59 -
49 John Koerth SR Lake Brantley 5:21.66 -
50 Nathaniel Goetz FR Sarasota 5:21.69 -
51 Nicholas Rich FR Sarasota 5:23.03 -
52 Walter Stahll SO Lake Brantley 5:25.01 -
53 Zachary White SR Tampa Prep 5:26.37 -
54 Luke Dalen SO Geneva Classical Academy 5:26.74 -
55 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 5:28.23 -
56 Landon Johnson SO McKeel 5:29.41 -
57 Stephen Holland SO McKeel 5:30.41 -
58 Ben Morris FR Lake Brantley 5:30.61 -
59 Wyatt Bedke FR Tampa Prep 5:31.22 -
60 Tanner Toler SO Lakewood Ranch 5:31.62 -
61 Bailey Nichols SR Alonso 5:32.75 -
62 Nate Padilla SR Alonso 5:33.02 -
63 Dylan Buggica JR Newsome 5:33.23 -
64 Jack Smith FR Lakeland Christian 5:34.39 -
65 James Ko JR George Jenkins 5:34.79 -
66 Andrew Tufino SR Ridge Community 5:35.86 -
67 Marshall Copeland SR Lake Brantley 5:36.06 -
68 Brant Wenger SR Seffner Christian 5:37.72 -
69 Devon Bagby SR Ridge Community 5:38.84 -
70 Isaiah Wilcox SO Plant City 5:40.71 -
71 Arnaldo Vera SO Haines City 5:41.22 -
72 Evan Crisp FR Sarasota 5:41.27 -
73 Hunter King JR Alonso 5:41.66 -
74 Ethan Wuitschick SR George Jenkins 5:44.95 -
75 Ashton Lopez FR Ridge Community 5:47.13 -
76 Benjie Toussaint SO Lake Region 5:48.23 -
77 Giancarlo Restrepo SO Tampa Prep 5:48.75 -
78 Barrett Maravilla SO Geneva Classical Academy 5:50.71 -
79 Colin Graves SO Vanguard (LW) 5:52.62 -
80 Alexander Adams JR George Jenkins 5:53.76 -
81 Palmer Reddick SO Vanguard (LW) 5:54.30 -
82 Erik Delgado JR Plant City 5:55.36 -
83 William Holland SR Tampa Bay HEAT 5:56.37   
84 Scott Bowie SO George Jenkins 5:56.57 -
85 Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy 5:56.89 -
86 Vincent Cardona JR Kathleen 6:00.59 -
87 Dalton Tervin SO George Jenkins 6:00.61 -
88 Andrew Stowe FR Seffner Christian 6:01.04 -
89 Liam Perkins 8 Seffner Christian 6:01.20 -
90 Garrett Talbott SO George Jenkins 6:01.23 -
91 Zain Moreno JR Ridge Community 6:04.26 -
92 Mark Seefeldt JR Lake Region 6:04.73 -
93 Nicholas Powers SO Sarasota 6:06.98 -
94 Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 6:07.18 -
95 Anthony Bruni JR Vanguard (LW) 6:10.94 -
96 Gadiel Medina Pena SO Ridge Community 6:15.23 -
97 Andrew Lester FR Lake Brantley 6:19.69 -
98 Machlan Dugan FR Newsome 6:31.02 -
99 Makhi Smothers SO Winter Haven 6:37.80 -
100 Michael Blandon JR Mulberry 6:38.76   
101 Braeden Crossman JR Ridge Community 6:41.82 -
102 Jaden Davis JR Haines City 6:44.14 -
103 Anthony Joseph JR Lake Region 6:46.08 -
104 Jacob Linn JR Vanguard (LW) 6:52.29 -
105 William Anderson 7 Seffner Christian 6:52.85 -
106 Relamp Ramirez FR Lake Brantley 6:54.54 -
107 Guissepe Page SR Lake Region 6:58.69 -
108 Thomas Leach JR Tampa Prep 7:22.99 -
109 Jeffrey Winters SR Tampa Prep 7:25.22   
110 Adam Mifsud FR Vanguard (LW) 7:27.42 -
  Jack Brooks SO Geneva Classical Academy DNS   
  Matthew James 7 Tampa Bay HEAT DNS   
  Raphael Espina-Luke SR Mulberry DNS   
  Cameron Chambers SO Mulberry DNS   
  Micah Kirkham JR Mulberry DNS   
  Logen Balestreri SR Mulberry DNS   
  Gage Rasmussen JR Plant City DNS   
  Rylee Baxter SO Plant City DNS   
  Eric Zarycki SR Plant City DNS   
  Juanito Moreno JR Ridge Community DNS   
  Kevin Solis SO Ridge Community DNS   
  Derrick Wilson SO Winter Haven DNS   
  Jaden Leverett FR Winter Haven DNS   
  Ivan Dugan SR Newsome DNS   
  Cyrus Mendez SR Newsome DNS   
  John Lachance-Perez JR Sarasota DNS   
  Zachary Jones SO Sarasota DNS   
  Benjamin Hartvigsen SR Sarasota DNS   
  Cyrus Hannah SO Sarasota DNS   
  Alan Galicia-Romero SR Sarasota DNS   
  Adrien Zambaux JR Sarasota DNS   
  Robert Stiff SO Sarasota DNS   
  Ryan Guendjoian JR Sarasota DNS   
  Seth Martinez JR Lakeland Christian DNS   
  Ethan Caswell SO Lakeland Christian DNS   
  Emman Uel Shuler JR Lake Wales DNS   
  Eric Rivera Torres JR Lake Region DNS   
  Djoury Mardi SR Lake Region DNS   
  Trent Shackelford SR Lake Brantley DNS   
  Nicholas Vogel SR Lake Brantley DNS   
  Redwimy Noel SO Lake Brantley DNS   
  Daniel Sherlock JR Lake Brantley DNS   
  Jeffrey Glatting JR Lake Brantley DNS   
  Alfredo Soler SR Lake Brantley DNS   
  Amir Edwards SO Lake Brantley DNS   
  Abraham Paim SO Lake Brantley DNS   
  Matthew Lester JR Lake Brantley DNS   
  Carlos Viera SO Kathleen DNS   
  Seth Brickhouse JR George Jenkins DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Hunter Oppedal SR Harmony 5:09.54 -
46 Anthony Brigandi SO McKeel 5:20.98 -
48 Hunter Warwick JR Sarasota 5:21.59 -
50 Nathaniel Goetz FR Sarasota 5:21.69 -
51 Nicholas Rich FR Sarasota 5:23.03 -
55 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 5:28.23 -
56 Landon Johnson SO McKeel 5:29.41 -
57 Stephen Holland SO McKeel 5:30.41 -
61 Bailey Nichols SR Alonso 5:32.75 -
62 Nate Padilla SR Alonso 5:33.02 -
64 Jack Smith FR Lakeland Christian 5:34.39 -
65 James Ko JR George Jenkins 5:34.79 -
72 Evan Crisp FR Sarasota 5:41.27 -
73 Hunter King JR Alonso 5:41.66 -
75 Ashton Lopez FR Ridge Community 5:47.13 -
77 Giancarlo Restrepo SO Tampa Prep 5:48.75 -
84 Scott Bowie SO George Jenkins 5:56.57 -
86 Vincent Cardona JR Kathleen 6:00.59 -
87 Dalton Tervin SO George Jenkins 6:00.61 -
88 Andrew Stowe FR Seffner Christian 6:01.04 -
89 Liam Perkins 8 Seffner Christian 6:01.20 -
90 Garrett Talbott SO George Jenkins 6:01.23 -
93 Nicholas Powers SO Sarasota 6:06.98 -
99 Makhi Smothers SO Winter Haven 6:37.80 -
103 Anthony Joseph JR Lake Region 6:46.08 -
107 Guissepe Page SR Lake Region 6:58.69 -
  Jaden Leverett FR Winter Haven DNS   
  Djoury Mardi SR Lake Region DNS   
  Eric Rivera Torres JR Lake Region DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
59 Wyatt Bedke FR Tampa Prep 5:31.22 -
68 Brant Wenger SR Seffner Christian 5:37.72 -
69 Devon Bagby SR Ridge Community 5:38.84 -
79 Colin Graves SO Vanguard (LW) 5:52.62 -
80 Alexander Adams JR George Jenkins 5:53.76 -
81 Palmer Reddick SO Vanguard (LW) 5:54.30 -
83 William Holland SR Tampa Bay HEAT 5:56.37   
85 Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy 5:56.89 -
94 Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 6:07.18 -
95 Anthony Bruni JR Vanguard (LW) 6:10.94 -
96 Gadiel Medina Pena SO Ridge Community 6:15.23 -
98 Machlan Dugan FR Newsome 6:31.02 -
100 Michael Blandon JR Mulberry 6:38.76   
102 Jaden Davis JR Haines City 6:44.14 -
104 Jacob Linn JR Vanguard (LW) 6:52.29 -
105 William Anderson 7 Seffner Christian 6:52.85 -
108 Thomas Leach JR Tampa Prep 7:22.99 -
109 Jeffrey Winters SR Tampa Prep 7:25.22   
110 Adam Mifsud FR Vanguard (LW) 7:27.42 -
  Matthew James 7 Tampa Bay HEAT DNS   
  Logen Balestreri SR Mulberry DNS   
  Carlos Viera SO Kathleen DNS   
  Raphael Espina-Luke SR Mulberry DNS   
  Derrick Wilson SO Winter Haven DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Jason Swartzlander FR Newsome 4:55.84 -
22 Tomas Saavedra JR Newsome 4:59.26 -
35 Tyler Atkins FR Newsome 5:09.56 -
39 Keegan Dandro FR Newsome 5:12.59 -
44 Quinn Healy SO Newsome 5:17.72 -
52 Walter Stahll SO Lake Brantley 5:25.01 -
53 Zachary White SR Tampa Prep 5:26.37 -
58 Ben Morris FR Lake Brantley 5:30.61 -
70 Isaiah Wilcox SO Plant City 5:40.71 -
71 Arnaldo Vera SO Haines City 5:41.22 -
74 Ethan Wuitschick SR George Jenkins 5:44.95 -
78 Barrett Maravilla SO Geneva Classical Academy 5:50.71 -
82 Erik Delgado JR Plant City 5:55.36 -
92 Mark Seefeldt JR Lake Region 6:04.73 -
97 Andrew Lester FR Lake Brantley 6:19.69 -
101 Braeden Crossman JR Ridge Community 6:41.82 -
106 Relamp Ramirez FR Lake Brantley 6:54.54 -
  Cameron Chambers SO Mulberry DNS   
  Amir Edwards SO Lake Brantley DNS   
  Alfredo Soler SR Lake Brantley DNS   
  Daniel Sherlock JR Lake Brantley DNS   
  Rylee Baxter SO Plant City DNS   
  Nicholas Vogel SR Lake Brantley DNS   
  Ethan Caswell SO Lakeland Christian DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Wade Larue FR Newsome 5:02.66 -
26 Jamill Vasques Junior Auburndale 5:02.74 -
28 Grant Wheeler SR Alonso 5:03.81 -
32 Emari Jordan SR Rockledge 5:07.69 -
36 Nathan Yates FR Geneva Classical Academy 5:10.04 -
38 Brendan Moore JR George Jenkins 5:11.56 -
40 Andrew Guerrero SO George Jenkins 5:14.05 -
41 Joseph Cotto SO Lake Wales 5:14.83 -
43 Dustin White SR McKeel 5:17.11 -
47 Andrew Chambers SO George Jenkins 5:21.38 -
54 Luke Dalen SO Geneva Classical Academy 5:26.74 -
60 Tanner Toler SO Lakewood Ranch 5:31.62 -
63 Dylan Buggica JR Newsome 5:33.23 -
67 Marshall Copeland SR Lake Brantley 5:36.06 -
76 Benjie Toussaint SO Lake Region 5:48.23 -
91 Zain Moreno JR Ridge Community 6:04.26 -
  John Lachance-Perez JR Sarasota DNS   
  Gage Rasmussen JR Plant City DNS   
  Kevin Solis SO Ridge Community DNS   
  Jeffrey Glatting JR Lake Brantley DNS   
  Redwimy Noel SO Lake Brantley DNS   
  Emman Uel Shuler JR Lake Wales DNS   
  Cyrus Mendez SR Newsome DNS   
  Cyrus Hannah SO Sarasota DNS   
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 James Burkett Senior Auburndale 4:40.48 5
15 Hunter McAdams SR Newsome 4:53.42 -
19 Laith El-Labban Senior Auburndale 4:56.15 -
20 Gavin Laielle SO Lakewood Ranch 4:57.01 -
21 Stephen Romer SO Harmony 4:57.73 -
24 Tyler Carter SR Plant City 5:01.52 -
29 Cole Parnell SR Lake Brantley 5:03.89 -
31 Max Sackenheim SO Rockledge 5:07.48 -
33 James Duffy SR Lakewood Ranch 5:08.34 -
37 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 5:11.39 -
42 Kai McAlister SO Rockledge 5:17.01 -
45 John Huckleberry JR Sarasota 5:20.36 -
49 John Koerth SR Lake Brantley 5:21.66 -
  Seth Martinez JR Lakeland Christian DNS   
  Seth Brickhouse JR George Jenkins DNS   
  Abraham Paim SO Lake Brantley DNS   
  Robert Stiff SO Sarasota DNS   
  Adrien Zambaux JR Sarasota DNS   
  Zachary Jones SO Sarasota DNS   
  Ivan Dugan SR Newsome DNS   
  Juanito Moreno JR Ridge Community DNS   
  Eric Zarycki SR Plant City DNS   
  Micah Kirkham JR Mulberry DNS   
  Jack Brooks SO Geneva Classical Academy DNS   
Boys' 1600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lewis Benitez-Chaparro JR Vanguard (Ocala) 4:33.50 10
2 Dominic Acosta JR Newsome 4:36.47 8
3 Kevin Updike SO Lake Wales 4:37.77 6
5 Stephen Ward SR Lake Wales 4:40.99 4
6 Malachi Sampson SR Vanguard (Ocala) 4:41.11 3
7 Bryson Yamnitz SR Lakeland Christian 4:41.54 2
8 Paul McKenzie JR Seffner Christian 4:42.10 1
9 Yonas Sauers JR Alonso 4:45.71 -
10 Gio Rodriguez SR Vanguard (Ocala) 4:48.49 -
11 Marckoz Arias SR Haines City 4:48.55 -
12 Orlando Cicilioni SO Sarasota 4:49.96 -
13 John McKenzie JR Seffner Christian 4:50.12 -
14 Daniel Barron JR Newsome 4:52.17 -
16 Joshua Bernard JR Newsome 4:54.13 -
17 Harrison Knight JR Vanguard (Ocala) 4:55.44 -
23 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 4:59.45 -
27 Nicholas Morrison SR Harmony 5:03.65 -
30 Jordan Travieso SO Vanguard (Ocala) 5:03.91 -
66 Andrew Tufino SR Ridge Community 5:35.86 -
  Ryan Guendjoian JR Sarasota DNS   
  Trent Shackelford SR Lake Brantley DNS   
  Matthew Lester JR Lake Brantley DNS   
  Alan Galicia-Romero SR Sarasota DNS   
  Benjamin Hartvigsen SR Sarasota DNS