February 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyssa Hendrix JR Riverview 5:12.28 10
2 Margaret Ward SR Rockledge 5:37.44 8
3 Mykenzee Marshall SR Vanguard (Ocala) 5:39.73 6
4 Emma Solis JR Newsome 5:45.53 5
5 Riley Bradshaw SO Lakewood Ranch 5:48.49 4
6 Emma Kate Petersen SO Vanguard (Ocala) 5:48.57 3
7 Kaleigh Malick FR George Jenkins 5:49.24 2
8 Lillian Cowley JR Newsome 5:49.48 1
9 Mariela Cruz-Pagan SO Vanguard (Ocala) 5:50.34 -
10 Sarah Bayes 8 Lakeland Christian 5:50.77 -
11 Krista Huss FR Newsome 5:51.00 -
12 Emma Paliotta SO Lakewood Ranch 5:51.05 -
13 Allison Hicks SR Harmony 5:51.51 -
14 Ashleigh Primacio JR Newsome 5:52.07 -
15 Ellison Wietecha JR Lakewood Ranch 5:54.03 -
16 Emma McLaughlin SR Tampa Bay HEAT 5:54.14 -
17 Mason Ingallinera JR Lakewood Ranch 5:55.76 -
18 Aurora Melzer FR Lakewood Ranch 5:55.88 -
19 Julia Charske SO Vanguard (Ocala) 5:57.12 -
20 Vanessa Bolen SR Harmony 5:57.75 -
21 Viktorya Manno JR George Jenkins 5:58.86 -
22 Loreine Marrero Aquino SR Mulberry 6:03.04 -
23 Madisson Hunley JR Newsome 6:06.62 -
24 Vel'Lance Wells SR Kathleen 6:09.47 -
25 Rachel Knazavich JR Tampa Bay HEAT 6:10.15 -
26 Kathryn McLellan JR Newsome 6:12.82 -
27 Lauren Bayes 6 Lakeland Christian 6:13.44 -
28 Emma Powell JR Lake Brantley 6:15.31 -
29 Brynn Jacobson SO Newsome 6:15.43 -
30 Gabriela Lugopardo JR St. Cloud 6:15.80 -
31 Jillian Kay SO Vanguard (Ocala) 6:18.54 -
32 Emelia Huebner FR Seffner Christian 6:21.03 -
33 Elise Dunn FR Lakewood Ranch 6:22.43 -
34 Katie Dunn SR Newsome 6:23.10 -
35 Bella Blind FR Winter Haven 6:23.31 -
36 Mansi Lorenzen JR Riverview 6:24.30 -
37 Chloe Hacker SO McKeel 6:26.37 -
38 Rebekah Haddad FR Tampa Bay HEAT 6:27.83 -
39 Kya Cadieu JR Auburndale 6:33.70 -
40 Madison Burkhalter FR Harmony 6:39.90 -
41 Emma Miller JR Lake Brantley 6:41.93 -
42 Alexandra Park SO Lake Brantley 6:43.11 -
43 Tori Stone SR Tampa Prep 6:43.17 -
44 Angela Bruno SR Vanguard (Ocala) 6:44.71 -
45 Katie Sexton SR Alonso 6:45.24 -
46 Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy 6:46.59 -
47 Emily Mason SO Riverview 6:47.62 -
48 Sonia Santibanez SR Kathleen 6:48.28 -
49 Emma Lammens SO Vanguard (Ocala) 6:49.89 -
50 Kristina Brown JR Plant City 6:51.71 -
51 Maria Manosalva JR Auburndale 6:52.09 -
52 Abigail Guarnieri FR Geneva Classical Academy 6:52.19 -
53 Nathaly Abastida JR St. Cloud 6:53.04 -
54 Gianna Ennis SO Ridge Community 6:53.90 -
55 Melanie Berrios Morales SO Ridge Community 6:57.59 -
56 Ruby Eller JR Haines City 6:58.41 -
57 Logan Roberts SO Vanguard (Ocala) 6:59.76 -
58 Catherine Bricker SO Sarasota 7:00.85 -
59 Cynthia Studebaker FR Newsome 7:01.11 -
60 Gladys Cortez JR Lake Region 7:04.34 -
61 Antigone Pesack SR Lake Region 7:09.44 -
62 Hannia Guerrero Hernandez JR Auburndale 7:11.83 -
63 Brooke Brewer SR Alonso 7:12.30 -
64 Victoria Park FR Lake Brantley 7:13.61 -
65 Samantha Garcia FR Ridge Community 7:14.48 -
66 Abigail Alejo JR Plant City 7:15.07 -
67 Wileishka Rodriguez Pabon JR Ridge Community 7:15.67 -
68 Abigail Montidoro SO Sarasota 7:16.64 -
69 Charlotte Morgan FR Tampa Prep 7:17.05 -
70 Marietta Long JR Lake Brantley 7:17.52 -
71 Elizabeth Solomon JR McKeel 7:19.32 -
72 Samixha Karki SR George Jenkins 7:19.95 -
73 Tania Pagan Ortiz FR Ridge Community 7:22.88 -
74 Arely Cruz SO Ridge Community 7:25.88 -
75 Erica Tateishi FR George Jenkins 7:26.04 -
76 Lydia Cline JR George Jenkins 7:30.72 -
77 Lilliana Ramos JR George Jenkins 7:31.62 -
78 Darlene Salgado JR Plant City 7:34.23 -
79 Alexandra Ussery SO Lake Brantley 7:38.35 -
80 Sydney Slagel JR Winter Haven 7:41.55 -
81 Renn Lewis JR Sarasota 7:47.74 -
82 Jenny Uriebe SO Lake Region 7:55.51 -
83 Jadyn Grotjan SO Ridge Community 8:03.95 -
84 Asia Williams FR Auburndale 8:05.18 -
85 Tykeria Gant FR Plant City 8:09.68 -
86 Sydney Ivey SR Mulberry 8:18.13 -
87 Annalise Grimmer SO Sarasota 8:31.94 -
88 Kyle Demorse SO Lake Brantley 8:43.97 -
89 Harmony Dillard FR Lake Brantley 8:50.55 -
  Luz Vazquez- Hernandez SO Mulberry DNS   
  Edith Salazar FR Mulberry DNS   
  Almarelis Garcia SO Mulberry DNS   
  Kathy Macedo Pineda SR Auburndale DNS   
  Samantha Marciano SR Auburndale DNS   
  Danielle Delgado SR Plant City DNS   
  Natalie Rohm FR Riverview DNS   
  Sophia McGarity FR Riverview DNS   
  Gabrielle Haines JR Ridge Community DNS   
  Chiara Herrera-Hernandez FR Ridge Community DNS   
  Mariah Brown-Tullis FR Winter Haven DNS   
  Adrian Carter SO Vanguard (Ocala) DNS   
  Haley Harris JR Tampa Prep DNS   
  Brenna Bush SO St. Cloud DNS   
  Lauren Ippolito FR Sarasota DNS   
  Camryn Wigglesworth JR Sarasota DNS   
  Gracie Hill FR Lakeland Christian DNS   
  Krystalyn Sanchez SO Lake Region DNS   
  Geonna Panek SR Lake Brantley DNS   
  Rachal Segovia FR Lake Brantley DNS   
  Meghna Bhakta JR Kathleen DNS   
  Emma Coyne SO Alonso DNS   
  Tabitha Suggs SO Alonso DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Vel'Lance Wells SR Kathleen 6:09.47 -
42 Alexandra Park SO Lake Brantley 6:43.11 -
45 Katie Sexton SR Alonso 6:45.24 -
59 Cynthia Studebaker FR Newsome 7:01.11 -
64 Victoria Park FR Lake Brantley 7:13.61 -
69 Charlotte Morgan FR Tampa Prep 7:17.05 -
71 Elizabeth Solomon JR McKeel 7:19.32 -
78 Darlene Salgado JR Plant City 7:34.23 -
79 Alexandra Ussery SO Lake Brantley 7:38.35 -
82 Jenny Uriebe SO Lake Region 7:55.51 -
84 Asia Williams FR Auburndale 8:05.18 -
  Rachal Segovia FR Lake Brantley DNS   
  Krystalyn Sanchez SO Lake Region DNS   
  Camryn Wigglesworth JR Sarasota DNS   
  Natalie Rohm FR Riverview DNS   
  Edith Salazar FR Mulberry DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Loreine Marrero Aquino SR Mulberry 6:03.04 -
30 Gabriela Lugopardo JR St. Cloud 6:15.80 -
35 Bella Blind FR Winter Haven 6:23.31 -
38 Rebekah Haddad FR Tampa Bay HEAT 6:27.83 -
47 Emily Mason SO Riverview 6:47.62 -
50 Kristina Brown JR Plant City 6:51.71 -
51 Maria Manosalva JR Auburndale 6:52.09 -
58 Catherine Bricker SO Sarasota 7:00.85 -
63 Brooke Brewer SR Alonso 7:12.30 -
68 Abigail Montidoro SO Sarasota 7:16.64 -
81 Renn Lewis JR Sarasota 7:47.74 -
85 Tykeria Gant FR Plant City 8:09.68 -
86 Sydney Ivey SR Mulberry 8:18.13 -
87 Annalise Grimmer SO Sarasota 8:31.94 -
88 Kyle Demorse SO Lake Brantley 8:43.97 -
89 Harmony Dillard FR Lake Brantley 8:50.55 -
  Meghna Bhakta JR Kathleen DNS   
  Samantha Marciano SR Auburndale DNS   
  Lauren Ippolito FR Sarasota DNS   
  Haley Harris JR Tampa Prep DNS   
  Almarelis Garcia SO Mulberry DNS   
  Mariah Brown-Tullis FR Winter Haven DNS   
  Sophia McGarity FR Riverview DNS   
  Danielle Delgado SR Plant City DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Madison Burkhalter FR Harmony 6:39.90 -
46 Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy 6:46.59 -
48 Sonia Santibanez SR Kathleen 6:48.28 -
52 Abigail Guarnieri FR Geneva Classical Academy 6:52.19 -
53 Nathaly Abastida JR St. Cloud 6:53.04 -
57 Logan Roberts SO Vanguard (Ocala) 6:59.76 -
60 Gladys Cortez JR Lake Region 7:04.34 -
61 Antigone Pesack SR Lake Region 7:09.44 -
65 Samantha Garcia FR Ridge Community 7:14.48 -
66 Abigail Alejo JR Plant City 7:15.07 -
67 Wileishka Rodriguez Pabon JR Ridge Community 7:15.67 -
70 Marietta Long JR Lake Brantley 7:17.52 -
73 Tania Pagan Ortiz FR Ridge Community 7:22.88 -
74 Arely Cruz SO Ridge Community 7:25.88 -
75 Erica Tateishi FR George Jenkins 7:26.04 -
76 Lydia Cline JR George Jenkins 7:30.72 -
77 Lilliana Ramos JR George Jenkins 7:31.62 -
80 Sydney Slagel JR Winter Haven 7:41.55 -
83 Jadyn Grotjan SO Ridge Community 8:03.95 -
  Gracie Hill FR Lakeland Christian DNS   
  Adrian Carter SO Vanguard (Ocala) DNS   
  Chiara Herrera-Hernandez FR Ridge Community DNS   
  Luz Vazquez- Hernandez SO Mulberry DNS   
  Emma Coyne SO Alonso DNS   
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Emma Kate Petersen SO Vanguard (Ocala) 5:48.57 3
9 Mariela Cruz-Pagan SO Vanguard (Ocala) 5:50.34 -
23 Madisson Hunley JR Newsome 6:06.62 -
25 Rachel Knazavich JR Tampa Bay HEAT 6:10.15 -
26 Kathryn McLellan JR Newsome 6:12.82 -
27 Lauren Bayes 6 Lakeland Christian 6:13.44 -
29 Brynn Jacobson SO Newsome 6:15.43 -
31 Jillian Kay SO Vanguard (Ocala) 6:18.54 -
33 Elise Dunn FR Lakewood Ranch 6:22.43 -
34 Katie Dunn SR Newsome 6:23.10 -
36 Mansi Lorenzen JR Riverview 6:24.30 -
37 Chloe Hacker SO McKeel 6:26.37 -
39 Kya Cadieu JR Auburndale 6:33.70 -
41 Emma Miller JR Lake Brantley 6:41.93 -
43 Tori Stone SR Tampa Prep 6:43.17 -
44 Angela Bruno SR Vanguard (Ocala) 6:44.71 -
49 Emma Lammens SO Vanguard (Ocala) 6:49.89 -
54 Gianna Ennis SO Ridge Community 6:53.90 -
55 Melanie Berrios Morales SO Ridge Community 6:57.59 -
62 Hannia Guerrero Hernandez JR Auburndale 7:11.83 -
72 Samixha Karki SR George Jenkins 7:19.95 -
  Brenna Bush SO St. Cloud DNS   
  Geonna Panek SR Lake Brantley DNS   
  Gabrielle Haines JR Ridge Community DNS   
Girls' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyssa Hendrix JR Riverview 5:12.28 10
2 Margaret Ward SR Rockledge 5:37.44 8
3 Mykenzee Marshall SR Vanguard (Ocala) 5:39.73 6
4 Emma Solis JR Newsome 5:45.53 5
5 Riley Bradshaw SO Lakewood Ranch 5:48.49 4
7 Kaleigh Malick FR George Jenkins 5:49.24 2
8 Lillian Cowley JR Newsome 5:49.48 1
10 Sarah Bayes 8 Lakeland Christian 5:50.77 -
11 Krista Huss FR Newsome 5:51.00 -
12 Emma Paliotta SO Lakewood Ranch 5:51.05 -
13 Allison Hicks SR Harmony 5:51.51 -
14 Ashleigh Primacio JR Newsome 5:52.07 -
15 Ellison Wietecha JR Lakewood Ranch 5:54.03 -
16 Emma McLaughlin SR Tampa Bay HEAT 5:54.14 -
17 Mason Ingallinera JR Lakewood Ranch 5:55.76 -
18 Aurora Melzer FR Lakewood Ranch 5:55.88 -
19 Julia Charske SO Vanguard (Ocala) 5:57.12 -
20 Vanessa Bolen SR Harmony 5:57.75 -
21 Viktorya Manno JR George Jenkins 5:58.86 -
28 Emma Powell JR Lake Brantley 6:15.31 -
32 Emelia Huebner FR Seffner Christian 6:21.03 -
56 Ruby Eller JR Haines City 6:58.41 -
  Kathy Macedo Pineda SR Auburndale DNS   
  Tabitha Suggs SO Alonso DNS