February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Amaya Ugarte JR Windermere 15.16 10 2.8
2 Lauryn Gayles JR Holy Trinity 16.35 8 2.8
3 Gabriele Matthews JR Dr. Phillips 16.70 6 2.8
4 Kiona Clelland-Goddard SR Lyman 16.87 5 2.8
5 Sania Jones JR Belleview 16.88 4 1.8
6 Keyara Hillery FR Seminole (Sanford) 16.99 3 1.8
7 Imani Wiley JR Dr. Phillips 17.38 2 1.8
8 Tiana Morales JR Liberty 17.48 1 1.8
9 Alysa Whetro SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 17.50 - 2.8
10 Breanna Moss SO Liberty 17.77 - 1.4
11 Sydney Richason - Bugg JR Villages 17.82 - 1.8
12 Jordan Singletary SO DeLand 17.95 - 2.8
13 Julianna Reichenbach SR Buchholz 18.07 - 1.8
14 Armelle Oliantus SO Dr. Phillips 18.20 - 2.2
15 Dalayna Biggs SR Bartow 18.58 - 2.1
16 Krystal McCalla SR Windermere 19.19 - 2.2
17 Karlee Piccola FR Spruce Creek 19.19 - 2.2
18 Elle Erikson SR Lake Mary 19.21 - 2.1
19 Jordan Jones JR Dr. Phillips 19.54 - 1.4
20 Victoria Valdez SO Spruce Creek 19.64 - 1.8
21 Norachi Ejie SO Spruce Creek 20.00 - 1.8
22 Lauren Rocco SO Spruce Creek 20.17 - 1.8
23 Diana Mukoie-Carcamo SO Master's Academy (Oviedo) 20.17 - 2.1
24 Alexys Nieves SR Oak Ridge 20.21 - 2.2
25 Tristan Huguenin JR Lake Nona 20.28 - 1.4
26 Madison VanGorder FR Villages 20.77 - 1.8
27 Robyn Guest SO Forest 20.91 - 2.2
28 Zoe Blanford FR Belleview 21.12 - 1.8
29 Kyla Royals FR Villages 21.19 - 1.8
30 E'Lise Johnson JR University (OC) 21.21 - 2.2
31 Emily Gagliardi SO Lake Mary 21.72 - 1.4
32 Alexandra Gonzalez FR Villages 21.78 - 1.8
33 Sarah Davis SR Master's Academy (Oviedo) 22.00 - 1.4
34 Falonne Michel SO Oak Ridge 22.00 - 2.1
35 Abbie Evans SO Belleview 24.64 - 1.8
36 Fisnerline Dorcely JR Oak Ridge 26.10 - 1.4
  Haley Andino SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DQ    -
  Ja Myra Freeman FR Edgewater DNF    -
  Diovinne Fells JR Palatka DNS    -
  Aniyha Carr SO Lake Mary DNS    -
  Lena Fragelo JR Buchholz DNS    -
  Nayah Johnson SR Seminole (Sanford) DNS    -
  Emily Kissenberth JR Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Yessmary Rodriguez SO Colonial DNS    -
  Eli Heard SR Forest DNS    -
  Ashley Flag FR Lake Mary DNS    -
  Elayzha Thomas JR Seminole (Sanford) DNS    -
Girls' 100 Hurdles Section 1
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amaya Ugarte JR Windermere 15.16 10
2 Lauryn Gayles JR Holy Trinity 16.35 8
3 Gabriele Matthews JR Dr. Phillips 16.70 6
4 Kiona Clelland-Goddard SR Lyman 16.87 5
9 Alysa Whetro SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 17.50 -
12 Jordan Singletary SO DeLand 17.95 -
  Haley Andino SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DQ   
  Eli Heard SR Forest DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 2
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Sania Jones JR Belleview 16.88 4
6 Keyara Hillery FR Seminole (Sanford) 16.99 3
7 Imani Wiley JR Dr. Phillips 17.38 2
8 Tiana Morales JR Liberty 17.48 1
11 Sydney Richason - Bugg JR Villages 17.82 -
13 Julianna Reichenbach SR Buchholz 18.07 -
  Yessmary Rodriguez SO Colonial DNS   
  Nayah Johnson SR Seminole (Sanford) DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 3
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Armelle Oliantus SO Dr. Phillips 18.20 -
16 Krystal McCalla SR Windermere 19.19 -
17 Karlee Piccola FR Spruce Creek 19.19 -
24 Alexys Nieves SR Oak Ridge 20.21 -
27 Robyn Guest SO Forest 20.91 -
30 E'Lise Johnson JR University (OC) 21.21 -
  Emily Kissenberth JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Lena Fragelo JR Buchholz DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 4
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Victoria Valdez SO Spruce Creek 19.64 -
21 Norachi Ejie SO Spruce Creek 20.00 -
22 Lauren Rocco SO Spruce Creek 20.17 -
26 Madison VanGorder FR Villages 20.77 -
28 Zoe Blanford FR Belleview 21.12 -
29 Kyla Royals FR Villages 21.19 -
32 Alexandra Gonzalez FR Villages 21.78 -
35 Abbie Evans SO Belleview 24.64 -
Girls' 100 Hurdles Section 5
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Breanna Moss SO Liberty 17.77 -
19 Jordan Jones JR Dr. Phillips 19.54 -
25 Tristan Huguenin JR Lake Nona 20.28 -
31 Emily Gagliardi SO Lake Mary 21.72 -
33 Sarah Davis SR Master's Academy (Oviedo) 22.00 -
36 Fisnerline Dorcely JR Oak Ridge 26.10 -
  Ja Myra Freeman FR Edgewater DNF   
  Ashley Flag FR Lake Mary DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 6
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Dalayna Biggs SR Bartow 18.58 -
18 Elle Erikson SR Lake Mary 19.21 -
23 Diana Mukoie-Carcamo SO Master's Academy (Oviedo) 20.17 -
34 Falonne Michel SO Oak Ridge 22.00 -
  Elayzha Thomas JR Seminole (Sanford) DNS   
  Diovinne Fells JR Palatka DNS   
  Aniyha Carr SO Lake Mary DNS