February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Yancey Guest SR Forest 39.51 10
2 Avion Dix SR Colonial 40.45 8
3 Arron Edwards SR Dr. Phillips 40.55 6
4 Gregory Gentle SR Spruce Creek 42.89 5
5 Vincent Lopez SR Master's Academy (Oviedo) 42.89 4
6 Brent Bryant JR Villages 43.32 3
7 Nacari Heron JR Windermere 44.01 2
8 Jessie Drain JR Windermere 44.11 1
9 Abrie Williams JR Palatka 44.47 -
10 Arthur Ezeobinwa JR Lake Nona 44.48 -
11 Joshwa Jerelds JR Windermere 44.50 -
12 Raymond Maldonado JR Spruce Creek 44.53 -
13 Tyrone Oneal JR Forest 44.78 -
14 Lorenzo Mejia JR Windermere 44.93 -
15 Yusef Leak SO Master's Academy (Oviedo) 45.27 -
16 Kelsey Albert JR Spruce Creek 45.63 -
17 Tristan Johnson SR Forest 45.70 -
18 Elmer Colon SO Belleview 46.05 -
19 Jalen Washington SO Dr. Phillips 46.30 -
20 Jalen Thompson SO Dr. Phillips 46.36 -
21 Dashaun King SO Forest 46.65 -
22 Arnold Ogerio FR Villages 47.02 -
23 Alex LONGINO JR Lake Mary 47.40 -
24 Sebastian Deleon SR Mount Dora Christian 47.66 -
25 Jose Vargas JR University (OC) 48.05 -
26 Rodney Vincent JR Lake Nona 48.18 -
27 Damaris Williams FR Seminole (Sanford) 48.88 -
28 Justin Negron SR DeLand 49.01 -
29 Jonathan Dinkins JR Belleview 49.34 -
30 Zachary Walker SO Oak Ridge 49.38 -
31 Morris Williams FR Edgewater 49.40 -
32 Aiden Hammock SO Lake Mary 49.42 -
33 DAVEON EASON SR North Marion 49.67 -
34 Kevin Jenkins SO Liberty 49.90 -
35 Talon Richardson SO South Lake 50.04 -
36 Antonio Roberts JR Seminole (Sanford) 50.05 -
37 Trevor Schick SR University (OC) 50.24 -
38 Ethan Kassem SO Lake Nona 50.34 -
39 Eder Castro SO North Marion 50.71 -
40 Andrew Donaldson FR Hardee 51.28 -
41 Micah Johnson JR Palatka 51.79 -
42 Vincent Washington SO Palatka 51.86 -
43 Arnong Kanya SO University (OC) 51.87 -
44 Matthew McDaniel JR Master's Academy (Oviedo) 52.13 -
45 Jose Conde-Rivera JR Belleview 52.80 -
46 Glenroy Campbell Jr JR Edgewater 55.77 -
47 Victor Bush SO Liberty 55.80 -
48 Karim Zaghloul SO Spruce Creek 56.15 -
49 Sebastian Baldera SR Lake Nona 57.90 -
  Levenson Danger SR Hardee DNS   
  Joanes Fortilien FR Dr. Phillips DNS   
  Aaron Cook SR Hardee DNS   
  Sebastian Tirado SO University (OC) DNS   
  Donaven Bess SR Cypress Creek DNS   
  Joel Cenescar SR Cypress Creek DNS   
  Anthony Lewis SR Liberty DNS   
  Shaedon Salmon JR Edgewater DNS   
  Smensky Innocent FR South Lake DNS   
  Keandre Smith SO South Lake DNS   
  Jaylin Mobley JR Seminole (Sanford) DNS   
  Keyon Dennis JR Seminole (Sanford) DNS   
  Nelson Williams JR Palatka DNS   
  Matthew Saporito SO Villages DNS   
  Seraiah Abram SR Lake Mary DNS   
  Samuel Louis SR Hardee DNS   
  EARNEST MITCHELL SR North Marion DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Yancey Guest SR Forest 39.51 10
2 Avion Dix SR Colonial 40.45 8
3 Arron Edwards SR Dr. Phillips 40.55 6
5 Vincent Lopez SR Master's Academy (Oviedo) 42.89 4
6 Brent Bryant JR Villages 43.32 3
8 Jessie Drain JR Windermere 44.11 1
11 Joshwa Jerelds JR Windermere 44.50 -
  Seraiah Abram SR Lake Mary DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Gregory Gentle SR Spruce Creek 42.89 5
7 Nacari Heron JR Windermere 44.01 2
12 Raymond Maldonado JR Spruce Creek 44.53 -
13 Tyrone Oneal JR Forest 44.78 -
14 Lorenzo Mejia JR Windermere 44.93 -
16 Kelsey Albert JR Spruce Creek 45.63 -
17 Tristan Johnson SR Forest 45.70 -
27 Damaris Williams FR Seminole (Sanford) 48.88 -
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Abrie Williams JR Palatka 44.47 -
10 Arthur Ezeobinwa JR Lake Nona 44.48 -
15 Yusef Leak SO Master's Academy (Oviedo) 45.27 -
21 Dashaun King SO Forest 46.65 -
33 DAVEON EASON SR North Marion 49.67 -
  Donaven Bess SR Cypress Creek DNS   
  Jaylin Mobley JR Seminole (Sanford) DNS   
  Keyon Dennis JR Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Elmer Colon SO Belleview 46.05 -
19 Jalen Washington SO Dr. Phillips 46.30 -
36 Antonio Roberts JR Seminole (Sanford) 50.05 -
39 Eder Castro SO North Marion 50.71 -
46 Glenroy Campbell Jr JR Edgewater 55.77 -
  EARNEST MITCHELL SR North Marion DNS   
  Samuel Louis SR Hardee DNS   
  Aaron Cook SR Hardee DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Arnold Ogerio FR Villages 47.02 -
26 Rodney Vincent JR Lake Nona 48.18 -
29 Jonathan Dinkins JR Belleview 49.34 -
38 Ethan Kassem SO Lake Nona 50.34 -
41 Micah Johnson JR Palatka 51.79 -
45 Jose Conde-Rivera JR Belleview 52.80 -
  Matthew Saporito SO Villages DNS   
  Nelson Williams JR Palatka DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Justin Negron SR DeLand 49.01 -
40 Andrew Donaldson FR Hardee 51.28 -
42 Vincent Washington SO Palatka 51.86 -
47 Victor Bush SO Liberty 55.80 -
48 Karim Zaghloul SO Spruce Creek 56.15 -
49 Sebastian Baldera SR Lake Nona 57.90 -
  Shaedon Salmon JR Edgewater DNS   
  Joanes Fortilien FR Dr. Phillips DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Sebastian Deleon SR Mount Dora Christian 47.66 -
30 Zachary Walker SO Oak Ridge 49.38 -
31 Morris Williams FR Edgewater 49.40 -
37 Trevor Schick SR University (OC) 50.24 -
43 Arnong Kanya SO University (OC) 51.87 -
44 Matthew McDaniel JR Master's Academy (Oviedo) 52.13 -
  Sebastian Tirado SO University (OC) DNS   
  Keandre Smith SO South Lake DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Jalen Thompson SO Dr. Phillips 46.36 -
23 Alex LONGINO JR Lake Mary 47.40 -
32 Aiden Hammock SO Lake Mary 49.42 -
34 Kevin Jenkins SO Liberty 49.90 -
  Joel Cenescar SR Cypress Creek DNS   
  Anthony Lewis SR Liberty DNS   
  Smensky Innocent FR South Lake DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Jose Vargas JR University (OC) 48.05 -
35 Talon Richardson SO South Lake 50.04 -
  Levenson Danger SR Hardee DNS