February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rebecca Clark SR Villages 9:05.24 11:42.90 12:22.31 13:28.00 10:56.91 10
2 Kendyl Cardwell SO Montverde Academy 8:53.83 9:00.59 11:08.98 14:24.94 11:15.73 8
3 Lily Henne FR Montverde Academy 14:31.38 12:25.90 14:52.29 9:45.57 11:37.10 6
4 SAMANTHA Gayton JR Spruce Creek 8:37.18 9:20.28 11:58.30 11:58.30 11:58.30 5
5 Ryleigh Sperry FR Montverde Academy 15:07.85 11:33.81 13:02.38 9:20.95 12:18.09 4
6 Payton Megge SO Spruce Creek 14:41.49 13:47.83 11:37.53 11:22.20 12:46.51 3
7 Rachel Gross JR Windermere 13:47.96 12:46.63 9:34.98 11:29.97 12:46.63 2
8 Jennifer Salinas SR Edgewater 10:24.06 14:53.71 10:54.88 14:53.71 12:50.44 1
9 Alesandra Wiechecki Vergara SR Holy Trinity 11:13.67 16:38.89 12:38.85 11:13.67 12:54.33 -
10 Katie Ranck SO Windermere 9:04.37 10:22.14 16:27.64 10:22.14 12:57.67 -
11 Natalie Nesmith 8 Montverde Academy 9:05.11 15:34.47 10:30.77 9:51.83 12:58.72 -
12 Lyra Winn SO Lake Mary 14:34.88 16:43.30 11:30.27 14:50.93 13:22.64 -
13 Holly Gates SR Lake Mary 10:52.03 13:33.02 12:44.73 17:10.37 13:24.97 -
14 Mia Greenfield SO Windermere 10:05.08 14:55.52 13:59.04 15:51.99 13:26.77 -
15 Araceliz Rosario FR Colonial 14:51.97 16:21.17 13:06.56 16:21.17 13:30.88 -
16 Ella Kate Daley SO Villages 14:44.33 12:58.86 12:50.75 16:21.69 13:31.31 -
17 Shannon Matzner FR Dr. Phillips 14:13.73 9:59.25 13:24.48 17:14.33 13:40.89 -
18 Sydney Kaufman JR Dr. Phillips 13:49.30 17:39.21 12:35.41 16:33.52 13:41.09 -
19 Ava Wyant 7 Master's Academy (Oviedo) 12:52.64 12:27.72 13:17.56 11:12.94 13:50.79 -
20 Madison Skelton SR DeLand 11:27.30 10:28.62 17:19.32 17:36.09 13:58.16 -
21 Emma Bowman FR Belleview 15:14.20 13:25.17 16:21.29 14:57.42 13:58.71 -
22 Jewel Simmons FR Spruce Creek 12:04.79 11:56.16 17:32.67 14:40.10 14:22.84 -
23 Abigail Koshiol JR DeLand 16:43.10 17:17.99 17:09.27 17:00.55 14:32.26 -
24 Alyssa Lee SO South Lake 17:22.35 12:39.68 16:47.01 16:20.51 14:43.34 -
25 Lyvia Stansfield FR South Lake 18:00.02 14:27.56 12:32.48 13:07.89 14:45.26 -
26 Sophie Cirineo SO Dr. Phillips 11:21.89 12:41.59 16:22.98 17:16.11 14:45.56 -
27 Gabriele Mulford SO Forest 16:18.53 14:53.85 14:53.85 17:33.80 15:40.89 -
28 Genevieve Reynolds JR University (OC) 15:30.22 11:59.25 16:46.94 15:01.45 15:58.99 -
29 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 13:08.19 16:42.27 15:34.15 18:58.50 16:13.07 -
30 Caroline Davis JR Mount Dora Christian 15:54.46 20:36.90 18:49.76 13:08.89 16:13.93 -
31 Brynna Della Cava SO Lake Mary 18:05.91 11:44.37 11:34.59 14:30.68 16:18.29 -
32 Kayla Martinez FR Colonial 17:23.65 20:14.25 18:23.87 16:03.37 16:43.51 -
33 Mia Madonna SO Villages 16:04.31 16:45.35 12:59.66 17:05.86 17:05.86 -
34 Jessie Hosch SR Master's Academy (Oviedo) 14:53.33 13:20.92 16:36.01 21:23.52 17:06.81 -
35 Marlena Scholl SO Villages 17:59.14 14:54.15 14:33.59 14:02.76 17:07.75 -
36 Isabella Miskiv FR Lake Mary 19:52.40 13:25.39 15:09.99 20:44.70 17:25.96 -
  Caitlyn Cavender SO South Lake DNF DNF DNF DNF DNF   
  Ashley Lemus FR Spruce Creek DNF DNF DNF DNF DNF   
  Cicely Cooper SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mackenzie Lamb FR South Lake DNS DNS DNS DNS DNS   
  Megan Rhodes JR Lyman DNS DNS DNS DNS DNS   
  Esther Loosli JR Buchholz DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jonana Meza Lopez FR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
  Eternity Bradshaw SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Keilani Diaz SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Alesandra Wiechecki Vergara SR Holy Trinity 12:23.36 13:40.79 16:00.17 12:54.33 -
17 Shannon Matzner FR Dr. Phillips 11:04.92 13:24.48 14:30.15 13:40.89 -
18 Sydney Kaufman JR Dr. Phillips 11:05.09 12:18.99 16:41.73 13:41.09 -
21 Emma Bowman FR Belleview 11:10.97 17:53.55 12:51.62 13:58.71 -
22 Jewel Simmons FR Spruce Creek 13:56.96 17:15.41 18:33.07 14:22.84 -
23 Abigail Koshiol JR DeLand 16:43.10 15:24.60 14:32.26 14:32.26 -
24 Alyssa Lee SO South Lake 19:08.35 11:20.18 10:18.34 14:43.34 -
25 Lyvia Stansfield FR South Lake 10:37.39 14:01.00 12:59.03 14:45.26 -
26 Sophie Cirineo SO Dr. Phillips 14:36.71 14:54.42 10:19.90 14:45.56 -
27 Gabriele Mulford SO Forest 17:43.21 17:14.98 11:17.44 15:40.89 -
28 Genevieve Reynolds JR University (OC) 19:01.20 17:25.30 17:15.71 15:58.99 -
29 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 19:27.69 16:03.34 19:27.69 16:13.07 -
30 Caroline Davis JR Mount Dora Christian 16:43.15 15:15.50 12:10.45 16:13.93 -
31 Brynna Della Cava SO Lake Mary 19:14.39 13:22.20 12:13.72 16:18.29 -
33 Mia Madonna SO Villages 12:59.66 18:07.42 13:50.95 17:05.86 -
34 Jessie Hosch SR Master's Academy (Oviedo) 14:12.26 18:18.69 18:49.50 17:06.81 -
35 Marlena Scholl SO Villages 21:04.14 17:38.59 17:28.31 17:07.75 -
36 Isabella Miskiv FR Lake Mary 14:59.53 16:33.67 16:44.13 17:25.96 -
  Ashley Lemus FR Spruce Creek DNF DNF DNF DNF   
  Caitlyn Cavender SO South Lake DNF DNF DNF DNF   
  Mackenzie Lamb FR South Lake DNS DNS DNS DNS   
  Eternity Bradshaw SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS   
  Cicely Cooper SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS DNS DNS DNS   
Girls' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rebecca Clark SR Villages 10:56.91 11:03.48 11:49.47 10:56.91 7:52.98 10
2 Kendyl Cardwell SO Montverde Academy 13:30.88 8:20.04 12:57.09 11:15.73 9:00.59 8
3 Lily Henne FR Montverde Academy 14:10.47 10:48.31 13:07.73 11:37.10 9:10.71 6
4 SAMANTHA Gayton JR Spruce Creek 8:51.55 11:00.84 10:53.66 11:58.30 9:13.10 5
5 Ryleigh Sperry FR Montverde Academy 15:37.38 13:54.05 12:03.33 12:18.09 15:15.24 4
6 Payton Megge SO Spruce Creek 12:23.52 9:19.56 10:59.20 12:46.51 12:38.85 3
7 Rachel Gross JR Windermere 13:47.96 12:08.30 11:52.97 12:46.63 11:52.97 2
8 Jennifer Salinas SR Edgewater 12:11.92 12:50.44 9:22.43 12:50.44 13:21.26 1
10 Katie Ranck SO Windermere 11:55.46 10:06.59 11:24.35 12:57.67 15:09.88 -
11 Natalie Nesmith 8 Montverde Academy 9:12.90 10:38.55 11:33.06 12:58.72 16:05.62 -
12 Lyra Winn SO Lake Mary 16:11.20 10:10.01 9:53.96 13:22.64 10:26.06 -
13 Holly Gates SR Lake Mary 16:46.22 9:55.68 10:19.83 13:24.97 17:10.37 -
14 Mia Greenfield SO Windermere 13:10.64 9:32.81 14:07.11 13:26.77 11:41.89 -
15 Araceliz Rosario FR Colonial 11:45.47 17:09.82 15:48.73 13:30.88 17:17.93 -
16 Ella Kate Daley SO Villages 10:49.05 11:21.50 16:54.14 13:31.31 12:02.07 -
19 Ava Wyant 7 Master's Academy (Oviedo) 13:34.18 14:40.64 18:00.03 13:50.79 15:13.87 -
20 Madison Skelton SR DeLand 12:25.97 16:37.41 14:48.45 13:58.16 11:18.91 -
32 Kayla Martinez FR Colonial 17:53.76 21:04.43 20:54.39 16:43.51 18:03.79 -
  Keilani Diaz SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
  Megan Rhodes JR Lyman DNS DNS DNS DNS DNS   
  Esther Loosli JR Buchholz DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jonana Meza Lopez FR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS DNS DNS DNS DNS