FHSAA 3A District 11 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Jones, Jarvis SR Dunbar 10.83 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
2 Formosa, Christian SR Island Coast 11.04 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.2
3 Henderson, Kelton FR Island Coast 11.24 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.2
4 Goodwin, Jordan SR North Fort Myers 11.40 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
5 Merisier, Marvens JR Fort Myers 11.46 Edison Relays Mar 6, 2020
6 Marcelin, Guiscard SR Fort Myers 11.52 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -2.3
7 Motley III, Roger JR Dunbar 11.55 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -0.6
8 McKellep, Brian SR Ida Baker 11.56 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
9 Green-McKnight, Jadarius SR Dunbar 11.58 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -0.6
10 Davis, Aumarrion SO Ida Baker 11.61 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
11 Thomas, Greg JR Dunbar 11.63 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -0.6
12 Arias, Joel JR North Fort Myers 11.67 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.7
13 Desronvil, Jebby JR Dunbar 11.68 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
14 Harvin, Zemare JR Fort Myers 11.69 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 1.3
15 Jackson, Kenneth SR Dunbar 11.76 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -2.7
16 Thomas, Cedric SR Cypress Lake 11.77 Edison Relays Mar 6, 2020
17 Gay, Hudson SR South Fort Myers 11.84 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.6
18 Emmanuel, Alexis SO Dunbar 11.85 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -0.8
19 Williams, Jaqwan JR Fort Myers 11.91 Edison Relays Mar 6, 2020
20 Washington, Joriell JR Fort Myers 11.96 Edison Relays Mar 6, 2020
21 Medacco, Adrian SR Cape Coral 11.98 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.9
22 Brown, Tarelle SO South Fort Myers 12.03 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -0.2
23 Castor, Nathan SO South Fort Myers 12.05 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -2.7
23 Pilgrim, Daniel JR North Fort Myers 12.05 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
25 McCutcheon, Deondrick SO Dunbar 12.16 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
26 Baxter, Deontrae SR Ida Baker 12.20 Edison Relays Mar 6, 2020
27 Berrios, Elvis SR North Fort Myers 12.27 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 1.3
27 Felien, Hans SO Ida Baker 12.27 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
27 Reed, Brett JR North Fort Myers 12.27 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.7
30 Smith, Ranod FR Fort Myers 12.28 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 1.3
31 Rhodes, Kevin SO Fort Myers 12.36 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.4
32 Laguerre, Emmanuel FR Island Coast 12.38 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.6
33 Thomas, Leon SO Cape Coral 12.39 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.1
34 Huffman, J'Andre JR South Fort Myers 12.42 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.6
35 Boucher, Brennen SO North Fort Myers 12.46 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
36 Cook, Denai'drick FR Island Coast 12.70 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -2.7
37 Castagna, Dominic SO North Fort Myers 12.74 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
38 Fatal, Jonathan FR Island Coast 12.78 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 0.3
39 Monteiro, Nick JR Cape Coral 12.80 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.2
40 Rainey, Matt SO North Fort Myers 12.82 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
41 Whitfield, Jerrian FR Dunbar 12.89 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
42 Mathis, De'jon JR Cypress Lake 12.91 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.4
43 Dawson, Devon SR South Fort Myers 13.02 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -0.9
44 O'Dell, Parker SR North Fort Myers 13.07 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
45 Mischel, Evan JR North Fort Myers 13.15 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 1.3
46 Pucin, Jacob FR North Fort Myers 13.28 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
47 Alvarez, Bryan SO Ida Baker 13.30 Edison Relays Mar 6, 2020
48 Wagner, otis JR Island Coast 13.32 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.6
49 Anderson, Brendan SO Cypress Lake 13.35 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.4
50 Miguel, Orelvis FR Island Coast 13.41 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.2
51 Peters, Drew JR Cape Coral 13.46 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.9
52 Cribbett, Josh SO Cypress Lake 13.48 Edison Relays Mar 6, 2020
53 Alicea, Alex SR Mariner 13.50 Edison Relays Mar 6, 2020
54 Robinson, John FR Island Coast 13.64 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 0.3
55 Weaver, Atavius FR North Fort Myers 13.69 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
56 Otano, Eddy JR Mariner 13.70 Edison Relays Mar 6, 2020
57 Zapata, Brian SR Mariner 13.85 Edison Relays Mar 6, 2020
58 Blasetti, Elijah FR North Fort Myers 13.94 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
59 Sanz, Andrew JR Mariner 14.10 Edison Relays Mar 6, 2020
60 Hahn , Benjamin FR Cypress Lake 14.79 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -2.4
61 Reynolds, Carter SR North Fort Myers 14.98 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
62 Hornstein, Joshua SR North Fort Myers 19.85 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.1

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Weaver, Lucheyona JR Dunbar 12.52 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.8
2 Soloma, Gabriella SO Dunbar 12.57 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
3 Jimenez, Jasmine SO Dunbar 12.63 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -1.3
4 Johnson, Zaakiyah JR Dunbar 12.85 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -1.6
5 Alexander, Nyla JR Cape Coral 12.87 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 0.5
6 Thompkins, Enyah SR Dunbar 13.09 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
7 Hall, Khashaunti JR Dunbar 13.19 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
8 Seldon, Skylare FR Ida Baker 13.28 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
9 Chase, Hannah SR North Fort Myers 13.32 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.7
10 McCaulley, Keeanna SR North Fort Myers 13.36 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 +0.0
11 Abrams, Ta'Riyah SO Fort Myers 13.59 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 3.1
12 Husain, Alyssa FR Island Coast 13.78 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -4.6
13 Crowder, Chania JR Cape Coral 14.14 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 3.1
14 feliciano, emily SR Island Coast 14.16 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.3
15 Henry, Tramya JR Fort Myers 14.36 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.3
16 Moreland, Chassidy SO South Fort Myers 14.43 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -1.8
17 Mendez, Gaby FR North Fort Myers 14.45 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
18 Smith, Petagaye SR Island Coast 14.57 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -1.8
18 Walker, Kalaya FR South Fort Myers 14.57 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -1.8
20 Simon-Lindsy, Staci SO Mariner 14.60 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 3.1
21 Dixon, Jada FR South Fort Myers 14.61 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -1.8
22 Evans, Lamiya SR North Fort Myers 14.62 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
23 Fillaggi-Watson, Kahri FR Dunbar 14.68 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
24 Jenkins, Jarielle FR South Fort Myers 14.73 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -0.8
25 Fajardo, Jazmine SO Cape Coral 14.90 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.6
26 Carter, Alliyah SO Island Coast 14.91 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.7
27 Acosta, Julyanette FR North Fort Myers 14.97 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 +0.0
28 Evans, Briyanna SR North Fort Myers 15.05 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.7
28 Martinez, Jasmine JR Mariner 15.05 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 3.1
30 Brown, Makenna JR North Fort Myers 15.08 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.1
31 Pizzani, Bella JR North Fort Myers 15.37 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.1
32 Grizzle, Beyonce SO Ida Baker 15.59 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
33 Moreira, Sarah JR Cape Coral 15.87 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.4
34 Black, Imari SR Fort Myers 15.90 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -3.1
35 Cramer, Elizabeth FR North Fort Myers 15.93 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
36 Fairweather, Arianna FR Island Coast 16.20 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -1.8

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Jones, Jarvis SR Dunbar 21.88 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
2 Merisier, Marvens JR Fort Myers 21.99 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
3 Formosa, Christian SR Island Coast 22.41 Bear Invitational Feb 13, 2020
4 Washington, Joriell JR Fort Myers 22.57 Edison Relays Mar 6, 2020
5 Thomas, Greg JR Dunbar 22.64 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
6 Motley III, Roger JR Dunbar 22.76 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 +0.0
7 McKellep, Brian SR Ida Baker 22.92 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.9
8 Jimenez, Jacob SR Cape Coral 23.09 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
9 Desronvil, Jebby JR Dunbar 23.28 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 3.3
10 Goodwin, Jordan SR North Fort Myers 23.32 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.5
11 Frison, Dylan JR Dunbar 23.41 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.5
12 Ayala, Juan SO Island Coast 23.51 Bear Invitational Feb 13, 2020
13 Harvin, Zemare JR Fort Myers 23.56 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.9
14 Jackson, Kenneth SR Dunbar 23.71 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.4
15 Battle, Zavion SR Dunbar 24.08 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.2
16 Emmanuel, Alexis SO Dunbar 24.09 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.2
17 Nunez, Albert SR Dunbar 24.23 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.1
18 Castor, Nathan SO South Fort Myers 24.27 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -2.5
19 Pilgrim, Daniel JR North Fort Myers 24.32 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -0.2
20 Davis, Aumarrion SO Ida Baker 24.37 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
21 Thomas, Cedric SR Cypress Lake 24.55 Edison Relays Mar 6, 2020
22 Gabriel, Nate SR Fort Myers 24.56 Edison Relays Mar 6, 2020
23 Medacco, Adrian SR Cape Coral 24.74 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.5
24 Gay, Hudson SR South Fort Myers 24.77 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -2.7
24 Jenkins, Cedric FR Cypress Lake 24.77 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 -1.2
26 Chatelier, Arkish SR South Fort Myers 24.78 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -1.7
27 Webb, Gemari SO North Fort Myers 24.84 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.9
28 Huffman, J'Andre JR South Fort Myers 24.85 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 +0.0
29 Bryant, Austin SR Cypress Lake 24.90 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.3
30 Walden, Wesley JR Mariner 24.94 Edison Relays Mar 6, 2020
31 Turner, Taven SO North Fort Myers 25.00 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.0
32 Savoy, Kyrie JR Cypress Lake 25.26 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.4
33 Humbel, Cason FR North Fort Myers 25.30 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
34 O'Dell, Parker SR North Fort Myers 25.32 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.5
35 Rhodes, Kevin SO Fort Myers 25.39 Edison Relays Mar 6, 2020
36 Smith, Ranod FR Fort Myers 25.59 Edison Relays Mar 6, 2020
37 Teran, Carlos SR North Fort Myers 25.65 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
38 Rainey, Matt SO North Fort Myers 25.98 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
39 Thomas, Tristan SO Ida Baker 25.99 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
40 Green, Sakari JR South Fort Myers 26.02 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.4
41 Cribbett, Josh SO Cypress Lake 26.05 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 +0.0
42 Kiesling, Nicholas SO Cape Coral 26.39 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.5
43 Alicea, Alex SR Mariner 26.47 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.3
44 Mathis, De'jon JR Cypress Lake 26.63 Edison Relays Mar 6, 2020
45 Bruce, Austin SO Ida Baker 26.64 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
46 Classetti, Vincent SO Cape Coral 26.74 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 +0.0
47 Vinciguerra, Matthew SO Cypress Lake 26.77 Edison Relays Mar 6, 2020
47 Winters, Jorden JR North Fort Myers 26.77 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
49 Whitfield, Jerrian FR Dunbar 27.09 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
50 Linardes, Dylan SR Cape Coral 27.31 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.0
51 Zapata, Brian SR Mariner 27.44 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 +0.0
52 Beauplan, Nixen SR Dunbar 27.49 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
53 Baxter, Deontrae SR Ida Baker 27.95 Edison Relays Mar 6, 2020
54 Castro, Isaiah SO Mariner 27.99 Edison Relays Mar 6, 2020
55 Schlereth, Billy JR North Fort Myers 28.12 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
56 Crawford, Bryan SO South Fort Myers 28.19 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 0.2
57 Iverson, Arland JR Mariner 28.29 Edison Relays Mar 6, 2020
58 Titus, Ben JR North Fort Myers 28.78 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
59 michel, charles FR Fort Myers 29.13 Edison Relays Mar 6, 2020
60 Arias, Jorge SO North Fort Myers 29.81 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
61 Reynolds, Carter SR North Fort Myers 30.76 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Gadson, Ken'naria SR Dunbar 25.61 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.1
2 Jimenez, Jasmine SO Dunbar 25.62 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 2.8
3 Soloma, Gabriella SO Dunbar 26.72 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.6
4 Alexander, Nyla JR Cape Coral 27.38 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.8
5 Hauser, Emilee SR North Fort Myers 27.42 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.8
6 Fleuridor, Akisha FR Dunbar 27.51 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 2.8
7 Victor, Jaziah SR Fort Myers 27.68 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 0.8
8 Seldon, Skylare FR Ida Baker 27.76 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
9 Bajana, Amanda SR Ida Baker 27.82 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
10 Husain, Alyssa FR Island Coast 28.32 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -1.4
11 Chase, Hannah SR North Fort Myers 28.41 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.2
12 Samon, Jehanna SO Fort Myers 28.48 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -0.4
13 Guerra, Kennedy SR North Fort Myers 28.88 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
14 Abrams, Ta'Riyah SO Fort Myers 28.94 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.6
15 Clermont, Sabrina SO Dunbar 29.54 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
16 Henry, Tramya JR Fort Myers 29.69 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 -0.2
17 Smith, Shaunagaye SR Island Coast 29.97 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -2.2
18 Crowder, Chania JR Cape Coral 30.01 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -0.4
19 Jenkins, Jarielle FR South Fort Myers 30.22 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
20 Mele, Mariah JR North Fort Myers 30.29 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.6
21 Feliciano, Sarah SR Island Coast 30.51 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.2
22 Dwyer, Trinity FR Ida Baker 30.53 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.6
23 Reed, Jayme JR North Fort Myers 30.71 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.0
24 Holloway, Chloe JR North Fort Myers 30.73 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
25 Simon-Lindsy, Staci SO Mariner 30.77 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 -0.2
26 Evans, Briyanna SR North Fort Myers 31.06 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
27 Hall, Gerriah SO South Fort Myers 31.10 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.8
28 Fillaggi-Watson, Kahri FR Dunbar 31.25 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
29 Acosta, Julyanette FR North Fort Myers 31.27 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
30 Lange, Chloe JR North Fort Myers 31.31 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
31 Martinez, Jasmine JR Mariner 31.57 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 -0.5
32 Calkins, Alayna FR Cypress Lake 31.67 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 -0.5
33 Rodriguez, Jalis SO Cape Coral 31.71 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.6
34 Rose, Haley FR Cypress Lake 31.72 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.7
35 Thomas, Jasmine JR South Fort Myers 31.75 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -1.4
36 Kelly, Jayden FR South Fort Myers 32.12 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.1
37 Pizzani, Bella JR North Fort Myers 32.41 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.8
38 Grizzle, Beyonce SO Ida Baker 32.66 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.6
39 Fajardo, Jazmine SO Cape Coral 32.82 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 2.3
40 Alexander, Miah SR Mariner 32.88 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 2.3
41 Bowman, Marnajah SO Fort Myers 32.99 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 -0.3
42 Gonzales, Jarianna JR Cypress Lake 33.77 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 -0.3
43 Baca, Amanda FR Ida Baker 34.25 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 -0.3
44 Crumbly, Jumiracle JR Dunbar 34.66 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
45 Ortiz, Isabella SO Mariner 34.73 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.8
46 Williams, Vincanna SO South Fort Myers 35.11 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 -0.3

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Johnson, Fazion SR Island Coast 50.61 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
2 Motley III, Roger JR Dunbar 51.40 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
3 Thomas, Greg JR Dunbar 52.53 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
4 McKellep, Brian SR Ida Baker 53.10 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
5 Washington, Joriell JR Fort Myers 53.18 Edison Relays Mar 6, 2020
6 Battle, Zavion SR Dunbar 53.23 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
7 Soliman, Sebastien JR Mariner 54.17 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
8 Jeanlouis, Donald SO Cape Coral 54.19 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
9 Bohl, Matt FR Cypress Lake 54.40 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
10 Rojas, Jose JR Island Coast 54.67 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
11 Gabriel, Nate SR Fort Myers 55.04 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
12 Sauveur, Morigene SR Dunbar 55.05 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
13 Rodney, Isaiah FR North Fort Myers 55.57 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
14 Fradin, Isarb JR Mariner 55.68 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
15 Beauplan, Nixen SR Dunbar 55.92 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
16 Miranda, Damien FR Cape Coral 55.95 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
17 Petit, Keindler SO Ida Baker 56.10 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
18 Teran, Carlos SR North Fort Myers 56.41 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
19 Emilus, Marcus SO Island Coast 56.57 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
20 Jenkins, Cedric FR Cypress Lake 56.58 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
21 Jackson, Ber'Narjay JR Dunbar 56.60 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
22 Somoza, Sebastian SR Fort Myers 56.64 Edison Relays Mar 6, 2020
23 Green, Sakari JR South Fort Myers 57.00 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
24 Castor, Frantz SO South Fort Myers 57.12 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
25 Brown, Cole JR Ida Baker 57.29 Edison Relays Mar 6, 2020
26 Pucin, Jacob FR North Fort Myers 57.90 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
27 Riley, Richard SO Cypress Lake 58.01 Edison Relays Mar 6, 2020
28 Green, Glenn FR Island Coast 59.11 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
29 Weaver, Atavius FR North Fort Myers 59.26 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
30 Chatelier, Arkish SR South Fort Myers 59.30 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
31 Etienne, David JR South Fort Myers 59.41 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
32 Winters, Jorden JR North Fort Myers 59.45 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
33 Classetti, Vincent SO Cape Coral 1:00.00 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
34 Castro, Isaiah SO Mariner 1:00.42 Edison Relays Mar 6, 2020
35 Webb, Gemari SO North Fort Myers 1:00.77 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
36 Saint-Fort, Jerry JR Fort Myers 1:01.34 Edison Relays Mar 6, 2020
37 Camacho, Gabriel SO Ida Baker 1:01.78 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
38 Wright, Rhamone FR Island Coast 1:01.92 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
39 Rhodes, Kevin SO Fort Myers 1:02.08 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
40 Ogburn, Brenden JR Cape Coral 1:02.38 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
41 Bratcher, Chase JR Mariner 1:03.80 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
42 Blasetti, Elijah FR North Fort Myers 1:04.48 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
43 Head, William SO Cypress Lake 1:04.87 Edison Relays Mar 6, 2020
44 Corson, Caleb JR Mariner 1:05.48 Edison Relays Mar 6, 2020
45 Watson, Trevor SO North Fort Myers 1:05.66 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
46 Titus, Ben JR North Fort Myers 1:06.91 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
47 Ebbert, Matthew SO North Fort Myers 1:07.73 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
48 Fouissi, Yousef FR Cape Coral 1:09.10 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
49 Bostwick, Colton FR North Fort Myers 1:11.70 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
50 Hahn , Benjamin FR Cypress Lake 1:12.59 Edison Relays Mar 6, 2020
51 German, Lucas FR Island Coast 1:13.00 Bear Invitational Feb 13, 2020
52 Merant, Omar SO Fort Myers 1:21.06 Edison Relays Mar 6, 2020

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Gadson, Ken'naria SR Dunbar 56.02 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
2 Rodriguez, Jalis SO Cape Coral 1:02.11 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
3 Crumbly, Jumiracle JR Dunbar 1:02.31 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
4 Fleuridor, Akisha FR Dunbar 1:02.47 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
5 Hall, Khashaunti JR Dunbar 1:02.97 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
6 Williams, Aakaysha JR North Fort Myers 1:04.15 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
7 Navas, Gabriella SO Fort Myers 1:04.59 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
8 Rosas, Angely SR Cape Coral 1:05.02 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
9 Samon, Jehanna SO Fort Myers 1:06.70 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
10 Bajana, Amanda SR Ida Baker 1:07.26 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
11 Feliciano, Sarah SR Island Coast 1:07.63 Bear Invitational Feb 13, 2020
12 Burke, Charlie SO Cypress Lake 1:08.38 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
13 Clermont, Sabrina SO Dunbar 1:08.43 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
14 Homolka, Anika SO North Fort Myers 1:08.98 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
15 Mathurin, Melissa SR South Fort Myers 1:09.56 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
16 Curley, Brittney FR Cypress Lake 1:09.84 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
17 Thelusma, Kinberly SO South Fort Myers 1:11.34 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
18 Victorvil, Chettie FR Dunbar 1:11.67 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
19 Rejes, Talia SR Mariner 1:11.71 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
20 Castillo, Trinity FR North Fort Myers 1:11.76 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
21 Johnson, Divine SO Island Coast 1:12.19 Bear Invitational Feb 13, 2020
22 Ballatrne, Baily FR Fort Myers 1:12.33 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
23 Scheall, Malia JR North Fort Myers 1:12.87 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
24 Turner, Hailey SR North Fort Myers 1:12.90 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
25 Pascal, Viviana FR Dunbar 1:12.94 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
26 Basilis, Isabel SR Cape Coral 1:13.00 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
27 Carnegie, Torriah FR Ida Baker 1:15.30 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
28 Fillaggi-Watson, Kahri FR Dunbar 1:15.48 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
29 Bass, RooNaria JR Fort Myers 1:15.69 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
30 Mathis, Mari'ana FR Cypress Lake 1:15.81 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
31 Palomino, Verandah JR South Fort Myers 1:16.63 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
32 Fertil, Myquiera SO South Fort Myers 1:16.94 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
33 Brady, Jenna FR North Fort Myers 1:17.00 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
34 Garcia, Eliana JR North Fort Myers 1:17.16 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
35 Smith, Karlagaye SR Island Coast 1:17.44 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
36 Poposki, Alexia JR Mariner 1:19.15 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
37 Zipperer, Madison SO Fort Myers 1:19.46 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
38 Baca, Amanda FR Ida Baker 1:23.08 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
39 Clelland, Cheyenne SR Cape Coral 1:25.11 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
40 Evans, Lamiya SR North Fort Myers 1:25.90 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
41 Navarrete, Astrid SR North Fort Myers 1:26.36 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
42 Sinkus, Bailey FR Mariner 1:30.07 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Faulkner, Brenden SR Ida Baker 1:58.63 Edison Relays Mar 6, 2020
2 Thier, Kyle JR Mariner 2:01.21 Edison Relays Mar 6, 2020
3 Johnson, Fazion SR Island Coast 2:01.59 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
4 Fritz, Jacob SO Ida Baker 2:03.41 Edison Relays Mar 6, 2020
5 Pocklington, Jared JR Fort Myers 2:08.08 Edison Relays Mar 6, 2020
6 Bartolon, Ogler JR Dunbar 2:09.73 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
7 Brown, Ronnie SR Dunbar 2:09.94 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
8 Roberts, Quin FR Fort Myers 2:10.21 Edison Relays Mar 6, 2020
9 Edwards, Jonathan SR Fort Myers 2:11.08 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
10 Vazquez, Kevin JR Dunbar 2:11.12 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
11 Palow, Garrett SR North Fort Myers 2:11.57 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
12 Brown, Cody SR Ida Baker 2:13.73 Edison Relays Mar 6, 2020
13 Flamholc, Mattias SO North Fort Myers 2:13.98 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
14 Pinto, Caleb SR Island Coast 2:15.01 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
15 Cordero, Carlos SO Island Coast 2:16.25 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
16 Towle, Candon SO Fort Myers 2:18.27 Edison Relays Mar 6, 2020
17 Leung, Taylor FR Fort Myers 2:18.87 Edison Relays Mar 6, 2020
18 Shannon, Dominic SO Mariner 2:18.89 Edison Relays Mar 6, 2020
19 Sauveur, Morigene SR Dunbar 2:19.00 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
20 Jackson, Ber'Narjay JR Dunbar 2:19.33 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
21 Baine, Dionne FR South Fort Myers 2:20.61 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
22 Schultz, Timmy FR Fort Myers 2:20.85 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
23 Berrum-Juarez Jr., Raymundo SO Dunbar 2:20.91 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
24 Aday, Angel JR Cape Coral 2:21.16 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
25 Fradin, Isarb JR Mariner 2:21.30 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
26 Perry, Nekhi SO North Fort Myers 2:21.34 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
27 Escalante, Tadeo JR Dunbar 2:27.49 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
28 Phillips, Zac SO Ida Baker 2:28.66 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
29 Troche, Carlos FR North Fort Myers 2:28.91 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
30 Reynolds, Carter SR North Fort Myers 2:30.15 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
31 Laurent, Louis SO Island Coast 2:31.89 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
32 Johnson, Colin SO South Fort Myers 2:32.41 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
33 Bader, Joseph JR Island Coast 2:32.54 Bear Invitational Feb 13, 2020
34 Schlereth, Billy JR North Fort Myers 2:32.63 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
35 Miller, Nikolas SR Cypress Lake 2:33.47 Edison Relays Mar 6, 2020
36 Sable, Tanner FR Cypress Lake 2:33.90 Edison Relays Mar 6, 2020
37 Williams, Malik SO Island Coast 2:35.28 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
38 Machado, Jacob JR Ida Baker 2:35.99 Edison Relays Mar 6, 2020
39 Teran, Carlos SR North Fort Myers 2:36.20 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
40 Maillakakis , Stavros FR Cypress Lake 2:36.25 Edison Relays Mar 6, 2020
40 Palmer, Tristan JR Ida Baker 2:36.25 Edison Relays Mar 6, 2020
42 Piazza, Xavier SO Cape Coral 2:36.47 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
43 Maloney, TJ SR Dunbar 2:37.33 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
44 Cohen, Braden SR Cape Coral 2:37.76 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
45 Arias, Jorge SO North Fort Myers 2:39.18 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
46 Troche, Hazael SO North Fort Myers 2:41.53 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
47 Wedderburn, Raheem SO Island Coast 2:42.42 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
48 Bisbe, Cooper SO Cape Coral 2:43.08 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
49 Brady, Joseph SO Cape Coral 2:43.47 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
50 Salters, Shaun SO Dunbar 2:46.14 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
51 German, Lucas FR Island Coast 2:46.63 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
52 Harris, Fedrick FR Dunbar 2:50.23 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
53 Rodney, Isaiah FR North Fort Myers 2:54.96 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
54 Amieva, Juan SO Dunbar 2:55.44 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
55 Jean-Jacques, Roneldo JR Dunbar 3:17.70 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
56 Bostwick, Colton FR North Fort Myers 3:18.60 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Gadson, Ken'naria SR Dunbar 2:20.91 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
2 Sibbrell, Isabella FR Cape Coral 2:37.39 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
3 Fischler, Anna JR Fort Myers 2:39.10 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
4 Casto-Waters, Lucy SO Cape Coral 2:39.19 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
5 Harris, Emma JR Fort Myers 2:41.96 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
6 Taylor, Savannah SO North Fort Myers 2:42.29 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
7 Rosas, Angely SR Cape Coral 2:42.50 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
8 Ormsby, Stephy SR Fort Myers 2:43.35 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
9 Olney, Olivia FR Fort Myers 2:44.53 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
10 Romero, Hailey FR Dunbar 2:47.19 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
11 Lange, Chloe JR North Fort Myers 2:48.34 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
12 Burke, Charlie SO Cypress Lake 2:48.57 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
13 Connar, Samantha FR North Fort Myers 2:49.94 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
14 McGriff, Lineriya JR Dunbar 2:51.95 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
15 Gongora-Caruncho, Jennifer FR Cape Coral 2:53.08 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
16 Douglas, Asiah FR Dunbar 2:54.50 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
17 Castillo, Trinity FR North Fort Myers 2:55.13 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
18 Brock, Hannah SO North Fort Myers 2:56.96 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
19 Sangster, Hannah JR North Fort Myers 2:57.22 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
20 Morales, Nancy SO South Fort Myers 2:58.07 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
21 Washko, Ashlyn SR Mariner 2:59.92 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
22 Cunard, Julianne SO Cypress Lake 2:59.95 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
23 Thompson, Alexia SR Cape Coral 3:00.57 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
24 Miser, Hailey FR Fort Myers 3:02.73 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
25 Frost, Iris JR Fort Myers 3:03.02 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
26 Torres, Sophia FR South Fort Myers 3:03.89 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
27 Fonseca, Beatriz SO South Fort Myers 3:04.96 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
28 Cabrera, Sophie FR Fort Myers 3:05.39 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
29 Brady, Jenna FR North Fort Myers 3:07.35 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
30 Navarrete, Astrid SR North Fort Myers 3:08.99 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
31 Clouse, Carson SR Cape Coral 3:13.06 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
32 Jean-Louis, Marie SR Dunbar 3:15.63 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
33 Kashman, Sydney JR Cape Coral 3:16.11 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
34 Garcia, Eliana JR North Fort Myers 3:24.39 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
35 Zellers, Molly SR Cypress Lake 3:38.15 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
36 Graff, Abigail JR North Fort Myers 3:55.23 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Palmer, Colsen SO Fort Myers 4:41.38 Edison Relays Mar 6, 2020
2 Holston, Liam JR Fort Myers 4:42.18 Edison Relays Mar 6, 2020
3 Bartolon, Ogler JR Dunbar 4:44.20 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
4 Roberts, Quin FR Fort Myers 4:47.13 Edison Relays Mar 6, 2020
5 Kinney, Ryan SO Ida Baker 4:48.75 Edison Relays Mar 6, 2020
6 Fritz, Jacob SO Ida Baker 4:49.14 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
7 Vazquez, Kevin JR Dunbar 4:52.90 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
8 Edwards, Jonathan SR Fort Myers 4:53.31 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
9 Perry, Nekhi SO North Fort Myers 4:58.38 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
10 Brown, Ronnie SR Dunbar 4:58.73 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
11 Cordero, Carlos SO Island Coast 5:01.98 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
12 Martin-Padilla, Ivan SO Dunbar 5:04.07 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
13 Ocampo, Daniel SO Dunbar 5:04.96 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
14 Flamholc, Mattias SO North Fort Myers 5:05.94 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
15 Flecha, Joseph FR Island Coast 5:06.04 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
16 Jackson, Ber'Narjay JR Dunbar 5:08.03 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
17 Bader, Joseph JR Island Coast 5:08.18 Bear Invitational Feb 13, 2020
18 Schultz, Timmy FR Fort Myers 5:08.34 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
19 Escalante, Tadeo JR Dunbar 5:09.98 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
20 Ni, Zhoucai SR Cape Coral 5:10.53 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
20 Weiler, Mathew SO Fort Myers 5:10.53 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
22 Shannon, Dominic SO Mariner 5:11.86 Edison Relays Mar 6, 2020
23 Leung, Tim SR Fort Myers 5:17.80 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
24 Troche, Hazael SO North Fort Myers 5:18.99 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
25 Jakacki, Caden SO Mariner 5:21.48 Edison Relays Mar 6, 2020
26 Phillips, Zac SO Ida Baker 5:21.74 Edison Relays Mar 6, 2020
27 Aday, Angel JR Cape Coral 5:22.74 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
28 Berrum-Juarez Jr., Raymundo SO Dunbar 5:26.45 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
29 Kaminer, Grant SO Cypress Lake 5:27.24 Edison Relays Mar 6, 2020
30 Kostera, Andrzej SO Ida Baker 5:27.33 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
31 Foy, Jonathan JR Mariner 5:30.56 Edison Relays Mar 6, 2020
32 Speruta, Matthew SO Ida Baker 5:31.64 Edison Relays Mar 6, 2020
33 Martinez, Jayson JR South Fort Myers 5:34.28 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
34 Bisbe, Cooper SO Cape Coral 5:34.72 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
35 Castrejon, Kevin SR Dunbar 5:36.20 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
36 Johnson, Colin SO South Fort Myers 5:37.94 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
37 Braddock, Wyatt JR Island Coast 5:37.97 Bear Invitational Feb 13, 2020
38 Piazza, Xavier SO Cape Coral 5:39.80 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
39 Maloney, TJ SR Dunbar 5:43.69 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
40 Troche, Carlos FR North Fort Myers 5:44.02 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
41 Salvador, Gaston SO Cape Coral 5:45.37 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
42 Mack, Noah SO Island Coast 5:50.37 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
43 Ahmedi, Maxwell SR Cape Coral 5:50.77 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
44 Maillakakis , Stavros FR Cypress Lake 6:07.15 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
45 Torres-Huerta, Effrain FR Dunbar 6:08.90 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
46 Amieva, Juan SO Dunbar 6:14.75 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
47 Harris, Fedrick FR Dunbar 6:17.71 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
48 Beougher, Anthony SR North Fort Myers 6:22.00 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
49 Custodio, Gabriel FR Island Coast 6:47.98 Bear Invitational Feb 13, 2020

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ormsby, Stephy SR Fort Myers 5:30.89 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
2 Schultz, Sarah SR Fort Myers 5:38.57 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
3 Jones, Natalee SO Cape Coral 5:40.09 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
4 Casto-Waters, Lucy SO Cape Coral 5:40.90 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
5 Jacoby, Jennifer JR Cape Coral 5:41.17 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
6 Laboda, Sarah JR Fort Myers 5:45.48 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
7 Harris, Emma JR Fort Myers 5:52.94 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
8 Harris, Lily FR Fort Myers 6:11.56 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
9 Burke, Charlie SO Cypress Lake 6:14.63 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
10 Taylor, Savannah SO North Fort Myers 6:21.94 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
11 Valdez, Avery SO Cape Coral 6:22.07 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
12 Washko, Ashlyn SR Mariner 6:29.91 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
13 Morales, Nancy SO South Fort Myers 6:31.99 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
14 German, Danays JR Island Coast 6:34.79 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
15 Novia, Molly JR Cypress Lake 6:39.36 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
16 Brock, Hannah SO North Fort Myers 6:41.36 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
17 Torres, Sophia FR South Fort Myers 6:42.73 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
18 Navarrete, Astrid SR North Fort Myers 6:45.37 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
19 Lange, Chloe JR North Fort Myers 6:45.47 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
20 Ortiz, Melissa SR Mariner 6:46.44 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
21 Fonseca, Beatriz SO South Fort Myers 6:47.29 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
22 Thompson, Alexia SR Cape Coral 6:48.39 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
23 Homolka, Anika SO North Fort Myers 6:48.52 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
24 Sangster, Hannah JR North Fort Myers 6:51.45 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
25 Kashman, Sydney JR Cape Coral 6:53.80 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
26 Clouse, Carson SR Cape Coral 7:02.03 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
27 Snyder, Stephanie SO Mariner 7:11.61 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
28 Tolson, Caroline SO Ida Baker 7:23.80 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
29 Brady, Jenna FR North Fort Myers 7:39.87 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
30 Lopes, Helyosa SO North Fort Myers 9:17.23 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Caceras, Franklin SR Ida Baker 9:54.89 Edison Relays Mar 6, 2020
2 Palmer, Colsen SO Fort Myers 10:05.61 Edison Relays Mar 6, 2020
3 Bartolon, Ogler JR Dunbar 10:25.15 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
4 Ziomek, Declan FR Ida Baker 10:35.86 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
5 Vazquez, Kevin JR Dunbar 10:44.79 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
6 Kinney, Ryan SO Ida Baker 10:45.10 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
7 Perry, Nekhi SO North Fort Myers 10:47.25 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
8 Martin-Padilla, Ivan SO Dunbar 10:47.33 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
9 Bentacourt, Fabian SO Fort Myers 10:50.63 Edison Relays Mar 6, 2020
10 Murphy, Ryan SR Fort Myers 10:57.82 Edison Relays Mar 6, 2020
11 Cordero, Carlos SO Island Coast 11:04.52 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
12 Hill, Connor SR Fort Myers 11:20.01 Edison Relays Mar 6, 2020
13 Flecha, Joseph FR Island Coast 11:20.38 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
14 Ni, Zhoucai SR Cape Coral 11:23.60 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
15 Ocampo, Daniel SO Dunbar 11:24.73 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
16 Piazza, Xathan SO Cape Coral 11:33.18 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
17 Reynolds, Carter SR North Fort Myers 11:36.59 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
18 Zivkovic, Andrew FR Cape Coral 11:40.43 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
19 Kaminer, Grant SO Cypress Lake 11:49.69 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
20 Troche, Hazael SO North Fort Myers 11:58.68 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
21 Castrejon, Kevin SR Dunbar 12:28.33 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
22 Jakacki, Caden SO Mariner 12:28.75 Edison Relays Mar 6, 2020
23 Braddock, Wyatt JR Island Coast 12:28.78 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
24 Martinez, Jayson JR South Fort Myers 12:36.13 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
25 Foy, Jonathan JR Mariner 12:50.54 Edison Relays Mar 6, 2020
26 Johnson, Colin SO South Fort Myers 13:11.61 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
27 Wier, Craig SR Island Coast 13:27.80 Bear Invitational Feb 13, 2020
28 Lopez, Victor JR South Fort Myers 14:32.54 Charlotte Invitational Mar 5, 2020

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Meng, Amy SO Fort Myers 11:35.57 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
2 Laboda, Sarah JR Fort Myers 12:16.64 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
3 Jacoby, Jennifer JR Cape Coral 12:23.03 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
4 Harris, Lily FR Fort Myers 12:43.46 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
5 Sherman, Taylar SR Cape Coral 13:05.38 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
6 Snyder, Stephanie SO Mariner 13:23.96 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
7 Palmer, Devyn FR Ida Baker 13:33.29 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
8 Torres, Sophia FR South Fort Myers 13:53.23 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
9 Hatch, Rose JR Ida Baker 13:58.64 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
10 Sexton, Nickie SR North Fort Myers 14:16.84 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
11 Frost, Iris JR Fort Myers 14:18.43 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
12 Ortiz, Melissa SR Mariner 14:28.35 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
13 Navarrete, Astrid SR North Fort Myers 14:33.89 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
14 Brock, Hannah SO North Fort Myers 14:38.33 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
15 Huntington, Paulina JR Cape Coral 14:39.15 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
16 Kashman, Sydney JR Cape Coral 14:57.39 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
17 Fonseca, Beatriz SO South Fort Myers 15:00.15 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
18 Novia, Molly JR Cypress Lake 15:07.74 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
19 Valdez, Avery SO Cape Coral 15:18.68 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Weaver, Lucheyona JR Dunbar 13.63 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.1
2 Clark, N'Tayla SR Dunbar 15.25 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.4
3 Adams, Trinity JR Dunbar 15.39 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -2.3
4 James, Kie'niyah FR Dunbar 15.62 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -2.3
5 Dickey, Katie SR North Fort Myers 16.96 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.6
6 Carter, Alliyah SO Island Coast 18.38 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -2.2
7 Thervilus, Esther JR Fort Myers 18.95 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 2.5
8 Dwyer, Trinity FR Ida Baker 19.47 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
9 Cherubin, Caddie SO Mariner 19.59 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 3.7
10 Peguero, Esmeralda FR Ida Baker 19.77 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
11 Branson, Kristein SO North Fort Myers 19.93 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.9
12 Marrero, Giselle SR North Fort Myers 20.24 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.9
13 Digiacomo, lindsay JR Fort Myers 20.44 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 3.7
14 Falcon, Bianca JR North Fort Myers 20.45 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.9
15 Rejes, Talia SR Mariner 21.40 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 3.7
16 Sinkus, Bailey FR Mariner 24.39 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 3.7
17 Parad, Shana FR North Fort Myers 27.53 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Mustari, Leonard JR Dunbar 13.84 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.2
2 Dennis, Bobby SO Dunbar 16.06 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
3 StLuc, Emmanuel JR Island Coast 16.41 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 +0.0
4 Felton, Kamari SR Dunbar 16.43 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 2.5
5 Aponte, Jake SR Dunbar 17.08 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -0.8
6 Brown, Jabari FR Dunbar 17.28 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
7 Savoy, Kyrie JR Cypress Lake 17.84 Edison Relays Mar 6, 2020
8 Newson, Daniel FR Ida Baker 18.12 Edison Relays Mar 6, 2020
9 Gonzalez, Julian SR Cypress Lake 18.21 Edison Relays Mar 6, 2020
10 Green, Glenn FR Island Coast 18.43 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.1
11 Dedonato, Joseph SR Cypress Lake 19.35 Edison Relays Mar 6, 2020
12 Rainey, Matt SO North Fort Myers 20.12 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 +0.0
13 Classetti, Vincent SO Cape Coral 20.37 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.8
14 Swanson, Eric JR Ida Baker 20.81 Edison Relays Mar 6, 2020
15 Humbel, Cason FR North Fort Myers 20.94 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 +0.0
16 Sheffield, Marquise FR Fort Myers 21.91 Edison Relays Mar 6, 2020
17 Schlereth, Billy JR North Fort Myers 21.94 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.8
18 Henderson, William SR Island Coast 22.12 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.1
19 Forte, Thomas FR Island Coast 22.83 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.1

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mustari, Leonard JR Dunbar 40.35 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
2 Dennis, Bobby SO Dunbar 42.66 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
3 Savoy, Kyrie JR Cypress Lake 43.34 Edison Relays Mar 6, 2020
4 Brown, Jabari FR Dunbar 43.63 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
5 Felton, Kamari SR Dunbar 43.67 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
6 Aponte, Jake SR Dunbar 43.82 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
7 Brown, Willie JR Island Coast 44.80 Bear Invitational Feb 13, 2020
8 Newson, Daniel FR Ida Baker 44.92 Edison Relays Mar 6, 2020
9 Green, Glenn FR Island Coast 45.05 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
10 McCarter, Adrian SR Dunbar 45.25 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
11 Hardin, Jacob JR Island Coast 45.44 Bear Invitational Feb 13, 2020
12 Gonzalez, Julian SR Cypress Lake 46.03 Edison Relays Mar 6, 2020
13 Dedonato, Joseph SR Cypress Lake 46.17 Edison Relays Mar 6, 2020
14 Army, Colin SO Ida Baker 46.37 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
15 Frison, Dylan JR Dunbar 46.45 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
16 Herran, Lucas SR Fort Myers 46.94 Edison Relays Mar 6, 2020
17 Swanson, Eric JR Ida Baker 47.55 Edison Relays Mar 6, 2020
18 Adkins, Michael SR Fort Myers 48.78 Edison Relays Mar 6, 2020
19 Rainey, Matt SO North Fort Myers 48.86 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
20 Guinyard, Darius SR South Fort Myers 49.07 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
21 Sperduti-Chambon, Bryant SO Cape Coral 50.43 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
22 Schlereth, Billy JR North Fort Myers 50.96 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
23 Flamholc, Mattias SO North Fort Myers 51.05 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
24 Ogburn, Brenden JR Cape Coral 52.45 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
25 Schmid, Thomas JR Fort Myers 55.03 Edison Relays Mar 6, 2020

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Weaver, Lucheyona JR Dunbar 43.38 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
2 Flecha, Samantha SR North Fort Myers 49.40 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
3 Fritz, Riley SR Ida Baker 49.50 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
4 James, Kie'niyah FR Dunbar 50.50 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
5 Clark, N'Tayla SR Dunbar 51.99 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
6 Roh, Adyssa JR Ida Baker 52.22 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
7 Thervilus, Esther JR Fort Myers 54.94 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
8 Peguero, Esmeralda FR Ida Baker 55.45 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
9 Imbody, Elizabeth SO Fort Myers 56.88 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
10 Basilis, Isabel SR Cape Coral 57.31 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
11 James, Aiyanna SO North Fort Myers 57.74 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
12 Nicolas, Maliyah JR Dunbar 58.21 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
13 Rejes, Talia SR Mariner 1:00.06 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
14 Digiacomo, lindsay JR Fort Myers 1:00.51 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
15 Marrero, Giselle SR North Fort Myers 1:01.16 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
16 Falcon, Bianca JR North Fort Myers 1:01.70 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
17 Noe, Zoe JR Cape Coral 1:04.65 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
18 Branson, Kristein SO North Fort Myers 1:06.07 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
19 Cherubin, Caddie SO Mariner 1:07.02 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
20 Parad, Shana FR North Fort Myers 1:14.33 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
21 Reed, Jayme JR North Fort Myers 1:18.36 Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Snowden, Caleb SR Dunbar 2.08m 6' 9.75" George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
2 Codie, Jaden JR Dunbar 1.80m 5' 10.75" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
3 Goodwin, Jordan SR North Fort Myers 1.78m 5' 10" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
3 Lias, David JR Dunbar 1.78m 5' 10" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
5 Guinyard, Darius SR South Fort Myers 1.77m 5' 9.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
6 Mischel, Evan JR North Fort Myers 1.75m 5' 8.75" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
7 Green, Glenn FR Island Coast 1.73m 5' 8" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
7 Jones, Caleb JR Dunbar 1.73m 5' 8" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
7 Ward, Tavin JR North Fort Myers 1.73m 5' 8" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
7 Welch, Sha'Neil SR North Fort Myers 1.73m 5' 8" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
11 Brown, Da'Mani JR Fort Myers 1.72m 5' 7.75" Edison Relays Mar 6, 2020
11 Rojas, Jose JR Island Coast 1.72m 5' 7.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
13 Hardin, Jacob JR Island Coast 1.70m 5' 7" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
14 Wise, Jaden JR North Fort Myers 1.68m 5' 6" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
15 Fortune, Jesse FR Fort Myers 1.67m 5' 5.75" Edison Relays Mar 6, 2020
15 Garcia, Kase JR Ida Baker 1.67m 5' 5.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
15 Watkins, Ahmad SR Dunbar 1.67m 5' 5.75" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
15 Wells, Andrew SR Ida Baker 1.67m 5' 5.75" Edison Relays Mar 6, 2020
19 Petit, Keindler SO Ida Baker 1.62m 5' 3.75" Edison Relays Mar 6, 2020
19 Thompkins, Chris SR Fort Myers 1.62m 5' 3.75" Edison Relays Mar 6, 2020
21 Williams, Malik SO Island Coast 1.60m 5' 3" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
22 Ayala, Juan SO Island Coast 1.57m 5' 1.75" Bear Invitational Feb 13, 2020
22 Sheffield, Marquise FR Fort Myers 1.57m 5' 1.75" Edison Relays Mar 6, 2020
22 Somoza, Sebastian SR Fort Myers 1.57m 5' 1.75" Edison Relays Mar 6, 2020

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Mustari, Leonard JR Dunbar 7.04m 23' 1.25" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
2 Coleus, John SR Fort Myers 6.58m 21' 7.25" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
3 Henderson, Kelton FR Island Coast 6.55m 21' 6" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
4 Codie, Jaden JR Dunbar 6.50m 21' 4" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
5 Thomas, Greg JR Dunbar 6.31m 20' 8.5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
6 Goodwin, Jordan SR North Fort Myers 6.22m 20' 5" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
7 Delaine, Greg SO Fort Myers 6.10m 20' 0.25" Edison Relays Mar 6, 2020
8 Snowden, Caleb SR Dunbar 6.04m 19' 9.75" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
9 Wells, Andrew SR Ida Baker 5.93m 19' 5.5" Edison Relays Mar 6, 2020
10 Garcia, Kase JR Ida Baker 5.90m 19' 4.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
10 Sommerset, Lavontai FR Ida Baker 5.90m 19' 4.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
12 Jimenez, Jacob SR Cape Coral 5.89m 19' 4" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
12 Ward, Tavin JR North Fort Myers 5.89m 19' 4" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
14 Hornstein, Joshua SR North Fort Myers 5.83m 19' 1.5" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
14 Welch, Sha'Neil SR North Fort Myers 5.83m 19' 1.5" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
16 Jordan, Warren JR South Fort Myers 5.81m 19' 0.75" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
17 Felien, Hans SO Ida Baker 5.69m 18' 8" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
18 Wagner, otis JR Island Coast 5.68m 18' 7.75" Bear Invitational Feb 13, 2020
19 Mischel, Evan JR North Fort Myers 5.61m 18' 5" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
20 Nunez, Albert SR Dunbar 5.58m 18' 3.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
21 Green, Glenn FR Island Coast 5.55m 18' 2.5" Bear Invitational Feb 13, 2020
22 Raphael, Brian JR South Fort Myers 5.40m 17' 8.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
23 Jenkins, Cedric FR Cypress Lake 5.39m 17' 8.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
24 Berrios, Elvis SR North Fort Myers 5.37m 17' 7.5" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
25 Guinyard, Darius SR South Fort Myers 5.28m 17' 4" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
26 Jackson, Ber'Narjay JR Dunbar 5.26m 17' 3.25" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
27 Cole, Aaron JR North Fort Myers 5.24m 17' 2.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
28 Petit, Keindler SO Ida Baker 5.15m 16' 10.75" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
29 Miranda, Damien FR Cape Coral 5.08m 16' 8" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
30 Laguerre, Emmanuel FR Island Coast 5.07m 16' 7.75" Bear Invitational Feb 13, 2020
31 Avila, Christian SR Cypress Lake 5.05m 16' 7" Edison Relays Mar 6, 2020
31 Dorcely, Redjy FR North Fort Myers 5.05m 16' 7" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
33 Monteiro, Nick JR Cape Coral 5.04m 16' 6.5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
34 Iverson, Arland JR Mariner 5.00m 16' 5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
34 Winters, Jorden JR North Fort Myers 5.00m 16' 5" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
36 Humbel, Cason FR North Fort Myers 4.95m 16' 3" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
37 Classetti, Vincent SO Cape Coral 4.92m 16' 1.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
38 Cook, Denai'drick FR Island Coast 4.88m 16' 0.25" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
39 Harvin, Zemare JR Fort Myers 4.86m 15' 11.5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
40 Wise, Jaden JR North Fort Myers 4.85m 15' 11" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
41 Anderson, Brendan SO Cypress Lake 4.84m 15' 10.5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
42 Reed, Brett JR North Fort Myers 4.80m 15' 9" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
43 Nguyen, Andrew JR South Fort Myers 4.78m 15' 8.25" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
44 Watson, Trevor SO North Fort Myers 4.68m 15' 4.25" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
45 Ward, Hunter JR Mariner 4.43m 14' 6.5" Edison Relays Mar 6, 2020
46 Bratcher, Chase JR Mariner 4.42m 14' 6" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
47 Bell, Jory JR Cape Coral 4.18m 13' 8.75" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
48 Smith, Jacob FR Island Coast 4.08m 13' 4.75" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
49 Finkley, Carsten FR North Fort Myers 3.91m 12' 10" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
50 Timmons, Malikye JR North Fort Myers 3.66m 12' 0.25" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Thompkins, Enyah SR Dunbar 5.05m 16' 7" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
2 McCaulley, Keeanna SR North Fort Myers 4.93m 16' 2.25" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
3 feliciano, emily SR Island Coast 4.92m 16' 1.75" Bear Invitational Feb 13, 2020
4 Adams, Trinity JR Dunbar 4.86m 15' 11.5" George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
5 Nance, Trenaysha JR Dunbar 4.81m 15' 9.5" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
6 Smith, Shaunagaye SR Island Coast 4.58m 15' 0.5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
7 Mendez, Gaby FR North Fort Myers 4.45m 14' 7.25" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
8 Smith, Petagaye SR Island Coast 4.43m 14' 6.5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
9 Crowder, Chania JR Cape Coral 4.34m 14' 3" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
9 Williams, Tamyra SR Fort Myers 4.34m 14' 3" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
11 Williams, Ivette SR Ida Baker 4.25m 13' 11.5" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
12 Pizzani, Bella JR North Fort Myers 4.09m 13' 5" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
13 Johnson, Zaakiyah JR Dunbar 4.07m 13' 4.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
14 Evans, Briyanna SR North Fort Myers 3.91m 12' 10" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
14 Seldon, Skylare FR Ida Baker 3.91m 12' 10" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
16 Cherubin, Caddie SO Mariner 3.88m 12' 8.75" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
17 Brown, Makenna JR North Fort Myers 3.76m 12' 4" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
18 Husain, Alyssa FR Island Coast 3.70m 12' 1.75" Bear Invitational Feb 13, 2020
19 Calkins, Alayna FR Cypress Lake 3.65m 11' 11.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
20 Hall, Gerriah SO South Fort Myers 3.63m 11' 11" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
21 Llenas, Janelle SR Ida Baker 3.57m 11' 8.5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
22 Bowman, Marnajah SO Fort Myers 3.51m 11' 6.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
23 Brady, Jenna FR North Fort Myers 3.48m 11' 5" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
23 Evans, Lamiya SR North Fort Myers 3.48m 11' 5" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
25 Rejes, Talia SR Mariner 3.33m 10' 11.25" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
26 abraham, karen SO Fort Myers 3.32m 10' 10.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
27 Kelly, Jayden FR South Fort Myers 3.26m 10' 8.5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
28 Mele, Mariah JR North Fort Myers 3.00m 9' 10.25" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
29 Gedeon, Amanda SO Cypress Lake 2.99m 9' 9.75" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
30 Vigness, Jennifer JR Fort Myers 2.94m 9' 7.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
31 Sinkus, Bailey FR Mariner 2.79m 9' 2" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Da'Mani JR Fort Myers 13.20m 43' 3.75" Edison Relays Mar 6, 2020
2 Codie, Jaden JR Dunbar 13.12m 43' 0.5" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
3 Thomas, Greg JR Dunbar 12.53m 41' 1.5" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
4 McCarter, Adrian SR Dunbar 12.51m 41' 0.5" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
5 Felien, Hans SO Ida Baker 12.05m 39' 6.5" Edison Relays Mar 6, 2020
6 Dedonato, Joseph SR Cypress Lake 11.80m 38' 8.75" Edison Relays Mar 6, 2020
7 Monclerc, Jonah JR North Fort Myers 11.70m 38' 4.75" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
8 Cole, Aaron JR North Fort Myers 11.54m 37' 10.5" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
9 Jordan, Warren JR South Fort Myers 11.30m 37' 1" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
10 Gonzalez, Julian SR Cypress Lake 11.06m 36' 3.5" Edison Relays Mar 6, 2020
11 Wimbush, Quentin FR North Fort Myers 10.90m 35' 9.25" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
12 Ayala, Juan SO Island Coast 10.85m 35' 7.25" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
13 Dorcely, Redjy FR North Fort Myers 10.76m 35' 3.75" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
14 Humbel, Cason FR North Fort Myers 10.54m 34' 7" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
15 Winters, Jorden JR North Fort Myers 10.49m 34' 5" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
16 Wedderburn, Raheem SO Island Coast 10.47m 34' 4.25" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
17 Smith, Jacob FR Island Coast 9.57m 31' 4.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
18 Timmons, Malikye JR North Fort Myers 9.53m 31' 3.25" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
19 Means, Cameron FR North Fort Myers 9.32m 30' 7" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
20 Rodriguez, Jordan FR North Fort Myers 8.74m 28' 8.25" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Rodriguez, Maximus SR North Fort Myers 14.87m 48' 9.5" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
2 Thomas, Auveon SR Dunbar 13.81m 45' 3.75" George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
3 Collins, Travon SR Fort Myers 13.29m 43' 7.25" Edison Relays Mar 6, 2020
4 Wright, Mathis SR Island Coast 12.83m 42' 1.25" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
5 Tarver, Alto JR Cape Coral 12.78m 41' 11.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
6 Cavazos, Alejandro SR Island Coast 12.20m 40' 0.5" Bear Invitational Feb 13, 2020
7 Pappas, Vasilios SR South Fort Myers 11.92m 39' 1.25" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
8 Perkins, Christian JR North Fort Myers 11.88m 38' 11.75" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
9 Maranzatto, Tyler SR Ida Baker 11.38m 37' 4" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
10 McDonald, Kelley JR Mariner 11.28m 37' 0.25" Edison Relays Mar 6, 2020
11 Fikes, Cam JR Mariner 11.17m 36' 7.75" Edison Relays Mar 6, 2020
12 Capobianco, Nathan JR Island Coast 11.03m 36' 2.25" Bear Invitational Feb 13, 2020
13 Reppetti, Joshua SR Fort Myers 10.94m 35' 10.75" Edison Relays Mar 6, 2020
14 James, Cameron SR Dunbar 10.61m 34' 9.75" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
15 Dawson, David JR North Fort Myers 10.59m 34' 9" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
16 Reid, Trey SO Island Coast 10.32m 33' 10.25" Bear Invitational Feb 13, 2020
17 Calderon, Andelino SR South Fort Myers 10.27m 33' 8.5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
18 Hornstein, Joshua SR North Fort Myers 10.15m 33' 3.75" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
19 Bernard, Drew SR Cape Coral 10.09m 33' 1.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
20 Rodriguez, Allan SR Cypress Lake 9.81m 32' 2.25" Edison Relays Mar 6, 2020
21 Lepore, Gavin JR North Fort Myers 9.73m 31' 11.25" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
22 Piercy, Ethan SR Ida Baker 9.57m 31' 4.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
23 Dixon, Joshua FR South Fort Myers 9.47m 31' 1" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
24 Biolchini, Brady SO Cape Coral 9.42m 30' 11" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
25 Bland, Knowledge SR Dunbar 9.38m 30' 9.25" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
26 Collins, Cristofer SR South Fort Myers 9.31m 30' 6.5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
27 Louis, Denzel JR Dunbar 9.18m 30' 1.5" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
28 Wilson, Hunter SR Cape Coral 9.02m 29' 7.25" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
29 Lanier, Alex JR Ida Baker 8.94m 29' 4" Edison Relays Mar 6, 2020
30 Smaller, Kiandre JR Mariner 8.91m 29' 2.75" Edison Relays Mar 6, 2020
31 Ricker, Mason FR Ida Baker 8.63m 28' 3.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
32 Romano, Nick JR North Fort Myers 8.58m 28' 1.75" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
33 Nelson, Quentin SO Cape Coral 8.47m 27' 9.5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
34 Spence, Logan SR Dunbar 8.33m 27' 4" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
35 Saunders, Vyncent JR Ida Baker 8.16m 26' 9.25" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
36 Bruce, Austin SO Ida Baker 7.99m 26' 2.75" Edison Relays Mar 6, 2020
37 Diggs, Christian SO North Fort Myers 7.96m 26' 1.5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Richardson, Ameilya JR Cypress Lake 10.56m 34' 7.75" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
2 Guervil, Dieuncia JR Fort Myers 9.83m 32' 3" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
3 Dale, Ezaraya FR Dunbar 9.57m 31' 4.75" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
4 Jackson, Zilyn JR Island Coast 9.47m 31' 1" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
5 Williams, Bethany SR Mariner 9.08m 29' 9.5" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
6 Baez, Maria SR Cypress Lake 8.87m 29' 1.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
7 Campbell, Katie FR Mariner 8.56m 28' 1" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
8 Townsend, Angel JR Island Coast 8.44m 27' 8.25" Bear Invitational Feb 13, 2020
9 Noel, Ashante SR Cape Coral 7.80m 25' 7.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
10 Ferrer Herrera, Chantal SO Cape Coral 7.79m 25' 6.75" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
11 Hickson, Savannah FR Cape Coral 7.69m 25' 2.75" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
12 Spears, Shavasia SR Fort Myers 7.62m 25' 0" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
13 Gobey, Shayna FR Ida Baker 7.60m 24' 11.25" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
14 Smith, Shantarria SR Cypress Lake 7.55m 24' 9.25" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
15 Sorenson, Madyson SO South Fort Myers 7.41m 24' 3.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
16 Simon, Sari JR Fort Myers 7.33m 24' 0.75" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
17 Jeannelas, Gloria SR Island Coast 7.16m 23' 6" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
18 McPherson, Jermunde SO South Fort Myers 7.08m 23' 2.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
19 Auger, Allison SO Ida Baker 6.89m 22' 7.25" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
20 Graff, Abigail JR North Fort Myers 6.46m 21' 2.5" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
21 Sanchez, Gabriela SR South Fort Myers 6.26m 20' 6.5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
22 Graham, Jalyiah SO Island Coast 6.18m 20' 3.5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
23 Phillips, Annabelle FR Ida Baker 6.02m 19' 9" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
24 Roazen, Emmarose JR North Fort Myers 5.83m 19' 1.5" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
25 Buchheit, Brooke FR Fort Myers 5.73m 18' 9.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
26 Dillon , Brianna FR Ida Baker 5.72m 18' 9.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
27 Lopes, Helyosa SO North Fort Myers 5.53m 18' 1.75" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
28 Graham, Jalyiah SO Island Coast 5.28m 17' 4" Bear Invitational Feb 13, 2020
29 Williams, Brianna FR South Fort Myers 4.91m 16' 1.5" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
30 Pascal, Viviana FR Dunbar 4.73m 15' 6.25" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
31 Canales, Alexis SO South Fort Myers 4.67m 15' 4" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
32 Smaller, Aaliyah SO Mariner 4.10m 13' 5.5" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Russell, Dominick JR Island Coast 44.31m 145' 4" Bear Invitational Feb 13, 2020
2 Pappas, Vasilios SR South Fort Myers 42.61m 139' 9" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
3 Bland, Knowledge SR Dunbar 38.42m 126' 0" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
3 Quirones, Carmelo JR Fort Myers 38.42m 126' 0" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
5 Smaller, Kiandre JR Mariner 35.74m 117' 3" Edison Relays Mar 6, 2020
6 Rodriguez, Maximus SR North Fort Myers 34.69m 113' 10" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
7 Fuentes, Carlos SR Dunbar 34.67m 113' 9" George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
8 Kobylanski, Logan JR North Fort Myers 33.39m 109' 6" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
9 Rodriguez, Allan SR Cypress Lake 33.24m 109' 1" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
10 Hart, Kevaris JR Fort Myers 32.86m 107' 10" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
11 Salguero, Matt FR North Fort Myers 32.44m 106' 5" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
12 Saxon, Storm JR Island Coast 30.61m 100' 5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
13 Werline, Ethan JR North Fort Myers 30.45m 99' 11" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
14 Mulvey, Nicholas SR Island Coast 30.44m 99' 10" Bear Invitational Feb 13, 2020
15 Tarver, Alto JR Cape Coral 29.00m 95' 2" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
16 Ben-Tal, Donny SR Cape Coral 28.66m 94' 0" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
17 Capobianco, Nathan JR Island Coast 28.37m 93' 1" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
18 Piercy, Ethan SR Ida Baker 26.99m 88' 6" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
19 Calderon, Andelino SR South Fort Myers 26.83m 88' 0" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
20 Carr, Dominque FR South Fort Myers 26.35m 86' 5" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
21 Reppetti, Joshua SR Fort Myers 26.08m 85' 7" Edison Relays Mar 6, 2020
22 Bernard, Drew SR Cape Coral 25.90m 85' 0" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
23 Louis, Denzel JR Dunbar 25.60m 84' 0" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
24 Hornstein, Joshua SR North Fort Myers 25.04m 82' 2" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
25 Wilson, Hunter SR Cape Coral 24.50m 80' 4" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
26 Boye, James SO North Fort Myers 23.73m 77' 10" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
27 McDonald, Kelley JR Mariner 23.55m 77' 3" Edison Relays Mar 6, 2020
28 Thomas, Auveon SR Dunbar 23.37m 76' 8" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
29 Saunders, Vyncent JR Ida Baker 22.30m 73' 2" Edison Relays Mar 6, 2020
30 Ricker, Mason FR Ida Baker 22.29m 73' 1" Edison Relays Mar 6, 2020
31 Maranzatto, Tyler SR Ida Baker 21.57m 70' 9" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
32 Bratcher, Chase JR Mariner 21.00m 68' 11" Edison Relays Mar 6, 2020
33 Lanier, Alex JR Ida Baker 20.33m 66' 8" Edison Relays Mar 6, 2020
34 Dixon, Joshua FR South Fort Myers 18.58m 60' 11" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
35 Spence, Logan SR Dunbar 17.63m 57' 10" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
36 Bruce, Austin SO Ida Baker 17.43m 57' 2" Edison Relays Mar 6, 2020
37 Diggs, Christian SO North Fort Myers 16.86m 55' 4" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
38 Biolchini, Brady SO Cape Coral 15.98m 52' 5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Richardson, Ameilya JR Cypress Lake 33.44m 109' 8" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
2 Noel, Ashante SR Cape Coral 27.13m 89' 0" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
3 Townsend, Angel JR Island Coast 26.42m 86' 8" Bear Invitational Feb 13, 2020
4 Dale, Ezaraya FR Dunbar 25.89m 84' 11" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
5 Rodriquez, Ciara FR Island Coast 24.89m 81' 8" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
6 Auguste, Angela JR Cypress Lake 24.70m 81' 0" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
7 Simon, Sari JR Fort Myers 24.59m 80' 8" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
8 Williams, Bethany SR Mariner 23.31m 76' 6" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
9 Pascal, Viviana FR Dunbar 23.09m 75' 9" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
10 Campbell, Katie FR Mariner 23.06m 75' 8" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
11 Spears, Shavasia SR Fort Myers 21.00m 68' 11" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
12 Watts, Shamar SR Island Coast 20.50m 67' 3" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
13 Gobey, Shayna FR Ida Baker 20.42m 67' 0" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
14 Collins, Anna SO Fort Myers 20.22m 66' 4" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
15 durant, alacia SO Island Coast 20.04m 65' 9" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
16 McPherson, Jermunde SO South Fort Myers 19.50m 64' 0" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
17 Sorenson, Madyson SO South Fort Myers 19.12m 62' 9" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
18 Canales, Alexis SO South Fort Myers 18.54m 60' 10" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
19 Ferrer Herrera, Chantal SO Cape Coral 18.50m 60' 8" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
20 Hickson, Savannah FR Cape Coral 18.32m 60' 1" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
21 Smith, Shantarria SR Cypress Lake 17.35m 56' 11" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
22 Rushton, Payton SO North Fort Myers 17.26m 56' 7" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
23 Sanchez, Gabriela SR South Fort Myers 16.97m 55' 8" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
24 Roazen, Emmarose JR North Fort Myers 16.74m 54' 11" Dunbar Quad Meet Feb 26, 2020
25 Phillips, Annabelle FR Ida Baker 15.55m 51' 0" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
26 Auger, Allison SO Ida Baker 15.53m 50' 11" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
27 Williams, Brianna FR South Fort Myers 13.95m 45' 9" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
28 Lopes, Helyosa SO North Fort Myers 13.56m 44' 6" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
29 Smaller, Aaliyah SO Mariner 11.94m 39' 2" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020

Javelin (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Russell, Dominick JR Island Coast 41.42m 135' 11" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
2 Malpica, Zach SO Island Coast 38.40m 126' 0" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
3 Camacho, Camerin JR Island Coast 37.28m 122' 4" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
4 Bryant, Austin SR Cypress Lake 33.80m 110' 11" Edison Relays Mar 6, 2020
5 Pappas, Vasilios SR South Fort Myers 32.88m 107' 10" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
6 Bruce, Austin SO Ida Baker 32.79m 107' 7" Edison Relays Mar 6, 2020
7 Lanier, Alex JR Ida Baker 32.52m 106' 8" Edison Relays Mar 6, 2020
8 DominIque, Abney SR Fort Myers 31.29m 102' 8" Edison Relays Mar 6, 2020
9 Reppetti, Joshua SR Fort Myers 30.20m 99' 1" Edison Relays Mar 6, 2020
10 Rodriguez, Allan SR Cypress Lake 29.95m 98' 3" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
11 Regnaert, Grant SR Fort Myers 26.53m 87' 0" Edison Relays Mar 6, 2020
12 Maranzatto, Tyler SR Ida Baker 25.52m 83' 9" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
13 Berry, Colin FR South Fort Myers 25.32m 83' 1" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
14 Presmy, Sammuel SR North Fort Myers 24.10m 79' 1" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
15 Childress, Charlie SR Fort Myers 23.80m 78' 1" Edison Relays Mar 6, 2020
16 Piercy, Ethan SR Ida Baker 22.31m 73' 2" Edison Relays Mar 6, 2020
17 Powell, Justin SR Fort Myers 19.30m 63' 4" Edison Relays Mar 6, 2020
18 Ricker, Mason FR Ida Baker 17.81m 58' 5" Edison Relays Mar 6, 2020
19 Saunders, Vyncent JR Ida Baker 16.30m 53' 6" Edison Relays Mar 6, 2020

Javelin (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Gobey, Shayna FR Ida Baker 22.82m 74' 10" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
2 durant, alacia SO Island Coast 21.78m 71' 5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
3 Rodriquez, Ciara FR Island Coast 19.39m 63' 7" Bear Invitational Feb 13, 2020
4 Canales, Alexis SO South Fort Myers 17.55m 57' 7" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
5 Simon, Sari JR Fort Myers 17.10m 56' 1" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
6 Richardson, Ameilya JR Cypress Lake 17.00m 55' 9" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
7 Sorenson, Madyson SO South Fort Myers 15.52m 50' 11" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
8 Vigness, Jennifer JR Fort Myers 15.39m 50' 6" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
9 Spears, Shavasia SR Fort Myers 15.33m 50' 3" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
10 Auger, Allison SO Ida Baker 15.11m 49' 7" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
11 Rushton, Payton SO North Fort Myers 14.45m 47' 5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
12 Phillips, Annabelle FR Ida Baker 13.74m 45' 1" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
13 McPherson, Jermunde SO South Fort Myers 13.24m 43' 5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
14 Auguste, Angela JR Cypress Lake 12.24m 40' 2" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
15 Sanchez, Gabriela SR South Fort Myers 11.40m 37' 5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
16 Meyers, Makenzie SR Cypress Lake 10.60m 34' 9" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020