FHSAA 2A District 4 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Robinson, Domictress JR Ribault 10.62 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
2 Peterson, Tyrice SR Ribault 10.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
3 Farrell, Ethan SR Paxon 10.82 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.0
4 Bryant, Aubrey JR Paxon 11.09 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
5 Peterson, Trevon SR Ribault 11.11 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
6 Burroughs, Quincy SO Raines 11.31 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 0.7
6 Graham, Jaleen SR Ribault 11.31 Commander Time Trial Feb 12, 2020
8 Burke, Kareem SO Raines 11.43 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 0.4
9 Young, Kevin FR Raines 11.47 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.7
10 Thompson, Samuel JR Yulee 11.55 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
11 Straley, Noah SO Bishop Kenny 11.63 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
12 Evans, Sean JR Ribault 11.66 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
13 Canavan, Andrew JR Bishop Kenny 11.69 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
13 Williams, Robert JR Ribault 11.69 Commander Time Trial Feb 12, 2020
15 Tremble, CJ JR Episcopal 11.74 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.7
16 Smith, John SO Paxon 11.75 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -1.2
17 Miller, Camron SO Fernandina Beach 11.84 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -0.5
18 Whitehurst, Latrell JR Fernandina Beach 11.90 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.2
19 Wilson, Kris JR Yulee 11.91 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
20 Kirouac, Davin JR Fernandina Beach 11.92 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
21 VanJaarsveld, Bruce JR Bishop Kenny 11.93 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.2
22 Lewallen, Chris FR Yulee 11.96 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.5
22 Williams, Antwan JR Ribault 11.96 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
24 Williams, Brian SO Paxon 12.01 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
25 Albertie, Deontae SR Yulee 12.05 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.7
25 Holland, Gregory SO Paxon 12.05 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 1.0
27 Airheart, Samuel SR Bishop Kenny 12.12 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
28 Foxworth, Jalon SR Ribault 12.16 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
29 Harris, Jayden FR Bishop Kenny 12.18 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.5
30 Reed, Kirk SO Episcopal 12.19 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.5
31 Braga, Matheus SO Bishop Kenny 12.20 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 +0.0
32 Boone, Gabriel JR Fernandina Beach 12.22 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.4
33 Wright, Claude JR Paxon 12.25 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 1.0
34 Holloway, Luke SO Bishop Kenny 12.28 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.2
35 Mcatee, Drew SO Bishop Kenny 12.32 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 +0.0
36 Murry , Damian FR Fernandina Beach 12.35 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
37 Dunlap, Desmond SO Paxon 12.37 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
38 Ero, Sam JR Episcopal 12.39 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.4
39 Stamper, Andre JR Episcopal 12.45 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
40 Marques, Thurmon FR Fernandina Beach 12.48 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 -1.2
41 Charles, Zeyon SO Bishop Kenny 12.51 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 +0.0
41 Cortez, Ernest SO Fernandina Beach 12.51 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -0.2
41 Kunovich, Michael JR Bishop Kenny 12.51 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
44 Clark, Kaiman JR Episcopal 12.56 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.5
45 Lucas , Andre FR Fernandina Beach 12.57 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
46 Rodgers, Julian FR Ribault 12.61 Commander Time Trial Feb 12, 2020
47 Porter, Jadarin FR Ribault 12.62 Commander Time Trial Feb 12, 2020
48 Jackson, Preston JR Raines 12.63 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -2.3
49 Jones, Tyler JR Yulee 12.68 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.4
49 McCowan, Caden SO Bishop Kenny 12.68 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 0.2
51 Scott, Corey FR Episcopal 12.75 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
52 Faison, Derrick SO Ribault 12.83 Commander Time Trial Feb 12, 2020
52 Johnson, Amari SO Bishop Kenny 12.83 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.4
54 Watson, Price FR Bishop Kenny 12.86 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 +0.0
55 Broomfield, Jordan SO Paxon 12.92 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
56 Gonzales, Dallas JR West Nassau 12.98 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 1.0
57 Covington, Rashawn SR Ribault 13.00 Commander Time Trial Feb 12, 2020
58 Grant, Preston JR Bishop Kenny 13.01 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.6
59 Goode, Ian SR Yulee 13.04 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -3.3
60 Hilliard, Charles SO Paxon 13.05 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 -3.3
61 Kallivayalil, Noah SO Bishop Kenny 13.13 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.2
61 Peterson, Kimari SO Paxon 13.13 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
63 Geraci, Glenn SO Bishop Kenny 13.41 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.1
64 Sams, Lucas JR Bishop Kenny 13.45 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.8
65 Howe, Cooper FR Bishop Kenny 13.46 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.4
66 Araya-Wolff, Aidan SO Bishop Kenny 13.51 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.4
67 House, Ethan 8 Episcopal 13.59 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
68 Gros, Noah SO Fernandina Beach 13.66 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.8
69 Graves, Braeden JR Fernandina Beach 13.72 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.5
70 Crider, Wyatt FR Yulee 13.74 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -3.5
71 Denard, Keegan JR Bishop Kenny 13.79 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 0.6
72 Thornton, Camden FR Bishop Kenny 13.86 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
73 Blevins, Justin FR Fernandina Beach 13.97 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.0
74 Sznakowski, Aaron FR Yulee 14.04 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.5
75 Godfrey, Graham SO Fernandina Beach 14.07 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.0
76 Safar, Yousif FR Bishop Kenny 14.15 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.4
77 Sahrphillips, Sam FR Yulee 14.18 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -1.2
78 Hallack, Richie SR Yulee 14.20 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020 0.5
79 Darr, Aidan SO Episcopal 14.23 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
79 Dyro, Joseph FR Bishop Kenny 14.23 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.1
81 Johnson, Jayden FR Yulee 14.32 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020 -0.1
82 Swingle, Ben FR Episcopal 14.34 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
83 Salcedo-Sotelo, Isaac FR Bishop Kenny 14.43 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 +0.0
84 Cueto , Francisco JR Fernandina Beach 14.67 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 0.5
85 Henry, Donavon JR Yulee 14.70 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.4
86 Nduka, Chainonye FR Bishop Kenny 14.73 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.4
87 Lampley-Sims, Paul FR Episcopal 14.79 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
88 Jenkins, Joey FR Yulee 14.89 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -4.0
89 Paulette , Peyton FR Fernandina Beach 15.20 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.4
90 Sessoms, Jeremy 7 Episcopal 15.49 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
91 Baptista, Nicholas FR Episcopal 15.82 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 -2.8
92 Linkfield, Casey FR Yulee 16.99 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -4.9

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Kirkland, Kai'lyn SR Raines 12.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
2 Berry, Shaniya SR Paxon 12.42 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.4
3 Green, Leiya SR Raines 12.84 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -3.4
4 Brown, Nadia JR Paxon 12.93 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
5 Saint-Germain, Rose-Esther FR Paxon 12.96 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
6 DeVoux, Kennedi FR Paxon 12.98 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
7 Haywood, Ka'Myya FR Bishop Kenny 13.01 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.4
8 Blake, Brazyl SR Paxon 13.02 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
9 Hardwick, Jade SO Episcopal 13.09 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
10 Rawls, Reagan JR Episcopal 13.23 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.4
11 Johnson, Gabrielle FR Bishop Kenny 13.30 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.8
12 Collins, Charity SR Ribault 13.41 Commander Time Trial Feb 12, 2020
13 Strickland, Adriel JR Paxon 13.43 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 0.4
14 Robinson, Sade JR Ribault 13.46 Commander Time Trial Feb 12, 2020
15 Alexander, Reggina SR Fernandina Beach 13.48 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 1.1
16 Scott, Jhamiah JR Raines 13.53 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.3
17 Mitchum, Kaylah SR Bishop Kenny 13.56 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.8
18 Abinsay, Shelby SO Bishop Kenny 13.58 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.8
19 Fowler, Summer FR Bishop Kenny 13.65 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 1.0
20 Austin, Anaje SR Bishop Kenny 13.68 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
21 Buckley, Erin FR Bishop Kenny 13.78 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.4
22 Miranda, Mailene JR Bishop Kenny 13.81 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
23 Allen, Zion FR Raines 13.82 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.7
24 Avevor, Sefakor SR Raines 13.84 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
25 Iszard, Carissa SR Episcopal 13.89 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
26 Shultz, Landrey SR Bishop Kenny 13.93 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 0.6
26 Zwatschka, Rachel SO Bishop Kenny 13.93 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 1.0
28 Stanford, Asia JR Paxon 13.94 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 0.5
29 Milkes, Abigail FR Bishop Kenny 13.99 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 1.0
30 Crumbley, Josalyn FR Paxon 14.00 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -1.9
31 Wade, Serenity SO Paxon 14.07 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
32 Selmer, Chloe 8 Episcopal 14.08 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
33 Williams, Catherine JR Ribault 14.09 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
34 McVearry, Margaret SR Bishop Kenny 14.29 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.4
35 Wright, Emily FR Episcopal 14.33 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
36 Dubose, Makayla SR Fernandina Beach 14.34 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
36 Shultz, Lucy SR Bishop Kenny 14.34 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.5
38 Joseph, Sanya SO Paxon 14.37 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
39 Bergeon, Mariah SO Yulee 14.38 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.7
40 Weikel, Lauren FR Bishop Kenny 14.41 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.4
41 Pough, Suidira FR Paxon 14.46 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
42 Chrisphonte, Michaela SO Bishop Kenny 14.50 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 0.3
43 Clarke, Adriana FR Yulee 14.51 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.0
44 Watts, Cameron SR Ribault 14.52 Commander Time Trial Feb 12, 2020
45 Kadi, Ashley FR Bishop Kenny 14.56 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.4
45 Morris, Maddie SO Episcopal 14.56 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.3
47 Henderson, Sheniyah FR Ribault 14.60 Commander Time Trial Feb 12, 2020
48 McDaniel, Kristin SR Yulee 14.65 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.1
48 White, Nadia SO Fernandina Beach 14.65 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.4
50 Lee-Mellen, Arianna SO Yulee 14.66 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.0
51 Namen, Juliana FR Bishop Kenny 14.70 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.6
52 Pierre, Perriesha FR Ribault 14.74 Commander Time Trial Feb 12, 2020
53 Serrano, Ana JR Fernandina Beach 14.78 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.3
54 Averitt, Ella FR Bishop Kenny 14.80 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.2
54 Mohler, Reese FR Bishop Kenny 14.80 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.8
56 Cutshaw, Amelia FR Fernandina Beach 14.93 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.0
57 Graham, Monique SR Ribault 14.96 Commander Time Trial Feb 12, 2020
58 bagocious, macy SO West Nassau 14.98 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 0.7
59 Thompson, Josi 8 Episcopal 14.99 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
60 Dampier, Marleah SO Fernandina Beach 15.02 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.3
61 Etienne, Jaylyn FR Yulee 15.03 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.0
61 Rogers, Natalia FR Bishop Kenny 15.03 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.8
63 Paul, Sasha JR Paxon 15.04 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
64 Vinas, Andrea FR Bishop Kenny 15.09 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.8
65 Hawkins, Macy FR Paxon 15.13 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.8
66 Peters, Amelia FR Bishop Kenny 15.25 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.2
67 Marxmiller, Skiy FR Paxon 15.29 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 0.5
68 Young, Amaya SO Ribault 15.33 Commander Time Trial Feb 12, 2020
69 Ero, Victoria 7 Episcopal 15.34 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.4
70 Johnson, Azhah FR Bishop Kenny 15.39 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.2
71 Shaw, Stella FR Bishop Kenny 15.40 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.6
72 Patin, Abbey FR Bishop Kenny 15.41 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.2
73 Weiser, Alexandria JR Fernandina Beach 15.51 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.3
74 Lucovsky, Sarah FR West Nassau 15.57 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 0.6
75 Davis, Janiya SO Ribault 15.59 Commander Time Trial Feb 12, 2020
76 Bacon, Rajae SR Raines 15.68 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 0.5
77 Dudley, Cate FR Bishop Kenny 15.77 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.8
77 Siebert, Gabi 7 Episcopal 15.77 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
79 Lentz, Brooke SO Yulee 15.78 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.5
80 Acevedo, Victoria SR Episcopal 15.93 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
81 Anderson, Rayavion JR Ribault 15.94 Commander Time Trial Feb 12, 2020
82 Giehrl, Catherine FR Bishop Kenny 15.96 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.2
83 Decker, Alexandria FR West Nassau 15.97 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 0.5
84 Camerlengo, Grae FR Episcopal 16.03 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.9
85 Vining, Emily SR Fernandina Beach 16.07 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.1
86 Gunnlaugason, Emily 7 Episcopal 16.16 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
87 Sams, Ava FR Bishop Kenny 16.35 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.6
88 Singh, Nyah SR Yulee 16.51 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.1
89 Lanahan, Olivia FR Bishop Kenny 16.54 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.2
90 Leeper, Emily FR Episcopal 16.58 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 -3.1
91 Gunther, Tori SO Yulee 16.60 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 0.2
92 Rill, Jordan SO Bishop Kenny 16.62 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 0.5
93 Wakefield, Olivia FR Bishop Kenny 16.69 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.2
94 Johnson, Monet FR Fernandina Beach 16.75 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -0.4
95 Kpessou, Eliora FR Bishop Kenny 17.25 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 0.6
96 Woods, Zoe JR Yulee 17.28 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.5
97 Cofran, Mary FR Episcopal 17.29 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 1.9
98 Maan, Anjali SO Fernandina Beach 17.32 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.6
99 Turner, Grace SR Bishop Kenny 17.98 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 0.6
100 Nettles, Denaya SR Fernandina Beach 22.86 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.0

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Robinson, Domictress JR Ribault 21.36 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.7
2 Peterson, Tyrice SR Ribault 21.95 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
3 Peterson, Trevon SR Ribault 22.46 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
4 Burroughs, Quincy SO Raines 22.48 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.9
5 Harden, Reginald SR Raines 22.54 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
6 Farrell, Ethan SR Paxon 22.63 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.7
7 Scott, Kamari FR Raines 22.96 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.8
8 Bryant, Aubrey JR Paxon 23.01 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
9 Graham, Jaleen SR Ribault 23.41 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
10 Straley, Noah SO Bishop Kenny 23.64 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.6
11 Wilson, Kris JR Yulee 23.74 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.1
12 Blunt, Aaron SR Ribault 24.03 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
13 Burke, Kareem SO Raines 24.05 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -6.0
13 Whitehurst, Latrell JR Fernandina Beach 24.05 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 1.8
15 Williams, Brian SO Paxon 24.12 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
16 Evans, Sean JR Ribault 24.19 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
16 Holland, Gregory SO Paxon 24.19 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
16 Smith, John SO Paxon 24.19 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
16 Tremble, CJ JR Episcopal 24.19 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.8
20 Williams, Robert JR Ribault 24.27 Commander Time Trial Feb 12, 2020
21 Brunell, Luke SR Episcopal 24.32 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.4
22 Wright, Claude JR Paxon 24.40 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
23 VanJaarsveld, Bruce JR Bishop Kenny 24.56 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.3
24 Albertie, Deontae SR Yulee 24.59 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.8
25 Reed, Kirk SO Episcopal 24.69 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.1
26 Bille, Keegan SO Fernandina Beach 24.74 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.1
26 Harris, Jayden FR Bishop Kenny 24.74 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 +0.0
28 Mcatee, Drew SO Bishop Kenny 24.81 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.3
29 Stamper, Andre JR Episcopal 25.01 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.1
30 Canavan, Andrew JR Bishop Kenny 25.07 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.0
30 Sams, Lucas JR Bishop Kenny 25.07 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.1
32 Kohla, Don JR Episcopal 25.11 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
33 Castelo-Galliano, Antonio JR Bishop Kenny 25.12 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.1
34 Marques, Thurmon FR Fernandina Beach 25.21 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.8
35 Woldemariam, Leul SO Paxon 25.23 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
36 Goodman, Clarence JR Ribault 25.37 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
37 Ero, Sam JR Episcopal 25.40 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 -0.5
38 Rodgers, Julian FR Ribault 25.41 Commander Time Trial Feb 12, 2020
39 Officer, Michael SO Episcopal 25.42 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
40 Dunlap, Desmond SO Paxon 25.51 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
41 Miller, Alexander SO Paxon 25.59 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
42 Scott, Corey FR Episcopal 25.66 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
43 Teal, Michael JR Bishop Kenny 25.78 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
44 Williams, Antwan JR Ribault 25.79 Commander Time Trial Feb 12, 2020
45 Lucas , Andre FR Fernandina Beach 25.82 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 1.8
46 Backmon, X'zavier JR Ribault 25.86 Commander Time Trial Feb 12, 2020
47 Broomfield, Jordan SO Paxon 25.94 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
48 Watson, Price FR Bishop Kenny 26.02 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.3
49 Cannon, Joshua SR Ribault 26.29 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
50 Osunda, Akinyemi SO Paxon 26.34 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 -1.2
51 Foxworth, Jalon SR Ribault 26.37 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
52 Wagner, Zach SO Bishop Kenny 26.48 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
53 Peterson, Kimari SO Paxon 26.54 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
54 Jones, Tyler JR Yulee 26.55 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.7
55 Faison, Derrick SO Ribault 26.69 Commander Time Trial Feb 12, 2020
56 Kirouac, Davin JR Fernandina Beach 26.85 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 0.1
56 Wells, Nick FR Episcopal 26.85 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
58 Covington, Rashawn SR Ribault 27.34 Commander Time Trial Feb 12, 2020
59 Dixon, Devon FR Paxon 27.51 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
60 House, Ethan 8 Episcopal 27.81 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
61 Sznakowski, Aaron FR Yulee 28.52 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -1.2
62 Swingle, Ben FR Episcopal 28.77 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 -0.5
63 Sahrphillips, Sam FR Yulee 28.79 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
64 Darr, Aidan SO Episcopal 30.00 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
65 Lampley-Sims, Paul FR Episcopal 30.29 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
66 Haque, Ameenul SO Paxon 30.53 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
67 Fonseca-Diaz, Jesus JR Yulee 30.92 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
68 Napoleon, Ryan FR Episcopal 31.03 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
69 Baptista, Nicholas FR Episcopal 32.10 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
70 Sessoms, Jeremy 7 Episcopal 32.86 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Carroll, Samiya JR Ribault 25.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
2 Berry, Shaniya SR Paxon 25.67 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.6
3 Kirkland, Kai'lyn SR Raines 25.68 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -4.5
4 Strickland, Adriel JR Paxon 26.33 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.6
5 Haywood, Ka'Myya FR Bishop Kenny 26.61 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
6 Saint-Germain, Rose-Esther FR Paxon 26.74 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.7
7 Davis, Kali SR Ribault 26.77 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
8 DeVoux, Kennedi FR Paxon 26.99 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
9 Johnson, Gabrielle FR Bishop Kenny 27.20 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.5
10 Brown, Nadia JR Paxon 27.36 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
11 Blue, Danyelle SR Raines 27.43 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.5
12 Hardwick, Jade SO Episcopal 27.54 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
13 Gill, Danielle JR Paxon 27.59 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
14 Stanford, Asia JR Paxon 27.76 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
15 Scott, Jhamiah JR Raines 27.92 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
16 Rawls, Reagan JR Episcopal 28.26 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -0.7
17 Green, Maddison FR Paxon 28.42 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
18 Perryman, Dasia SR Paxon 28.49 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
19 Shultz, Landrey SR Bishop Kenny 28.53 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.8
20 Iszard, Carissa SR Episcopal 28.55 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
20 Miranda, Mailene JR Bishop Kenny 28.55 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 2.0
22 Austin, Anaje SR Bishop Kenny 28.67 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.5
23 Wade, Serenity SO Paxon 28.80 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 -2.0
24 Grant, Kennedy SR Paxon 28.83 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
25 Atcherson, Nia 8 Episcopal 28.84 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
26 Allen, Zion FR Raines 28.96 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.9
27 Culley, Karah SO Fernandina Beach 29.06 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 -0.9
28 Bergeon, Mariah SO Yulee 29.18 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 +0.0
28 Sheppard, Reighan SR Paxon 29.18 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
28 Weikel, Lauren FR Bishop Kenny 29.18 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.1
31 Morris, Maddie SO Episcopal 29.22 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.3
32 Mitchum, Kaylah SR Bishop Kenny 29.30 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.9
33 Hamilton, Taliyah FR Ribault 29.32 Commander Time Trial Feb 12, 2020
34 Kadi, Ashley FR Bishop Kenny 29.49 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.1
35 Thompson, Josi 8 Episcopal 29.68 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
36 Lentz, Brooke SO Yulee 29.75 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 +0.0
37 Alexander, Reggina SR Fernandina Beach 29.77 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 0.6
38 Moore, Alexis SO Paxon 29.79 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
39 Wright, Emily FR Episcopal 29.94 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.3
40 Hair, LaShaya JR Paxon 30.08 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
41 McDaniel, Kristin SR Yulee 30.12 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
42 Griffin, Kyliee JR Ribault 30.19 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
43 Joseph, Sanya SO Paxon 30.42 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
44 Williams, Catherine JR Ribault 30.51 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
45 Zubero, Lily FR Episcopal 30.57 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 1.5
46 Crumbley, Josalyn FR Paxon 30.74 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
47 Etienne, Jaylyn FR Yulee 30.77 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.9
48 Thomas, Tainaiya JR Paxon 30.79 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
49 Chrisphonte, Michaela SO Bishop Kenny 31.01 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.1
49 Clarke, Adriana FR Yulee 31.01 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.0
51 Saunders, Kathryn SO Bishop Kenny 31.04 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
52 Moore, E'mariah FR Paxon 31.08 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
53 Vinas, Andrea FR Bishop Kenny 31.17 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020 -0.1
54 Smith, Caroline SR Episcopal 31.76 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
55 Paul, Sasha JR Paxon 31.83 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
56 Glenn, Mackenize SO Episcopal 31.86 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
57 Mack, Lauren 7 Episcopal 32.16 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
58 Kowkabany, Hannah 8 Episcopal 32.22 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
59 Evans, Catharine SR Bishop Kenny 32.29 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
60 Hampton, Janae FR Ribault 32.54 Commander Time Trial Feb 12, 2020
61 Rawls, Morgan FR Episcopal 32.59 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
62 Young, Amaya SO Ribault 32.61 Commander Time Trial Feb 12, 2020
63 White, Nadia SO Fernandina Beach 32.62 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 2.7
64 Henderson, Sheniyah FR Ribault 32.74 Commander Time Trial Feb 12, 2020
65 Davis, Janiya SO Ribault 32.99 Commander Time Trial Feb 12, 2020
66 Smith, Mabel SR Episcopal 33.21 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
67 Rosembert, Hasanah JR Ribault 33.28 Commander Time Trial Feb 12, 2020
68 Nestel, Taylor SR Fernandina Beach 33.58 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.8
69 Siebert, Gabi 7 Episcopal 33.59 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
70 Garner, Hanna SO Fernandina Beach 33.62 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.8
71 Vermillion, Audrey 7 Episcopal 33.80 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
72 Anderson, Rayavion JR Ribault 33.92 Commander Time Trial Feb 12, 2020
73 Gunther, Tori SO Yulee 34.81 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.2
74 Acevedo, Victoria SR Episcopal 34.97 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
75 Gunnlaugason, Emily 7 Episcopal 35.03 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
76 Haynes, Amelia SO Episcopal 35.43 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
77 House, Abi SO Episcopal 35.54 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
78 Cofran, Mary FR Episcopal 35.58 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 1.3
79 Drake, Emily FR Episcopal 35.67 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
80 Green, Leiya SR Raines 37.36 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -4.5
81 Pierre, Perriesha FR Ribault 38.47 Commander Time Trial Feb 12, 2020

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Harden, Reginald SR Raines 50.44 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Scott, Kamari FR Raines 51.45 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
3 Kirkland, Kenton FR Raines 51.47 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
4 Bryant, Aubrey JR Paxon 52.78 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
5 Blunt, Aaron SR Ribault 53.20 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
6 Brunell, Luke SR Episcopal 54.14 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
7 Officer, Michael SO Episcopal 54.17 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
8 Smith, John SO Paxon 54.18 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
9 Bille, Keegan SO Fernandina Beach 54.33 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
10 Evans, Sean JR Ribault 54.64 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
11 Wright, Claude JR Paxon 55.24 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
12 Albertie, Deontae SR Yulee 55.47 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
13 Goodman, Clarence JR Ribault 55.52 Commander Time Trial Feb 12, 2020
14 Wilson, Kris JR Yulee 55.79 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
15 Ruen, Nicholas SO Bishop Kenny 55.81 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
16 Wagner, Zach SO Bishop Kenny 56.07 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
17 Teal, Michael JR Bishop Kenny 56.11 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
18 Fant, Rad SR Episcopal 56.41 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
19 Kohla, Don JR Episcopal 56.43 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
20 Stamper, Andre JR Episcopal 56.59 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
21 Broomfield, Jordan SO Paxon 57.33 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
22 Backmon, X'zavier JR Ribault 57.67 Commander Time Trial Feb 12, 2020
23 Sams, Lucas JR Bishop Kenny 57.77 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
24 Reed, Kirk SO Episcopal 57.96 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
25 Miller, Alexander SO Paxon 58.03 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
26 Tremble, CJ JR Episcopal 58.06 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
27 Porter, Jadarin FR Ribault 58.18 Commander Time Trial Feb 12, 2020
28 Holloway, Luke SO Bishop Kenny 58.48 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
29 Peterson, Trevon SR Ribault 58.64 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
30 Goode, Ian SR Yulee 58.72 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
31 Taylor, Jalen FR Paxon 58.98 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
32 Ero, Sam JR Episcopal 59.14 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
33 Joinville, Sebastian FR Yulee 59.16 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
34 McCowan, Caden SO Bishop Kenny 59.76 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
35 Peterson, Kimari SO Paxon 59.80 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
36 Scott, Corey FR Episcopal 59.95 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
37 Wells, Nick FR Episcopal 1:00.17 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
38 Lucas , Andre FR Fernandina Beach 1:00.68 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
39 Kallivayalil, Noah SO Bishop Kenny 1:00.79 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
40 Flowers, Nicholas SO Paxon 1:01.02 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
41 Hernandez, Diego JR Yulee 1:01.21 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
42 Jones, Tyler JR Yulee 1:01.28 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020
43 Jones, Quintin JR Ribault 1:01.32 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
44 House, Ethan 8 Episcopal 1:01.90 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
45 Murry , Damian FR Fernandina Beach 1:01.97 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
46 Charles, Zeyon SO Bishop Kenny 1:02.30 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
47 Crider, Wyatt FR Yulee 1:02.33 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
48 Dixon, Devon FR Paxon 1:02.35 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
49 Marques, Thurmon FR Fernandina Beach 1:02.79 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
50 Fortenberry, Mason SO Fernandina Beach 1:03.49 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
51 Balsamo, Anthony SO Fernandina Beach 1:04.31 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
52 Nash, William SO Episcopal 1:04.98 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
53 Smith, Ethan FR Yulee 1:05.14 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
54 Sahrphillips, Sam FR Yulee 1:05.37 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
55 Gros, Noah SO Fernandina Beach 1:05.46 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
56 Napoleon, Ryan FR Episcopal 1:05.51 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
57 Sznakowski, Aaron FR Yulee 1:05.83 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
58 Grant, Preston JR Bishop Kenny 1:06.47 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
59 McKinnon, Jacob FR Ribault 1:07.27 Commander Time Trial Feb 12, 2020
60 Lampley-Sims, Paul FR Episcopal 1:07.71 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
61 Blevins, Justin FR Fernandina Beach 1:08.44 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
62 Hallack, Richie SR Yulee 1:08.58 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
63 Graves, Braeden JR Fernandina Beach 1:09.06 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
64 Jenkins, Joey FR Yulee 1:09.27 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
65 Officer, Jake 7 Episcopal 1:09.31 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
66 Haque, Ameenul SO Paxon 1:10.17 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
67 Visali, Michael 8 Episcopal 1:12.00 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
68 Baptista, Nicholas FR Episcopal 1:14.17 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
69 Senesac, Luke 8 Episcopal 1:16.08 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
70 Lewallen, Chris FR Yulee 1:16.72 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
71 Cortez, Ernest SO Fernandina Beach 1:20.00 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Kirkland, Kai'lyn SR Raines 56.07 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Gill, Danielle JR Paxon 1:00.08 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
3 Haywood, Ka'Myya FR Bishop Kenny 1:00.95 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
4 Strickland, Adriel JR Paxon 1:01.47 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
5 Hardwick, Jade SO Episcopal 1:01.96 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
6 Culley, Karah SO Fernandina Beach 1:02.22 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
7 Atcherson, Nia 8 Episcopal 1:02.40 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
8 Berry, Shaniya SR Paxon 1:02.72 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
9 Noisette, Tenisha SO Raines 1:02.85 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
10 Iszard, Carissa SR Episcopal 1:03.41 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
11 Green, Maddison FR Paxon 1:03.58 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
12 McEvoy, Harper JR Episcopal 1:04.26 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
13 Blue, Danyelle SR Raines 1:04.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
14 Saint-Germain, Rose-Esther FR Paxon 1:04.75 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
15 Thompson, Tanner SR Episcopal 1:05.40 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
16 Wade, Serenity SO Paxon 1:06.15 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
17 Hamilton, Taliyah FR Ribault 1:07.18 Commander Time Trial Feb 12, 2020
18 Johnson, Gabrielle FR Bishop Kenny 1:07.22 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
19 Thompson, Josi 8 Episcopal 1:07.51 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
20 Austin, Anaje SR Bishop Kenny 1:07.83 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
21 Milkes, Abigail FR Bishop Kenny 1:08.62 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
22 Glenn, Mackenize SO Episcopal 1:08.69 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
23 Moore, Alexis SO Paxon 1:08.92 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
24 Saunders, Kathryn SO Bishop Kenny 1:08.98 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
25 Thomas, Tainaiya JR Paxon 1:09.21 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
26 Peterson, Syteria JR Ribault 1:09.26 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
27 Evans, Catharine SR Bishop Kenny 1:09.60 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
28 McVearry, Margaret SR Bishop Kenny 1:09.91 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
29 Lockett, Kayla JR Ribault 1:10.27 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
30 Serrano, Ana JR Fernandina Beach 1:10.63 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
31 Morris, Maddie SO Episcopal 1:11.50 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
32 Bergeon, Mariah SO Yulee 1:11.56 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
33 McDaniel, Kristin SR Yulee 1:11.67 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020
34 Kowkabany, Hannah 8 Episcopal 1:11.68 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
35 Shaw, Stella FR Bishop Kenny 1:12.65 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
36 Zwatschka, Rachel SO Bishop Kenny 1:12.67 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
37 Gunther, Tori SO Yulee 1:12.82 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020
38 House, Abi SO Episcopal 1:12.91 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
39 Peters, Amelia FR Bishop Kenny 1:13.00 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
40 Mack, Lauren 7 Episcopal 1:14.35 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
41 Smith, Caroline SR Episcopal 1:14.62 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
42 Rawls, Morgan FR Episcopal 1:14.79 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
43 DeVoux, Kennedi FR Paxon 1:14.96 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
43 Vining, Emily SR Fernandina Beach 1:14.96 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
45 Siebert, Gabi 7 Episcopal 1:15.54 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
46 Weiser, Alexandria JR Fernandina Beach 1:15.77 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
47 Garner, Hanna SO Fernandina Beach 1:15.96 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
48 Vermillion, Audrey 7 Episcopal 1:16.03 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
49 Haynes, Amelia SO Episcopal 1:16.14 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
50 White, Nadia SO Fernandina Beach 1:16.34 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
51 Gunnlaugason, Emily 7 Episcopal 1:17.80 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
52 Griffin, Kyliee JR Ribault 1:18.20 Commander Time Trial Feb 12, 2020
53 Clarke, Adriana FR Yulee 1:18.38 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
54 Leeper, Emily FR Episcopal 1:18.89 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
55 DeGrove, Brianna SO Fernandina Beach 1:19.13 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
56 Drake, Emily FR Episcopal 1:19.27 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
57 Singh, Nyah SR Yulee 1:19.48 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
58 Lentz, Brooke SO Yulee 1:19.76 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
59 Rosembert, Hasanah JR Ribault 1:20.79 Commander Time Trial Feb 12, 2020
60 Williams, Catherine JR Ribault 1:20.87 Commander Time Trial Feb 12, 2020
61 Nestel, Taylor SR Fernandina Beach 1:21.16 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
62 Cofran, Mary FR Episcopal 1:21.18 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
63 Cutshaw, Addison FR Fernandina Beach 1:21.21 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
64 Acevedo, Victoria SR Episcopal 1:21.26 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
65 Reffner-Vasquez, Samantha FR Fernandina Beach 1:21.72 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
66 Moore, E'mariah FR Paxon 1:22.04 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
67 Rawls, Reagan JR Episcopal 1:23.54 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
68 D'Arienzo, Julia FR Episcopal 1:23.61 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
69 Paul, Sasha JR Paxon 1:24.65 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
70 Barlow, Sarah SO Fernandina Beach 1:30.06 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
71 Woods, Zoe JR Yulee 1:44.31 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Latimer, Andrew SR Paxon 2:02.34 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
2 Kohla, Don JR Episcopal 2:03.45 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
3 Brazil, Marcus SR Ribault 2:05.92 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Wagner, Zach SO Bishop Kenny 2:07.66 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
5 Wells, Jon SR Yulee 2:07.93 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
6 Jubran, Alex SO Bishop Kenny 2:09.47 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
7 Lumbag, Jonathan JR Bishop Kenny 2:09.84 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
8 Smith, Noah JR Yulee 2:10.11 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
9 Officer, Michael SO Episcopal 2:10.48 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
10 Straley, Noah SO Bishop Kenny 2:11.43 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
11 Bame, Kofi SR Paxon 2:11.51 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
12 Rodriguez, Leo FR Bishop Kenny 2:12.61 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
13 Pease, Jack SR Bishop Kenny 2:14.72 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
14 Knight, Exezavier FR Raines 2:15.42 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
15 Kwiatkowski, Caden JR Fernandina Beach 2:15.99 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
16 Durr, Steven JR Fernandina Beach 2:17.06 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
17 Butler, Grant SR Bishop Kenny 2:17.86 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
18 Taylor, Jalen FR Paxon 2:17.99 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
19 Harper, Houston FR Yulee 2:19.45 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
20 Axon, Chad SO Ribault 2:20.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
21 Gray, Thomas JR Fernandina Beach 2:20.46 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
22 Braga, Matheus SO Bishop Kenny 2:21.37 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
23 Woods, Dietrich SO Yulee 2:23.22 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
24 Ruiz-Coria, William FR Fernandina Beach 2:23.30 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
25 Hernandez, Diego JR Yulee 2:23.93 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
26 Vermillion, Nick SO Episcopal 2:26.76 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
27 VanJaarsveld, Bruce JR Bishop Kenny 2:26.88 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
28 Hatcher, Saryn FR Paxon 2:27.26 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
29 Safar, Yousif FR Bishop Kenny 2:28.25 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
30 Goodman, Clarence JR Ribault 2:29.01 Commander Time Trial Feb 12, 2020
31 Wilking , Adam SO Fernandina Beach 2:29.22 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
32 Jones, Quintin JR Ribault 2:29.42 Commander Time Trial Feb 12, 2020
33 Tribou, Logan FR Fernandina Beach 2:29.61 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
34 Wishop, Mekhi FR Raines 2:30.25 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
35 Balsamo, Anthony SO Fernandina Beach 2:33.17 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
36 Godfrey, Graham SO Fernandina Beach 2:37.93 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
37 Barry, Connor JR Paxon 2:38.16 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
38 Hocking, Orion SO Fernandina Beach 2:38.26 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
39 Lynn, Michael SR Yulee 2:42.60 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
40 McCaskil, Meshack JR Ribault 2:42.98 Commander Time Trial Feb 12, 2020
41 Smith, Ethan FR Yulee 2:44.03 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
42 Flowers, Nicholas SO Paxon 2:46.04 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thompson, Tanner SR Episcopal 2:26.77 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
2 Evans, Catharine SR Bishop Kenny 2:32.13 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
3 Albertelli, Anna JR Bishop Kenny 2:33.65 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
4 Haywood, Ka'Myya FR Bishop Kenny 2:34.00 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
5 Canavan, Amber SO Bishop Kenny 2:34.64 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
6 Glenn, Mackenize SO Episcopal 2:35.71 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
7 McEvoy, Harper JR Episcopal 2:35.84 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
8 Reid el, Neith SO Raines 2:37.62 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 Hartle, Hailey JR Bishop Kenny 2:38.32 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
10 Trent, Lindsey SO Bishop Kenny 2:38.52 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
11 Cox, Alexas JR Paxon 2:39.37 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
12 Wilkerson, Lauren SR Paxon 2:39.40 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
13 Smith, Caroline SR Episcopal 2:39.69 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
14 Reid el, Selket SO Raines 2:39.97 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
15 Abinsay, Shelby SO Bishop Kenny 2:40.07 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
16 Alligood, Taylor FR Bishop Kenny 2:41.32 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
17 Schmidt, Mary JR Bishop Kenny 2:42.68 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
18 Alligood, Madison SR Bishop Kenny 2:44.18 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
19 Albertelli, Marie JR Bishop Kenny 2:44.78 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
20 Freed, Sydney SO Episcopal 2:48.50 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
21 McVearry, Margaret SR Bishop Kenny 2:52.12 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
22 Warren, Livi JR Bishop Kenny 2:56.11 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
23 Thomas, Tainaiya JR Paxon 2:56.27 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
24 Reid el, Aset SO Raines 2:57.60 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
25 Nichol, Amelie SR Fernandina Beach 3:02.37 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
26 Parsons, Ashtyn FR Yulee 3:04.05 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
27 Daniels, Emily JR Yulee 3:08.15 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020
28 Wagemann, Louisa SO Fernandina Beach 3:08.40 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
29 DeGrove, Brianna SO Fernandina Beach 3:08.71 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
30 Burbo, Eva FR Yulee 3:09.56 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
31 Santos, Aracely JR Yulee 3:18.84 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
32 Barlow, Sarah SO Fernandina Beach 3:23.63 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
33 Mumbauer, Resse SO Yulee 3:29.76 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
34 Barnard, Savanna SO Fernandina Beach 3:33.42 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
35 Cutshaw, Addison FR Fernandina Beach 3:35.89 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
36 Colson, Olivia SR Fernandina Beach 3:38.97 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Wagner, Zach SO Bishop Kenny 4:35.20 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
2 Teal, Michael JR Bishop Kenny 4:36.76 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
3 Latimer, Andrew SR Paxon 4:36.80 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
4 Kwiatkowski, Caden JR Fernandina Beach 4:41.44 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
5 Jubran, Alex SO Bishop Kenny 4:44.11 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
6 Aldrich, Kenneth SR Yulee 4:54.32 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
7 Pease, Jack SR Bishop Kenny 4:57.87 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
8 Waldrep, Chris JR Bishop Kenny 4:58.05 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
9 Gray, Thomas JR Fernandina Beach 4:58.29 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
10 Moreno, Pablo JR Bishop Kenny 4:58.35 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
11 Javurek, Joey SR Bishop Kenny 5:00.51 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
12 Bass, Drew FR Bishop Kenny 5:00.92 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
13 Wells, Jon SR Yulee 5:04.22 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
14 Kohla, Don JR Episcopal 5:07.92 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
15 Lumbag, Jonathan JR Bishop Kenny 5:07.99 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
16 Officer, Michael SO Episcopal 5:09.02 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
17 Cratem, John SO Bishop Kenny 5:10.23 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
18 Taylor, Jalen FR Paxon 5:10.43 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
19 Hodges, John JR Yulee 5:11.07 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020
20 Smith, Luke SO Bishop Kenny 5:11.20 Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
21 Ruiz-Coria, William FR Fernandina Beach 5:12.91 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
22 Hatcher, Saryn FR Paxon 5:15.18 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
23 Mayer, Ryan JR Bishop Kenny 5:16.59 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
24 Smith, Noah JR Yulee 5:17.10 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
25 Knight, Exezavier FR Raines 5:23.86 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
26 Sharpe, Ethan FR Bishop Kenny 5:24.04 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
27 Marchigiano, Michael JR Bishop Kenny 5:25.43 Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
28 Tribou, Logan FR Fernandina Beach 5:26.46 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
29 Bame, Kofi SR Paxon 5:26.79 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
30 Woods, Dietrich SO Yulee 5:28.91 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
31 Mendis, Pasas JR Bishop Kenny 5:30.08 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
32 Napoleon, Ryan FR Episcopal 5:30.53 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
33 Vermillion, Nick SO Episcopal 5:31.72 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
34 Carney, James JR Bishop Kenny 5:34.05 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
35 Wildsmith, Daniel JR Bishop Kenny 5:34.49 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
36 Wilking , Adam SO Fernandina Beach 5:35.33 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
37 Nash, William SO Episcopal 5:37.99 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
38 Fant, Rad SR Episcopal 5:39.58 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
39 White, Andy JR Bishop Kenny 5:40.55 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
40 Salgado, Michael SR Paxon 5:40.66 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
41 Mariconi, Mark SO Yulee 5:42.23 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
42 Mariconi, Andrew SO Yulee 5:44.74 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
43 Axon, Chad SO Ribault 5:46.20 Commander Time Trial Feb 12, 2020
44 Rosa, Gio SR Bishop Kenny 5:47.71 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
45 McCaskil, Meshack JR Ribault 5:48.12 Commander Time Trial Feb 12, 2020
46 Lynn, Michael SR Yulee 5:48.18 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
47 Visali, Michael 8 Episcopal 5:48.82 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
48 Jones, Quintin JR Ribault 5:48.88 Commander Time Trial Feb 12, 2020
49 Stelma, Jakob FR Bishop Kenny 5:49.37 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
50 Officer, Jake 7 Episcopal 5:50.07 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
51 Lewis, Alex SO Bishop Kenny 5:52.52 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
52 Williams, Luke SO Bishop Kenny 5:52.60 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
53 Ventimiglia, James JR Bishop Kenny 5:54.38 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
54 Hocking, Orion SO Fernandina Beach 5:55.95 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
55 Barry, Connor JR Paxon 5:58.89 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
56 Klarfeld, Josh JR Bishop Kenny 6:08.00 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
57 Ward, Matthew FR Bishop Kenny 6:09.73 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
58 Senesac, Luke 8 Episcopal 6:19.53 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
59 Roberts, Colin SO Bishop Kenny 6:21.96 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
60 Curran, Henry FR Bishop Kenny 6:23.06 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pelham, Leah SR Paxon 5:13.09 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
2 Saunders, Kathryn SO Bishop Kenny 5:38.95 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
3 Evans, Catharine SR Bishop Kenny 5:39.76 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
4 Albertelli, Anna JR Bishop Kenny 5:40.16 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
5 Kowkabany, Hannah 8 Episcopal 5:40.51 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
6 Glenn, Mackenize SO Episcopal 5:48.04 Donell Butler Relays Mar 7, 2020
7 Mullaney, Grace JR Bishop Kenny 5:48.15 Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
8 Alligood, Madison SR Bishop Kenny 5:53.53 Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
9 Albertelli, Marie JR Bishop Kenny 5:57.48 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
10 Trent, Lindsey SO Bishop Kenny 5:58.57 Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
11 Petre, Grace FR Bishop Kenny 5:59.89 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
12 Haney, Emma FR Bishop Kenny 6:01.01 Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
13 Smith, Caroline SR Episcopal 6:02.48 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
14 Cox, Alexas JR Paxon 6:02.87 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
15 Alligood, Taylor FR Bishop Kenny 6:03.45 Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
16 Smith, Mabel SR Episcopal 6:07.11 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
17 Fetchero, Kara JR Bishop Kenny 6:09.02 Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
18 Biagini, Mary FR Bishop Kenny 6:10.17 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
19 Atcherson, Nia 8 Episcopal 6:12.46 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
20 Hartle, Hailey JR Bishop Kenny 6:13.58 Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
21 Wilkerson, Lauren SR Paxon 6:16.24 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
22 Schmidt, Mary JR Bishop Kenny 6:17.30 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
23 DeRienzo, Isabelle JR Bishop Kenny 6:22.76 Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
24 Knight, Hallie JR Bishop Kenny 6:27.47 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
25 Mack, Lauren 7 Episcopal 6:29.48 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
26 Nichol, Amelie SR Fernandina Beach 6:30.81 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
27 Parsons, Ashtyn FR Yulee 6:30.82 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
28 House, Abi SO Episcopal 6:31.73 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
29 Sumbeling, Janelle SO Bishop Kenny 6:31.80 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
30 Haynes, Amelia SO Episcopal 6:34.70 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
31 Sams, Ava FR Bishop Kenny 6:38.77 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
32 Camerlengo, Grae FR Episcopal 6:41.48 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
33 Otero, Natalie SO Bishop Kenny 6:43.01 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
34 Vermillion, Audrey 7 Episcopal 6:45.09 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
35 Drake, Emily FR Episcopal 6:45.66 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
36 Sadler, Eden JR Fernandina Beach 6:49.16 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
37 Delaney, Julia JR Bishop Kenny 6:50.37 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
38 Wagemann, Louisa SO Fernandina Beach 6:50.45 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
39 Canavan, Amber SO Bishop Kenny 6:52.18 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
40 Burbo, Eva FR Yulee 6:54.58 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
41 Sumbeling, Janine FR Bishop Kenny 6:55.58 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
42 Rawls, Morgan FR Episcopal 6:56.19 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
43 Kaldor, Lauren SR Bishop Kenny 7:04.07 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
44 Edgar, Sara SR Bishop Kenny 7:04.80 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
45 Hinson, Adelaide SO Bishop Kenny 7:08.15 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
46 Cratem, Isabella JR Bishop Kenny 7:12.14 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
47 Daniels, Emily JR Yulee 7:16.04 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
48 Santos, Aracely JR Yulee 7:19.42 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
49 Turner, Grace SR Bishop Kenny 7:50.76 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
50 Reffner-Vasquez, Samantha FR Fernandina Beach 7:59.41 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
51 Farhat, Isabella FR Bishop Kenny 8:01.82 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
52 Taylor, Caroline FR Episcopal 8:02.09 Donell Butler Relays Mar 7, 2020

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Teal, Michael JR Bishop Kenny 9:53.98 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
2 Kwiatkowski, Caden JR Fernandina Beach 10:20.72 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
3 Latimer, Andrew SR Paxon 10:27.48 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
4 Jubran, Alex SO Bishop Kenny 10:33.99 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
5 Aldrich, Kenneth SR Yulee 10:47.48 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
6 Moreno, Pablo JR Bishop Kenny 10:49.31 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
7 Waldrep, Chris JR Bishop Kenny 10:50.09 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
8 Javurek, Joey SR Bishop Kenny 11:10.59 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
9 Cano, Daniel FR Bishop Kenny 11:14.67 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
10 Smith, Luke SO Bishop Kenny 11:29.51 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
11 Rozo, Lucas SO Bishop Kenny 11:33.87 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
12 Hodges, John JR Yulee 11:37.85 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
13 Butler, Grant SR Bishop Kenny 11:39.72 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
14 Marchigiano, Michael JR Bishop Kenny 11:46.59 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
15 Ruiz-Coria, William FR Fernandina Beach 11:55.93 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
16 Tribou, Logan FR Fernandina Beach 12:12.57 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
17 Wilking , Adam SO Fernandina Beach 12:21.50 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
18 Mariconi, Andrew SO Yulee 12:31.04 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
19 Lynn, Michael SR Yulee 12:54.64 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
20 Lowrie, Nathan JR Bishop Kenny 12:55.72 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
21 Cottrell, Hayden JR Yulee 14:49.05 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pelham, Leah SR Paxon 11:56.11 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
2 Evans, Catharine SR Bishop Kenny 11:57.26 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
3 Saunders, Kathryn SO Bishop Kenny 12:18.70 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
4 Albertelli, Anna JR Bishop Kenny 12:19.19 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
5 Alligood, Madison SR Bishop Kenny 12:23.94 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
6 Albertelli, Marie JR Bishop Kenny 12:30.76 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
7 Mullaney, Grace JR Bishop Kenny 12:38.87 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
8 Trent, Lindsey SO Bishop Kenny 12:40.22 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
9 DeRienzo, Isabelle JR Bishop Kenny 13:17.25 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
10 Knight, Hallie JR Bishop Kenny 13:17.44 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
11 Haney, Emma FR Bishop Kenny 13:32.38 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
12 Parsons, Ashtyn FR Yulee 14:09.82 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
13 Nichol, Amelie SR Fernandina Beach 14:10.12 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
14 Liuzzo, Ava FR Bishop Kenny 14:11.74 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
15 Otero, Natalie SO Bishop Kenny 14:14.29 First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
16 Burbo, Eva FR Yulee 15:13.20 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
17 Santos, Aracely JR Yulee 16:55.94 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Carroll, Samiya JR Ribault 48.22 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Davis, Kali SR Ribault 49.37 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Lawrence, Makaih JR Ribault 49.95 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Stanford, Asia JR Paxon 50.04 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
5 Collins, Charity SR Ribault 50.46 Commander Time Trial Feb 12, 2020
6 Taylor, Ayanni JR Raines 51.16 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
7 Robinson, Selena FR Paxon 52.32 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
8 Mote, Kennedy SR Paxon 52.86 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
9 Bergeon, Mariah SO Yulee 52.99 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
10 Wade, Serenity SO Paxon 54.33 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
11 Hansen, Sabrina SO Fernandina Beach 54.50 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
12 Austin, Anaje SR Bishop Kenny 55.01 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
13 Robinson, Sade JR Ribault 55.07 Commander Time Trial Feb 12, 2020
14 Johnson, Semaj JR Raines 55.23 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
15 Evans, Jalay SO Fernandina Beach 55.98 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
16 Averitt, Ella FR Bishop Kenny 56.40 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
17 Zubero, Lily FR Episcopal 56.59 Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
18 Abinsay, Shelby SO Bishop Kenny 56.87 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
19 Hampton, Janae FR Ribault 58.48 Commander Time Trial Feb 12, 2020
20 Cranmer, Ellie SO Yulee 58.69 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
21 Smith, Mabel SR Episcopal 1:03.90 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020

Pole Vault (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Wingert, Sabrina JR Episcopal 3.50m 11' 5.75" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
2 Lanahan, Olivia FR Bishop Kenny 1.82m 5' 11.5" Jax JV League - Meet #4 Mar 4, 2020

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Robinson, Harrison SO Raines 6.63m 21' 9" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
2 Wilson, Kris JR Yulee 6.22m 20' 5" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
3 Straley, Noah SO Bishop Kenny 6.18m 20' 3.5" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
4 Latimer, Reshawn SO Raines 6.06m 19' 10.75" Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
5 Daniels, Da'mon SR Raines 5.98m 19' 7.5" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
6 Harris, Jayden FR Bishop Kenny 5.86m 19' 2.75" Jax JV League - Meet #3 Feb 26, 2020
7 Airheart, Samuel SR Bishop Kenny 5.85m 19' 2.5" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
8 Miller, Camron SO Fernandina Beach 5.76m 18' 10.75" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
9 Marques, Thurmon FR Fernandina Beach 5.69m 18' 8" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
10 Johnson, Amari SO Bishop Kenny 5.65m 18' 6.5" Jax JV League - Meet #4 Mar 4, 2020
11 Wiland, Lucas JR West Nassau 5.57m 18' 3.25" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
12 Hendley, Chris SR Ribault 5.56m 18' 3" Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
13 Reed, Kirk SO Episcopal 5.53m 18' 1.75" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
14 Williams, Brian SO Paxon 5.41m 17' 9" Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
15 Porter, Jadarin FR Ribault 5.38m 17' 8" Commander Time Trial Feb 12, 2020
16 Faison, Derrick SO Ribault 5.37m 17' 7.5" Commander Time Trial Feb 12, 2020
17 Braga, Matheus SO Bishop Kenny 5.31m 17' 5.25" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
18 Albertie, Deontae SR Yulee 5.25m 17' 2.75" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
19 McKinnon, Jacob FR Ribault 5.24m 17' 2.25" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
20 Hicks, Antonio SO Episcopal 5.20m 17' 0.75" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
21 Farrell, Ethan SR Paxon 5.19m 17' 0.5" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
22 Gros, Noah SO Fernandina Beach 5.04m 16' 6.5" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
23 Holland, Gregory SO Paxon 5.00m 16' 5" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
23 Sahrphillips, Sam FR Yulee 5.00m 16' 5" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
25 Tremble, CJ JR Episcopal 4.99m 16' 4.5" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
26 Kunovich, Michael JR Bishop Kenny 4.96m 16' 3.25" Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
27 Jones, Tyler JR Yulee 4.82m 15' 9.75" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
28 Backmon, X'zavier JR Ribault 4.81m 15' 9.5" Commander Time Trial Feb 12, 2020
28 Cannon, Joshua SR Ribault 4.81m 15' 9.5" Commander Time Trial Feb 12, 2020
28 Wells, Nick FR Episcopal 4.81m 15' 9.5" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
31 Blaquiere, Matthew SR Bishop Kenny 4.78m 15' 8.25" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
32 Rodgers, Julian FR Ribault 4.74m 15' 6.75" Commander Time Trial Feb 12, 2020
33 Love, Tyson JR West Nassau 4.72m 15' 6" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
34 Jones, Quintin JR Ribault 4.65m 15' 3.25" Commander Time Trial Feb 12, 2020
35 Thornton, Camden FR Bishop Kenny 4.62m 15' 2" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
36 Austion, Zachary JR West Nassau 4.59m 15' 0.75" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
37 Charles, Zeyon SO Bishop Kenny 4.56m 14' 11.5" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
38 Joinville, Sebastian FR Yulee 4.43m 14' 6.5" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
39 Stephens, Kevin SR Fernandina Beach 4.38m 14' 4.5" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
40 Yazji, Christopher SR Bishop Kenny 4.32m 14' 2.25" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
41 Jamison, Sean JR Ribault 4.24m 13' 11" Donell Butler Relays Mar 7, 2020
42 Lampley-Sims, Paul FR Episcopal 4.11m 13' 6" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
43 Baptista, Nicholas FR Episcopal 3.84m 12' 7.25" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
44 Stamper, Andre JR Episcopal 3.25m 10' 8" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Rawls, Reagan JR Episcopal 5.09m 16' 8.5" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
2 Johnson, Semaj JR Raines 4.85m 15' 11" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
3 Avevor, Sefakor SR Raines 4.78m 15' 8.25" Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
4 Perryman, Dasia SR Paxon 4.74m 15' 6.75" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
5 Grant, Kennedy SR Paxon 4.67m 15' 4" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
6 Rogers, Natalia FR Bishop Kenny 4.62m 15' 2" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
7 Mussallem, Sophia JR Bishop Kenny 4.61m 15' 1.5" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
7 Selmer, Chloe 8 Episcopal 4.61m 15' 1.5" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
9 Shultz, Landrey SR Bishop Kenny 4.55m 14' 11.25" Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
10 Averitt, Ella FR Bishop Kenny 4.54m 14' 10.75" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
11 Fowler, Summer FR Bishop Kenny 4.42m 14' 6" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
12 Britt, Asiana JR Ribault 4.41m 14' 5.75" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
13 Zubero, Lily FR Episcopal 4.27m 14' 0.25" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
14 Zwatschka, Rachel SO Bishop Kenny 4.23m 13' 10.5" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
15 Mumbauer, Resse SO Yulee 4.22m 13' 10.25" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
16 Dubose, Makayla SR Fernandina Beach 4.18m 13' 8.75" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
17 Brown, Akoi SO Ribault 4.17m 13' 8.25" Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
18 Pough, Suidira FR Paxon 4.15m 13' 7.5" Donell Butler Relays Mar 7, 2020
19 Cranmer, Ellie SO Yulee 4.14m 13' 7" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
20 Alexander, Reggina SR Fernandina Beach 4.10m 13' 5.5" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
21 Hair, LaShaya JR Paxon 4.09m 13' 5" Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
22 Kadi, Ashley FR Bishop Kenny 3.88m 12' 8.75" Jax JV League - Meet #3 Feb 26, 2020
23 Joseph, Sanya SO Paxon 3.77m 12' 4.5" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
24 Mitchum, Kaylah SR Bishop Kenny 3.76m 12' 4" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
25 Crumbley, Josalyn FR Paxon 3.75m 12' 3.75" Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
26 Milkes, Abigail FR Bishop Kenny 3.74m 12' 3.25" Jax JV League - Meet #3 Feb 26, 2020
27 Johnson, Azhah FR Bishop Kenny 3.68m 12' 1" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
28 Paul, Sasha JR Paxon 3.64m 11' 11.5" Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
29 Young, Amaya SO Ribault 3.62m 11' 10.5" Commander Time Trial Feb 12, 2020
30 Moore, Alexis SO Paxon 3.59m 11' 9.5" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
30 Rill, Joslyn FR Bishop Kenny 3.59m 11' 9.5" Jax JV League - Meet #4 Mar 4, 2020
32 Gunnlaugason, Emily 7 Episcopal 3.42m 11' 2.75" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
33 Vinas, Andrea FR Bishop Kenny 3.38m 11' 1.25" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
34 Anderson, Rayavion JR Ribault 3.22m 10' 6.75" Donell Butler Relays Mar 7, 2020
35 Ardary, Macy SO West Nassau 3.14m 10' 3.75" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
36 Acevedo, Victoria SR Episcopal 3.11m 10' 2.5" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
37 Wakefield, Olivia FR Bishop Kenny 3.10m 10' 2" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
38 Siebert, Gabi 7 Episcopal 2.89m 9' 5.75" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
39 Giehrl, Catherine FR Bishop Kenny 2.76m 9' 0.75" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
40 Williams, Catherine JR Ribault 2.66m 8' 8.75" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
41 Bacon, Victoria JR West Nassau 2.62m 8' 7.25" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Johnson , Jordan SR Raines 13.01m 42' 8.25" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Gardner, Christopher SR Episcopal 12.67m 41' 7" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
3 Tanner, Hampton JR Fernandina Beach 12.56m 41' 2.5" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
4 Hanaford, Zach JR Yulee 11.78m 38' 7.75" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
5 Smith, Jaylin SR Raines 11.52m 37' 9.5" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
6 Sharpe, Christopher SR Ribault 11.48m 37' 8" Donell Butler Relays Mar 7, 2020
7 Henry, Donavon JR Yulee 10.97m 36' 0" Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
8 Rukab, Nick JR Bishop Kenny 10.85m 35' 7.25" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
9 Williams, Robert JR Ribault 10.69m 35' 1" Donell Butler Relays Mar 7, 2020
10 Black, Brendon FR Yulee 10.65m 34' 11.25" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
11 Crowell, Cooper FR Paxon 10.60m 34' 9.5" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
11 Selden, Max SO Bishop Kenny 10.60m 34' 9.5" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
13 Labyak, Nicholas SO Bishop Kenny 10.36m 34' 0" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
14 Hall, Rashaad SO Raines 10.32m 33' 10.25" Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
15 Jamison, Sean JR Ribault 10.31m 33' 10" Donell Butler Relays Mar 7, 2020
16 Williams, Ethan SR Ribault 10.23m 33' 6.75" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
17 Covington, Rashawn SR Ribault 10.14m 33' 3.25" Commander Time Trial Feb 12, 2020
17 Jevic, Cooper JR Episcopal 10.14m 33' 3.25" Donell Butler Relays Mar 7, 2020
19 Williams, Nathan FR Yulee 10.11m 33' 2" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
20 Boone, Gabriel JR Fernandina Beach 9.77m 32' 0.75" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
21 Gibson, Christian SR Ribault 9.54m 31' 3.75" Commander Time Trial Feb 12, 2020
22 O'Brein, Max SR Episcopal 9.35m 30' 8.25" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
23 Lewis-Jackson, Keante SR Yulee 9.05m 29' 8.25" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
24 Paulette , Peyton FR Fernandina Beach 8.97m 29' 5.25" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
25 Howe, Cooper FR Bishop Kenny 8.69m 28' 6.25" Jax JV League - Meet #4 Mar 4, 2020
26 Patin, Nicholas SR Bishop Kenny 8.65m 28' 4.5" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
27 Dennard, Rhaheem SO Ribault 8.30m 27' 2.75" Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
27 Pozzoni, Tommaso JR Episcopal 8.30m 27' 2.75" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
29 Joseph, Christopher SO Bishop Kenny 8.13m 26' 8.25" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
30 Shalley, Adam FR Bishop Kenny 7.95m 26' 1" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
31 Moody, Max SR Bishop Kenny 7.55m 24' 9.25" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
32 Derycker, Quinn SO Bishop Kenny 6.16m 20' 2.5" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
33 Bogush, Michael SR Bishop Kenny 5.40m 17' 8.75" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Hill, Kennedy JR Raines 11.05m 36' 3" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 White, Katherine JR Bishop Kenny 9.97m 32' 8.5" 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
3 Brown, Makayla SR Yulee 9.74m 31' 11.5" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
4 Moore, Isabella SO Fernandina Beach 9.37m 30' 9" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
5 Howard, Gatia SR Yulee 9.36m 30' 8.5" Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
6 Dampier, Marleah SO Fernandina Beach 8.85m 29' 0.5" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
7 Clarke, Adriana FR Yulee 8.50m 27' 10.75" Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
8 Williams, Virginia JR Ribault 8.40m 27' 6.75" Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
9 McEvoy, Harper JR Episcopal 8.35m 27' 4.75" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
10 Blayney, Rebecca JR Yulee 8.22m 26' 11.75" Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
11 Peterson, Syteria JR Ribault 8.02m 26' 3.75" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
11 Westbrook, Jordan JR Bishop Kenny 8.02m 26' 3.75" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
13 Pedrosa-Negron, Isis JR Yulee 7.53m 24' 8.5" Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020
14 Wyche , Iyanla JR Raines 7.15m 23' 5.5" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
15 Martin, Bryanna SR Ribault 7.05m 23' 1.75" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
16 Bailey, Kate SO Bishop Kenny 6.60m 21' 8" Jax JV League - Meet #3 Feb 26, 2020
17 Farhat, Isabella FR Bishop Kenny 6.33m 20' 9.25" Jax JV League - Meet #4 Mar 4, 2020
18 Weiser, Alexandria JR Fernandina Beach 5.88m 19' 3.5" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
19 Stogden, Jayah SO Paxon 5.30m 17' 4.75" Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
20 Nettles, Denaya SR Fernandina Beach 5.23m 17' 2" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
21 Johnson, Monet FR Fernandina Beach 5.21m 17' 1.25" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
22 Montero, Paige SO Episcopal 5.17m 16' 11.5" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
23 Alexander, Au'zaya FR Ribault 5.15m 16' 10.75" Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
24 Wadei, Joelle SO Episcopal 5.04m 16' 6.5" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020
25 Wadei, Marina FR Episcopal 3.84m 12' 7.25" Episcopal Eagle Mini-Meet Feb 12, 2020

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Johnson , Jordan SR Raines 43.67m 143' 3" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
2 Morris, Bryce SR West Nassau 36.03m 118' 2" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
3 Williams, Ethan SR Ribault 35.60m 116' 9" Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
4 Hall, Rashaad SO Raines 35.52m 116' 6" Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
5 Burgess, Matthew SR Bishop Kenny 34.26m 112' 5" Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
6 Loper, Samuel JR Fernandina Beach 33.89m 111' 2" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
7 Smith, Jaylin SR Raines 33.58m 110' 2" Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
8 Owens, Ayden FR Fernandina Beach 33.31m 109' 3" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
9 Tanner, Hampton JR Fernandina Beach 33.02m 108' 4" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
10 Williams, Nathan FR Yulee 31.16m 102' 3" Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
11 Black, Brendon FR Yulee 30.48m 100' 0" Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020
12 Covington, Rashawn SR Ribault 30.17m 99' 0" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
13 Howe, Cooper FR Bishop Kenny 29.55m 96' 11" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
14 Selden, Max SO Bishop Kenny 28.33m 92' 11" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
15 Jevic, Cooper JR Episcopal 27.06m 88' 9" Donell Butler Relays Mar 7, 2020
16 Lewis-Jackson, Keante SR Yulee 26.60m 87' 3" Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020
17 Labyak, Nicholas SO Bishop Kenny 25.21m 82' 8" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
18 Patin, Nicholas SR Bishop Kenny 25.15m 82' 6" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
19 Hartmann, Steven SR Bishop Kenny 25.11m 82' 4" Jax JV League - Meet #3 Feb 26, 2020
20 Crowell, Cooper FR Paxon 21.99m 72' 2" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
21 Addison, Cshawn SR Ribault 21.10m 69' 3" Commander Time Trial Feb 12, 2020
22 Linkfield, Casey FR Yulee 21.02m 68' 11" Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
23 Alvarez, Michael SR Bishop Kenny 20.40m 66' 11" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
24 Dennard, Rhaheem SO Ribault 20.13m 66' 0" Donell Butler Relays Mar 7, 2020
24 Williams, Antwan JR Ribault 20.13m 66' 0" Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
26 Moody, Max SR Bishop Kenny 19.16m 62' 10" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
27 Gibson, Christian SR Ribault 18.26m 59' 11" Commander Time Trial Feb 12, 2020
28 Shalley, Adam FR Bishop Kenny 17.30m 56' 9" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
29 Jamison, Sean JR Ribault 16.34m 53' 7" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
30 Derycker, Quinn SO Bishop Kenny 15.69m 51' 6" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
31 Richter, Mike SR Bishop Kenny 14.72m 48' 3" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
32 Bogush, Michael SR Bishop Kenny 11.46m 37' 7" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 White, Katherine JR Bishop Kenny 34.79m 114' 2" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
2 Hill, Kennedy JR Raines 32.56m 106' 10" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
3 Moore, Isabella SO Fernandina Beach 30.66m 100' 7" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
4 Westbrook, Jordan JR Bishop Kenny 27.56m 90' 5" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
5 Pedrosa-Negron, Isis JR Yulee 26.79m 87' 11" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
6 Howard, Gatia SR Yulee 26.33m 86' 5" Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
7 Maan, Anjali SO Fernandina Beach 25.91m 85' 0" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
8 Carr, Jacqueline SR Fernandina Beach 25.34m 83' 2" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
9 Brown, Makayla SR Yulee 24.13m 79' 2" Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
10 Blayney, Rebecca SO Yulee 21.61m 70' 11" Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2020
11 Farhat, Isabella FR Bishop Kenny 19.30m 63' 4" Jax JV League - Meet #3 Feb 26, 2020
12 Hamelin, Afton SR West Nassau 18.81m 61' 8" Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020
13 Bailey, Kate SO Bishop Kenny 18.50m 60' 8" First Coast JV Track & Field Championships Mar 11, 2020
14 Williams, Virginia JR Ribault 18.04m 59' 2" Donell Butler Relays Mar 7, 2020
15 Martin, Bryanna SR Ribault 14.14m 46' 5" Commander Time Trial Feb 12, 2020
16 Alexander, Au'zaya FR Ribault 12.69m 41' 8" Jax Nitro T&F Special 2020 Feb 15, 2020
17 Griffin, Kyliee JR Ribault 12.53m 41' 1" Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
18 Young, Amaya SO Ribault 11.62m 38' 1" Donell Butler Relays Mar 7, 2020