FSDB Home XC Meet 2

October 13, 2022
|
Florida Deaf St. Augustine, FL

FSDB Home XC Meet 2 - Boys 5000M Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Crescent City 1:41:45 20:21 38 3 5 6 10 14 28 32
2 Christs Church Academy 1:43:51 20:46 49 1 8 11 13 16 27 29
3 Taylor 1:51:18 22:15 86 4 7 22 23 30 31 33
4 St. Johns Country Day 1:50:57 22:11 89 15 17 18 19 20 21 24
5 Florida Deaf and Blind 2:03:25 24:41 124 2 25 26 35 36 37 40
6 Harvest Community 2:08:45 25:45 132 9 12 34 38 39    

FSDB Home XC Meet 2 - Boys 5000M Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 12:00 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Tyson Manley 7 Christs Church Academy 05:55.0 18:23.0 1
2 Roberto Torres SR Florida Deaf and Blind 06:01.8 18:44.0 2
3 Anthany Vazquez SR Crescent City 06:11.4 19:14.0 3
4 Arnulfo Cabrera Lopez SR Taylor 06:19.5 19:39.0 4
5 Norberto Avila SR Crescent City 06:24.0 19:53.0 5
6 Felipe Serrano SO Crescent City 06:28.5 20:07.0 6
7 Ezequiel Mancilla SR Taylor 06:33.9 20:24.0 7
8 Benjamin Brodehl 7 Christs Church Academy 06:35.2 20:28.0 8
9 Ben Aiken 8 Harvest Community 06:35.5 20:29.0 9
10 Jesus Cruz SR Crescent City 06:44.2 20:56.0 10
11 Raphael Quinn 8 Christs Church Academy 06:52.9 21:23.0 11
12 Daniel Lovely FR Harvest Community 06:55.5 21:31.0 12
13 Gabriel Quinn SR Christs Church Academy 06:56.1 21:33.0 13
14 Jose Guevara JR Crescent City 06:56.8 21:35.0 14
15 Zach Hyatt 8 St. Johns Country Day 07:00.6 21:47.0 15
16 Caleb Shields SR Christs Church Academy 07:06.1 22:04.0 16
17 Wyatt Hollingsworth FR St. Johns Country Day 07:08.7 22:12.0 17
18 Teague Dunagan 8 St. Johns Country Day 07:09.3 22:14.0 18
19 Trenton Jackson JR St. Johns Country Day 07:11.3 22:20.0 19
20 Thomas Nichols 8 St. Johns Country Day 07:12.5 22:24.0 20
21 Nathan Robinson 8 St. Johns Country Day 07:22.5 22:55.0 21
22 Jose Mendez SR Taylor 07:23.5 22:58.0 22
23 Rayli Hernandez JR Taylor 07:26.1 23:06.0 23
24 Marcus Giles 7 St. Johns Country Day 07:26.7 23:08.0 24
25 Jackson Swartzlander FR Florida Deaf and Blind 07:35.1 23:34.0 25
26 Arlo Kistner 8 St. Johns Country Day 07:36.7 23:39.0
27 Addison Allen FR Florida Deaf and Blind 07:39.9 23:49.0 26
28 Sergio Lopez FR St. Johns Country Day 07:40.2 23:50.0
29 Jacob Holyer SR St. Johns Country Day 07:43.4 24:00.0
30 Richard Nichols JR St. Johns Country Day 07:43.4 24:00.0
31 Timothy Jackson JR St. Johns Country Day 07:47.3 24:12.0
32 JAVIER COLL-ROMAN SR St. Johns Country Day 07:49.2 24:18.0
33 Andrew Crawford 6 Christs Church Academy 07:56.0 24:39.0 27
34 Micah Allender 7 Crescent City 08:00.8 24:54.0 28
35 Buck Stowell 8 Christs Church Academy 08:04.0 25:04.0 29
36 Hayden Worden 6 Taylor 08:06.3 25:11.0 30
37 Colton Lane 7 Taylor 08:07.3 25:14.0 31
38 Brice McClellan FR St. Johns Country Day 08:12.1 25:29.0
39 Adrian Soliz SO Crescent City 08:18.2 25:48.0 32
40 Dario Vargas SR Taylor 08:19.5 25:52.0 33
41 Perez Anthony SO Taylor 08:22.7 26:02.0
42 Eli Gammage 6 Harvest Community 08:28.2 26:19.0 34
43 Oscar Aguirre 7 Taylor 08:34.6 26:39.0
44 Walker Galarza 7 Taylor 08:37.2 26:47.0
45 Colton Adler JR St. Johns Country Day 08:39.8 26:55.0
46 Eric Valderrama SR Christs Church Academy 08:40.7 26:58.0
47 Zander Worrell JR Christs Church Academy 08:45.9 27:14.0
48 Wyatt Ruth 8 Taylor 08:57.1 27:49.0
49 Stone Martin 6 Christs Church Academy 09:03.2 28:08.0
50 Khayree Lofton FR Florida Deaf and Blind 09:12.9 28:38.0 35
51 Moses Jeudy 6 Florida Deaf and Blind 09:13.5 28:40.0 36
52 Dino Jeudy 7 Florida Deaf and Blind 09:24.2 29:13.0 37
53 Ben Gammage 8 Harvest Community 09:27.4 29:23.0 38
54 Braedon Rector 8 Taylor 09:38.0 29:56.0
55 Deavyn Coleman FR St. Johns Country Day 09:49.3 30:31.0
56 Aaron Salco JR Harvest Community 09:59.6 31:03.0 39
57 Oscar Saint Gabriel 6 Florida Deaf and Blind 10:14.7 31:50.0 40
58 Tyler Wolford SO Christs Church Academy 11:06.2 34:30.0
59 Drake Dubois FR St. Johns Country Day 12:08.0 37:42.0
0 Noel Vazquez FR Crescent City DNF
0 Griffin Dubnansky FR St. Johns Country Day DNF
0 Adam Farwati 8 Florida Deaf and Blind DNF
0 Steven Aguirre SR Taylor DNF
0 Esequiel Vences SR Crescent City DNF
0 Sebastian Garcia SO Crescent City DNF
0 Gabriel Baylon JR Crescent City DNF
0 Jaasiel Benitez JR Crescent City DNF
0 Jarred Fuentes Senior UNA DNF
0 Richie Jaimes SR Taylor DNF
0 Leland Huth FR Florida Deaf and Blind DNF
0 Eli Veniard 8 Harvest Community DNF
0 Noa Torres SO Christs Church Academy DNF
0 Titus Harris 7 Crescent City DNF
0 Ariel Wood 8 St. Johns Country Day DNF
0 Jeremiah Carbajal JR Crescent City DNF
0 Elezar Guevara FR Crescent City DNF
0 Reyden Rivera FR St. Johns Country Day DNF
0 Josiah Washington JR Crescent City DNF
0 Noah Jacobo JR Harvest Community DNF
0 Carson Martin JR Christs Church Academy DNF
0 Josue Renteria 6 Taylor DNF
0 Kelvin Baksh 8 Taylor DNF

FSDB Home XC Meet 2 - Girls 5000M Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Taylor 2:13:50 26:46 39 3 4 6 11 15 18 21
2 St. Johns Country Day 2:17:45 27:33 47 7 8 9 10 13 14 16
3 Christs Church Academy 2:25:44 29:08 58 1 2 5 22 28 29  
4 Crescent City 2:32:05 30:25 91 12 17 19 20 23 24 27
5 Florida Deaf and Blind 3:40:54 44:10 144 25 26 30 31 32    
  Harvest Community     DNF              
  Interlachen     DNF              

FSDB Home XC Meet 2 - Girls 5000M Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 12:00 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Sydney Woods SR Harvest Community 07:32.5 23:26.0
2 Avary Stricklin 8 Harvest Community 07:43.1 23:59.0
3 Emma Stevens FR Harvest Community 07:50.5 24:22.0
4 Sarah Love SO Christs Church Academy 07:51.5 24:25.0 1
5 Danielle Raulerson JR Christs Church Academy 07:54.7 24:35.0 2
6 Ashley Fuentes SO Taylor 08:03.1 25:01.0 3
7 Vanessa Alejo SR Taylor 08:15.0 25:38.0 4
8 Theresa Quinn SO Christs Church Academy 08:20.1 25:54.0 5
9 Dayamy Mancilla FR Taylor 08:23.3 26:04.0 6
10 Rebecca Stratton SO St. Johns Country Day 08:43.3 27:06.0 7
11 Kaitlyn Phillips SR St. Johns Country Day 08:43.9 27:08.0 8
12 Kate Staten 6 St. Johns Country Day 08:46.2 27:15.0 9
13 Matilda Morris 6 St. Johns Country Day 08:50.7 27:29.0 10
14 Karma Farber 8 Taylor 08:58.4 27:53.0 11
15 Marisol Alvarado SO Crescent City 09:09.4 28:27.0 12
16 Olivia Stevens 7 Harvest Community 09:14.5 28:43.0
17 Sofia Conde JR St. Johns Country Day 09:15.8 28:47.0 13
18 Ayla Frisbee 8 St. Johns Country Day 09:15.8 28:47.0 14
19 Briana Clingan JR Taylor 09:24.5 29:14.0 15
20 Sarah Robinson JR St. Johns Country Day 09:25.5 29:17.0 16
21 Mayte Cortez SO Crescent City 09:27.7 29:24.0 17
22 Ava Ramos SR Taylor 09:34.8 29:46.0 18
23 Floresita Consuelos SO Crescent City 09:36.7 29:52.0 19
24 Rachel Robinson 6 St. Johns Country Day 09:54.1 30:46.0
25 Brianna Ambriz JR Crescent City 10:05.4 31:21.0 20
26 Olivia Morris 6 St. Johns Country Day 10:07.6 31:28.0
27 Madilyn Russell 8 Taylor 10:09.5 31:34.0 21
28 Mylee Fjerestad FR Taylor 10:10.2 31:36.0
29 Jocelynn Arevalo JR Taylor 10:10.5 31:37.0
30 Linda Aviles SR Taylor 10:18.9 32:03.0
31 Sarah Mejias FR St. Johns Country Day 10:29.8 32:37.0
32 Elizabeth Pall JR Christs Church Academy 10:37.5 33:01.0 22
33 Nina Meza 7 Crescent City 10:37.5 33:01.0 23
34 Araceli Otero SR Crescent City 10:56.8 34:01.0 24
35 Amelia Logsdon 6 Florida Deaf and Blind 11:12.6 34:50.0 25
36 Yainoli Garcia JR Florida Deaf and Blind 11:26.1 35:32.0 26
37 Natalie Malphurs 7 Crescent City 11:40.3 36:16.0 27
38 Laela Santiago SO Crescent City 11:51.5 36:51.0
39 Kaylan White SO Crescent City 11:59.0 37:14.0
40 Annalise Morales 6 Christs Church Academy 12:10.2 37:49.0 28
41 Kendall Miller 6 Taylor 12:30.8 38:53.0
42 Tallulah Johnson 6 Christs Church Academy 12:57.2 40:15.0 29
43 Teagan Young 8 Florida Deaf and Blind 15:30.1 48:10.0 30
44 Alina Davila-Tirado 8 Florida Deaf and Blind 15:30.7 48:12.0 31
45 Jazmine West 8 Florida Deaf and Blind 17:25.9 54:10.0 32
0 Ava Castro FR Taylor DNF
0 Karly Rybicki 6 Taylor DNF
0 Erin Jacobsen SR Interlachen DNF
0 Isabella Degtyarev 8 Harvest Community DNF
0 Vivian Sotelo JR Crescent City DNF
0 Haley Bell JR Crescent City DNF
0 Graci McDonald SR Interlachen DNF
0 Natzaly Mancilla FR Taylor DNF
0 Jimena Mancillas Quinone FR Taylor DNF
0 June Mitchum SO Interlachen DNF
0 Pamilla Farr FR Interlachen DNF
0 Zoe Brewer SO Interlachen DNF
0 Elizabeth Jackson 6 St. Johns Country Day DNF
0 Abigail Ferrer JR Crescent City DNF
0 Isabella Servin SR Crescent City DNF
0 Destiny Barrios SR Crescent City DNF
0 Melanie Gomez SO Crescent City DNF
0 Alizey Soliz SO Crescent City DNF
0 Bell Haley JR Crescent City DNF
0 Valerie Garcia SO Crescent City DNF
0 Belinda Servin-Santana SO Crescent City DNF
0 Ja'naya Washington 7 Crescent City DNF