Pace Patriot Invitational

September 3, 2022
|
Sims MS Pace, FL

Women's 5000 Meters (JV Womens' 5K) Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Niceville 2:12:32 26:30 32 1 2 5 10 14 20  
2 Gulf Breeze 2:18:24 27:40 45 6 7 9 11 12 16 18
3 Milton 2:20:56 28:11 53 3 4 8 17 21 22 24
4 Navarre 2:38:37 31:43 95 13 15 19 23 25    

Women's 5000 Meters (JV Womens' 5K) Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Kendra Buehner FR Niceville 07:53.4 24:31.0 1
2 Aidan Bobek FR Niceville 08:02.4 24:58.9 2
3 River Igao SO Milton 08:17.2 25:45.0 3
4 Gretchen DeDolph SR Milton 08:19.7 25:52.7 4
5 Alexandria Wirsing FR Niceville 08:28.1 26:18.9 5
6 Emily Chambliss JR Crestview 08:29.8 26:24.0
7 Asia Lim SO Gulf Breeze 08:31.6 26:29.5 6
8 Liana Kimmell FR Gulf Breeze 08:48.7 27:22.9 7
9 Madyson Sutherlin SR Milton 08:50.4 27:28.2 8
10 Camden Moore SO Gulf Breeze 08:51.0 27:29.9 9
11 Lou Hamel FR Niceville 08:52.5 27:34.7 10
12 Bella Glushko FR Pensacola Christian 08:58.3 27:52.6
13 Catherine Brewton SR Gulf Breeze 09:09.0 28:26.0 11
14 Ashley Dean JR Gulf Breeze 09:12.3 28:36.1 12
15 Aidan Beaty SR Crestview 09:14.7 28:43.6
16 Emily Isruelson SR Navarre 09:17.4 28:52.1 13
17 Adeline Berte JR Niceville 09:23.0 29:09.3 14
18 Isabella Jacomini SO Pensacola Christian 09:23.5 29:10.8
19 Miranda Parker FR Crestview 09:32.9 29:40.2
20 Sailor Reynolds SR Navarre 09:35.3 29:47.7 15
21 Reagan Flowers SR Gulf Breeze 09:39.0 29:59.1 16
22 Marion Clement SR Milton 09:40.0 30:02.2 17
23 Lillian Arnold SO Gulf Breeze 09:40.3 30:03.2 18
24 Bailey Foles SR Pace 09:46.3 30:21.8
25 Kaniel Kimberly JR Crestview 09:51.2 30:37.0
26 Gianna Scheno FR Navarre 09:54.2 30:46.2 19
27 Elaina Shimmin FR Pensacola Christian 09:56.1 30:52.1
28 Reagan Opielowski SO Gulf Breeze 09:56.3 30:53.0
29 Kaia Seeley SO Gulf Breeze 10:00.9 31:07.0
30 Abbie Baucher SO Pace 10:06.3 31:24.0
31 Olivia Hodapp FR Niceville 10:12.3 31:42.5 20
32 Madison Smith FR Milton 10:14.3 31:48.7 21
33 Aleanna Moreno FR Milton 10:15.9 31:53.7 22
34 Chloe Baker-Harty JR Navarre 10:25.5 32:23.6 23
35 Keilani Flores SR Gulf Breeze 10:27.0 32:28.4
36 Gabby Virnt SO Gulf Breeze 10:28.1 32:31.8
37 Oliva Rabbi SO Gulf Breeze 10:28.5 32:32.9
38 Jessica Hansen FR Pensacola Christian 10:43.6 33:19.7
39 Hannah McGuire FR Milton 10:55.8 33:57.8 24
40 Zoe Tavai SO Gulf Breeze 11:25.9 35:31.3
41 Valarie Herrera SR Pace 11:31.3 35:48.0
42 Ava Nicholas JR Gulf Breeze 11:40.4 36:16.3
43 Alesia Haber SO Tate 11:40.4 36:16.5
44 Ariana Flores JR Gulf Breeze 11:42.2 36:22.1
45 Caitlin Staudt SR Navarre 11:50.4 36:47.4 25
46 Isabella Jaskot FR Gulf Breeze 12:00.7 37:19.4
47 Danica Hoffman FR Milton 12:30.6 38:52.2
48 Rebecca White JR Milton 12:38.1 39:15.8
49 Razel Reid FR Choctawhatchee 13:29.3 41:54.8

Men's 5000 Meters (JV Men's 5K) Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Niceville 1:47:36 21:31 28 2 3 5 7 11 21  
2 West Florida 1:59:38 23:55 68 1 4 8 17 38    
3 Navarre 2:01:34 24:18 85 6 12 15 25 27 29  
4 Pace 2:01:39 24:19 88 9 14 16 23 26 34 37
5 Choctawhatchee 2:04:24 24:52 98 13 19 20 22 24    
6 Crestview 2:14:25 26:53 131 10 18 32 35 36    
7 Gulf Breeze 2:24:39 28:55 161 28 30 31 33 39    

Men's 5000 Meters (JV Men's 5K) Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Aidan Deguzman SR West Florida 06:26.8 20:01.7 1
2 Jackson Cooper FR Niceville 06:32.5 20:19.7 2
3 Noah Crites JR Niceville 06:47.4 21:06.0 3
4 Gabriel Motley-Heimstead FR West Florida 06:53.9 21:26.0 4
5 Ryan Reed FR Niceville 06:55.2 21:30.2 5
6 Derric Walker SO Navarre 06:56.1 21:32.8 6
7 Aiden Abrahams FR Niceville 06:56.1 21:32.9 7
8 Jaxon Deguzman SO West Florida 06:57.6 21:37.6 8
9 Garrett Gee SR Pace 07:01.4 21:49.4 9
10 Pedro Masso JR Crestview 07:19.0 22:44.1 10
11 Henry White 7 Trinitas Christian 07:25.1 23:03.0
12 Jubei Matthiesen JR Niceville 07:26.5 23:07.3 11
13 Jude List JR Tate 07:39.6 23:48.0
14 Colton Bunn FR Navarre 07:40.2 23:50.0 12
15 Colten Baker FR Choctawhatchee 07:40.5 23:51.0 13
16 Garrett Hayes SO Pace 07:41.4 23:53.5 14
17 Landon Kurtz FR Navarre 07:42.0 23:55.6 15
18 Ethan Mausteller JR Pace 07:50.3 24:21.3 16
19 Ryan Provau JR West Florida 07:50.4 24:21.7 17
20 Zidane Bucuka SR Crestview 07:51.2 24:24.1 18
21 Devonte Magee JR Choctawhatchee 07:51.6 24:25.4 19
22 Jackson Davis SO Milton 07:58.4 24:46.5
23 Mateo Moreno FR Milton 07:58.5 24:46.8
24 Aodhan Hooks FR Choctawhatchee 08:04.7 25:06.2 20
25 Zachary Ott FR Niceville 08:06.9 25:12.8 21
26 Avery Wayland 8 Jay 08:10.0 25:22.5
27 Travis Welch FR Choctawhatchee 08:11.8 25:28.2 22
28 Aiden Wood SR Pace 08:11.9 25:28.5 23
29 Latrell Dukes JR Tate 08:13.6 25:33.7
30 Ronan Hooks FR Choctawhatchee 08:13.6 25:33.7 24
31 Tristan Yamaguchi FR Navarre 08:17.1 25:44.6 25
32 Justin Hawkins SO Pace 08:24.3 26:07.0 26
33 Conner Dobson FR Navarre 08:32.1 26:31.1 27
34 Christian Hasdorff FR Tate 08:35.7 26:42.3
35 Daniel Taylor SO Gulf Breeze 08:37.7 26:48.5 28
36 Tristan Nelson 8 Trinitas Christian 08:42.8 27:04.4
37 Lukas Stokes JR Milton 08:48.8 27:23.2
38 Grayson Geus FR Navarre 08:52.1 27:33.5 29
39 Tristan Seeley SO Gulf Breeze 08:55.8 27:44.7 30
40 Nathan Smarr JR Jay 08:58.8 27:54.3
41 Xavier Knotts SO Gulf Breeze 09:04.8 28:12.7 31
42 Braydon Nowling 8 Jay 09:17.3 28:51.7
43 Grayson Chambers FR Crestview 09:19.0 28:57.1 32
44 Dash Nelson FR Gulf Breeze 09:22.0 29:06.3 33
45 Jackson Gray FR Pace 09:22.7 29:08.6 34
46 Micah Angel SR Crestview 09:22.9 29:09.0 35
47 Kaden Shehan SO Crestview 09:23.7 29:11.4 36
48 Nathan McNeill 8 Trinitas Christian 09:27.9 29:24.5
49 Ryan Russell SR Pace 09:29.5 29:29.7 37
50 Aleczander Groeschen FR Pace 09:42.0 30:08.5
51 Roman Ridder FR Pensacola 09:45.9 30:20.6
52 Ryan Kelley FR Jay 09:54.6 30:47.5
53 Clark Fuller JR Trinitas Christian 10:21.6 32:11.5
54 Kaydon Brown FR West Florida 10:21.7 32:11.7 38
55 Nicolas Estrada FR Gulf Breeze 10:33.2 32:47.5 39
56 Brady Bryant SR Tate 11:38.1 36:09.2
57 Brayden Daly FR Pace 12:19.4 38:17.4
0 Seamus Hodge JR Niceville DNF

Men's 3000 Meters (MS Men's 3K) Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Pensacola Christian 1:01:23 12:16 15 1 2 3 4 5 9 11
2 Thomas L. Sims Middle School 1:06:43 13:20 43 6 7 8 10 12 13 14

Men's 3000 Meters (MS Men's 3K) Individual Results (3k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Walter Goncalves 8 Pensacola Christian 06:24.3 11:56.5 1
2 Tyler Thomas-Gustin 8 Pensacola Christian 06:33.2 12:13.0 2
3 Cohen Khuu 8 Pensacola Christian 06:36.9 12:19.9 3
4 Moses Peterlevitz 7 Pensacola Christian 06:40.5 12:26.7 4
5 Carson Ohman 7 Pensacola Christian 06:40.8 12:27.2 5
6 Ezra Kaldahl 7 WF Baptist 06:43.4 12:32.0
7 Donovan Carmichael 7 Unattached 06:45.9 12:36.8
8 Caleb Reed 2027 Thomas L. Sims Middle School 06:59.7 13:02.5 6
9 Hudson Barnes 2029 Thomas L. Sims Middle School 07:03.8 13:10.0 7
10 Evan Bolton 2027 Thomas L. Sims Middle School 07:04.0 13:10.4 8
11 Mason Davis 7 Pensacola Christian 07:04.3 13:11.0 9
12 Hudson Lewis 2028 Thomas L. Sims Middle School 07:19.1 13:38.7 10
13 Dawson Halsted 8 Pensacola Christian 07:20.5 13:41.2 11
14 Christian Pabst 2027 Thomas L. Sims Middle School 07:20.8 13:41.8 12
15 Josiah Miner 7 Pensacola Christian 07:25.1 13:49.8
16 Aiden Carter 2028 Thomas L. Sims Middle School 07:36.4 14:10.9 13
17 Joshua Chappell 7 Pensacola Christian 07:38.8 14:15.4
18 Cameron McCormack 2028 Thomas L. Sims Middle School 07:46.7 14:30.1 14
19 Barrett Johnson 2027 Thomas L. Sims Middle School 07:46.8 14:30.3
20 Jake Utke 2028 Thomas L. Sims Middle School 07:49.8 14:35.8
21 Henry Dillon 6 Pensacola Christian 07:57.1 14:49.4
22 Logan Shimmin 7 Pensacola Christian 08:03.8 15:01.9
23 Isaiah Burdick 8 Pensacola Christian 08:12.1 15:17.5
24 Cruz Duncan 8 WF Baptist 08:13.5 15:20.0
25 Jordan Phommasack 2029 Thomas L. Sims Middle School 08:15.9 15:24.6
26 Logan Bush 2028 Thomas L. Sims Middle School 08:17.3 15:27.2
27 Christopher Schaffer 2029 Thomas L. Sims Middle School 08:25.2 15:41.8
28 Curran Stone 8 Pensacola Christian 08:46.1 16:20.9
29 Ryder Nease 7 Flomaton 08:55.8 16:39.0
30 Wyatt Schuck 2027 Thomas L. Sims Middle School 09:00.6 16:47.9
31 Dean Schultz 2028 Thomas L. Sims Middle School 09:06.5 16:58.9
32 David Knoblock 2027 Thomas L. Sims Middle School 09:10.8 17:06.8
33 Allen Dewrell 6 Laurel Hill 09:17.2 17:18.9
34 Ross Manners 2027 Thomas L. Sims Middle School 09:19.6 17:23.2
35 Adam Koppin 2027 Thomas L. Sims Middle School 09:31.9 17:46.3
36 John Bush 2029 Thomas L. Sims Middle School 09:53.9 18:27.3
37 Griffin Mayes 2029 Thomas L. Sims Middle School 10:01.2 18:40.8
38 Ian Moffatt 2029 Thomas L. Sims Middle School 10:17.4 19:11.0
39 Jackson Brooks 6 Laurel Hill 10:19.5 19:14.9
40 Daniel Henson 2029 Thomas L. Sims Middle School 10:24.7 19:24.6
41 Easton Uhrina 2029 Thomas L. Sims Middle School 10:31.3 19:36.9
42 Levi McNeill 2031 Trinitas Christian School 10:37.5 19:48.5
43 Ashton Carter 2029 Thomas L. Sims Middle School 10:38.3 19:50.0
44 Grant Weber 2027 Thomas L. Sims Middle School 10:39.7 19:52.7
45 Brady James 2029 Thomas L. Sims Middle School 10:39.8 19:52.9
46 Connor Rae 2027 Thomas L. Sims Middle School 10:46.0 20:04.3
47 Max Fulling 2029 Thomas L. Sims Middle School 10:50.5 20:12.8
48 Silas-David Mooneyham 2029 Thomas L. Sims Middle School 11:13.0 20:54.7
49 David Forehand 2029 Thomas L. Sims Middle School 11:45.4 21:55.1
50 Blane Jernigan 2029 Thomas L. Sims Middle School 11:55.9 22:14.7
51 Collin Cooper 2028 Thomas L. Sims Middle School 12:04.5 22:30.7
52 Liam MacMurray 2028 Thomas L. Sims Middle School 12:19.0 22:57.7
53 Levi Danish 2029 Thomas L. Sims Middle School 12:25.7 23:10.2
54 Liam Miller 2029 Thomas L. Sims Middle School 12:26.2 23:11.2
55 Isaias Johnson 2028 Thomas L. Sims Middle School 12:58.1 24:10.6
56 Bryce Neely 2029 Thomas L. Sims Middle School 12:58.8 24:11.9
57 Silas Sanspree 2028 Thomas L. Sims Middle School 13:06.5 24:26.3
58 Xavier Rush 2028 Thomas L. Sims Middle School 13:31.3 25:12.5

Men's 5000 Meters (Men's 5K) Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Niceville 1:26:55 17:23 35 4 5 6 9 11 17 20
2 Pensacola Christian 1:29:55 17:59 67 3 13 14 15 22 24 28
3 Pace 1:32:25 18:29 96 7 12 16 23 38 44 49
4 West Florida 1:34:41 18:56 143 2 10 42 43 46 50 53
5 Choctawhatchee 1:34:59 18:59 146 1 19 32 39 55 70 73
6 Pensacola Catholic 1:36:27 19:17 158 8 27 30 33 60 77 95
7 Navarre 1:39:03 19:48 196 21 29 47 48 51 67 84
8 Gulf Breeze 1:39:30 19:54 200 26 35 36 40 63 64 71
9 Crestview 1:42:14 20:26 271 34 54 56 61 66 69 76
10 Jay 1:43:12 20:38 286 31 57 58 59 81 90 94
11 Pine Forest 1:48:14 21:38 308 18 25 75 88 102 111  
12 Destin 1:49:07 21:49 331 41 45 62 80 103    
13 Tate 1:54:15 22:51 407 52 72 85 93 105 112 114
14 Milton 1:54:19 22:51 424 68 78 79 99 100    
15 Northview 2:03:51 24:46 451 37 82 104 113 115    
16 LEAD Academy 1:57:30 23:30 455 87 89 91 92 96 107 108
17 Escambia 2:00:11 24:02 458 74 83 86 106 109    
18 Laurel Hill 2:02:53 24:34 471 65 97 98 101 110    

Men's 5000 Meters (Men's 5K) Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Kaleb Hollins SR Choctawhatchee 05:14.1 16:15.8 1
2 Luis Gutierrez SR West Florida 05:19.3 16:32.0 2
3 Drew Birx SR Pensacola Christian 05:21.0 16:37.3 3
4 Gehrig Gesch SR Niceville 05:29.9 17:05.0 4
5 WIll Jetton SR Niceville 05:30.1 17:05.6 5
6 Tobias Siren JR Niceville 05:34.2 17:18.3 6
7 Gavin Schulte SR Pace 05:34.9 17:20.7 7
8 Xander McLaughlin JR Pensacola Catholic 05:37.3 17:28.0 8
9 Alexander Buena JR Niceville 05:40.8 17:38.9 9
10 Henry Casey SR West Florida 05:43.3 17:46.6 10
11 Alexzander Querns JR Niceville 05:43.7 17:47.9 11
12 James Waller SR Pace 05:47.6 17:59.9 12
13 Micah Sleeth SR Pensacola Christian 05:48.2 18:01.9 13
14 Dominic Litchfield SO Pensacola Christian 05:50.6 18:09.4 14
15 Tucker Hershberger SR Pensacola Christian 05:52.8 18:16.2 15
16 Eli Tyner FR Pace 05:52.9 18:16.6 16
17 Myles Chojnowski FR Niceville 05:56.0 18:26.1 17
18 Chrisshaun Terrell SR Pine Forest 05:57.6 18:31.2 18
19 Matyas Baca SR Choctawhatchee 06:00.9 18:41.2 19
20 Cooper Breeze SR Niceville 06:01.7 18:43.9 20
21 Talon Higgs JR Niceville 06:02.6 18:46.5
22 Gavin Anthony SR Navarre 06:03.7 18:50.2 21
23 Micah Hodge SR Pensacola Christian 06:04.0 18:51.1 22
24 Parker Woodard SR Pace 06:07.2 19:01.0 23
25 Jed Fears 8 Pensacola Christian 06:07.9 19:03.0 24
26 James Purify SR Pine Forest 06:09.2 19:07.0 25
27 Sean Hoffman SR Gulf Breeze 06:13.0 19:19.1 26
28 Marcelo Owens SR Pensacola Catholic 06:13.2 19:19.5 27
29 Daniel Penley SR Pensacola Christian 06:14.2 19:22.7 28
30 Dalan Bunn JR Navarre 06:14.5 19:23.7 29
31 Aidan Baker SO Pensacola Catholic 06:16.0 19:28.2 30
32 Chance Thornton SR Jay 06:17.9 19:34.3 31
33 Nicholas Brown JR Choctawhatchee 06:18.8 19:37.1 32
34 Trevor Janik SR Pensacola Catholic 06:19.1 19:37.8 33
35 Marek Celinski FR Crestview 06:19.2 19:38.2 34
36 David Clark SR Gulf Breeze 06:19.7 19:39.9 35
37 Elias Narramore SO Gulf Breeze 06:20.8 19:43.2 36
38 James McElhaney SR Northview 06:22.1 19:47.1 37
39 David Kinfe SR Pace 06:22.1 19:47.2 38
40 Brendan Cutler FR Choctawhatchee 06:25.3 19:57.1 39
41 Samuel Brown JR Gulf Breeze 06:26.0 19:59.5 40
42 Brandon Conk SR Destin 06:26.7 20:01.6 41
43 Ray Duong FR West Florida 06:27.7 20:04.6 42
44 Riley Valdez SO West Florida 06:28.7 20:07.6 43
45 Brayden White SR Pace 06:28.7 20:07.8 44
46 Cason Larocque JR Destin 06:29.0 20:08.7 45
47 John McAuley FR West Florida 06:29.7 20:11.0 46
48 Josh Alt JR Navarre 06:30.6 20:13.7 47
49 Jonathan Knop SR Navarre 06:31.6 20:16.8 48
50 Alexander Mendez SO Pace 06:32.0 20:18.0 49
51 Brady Rice JR West Florida 06:32.0 20:18.1 50
52 Moses Knox FR Navarre 06:32.2 20:18.7 51
53 Tyler Hurley SR Tate 06:33.0 20:21.2 52
54 Quinn Duong FR West Florida 06:33.1 20:21.3 53
55 Dylan McArty JR Crestview 06:33.3 20:22.1 54
56 Zachary Smith SO Choctawhatchee 06:35.2 20:28.0 55
57 Alex Wisniewski SO Crestview 06:35.7 20:29.4 56
58 Jody Godwin SR Jay 06:35.7 20:29.6 57
59 Athan Peterson SR Jay 06:36.4 20:31.8 58
60 Ramsey Reaves SO Jay 06:36.5 20:32.1 59
61 Aloysius London SO Pensacola Catholic 06:37.2 20:34.1 60
62 Coleson Hannan SR Crestview 06:39.5 20:41.3 61
63 Nick Otto FR Destin 06:40.2 20:43.4 62
64 Callaghan Williams JR Gulf Breeze 06:41.9 20:48.9 63
65 Ryan Narvaez JR West Florida 06:44.7 20:57.6
66 Ronen Lim SR Gulf Breeze 06:45.8 21:01.0 64
67 Clay Fowler JR Laurel Hill 06:45.9 21:01.2 65
68 Bryan Beaty SO Crestview 06:46.5 21:03.0 66
69 Scott Welton JR Navarre 06:46.9 21:04.4 67
70 Jacobo Delgado SO Milton 06:47.1 21:04.9 68
71 Ryan Prescott SR Crestview 06:49.6 21:12.6 69
72 Elias Marler FR Choctawhatchee 06:51.0 21:17.0 70
73 Landyn Crandall JR Gulf Breeze 06:55.5 21:31.0 71
74 Devin Smith SO Tate 06:55.7 21:31.5 72
75 Jackson Welch FR Choctawhatchee 06:55.7 21:31.7 73
76 Gabe Lukow JR Pace 06:55.8 21:31.8
77 Eric Dennard FR Escambia 06:56.0 21:32.7 74
78 Michael Paone SO Choctawhatchee 06:57.1 21:35.9
79 Caleb Screws SO Pine Forest 06:57.8 21:38.1 75
80 Jeremiah Rudd JR Choctawhatchee 06:57.9 21:38.4
81 Nick Hall SO West Florida 06:58.1 21:39.1
82 Joshua Reyes FR Pensacola Christian 06:58.4 21:40.1
83 Connor Creel JR Crestview 06:59.7 21:44.2 76
84 Jacob Kohn FR Pensacola Catholic 07:02.3 21:52.0 77
85 Ezekiel Crumpton SR Milton 07:02.4 21:52.5 78
86 Christian Martin JR Milton 07:03.2 21:55.0 79
87 Garrett Fulmer SO Destin 07:03.4 21:55.7 80
88 Michael Dillon FR Pensacola Christian 07:05.3 22:01.5
89 Kenneth Garcia SR Jay 07:06.2 22:04.4 81
90 Caleb Richards SO Crestview 07:06.3 22:04.6
91 Connell Bartling SO Gulf Breeze 07:06.7 22:05.7
92 Michael Cody SR Northview 07:07.6 22:08.6 82
93 Maxiumus Cauthen SO Escambia 07:08.1 22:10.3 83
94 Nicholas Wilhelm SR Navarre 07:08.2 22:10.4 84
95 Nicholas Brock SO Tate 07:08.4 22:11.0 85
96 Bradack Carroll SO Choctawhatchee 07:17.0 22:37.9
97 Isaiah Ezell JR Escambia 07:21.4 22:51.5 86
98 Benjamin Bentley SO LEAD Academy 07:21.5 22:51.9 87
99 Romand Jordan SO Pine Forest 07:24.3 23:00.4 88
100 Benjamin Reed SO Pace 07:27.1 23:09.3
101 Jeremiah Beardsley SO Gulf Breeze 07:27.9 23:11.7
102 Noah Harold SR LEAD Academy 07:27.9 23:11.8 89
103 Mason Tutt SO Jay 07:29.0 23:15.1 90
104 Ethan Medero 7 LEAD Academy 07:34.0 23:30.7 91
105 Devante McDonald SO LEAD Academy 07:36.1 23:37.1 92
106 Caiden Stone SR Tate 07:38.4 23:44.2 93
107 Eric Zhuo SO Jay 07:39.5 23:47.6 94
108 Alastair Casler SO Pensacola Catholic 07:41.3 23:53.2 95
109 A;ex Taylor 8 WF Baptist 07:48.6 24:16.0
110 Noah Garner SO LEAD Academy 07:49.6 24:19.1 96
111 Ryan Merrill FR Laurel Hill 07:51.8 24:26.0 97
112 Bryson Patterson Senior Flomaton 07:52.1 24:27.0
113 Micah Gettle SO Pensacola Christian 07:52.6 24:28.4
114 Steven Demara 8 Laurel Hill 07:54.7 24:35.1 98
115 Ari Lavery SO Washington (Pensacola) 07:54.9 24:35.7
116 Christian Clement SO Milton 07:56.8 24:41.5 99
117 Parker Kelley FR Pace 07:56.8 24:41.6
118 Brandon Brake JR Milton 07:58.1 24:45.6 100
119 EricK Taylor Sophomore WF Baptist 08:07.6 25:15.0
120 Aiden Demara 7 Laurel Hill 08:19.3 25:51.5 101
121 Brian Sellers JR Pine Forest 08:21.3 25:57.7 102
122 Cooper Harrison FR Jay 08:27.4 26:16.6
123 Jackson Mayo FR Destin 08:27.8 26:17.8 103
124 Erich Amerson SR Northview 08:29.3 26:22.5 104
125 Alexander Jeffries SO Tate 08:30.9 26:27.5 105
126 Jason Anderson JR Escambia 08:34.4 26:38.3 106
127 Darren Knowles JR LEAD Academy 08:38.7 26:51.8 107
128 Christopher Johnson SR Pensacola 08:39.7 26:54.7
129 Shelton Enfinger FR LEAD Academy 08:40.8 26:58.2 108
130 Roman Henry SR Escambia 08:41.1 26:59.1 109
131 Gavin Thomas 6 Laurel Hill 08:41.1 26:59.3 110
132 Brody Folsom SO Pine Forest 08:42.7 27:04.3 111
133 Ethan Harper SR Tate 08:47.1 27:17.8 112
134 Drake Driskell SR Northview 08:51.9 27:32.8 113
135 Aidan Pittman SO Tate 08:57.2 27:49.2 114
136 Dallas McCarthy FR Northview 09:00.7 28:00.0 115

Women's 3000 Meters (MS Women's 3K) Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Pensacola Christian 1:18:37 15:43 24 2 3 4 7 8 9 10
2 Thomas L. Sims Middle School 1:22:52 16:34 35 1 5 6 11 12 13 14

Women's 3000 Meters (MS Women's 3K) Individual Results (3k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Gabriella Floyd 2028 Thomas L. Sims Middle School 07:36.8 14:11.6 1
2 Anna Penley 7 Pensacola Christian 08:01.6 14:57.8 2
3 Kara Meester 8 Pensacola Christian 08:13.4 15:19.9 3
4 Lianna Litchfield 8 Pensacola Christian 08:19.8 15:31.7 4
5 Molly Hardiman 2029 Thomas L. Sims Middle School 08:22.3 15:36.5 5
6 Sophia Garcia 2029 Thomas L. Sims Middle School 08:29.6 15:50.1 6
7 Anna Sprague 8 WF Baptist 08:41.4 16:12.0
8 Chloe Dickman 7 West Florida 08:43.0 16:15.0
9 Clara Goncalves 6 Pensacola Christian 08:47.3 16:23.1 7
10 Emma McLaughlin 6 Pensacola Christian 08:48.2 16:24.7 8
11 Madilynne Dingman 7 Pensacola Christian 08:55.0 16:37.5 9
12 Megan Wainwright 7 Pensacola Christian 09:01.6 16:49.7 10
13 Audrey Tupua 6 Pensacola Christian 09:09.2 17:03.9
14 Avi Hazewinkel 7 WF Baptist 09:21.6 17:27.0
15 Daveigh Meredith 7 Pensacola Christian 09:34.3 17:50.7
16 Rachael Carden 8 Pensacola Christian 09:39.5 18:00.3
17 Sara Smiga 2027 Thomas L. Sims Middle School 09:53.4 18:26.3 11
18 Avalyn Brake 2029 Thomas L. Sims Middle School 10:05.0 18:48.0 12
19 Aimee Richardson 8 WF Baptist 10:27.6 19:30.0
20 Kendyll Foles 2028 Thomas L. Sims Middle School 10:39.5 19:52.2 13
21 Isabella Carlton 2028 Thomas L. Sims Middle School 10:44.8 20:02.1 14
22 Bryse Burkett 2029 Thomas L. Sims Middle School 11:28.5 21:23.6
23 McKenna Neely 2027 Thomas L. Sims Middle School 11:42.2 21:49.1
24 Leilani Avila 2029 Thomas L. Sims Middle School 12:41.4 23:39.5
25 Avica Spencer 2029 Thomas L. Sims Middle School 12:44.5 23:45.3
26 Rhys Hoyt 2028 Thomas L. Sims Middle School 13:26.5 25:03.7
27 Akina Womack 2029 Thomas L. Sims Middle School 13:55.6 25:57.9
28 Clayton Mooneyham 2027 Thomas L. Sims Middle School 13:59.8 26:05.8

Women's 5000 Meters (Women's 5K) Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Pensacola Christian 1:41:07 20:13 24 1 2 6 7 8 27 28
2 Niceville 1:44:59 20:59 43 4 5 9 10 15 17 25
3 Choctawhatchee 1:50:24 22:04 83 11 13 14 16 29 33 39
4 Pace 1:57:19 23:27 127 18 19 21 34 35 36 48
5 Gulf Breeze 1:57:43 23:32 134 20 22 24 31 37 47 52
6 Crestview 2:04:34 24:54 204 23 38 42 46 55    
7 Navarre 2:06:17 25:15 217 30 32 40 56 59 66 67
8 West Florida 2:08:31 25:42 234 26 41 51 54 62 74  
9 LEAD Academy 2:14:58 26:59 280 43 49 50 68 70 79  
10 Destin 2:17:56 27:35 282 12 45 71 76 78    
11 Washington (Pensacola) 2:25:16 29:03 286 3 44 65 85 89 92  
12 Jay 2:17:39 27:31 298 53 57 61 63 64 75 86
13 Pine Forest 2:32:26 30:29 373 69 72 73 77 82    
14 Northview 2:44:23 32:52 379 58 60 80 90 91    
15 Escambia 2:49:26 33:53 423 81 83 84 87 88 93  

Women's 5000 Meters (Women's 5K) Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 RaeAnne Tutton JR Pensacola Christian 06:14.9 19:25.0 1
2 Jaimee Tutton FR Pensacola Christian 06:21.5 19:45.5 2
3 Elyse Carmichael SO Washington (Pensacola) 06:26.5 20:01.0 3
4 Trinity Holland SR Niceville 06:30.6 20:13.7 4
5 Rayne Mendez JR Niceville 06:30.7 20:14.1 5
6 Reagan Smith FR Pensacola Christian 06:31.6 20:16.7 6
7 Sofia Peterlevitz FR Pensacola Christian 06:35.2 20:27.9 7
8 Jessica Chappell SR Pensacola Christian 06:49.3 21:11.9 8
9 Hailey Holtery JR Niceville 06:50.8 21:16.4 9
10 Kate McMahon SO Niceville 06:51.5 21:18.7 10
11 Isabel Harter FR Choctawhatchee 06:52.0 21:20.1 11
12 Megan Fajardo JR Destin 06:53.9 21:26.0 12
13 Hayley Boyle SR Choctawhatchee 06:55.3 21:30.3 13
14 Brylie Kilgore SR Choctawhatchee 06:58.3 21:39.6 14
15 Kaylin Olivarez SO Niceville 07:03.6 21:56.3 15
16 Alyssa Bennin SR Choctawhatchee 07:07.3 22:07.7 16
17 Veronica Roca SR Niceville 07:19.5 22:45.7 17
18 Alexis Parker JR Pace 07:20.2 22:47.7 18
19 Kaylee Hicks SO Pace 07:20.3 22:48.0 19
20 Matilda Sullivan FR Gulf Breeze 07:20.9 22:50.1 20
21 Emma Hicks SO Pace 07:21.7 22:52.4 21
22 Mozelle Powell JR Gulf Breeze 07:22.3 22:54.3 22
23 Meriel Adair JR Crestview 07:29.9 23:18.0 23
24 Annie Driskell SR Gulf Breeze 07:34.1 23:30.9 24
25 Elizabeth McMahon SR Niceville 07:35.7 23:35.9 25
26 Jennifer Mims JR West Florida 07:35.8 23:36.2 26
27 Jayln Johnson 8 Pensacola Christian 07:36.2 23:37.4 27
28 Karissa Keyser FR Pensacola Christian 07:36.5 23:38.5 28
29 Saje Reid FR Pensacola Christian 07:38.2 23:43.8
30 Atlantis Carroll FR Choctawhatchee 07:39.3 23:47.0 29
31 Marisa Turner SO Navarre 07:40.5 23:50.8 30
32 Zella Tavai SR Gulf Breeze 07:42.0 23:55.6 31
33 Lily-ana Campbell SR Navarre 07:47.2 24:11.8 32
34 Eliana Reynolds FR Pensacola Christian 07:47.3 24:11.9
35 Abigail King FR Choctawhatchee 07:49.4 24:18.4 33
36 Payton Robbins JR Pace 07:50.7 24:22.4 34
37 Haley Dunckel SR Pace 07:52.8 24:29.2 35
38 Emma Sutton FR Pace 07:53.7 24:32.0 36
39 Zaslea Pitre SO Gulf Breeze 07:54.0 24:32.9 37
40 Maggie Raymond SO Crestview 07:54.1 24:33.0 38
41 Addison Garrett FR Pensacola Catholic 07:56.6 24:40.8
42 Maryn Roberts FR Niceville 07:58.6 24:47.0
43 Giavanna Paone SR Choctawhatchee 07:58.8 24:47.7 39
44 Kada Beihl SR Navarre 08:00.1 24:51.7 40
45 Chloe Knight JR West Florida 08:00.2 24:52.2 41
46 Allison Fordyce SR Crestview 08:03.1 25:01.2 42
47 Serena Taylor 8 LEAD Academy 08:07.5 25:14.7 43
48 Victoriah Reed SO Washington (Pensacola) 08:07.7 25:15.4 44
49 Lauren Bage JR Choctawhatchee 08:10.0 25:22.6
50 Maren Fajardo SO Destin 08:10.2 25:23.0 45
51 AUDREY CRAWFORD SO Crestview 08:10.2 25:23.3 46
52 Cassandra Musca SR Gulf Breeze 08:10.7 25:24.8 47
53 Abby McMath JR Pace 08:12.3 25:29.8 48
54 Abigail Persichini 7 LEAD Academy 08:14.4 25:36.3 49
55 Elara Taylor 6 LEAD Academy 08:14.8 25:37.3 50
56 Charlotte Nesmith FR West Florida 08:18.2 25:48.1 51
57 Eden Hendrix JR Pace 08:18.3 25:48.4
58 Kira Benton SR Gulf Breeze 08:19.0 25:50.6 52
59 Nichole Irby SO Gulf Breeze 08:20.6 25:55.6
60 Emma Thompson SO Pensacola Catholic 08:22.7 26:02.1
61 Leah Smith 8 Jay 08:25.8 26:11.7 53
62 Evelyn Armstrong SR West Florida 08:26.2 26:12.9 54
63 Alyssa Nunez JR Tate 08:27.1 26:15.7
64 Sydney Smiga JR Pace 08:28.0 26:18.4
65 Caitlyn Pistel JR Crestview 08:28.2 26:19.1 55
66 Emma Burton SO Navarre 08:29.2 26:22.3 56
67 Eleanor Neale FR Choctawhatchee 08:29.8 26:24.2
68 Lexie Smith 7 Jay 08:37.9 26:49.3 57
69 Shelby Kent SR Northview 08:40.2 26:56.5 58
70 Devony Ross FR Navarre 08:41.6 27:00.7 59
71 Chloe Criswell JR Northview 08:47.5 27:19.2 60
72 Riley Dickman Freshman WF Baptist 08:48.8 27:23.0
73 Lilly Schulte JR Pace 08:52.1 27:33.5
74 Laylah Enfinger SO Tate 08:58.1 27:51.9
75 Linda Slade 7 Jay 09:01.3 28:01.9 61
76 Caroline Nesmith SR West Florida 09:01.3 28:02.0 62
77 Katelyn Harrison SR Jay 09:04.0 28:10.3 63
78 Madilyne Saye SO Jay 09:09.0 28:26.0 64
79 Layla Brown JR Washington (Pensacola) 09:09.8 28:28.5 65
80 Lily Covill SO Pensacola Catholic 09:12.2 28:35.8
81 Isabella Johnson JR Pensacola Catholic 09:13.3 28:39.3
82 Rachel Rousseau JR Navarre 09:15.9 28:47.3 66
83 Julia Stephens SR Navarre 09:19.4 28:58.2 67
84 Demi Smith SO LEAD Academy 09:20.8 29:02.4 68
85 Claire McNeill SR Trinitas Christian 09:21.5 29:04.8
86 Callie Howard FR Pine Forest 09:26.6 29:20.6 69
87 Sophia Harold FR LEAD Academy 09:29.0 29:28.1 70
88 Elena Nava FR Destin 09:40.4 30:03.4 71
89 Jayla Rudolph SR Pine Forest 09:42.9 30:11.1 72
90 Carolina Garcia SR Pine Forest 09:46.4 30:22.2 73
91 Caroline Callahan SR Pensacola 09:46.6 30:22.7
92 Nhuquynh Huynh FR West Florida 09:47.8 30:26.3 74
93 Hannah Zhuo 7 Jay 09:47.9 30:26.9 75
94 Olivia Payne SO Destin 09:48.2 30:27.6 76
95 Chelsy Alexander FR Pine Forest 09:49.4 30:31.4 77
96 Annaliese Allen SO Destin 09:50.9 30:36.0 78
97 Alexandra Bentley 8 LEAD Academy 10:03.6 31:15.6 79
98 Lakyn Varnum 8 Laurel Hill 10:11.7 31:40.6
99 Raven McCarthy SR Northview 10:11.9 31:41.2 80
100 Lana Bradley JR Escambia 10:17.5 31:58.8 81
101 Tenaya Huey SO Pine Forest 10:18.2 32:00.9 82
102 Sadie Weber FR Escambia 10:24.7 32:21.2 83
103 Alithiah Sturdivant SR Escambia 10:30.0 32:37.7 84
104 Mallia Briggs FR Washington (Pensacola) 10:35.1 32:53.4 85
105 Trinity Slade SO Jay 11:07.6 34:34.4 86
106 Briana Mott SR Laurel Hill 11:10.2 34:42.5
107 Ana Riddick 8 WF Baptist 11:19.0 35:10.0
108 Aiyanna Brumfield FR Escambia 11:37.8 36:08.2 87
109 Serenity Schneider FR Escambia 11:41.9 36:21.0 88
110 Delilah Williams 7 Laurel Hill 11:43.8 36:27.0
111 Ariana Garcia SO Jay 12:03.7 37:28.7
112 Emma Nigam SO Tate 12:10.9 37:51.1
113 Kelly Cameron SR Washington (Pensacola) 12:26.0 38:37.9 89
114 Maddie Driskell SO Northview 12:32.4 38:57.8 90
115 Brianna Reynolds   Northview 12:42.4 39:29.0 91
116 Caitlyn Cameron SR Washington (Pensacola) 12:52.0 39:58.7 92
117 Cianna Jackson JR Escambia 14:21.3 44:36.3 93
0 Isabella Mancuso JR Gulf Breeze DNF
0 Victoria Roberts JR Niceville DNF
0 Madison Brown SR Pensacola DNF