April 12, 2024
|
Bolles - Jacksonville, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Madeleine Gear SR Foundation Christian 4:51.69
2 Alyson Johnson SO Creekside 4:53.90
3 Sofie Stam 7 Bolles 5:01.95
4 Caroline Couch SO Maclay 5:02.96
5 Mackenzie Klein SR Oak Hall 5:04.75
6 Sarah Rose SO Creekside 5:06.55
7 Lindy White SR Ponte Vedra 5:08.43
8 Daisy Ross JR Ponte Vedra 5:09.65
9 Sofia Bushkell JR Ponte Vedra 5:11.81
10 Eliza Hutton FR Fletcher 5:13.17
11 Stephanie Grden JR Bishop Kenny 5:13.24
12 Charlotte Joseph SO Bolles 5:15.36
13 Emily Wheldon SR Bishop Kenny 5:15.46
14 Tessa Massa JR Bishop Kenny 5:16.12
15 Hannah Kowkabany SR Episcopal 5:16.66
16 Davis Johnson SR Bishop Kenny 5:16.87
17 Estella Bruneau JR Bolles 5:17.17
18 Whitney Morgan FR Episcopal 5:18.58
19 Ella McGowan SO Ponte Vedra 5:19.31
20 Kate Brice 8 Episcopal 5:20.67
21 Valeria Beaver FR Oak Hall 5:21.41
22 Alexis Holmes SR Bishop Kenny 5:21.92
23 Olivia Lumpkin SO Bishop Kenny 5:21.99
24 Alexis Wilson SO Bishop Kenny 5:22.54
25 Lola Murfee FR Oak Hall 5:23.22
26 Samantha Gore SO Ponte Vedra 5:23.28
27 Audrey Brice 8 Episcopal 5:23.61
28 Estella Collante SO Oak Hall 5:24.53
29 Savannah LaVasser FR Ponte Vedra 5:24.65
30 Stella Krueger 8 Episcopal 5:24.88
31 Emma Akhundjanov 7 Providence 5:24.89
32 Rylan Holmquist SR St. Augustine 5:24.95
33 Emily Kate Longmire FR Creekside 5:24.98
34 Abigail Clark FR Creekside 5:25.01
35 Marin Bograd Junior Camden County 5:25.29
36 Elizabeth McClure JR Bolles 5:25.53
37 Taylor Lawhon FR Bishop Kenny 5:26.32
38 Zyaire Thomas SO Fletcher 5:26.40
39 Arianna Slaughter SO Flagler Palm Coast 5:26.52
40 Kavya Patel FR Bolles 5:27.53
41 Shannon Fischer JR Nease 5:27.69
42 Emily Loftin SO Bolles 5:29.37
43 Eliana Eisner SR Oak Hall 5:30.34
44 Zoe Epstein SO Ponte Vedra 5:31.21
45 Lauren Voutour JR St. Augustine 5:31.32
46 Rylan Borgmeyer JR Bartram Trail 5:31.51
47 Kendall Wampler JR Nease 5:31.71
48 Isabella Lee JR Bolles 5:34.02
49 Mia Lee Chong 8 Bolles 5:34.60
50 Jillian Jakab FR Bishop Kenny 5:34.85
51 Cameron Conroy SO St. Augustine 5:35.01
52 Katie Cunningham FR Providence 5:35.21
53 Cassidy De Young JR Flagler Palm Coast 5:35.40
54 Paige Brammer JR St. Joseph 5:35.51
55 Madalyn Martin SO Ponte Vedra 5:35.58
56 Mikaela Nichols SO Fernandina Beach 5:35.78
57 Aurora Bauer JR Tocoi Creek 5:36.54
58 Alexis Henderson SO Bolles 5:36.57
59 Ryleigh Hermanson SO Suwannee 5:37.44
60 Emily McDermott SR Berkeley Prep 5:37.79
61 Julia Preston SO Ponte Vedra 5:38.38
62 Evangeline Pease FR Nease 5:39.61
63 Isabella Hutchins SR Bishop Kenny 5:40.57
64 Elise Sumner FR Bolles 5:40.58
65 Lauren Quinn SR Fernandina Beach 5:41.44
66 Ella Harrison SR Nease 5:41.63
67 Giovanna Werstine SO Wolfson 5:41.69
68 Leila Bata SR Bolles 5:42.18
69 Brooks Griffin 8 Providence 5:42.91
70 Taylor Novak JR Flagler Palm Coast 5:43.83
71 Olivia Kaminsky FR Ponte Vedra 5:44.94
72 Abby Ossi SO Episcopal 5:46.32
73 Alex Louie 8 Berkeley Prep 5:46.91
74 Anna Cobb JR Vero Beach 5:47.60
75 Addison Sharp JR Wolfson 5:47.69
76 Lilly McCoy SO Episcopal 5:47.92
77 Harlee Howton FR Ponte Vedra 5:47.92
78 Harper Cuthbertson 8 Berkeley Prep 5:48.23
79 Shannon Flaherty JR Bartram Trail 5:49.16
80 Rio Ossi FR Ponte Vedra 5:49.25
81 Quinn Camerlengo FR Episcopal 5:49.28
82 Graci Flaherty JR St. Augustine 5:49.54
83 Olivia Hipp JR Nease 5:49.69
84 Liza Haley FR Episcopal 5:50.11
85 Camryn Patterson JR Bartram Trail 5:50.27
86 Alexandra Rossi 8 Oak Hall 5:50.32
87 Alexis Thur de Koos 8 Oak Hall 5:51.02
88 Neko Korn 6 Episcopal 5:51.57
89 Morgan Sharp FR Wolfson 5:51.61
90 Shani Etique SO Ponte Vedra 5:51.97
91 Ava Reynolds FR Nease 5:52.39
92 Arya Khosla 8 Berkeley Prep 5:53.95
93 Tanner Holtz JR Bartram Trail 5:53.97
94 Annabelle Davis FR Wolfson 5:54.75
95 Andrea Lundahl JR Stanton 5:55.01
96 Addison Hicks JR Nease 5:55.54
97 Elle Wight SO Stanton 5:56.13
98 Katie Biagini SO Bishop Kenny 5:56.83
99 Grayson Tucker FR Wolfson 5:58.95
100 Audrey Bowman FR Flagler Palm Coast 5:59.29
101 Amelia Kucek FR Tocoi Creek 5:59.96
102 Audrey Carstens JR Nease 6:00.16
103 Madison Lagarde JR Flagler Palm Coast 6:00.40
104 Claire Worley SO Bolles 6:03.47
105 Reese Storey JR Tocoi Creek 6:04.00
106 Kaitlyn Glidewell JR Nease 6:04.09
107 Sabrina Densmore FR Creekside 6:04.77
108 Kate Mark FR Bolles 6:09.34
109 Sophie Flynt SR Creekside 6:09.74
110 Isabella Tarsitano JR Flagler Palm Coast 6:11.43
111 Rafaela Ramirez SO Bishop Kenny 6:12.65
112 Halle Hyman FR Bartram Trail 6:14.22
113 Avery Suvoski FR Bolles 6:16.83
114 Izzy Manfredi SO Bolles 6:20.29
115 Emily Rackley SR Nease 6:22.49
116 Marissa Berger SO Tocoi Creek 6:25.76
117 Eliana Bruneau FR Bolles 6:26.74
118 Juliette Wells FR Tocoi Creek 6:31.85
119 Ella Sharman JR St. Augustine 6:34.89
120 Annabelle Giurato SO Ponte Vedra 6:43.73
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Madeleine Gear SR Foundation Christian 4:13.77 4:40.03 4:51.69
2 Alyson Johnson SO Creekside 3:31.61 6:10.32 4:53.90
3 Sofie Stam 7 Bolles 6:05.36 4:01.56 5:01.95
4 Caroline Couch SO Maclay 5:18.11 3:53.28 5:02.96
5 Mackenzie Klein SR Oak Hall 6:08.75 4:37.33 5:04.75
6 Sarah Rose SO Creekside 6:07.86 5:15.75 5:06.55
7 Lindy White SR Ponte Vedra 5:11.52 6:19.37 5:08.43
8 Daisy Ross JR Ponte Vedra 6:36.36 3:58.43 5:09.65
9 Sofia Bushkell JR Ponte Vedra 4:03.22 6:07.94 5:11.81
10 Eliza Hutton FR Fletcher 4:35.59 6:22.07 5:13.17
11 Stephanie Grden JR Bishop Kenny 5:00.71 3:51.80 5:13.24
12 Charlotte Joseph SO Bolles 4:05.98 4:50.14 5:15.36
13 Emily Wheldon SR Bishop Kenny 6:50.10 3:47.14 5:15.46
14 Tessa Massa JR Bishop Kenny 4:09.74 6:19.35 5:16.12
15 Hannah Kowkabany SR Episcopal 4:45.00 4:19.67 5:16.66
16 Davis Johnson SR Bishop Kenny 5:10.54 5:10.54 5:16.87
17 Estella Bruneau JR Bolles 4:35.94 6:26.95 5:17.17
25 Lola Murfee FR Oak Hall 5:45.85 4:25.04 5:23.22
29 Savannah LaVasser FR Ponte Vedra 6:52.31 4:52.19 5:24.65
31 Emma Akhundjanov 7 Providence 6:16.88 4:26.41 5:24.89
32 Rylan Holmquist SR St. Augustine 5:05.46 4:03.72 5:24.95
45 Lauren Voutour JR St. Augustine 5:37.95 5:51.20 5:31.32
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Whitney Morgan FR Episcopal 6:09.56 5:40.88 5:18.58
19 Ella McGowan SO Ponte Vedra 5:35.28 6:42.33 5:19.31
20 Kate Brice 8 Episcopal 4:13.33 6:37.63 5:20.67
21 Valeria Beaver FR Oak Hall 4:17.13 5:21.41 5:21.41
22 Alexis Holmes SR Bishop Kenny 5:21.92 4:33.64 5:21.92
23 Olivia Lumpkin SO Bishop Kenny 4:27.26 4:33.70 5:21.99
24 Alexis Wilson SO Bishop Kenny 5:16.09 4:05.13 5:22.54
26 Samantha Gore SO Ponte Vedra 4:41.26 4:02.46 5:23.28
28 Estella Collante SO Oak Hall 5:14.80 5:34.27 5:24.53
33 Emily Kate Longmire FR Creekside 4:39.49 5:05.49 5:24.98
34 Abigail Clark FR Creekside 6:13.77 6:59.27 5:25.01
35 Marin Bograd Junior Camden County 6:49.87 5:02.52 5:25.29
36 Elizabeth McClure JR Bolles 6:46.92 4:49.73 5:25.53
37 Taylor Lawhon FR Bishop Kenny 5:26.32 5:32.85 5:26.32
38 Zyaire Thomas SO Fletcher 5:45.99 6:02.31 5:26.40
39 Arianna Slaughter SO Flagler Palm Coast 6:02.44 3:58.36 5:26.52
40 Kavya Patel FR Bolles 6:10.11 6:13.39 5:27.53
41 Shannon Fischer JR Nease 4:02.49 6:13.57 5:27.69
44 Zoe Epstein SO Ponte Vedra 6:54.02 6:01.02 5:31.21
46 Rylan Borgmeyer JR Bartram Trail 4:02.01 4:25.21 5:31.51
50 Jillian Jakab FR Bishop Kenny 6:08.34 5:01.37 5:34.85
53 Cassidy De Young JR Flagler Palm Coast 6:45.84 5:52.17 5:35.40
56 Mikaela Nichols SO Fernandina Beach 5:15.64 5:32.43 5:35.78
63 Isabella Hutchins SR Bishop Kenny 6:52.09 7:05.72 5:40.57
66 Ella Harrison SR Nease 4:16.23 6:43.13 5:41.63
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
27 Audrey Brice 8 Episcopal 3:46.53 3:53.00 6:18.63 5:23.61 4:51.25
30 Stella Krueger 8 Episcopal 5:57.37 4:39.40 6:00.62 5:24.88 4:36.15
42 Emily Loftin SO Bolles 6:45.13 5:35.96 4:36.67 5:29.37 6:45.13
43 Eliana Eisner SR Oak Hall 4:01.15 6:19.89 5:33.65 5:30.34 5:17.13
47 Kendall Wampler JR Nease 6:57.96 5:11.81 4:32.01 5:31.71 6:04.89
48 Isabella Lee JR Bolles 7:14.23 5:24.00 6:20.79 5:34.02 4:27.22
49 Mia Lee Chong 8 Bolles 4:07.61 5:01.14 6:04.72 5:34.60 7:08.29
51 Cameron Conroy SO St. Augustine 6:08.52 6:35.32 5:14.91 5:35.01 7:02.12
54 Paige Brammer JR St. Joseph 5:15.38 7:09.46 4:21.70 5:35.51 4:38.48
55 Madalyn Martin SO Ponte Vedra 7:06.19 7:02.83 5:49.01 5:35.58 6:59.48
57 Aurora Bauer JR Tocoi Creek 3:58.95 4:42.70 5:33.18 5:36.54 4:56.16
59 Ryleigh Hermanson SO Suwannee 4:02.96 6:44.93 4:46.83 5:37.44 7:05.18
60 Emily McDermott SR Berkeley Prep 5:10.77 5:47.93 6:45.35 5:37.79 4:23.48
61 Julia Preston SO Ponte Vedra 4:51.01 4:30.71 6:52.83 5:38.38 7:16.51
65 Lauren Quinn SR Fernandina Beach 7:23.88 4:26.33 4:57.06 5:41.44 5:58.52
68 Leila Bata SR Bolles 6:16.40 4:02.95 6:30.09 5:42.18 4:54.28
69 Brooks Griffin 8 Providence 4:48.05 4:30.90 4:20.62 5:42.91 4:48.05
70 Taylor Novak JR Flagler Palm Coast 4:45.38 4:24.75 6:28.53 5:43.83 5:47.27
72 Abby Ossi SO Episcopal 7:05.98 7:19.83 4:26.67 5:46.32 4:05.89
73 Alex Louie 8 Berkeley Prep 6:42.42 4:54.88 6:59.77 5:46.91 7:27.52
74 Anna Cobb JR Vero Beach 5:12.84 7:04.08 4:10.28 5:47.60 4:20.70
75 Addison Sharp JR Wolfson 7:00.71 4:48.59 5:51.17 5:47.69 5:33.79
83 Olivia Hipp JR Nease 5:39.20 6:14.17 6:38.65 5:49.69 4:32.76
90 Shani Etique SO Ponte Vedra 5:51.97 4:48.62 5:16.78 5:51.97 6:09.57
98 Katie Biagini SO Bishop Kenny 6:53.93 6:25.38 7:08.20 5:56.83 5:42.56
103 Madison Lagarde JR Flagler Palm Coast 6:25.63 7:34.11 4:30.30 6:00.40 5:09.95
107 Sabrina Densmore FR Creekside 6:15.72 7:03.14 7:25.02 6:04.77 4:48.17
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
58 Alexis Henderson SO Bolles 5:16.38 5:23.11 7:17.55 4:32.63 5:36.57 6:53.99 7:10.81
67 Giovanna Werstine SO Wolfson 6:22.70 4:26.52 6:12.45 6:56.87 5:41.69 5:55.36 6:50.03
76 Lilly McCoy SO Episcopal 7:28.82 7:04.47 6:50.55 5:40.97 5:47.92 4:17.46 7:07.95
78 Harper Cuthbertson 8 Berkeley Prep 5:58.68 7:25.74 4:10.73 5:41.27 5:48.23 4:14.21 4:52.52
79 Shannon Flaherty JR Bartram Trail 5:35.20 5:42.18 6:55.50 5:24.72 5:49.16 5:59.64 4:49.81
82 Graci Flaherty JR St. Augustine 5:28.57 5:49.54 5:25.08 6:03.53 5:49.54 5:04.10 4:15.17
85 Camryn Patterson JR Bartram Trail 7:03.83 7:00.33 5:32.76 6:00.78 5:50.27 6:32.31 7:14.34
86 Alexandra Rossi 8 Oak Hall 6:14.85 5:46.82 6:00.83 5:11.79 5:50.32 4:47.27 6:07.84
87 Alexis Thur de Koos 8 Oak Hall 6:43.68 4:23.27 5:51.02 6:05.06 5:51.02 4:54.86 5:08.90
88 Neko Korn 6 Episcopal 5:02.35 6:19.70 5:34.00 6:54.86 5:51.57 5:30.48 5:41.03
92 Arya Khosla 8 Berkeley Prep 7:18.90 7:33.06 4:50.24 6:54.13 5:53.95 6:04.57 7:29.52
93 Tanner Holtz JR Bartram Trail 4:07.78 5:36.28 7:40.17 6:36.45 5:53.97 5:11.50 7:33.09
95 Andrea Lundahl JR Stanton 6:16.31 6:58.92 6:09.21 4:36.91 5:55.01 6:16.31 4:40.46
96 Addison Hicks JR Nease 4:37.33 5:48.43 5:44.88 5:59.10 5:55.54 4:23.10 4:55.10
97 Elle Wight SO Stanton 4:12.86 5:24.08 4:19.98 4:12.86 5:56.13 6:21.06 6:31.75
101 Amelia Kucek FR Tocoi Creek 7:01.16 5:59.96 4:55.17 6:03.56 5:59.96 4:55.17 6:17.96
102 Audrey Carstens JR Nease 6:28.98 6:14.57 7:41.01 5:45.76 6:00.16 5:16.94 5:09.74
104 Claire Worley SO Bolles 5:48.94 5:19.86 5:16.22 4:43.51 6:03.47 7:23.44 6:25.28
105 Reese Storey JR Tocoi Creek 7:45.92 7:05.88 4:51.20 4:33.00 6:04.00 6:58.60 6:25.84
106 Kaitlyn Glidewell JR Nease 7:35.12 6:15.02 6:40.50 6:40.50 6:04.09 7:13.27 4:54.92
109 Sophie Flynt SR Creekside 5:21.68 5:36.47 6:35.63 4:55.80 6:09.74 6:43.02 5:06.89
110 Isabella Tarsitano JR Flagler Palm Coast 5:41.72 5:23.15 5:26.86 4:31.15 6:11.43 5:23.15 4:31.15
111 Rafaela Ramirez SO Bishop Kenny 6:12.65 7:34.64 4:54.40 5:20.48 6:12.65 7:38.36 6:27.56
114 Izzy Manfredi SO Bolles 5:23.25 6:50.72 7:05.93 7:17.34 6:20.29 7:28.75 6:24.10
115 Emily Rackley SR Nease 5:55.72 6:53.09 8:09.59 7:31.34 6:22.49 5:06.00 8:05.77
116 Marissa Berger SO Tocoi Creek 6:56.62 8:13.78 7:27.49 7:19.77 6:25.76 5:08.61 8:17.63
118 Juliette Wells FR Tocoi Creek 5:25.24 7:46.31 7:34.55 7:50.22 6:31.85 5:56.59 7:30.63
119 Ella Sharman JR St. Augustine 7:49.92 6:54.64 5:27.76 5:35.66 6:34.89 4:44.32 5:27.76
120 Annabelle Giurato SO Ponte Vedra 4:50.69 8:12.55 7:40.26 5:39.14 6:43.73 7:40.26 5:31.06
Girls' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
52 Katie Cunningham FR Providence 5:35.21
62 Evangeline Pease FR Nease 5:39.61
64 Elise Sumner FR Bolles 5:40.58
71 Olivia Kaminsky FR Ponte Vedra 5:44.94
77 Harlee Howton FR Ponte Vedra 5:47.92
80 Rio Ossi FR Ponte Vedra 5:49.25
81 Quinn Camerlengo FR Episcopal 5:49.28
84 Liza Haley FR Episcopal 5:50.11
89 Morgan Sharp FR Wolfson 5:51.61
91 Ava Reynolds FR Nease 5:52.39
94 Annabelle Davis FR Wolfson 5:54.75
99 Grayson Tucker FR Wolfson 5:58.95
100 Audrey Bowman FR Flagler Palm Coast 5:59.29
108 Kate Mark FR Bolles 6:09.34
112 Halle Hyman FR Bartram Trail 6:14.22
113 Avery Suvoski FR Bolles 6:16.83
117 Eliana Bruneau FR Bolles 6:26.74