April 26, 2023
|
Bloomingdale - Valrico, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tequilla Williams JR Sumner 59.92 10
2 Sabrina Flowers SO Bloomingdale 1:00.89 8
3 Ryann McLeod SO Plant 1:01.26 6
4 Taylor Cline JR Strawberry Crest 1:01.36 5
5 Breyanna Wright SR Tampa Bay Tech 1:02.37 4
6 Saige Starford JR Strawberry Crest 1:02.60 3
7 Kimora Stubbins SO Lennard 1:02.81 2
8 Angela West JR Riverview 1:03.71 1
9 Alia Thornton JR Armwood 1:04.33 -
10 McKenzey Craig SO Plant 1:04.69 -
11 Nathania McCarthy JR Tampa Bay Tech 1:04.86 -
12 Ava Hagel JR Sumner 1:05.55 -
13 Keana Querette SO Tampa Bay Tech 1:05.70 -
14 Kimmari Glenn SO Bloomingdale 1:05.74 -
15 Serena Jordan FR Lennard 1:06.13 -
15 Alexis Brown SR Plant 1:06.13 -
17 Jah'Zihia Archie FR Armwood 1:06.46 -
18 Denver Codner JR Sumner 1:06.73 -
19 Jenna Pabon FR Newsome 1:06.77 -
20 Madison Giles SO Newsome 1:08.64 -
21 Lauren Cunningham JR Newsome 1:09.86 -
22 Sophia Guerrero JR Riverview 1:09.97 -
23 Emilee Maynor SO Strawberry Crest 1:10.07 -
24 Cassandra Anglin SO Lennard 1:10.59 -
25 Aryana Reyes JR Durant 1:10.82 -
26 Leah Selmon SO Bloomingdale 1:10.92 -
27 Alicia Rodriguez SO Riverview 1:11.04 -
28 Siennah Mattiza SO Durant 1:13.52 -
29 Braylee Bland FR Durant 1:14.20 -
  Arie Milligan SO Armwood NT   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Lauren Cunningham JR Newsome 1:20.34 57.99 1:02.88 1:07.77 1:20.34 1:09.86 1:25.23 -
22 Sophia Guerrero JR Riverview 1:28.87 1:22.57 1:21.87 55.98 1:27.47 1:09.97 56.68 -
25 Aryana Reyes JR Durant 1:17.91 53.12 1:03.03 53.83 1:02.33 1:10.82 1:03.74 -
26 Leah Selmon SO Bloomingdale 1:32.20 1:02.41 1:03.12 1:12.34 53.90 1:10.92 1:03.12 -
28 Siennah Mattiza SO Durant 1:00.29 1:20.14 1:21.61 1:26.76 1:24.55 1:13.52 1:23.08 -
29 Braylee Bland FR Durant 1:30.53 1:26.08 54.17 56.40 1:30.53 1:14.20 1:31.27 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 McKenzey Craig SO Plant 1:19.57 45.93 1:04.69 46.58 1:11.81 1:09.87 1:03.40 -
12 Ava Hagel JR Sumner 1:00.97 1:21.94 1:05.55 1:21.94 1:05.55 1:20.63 51.13 -
18 Denver Codner JR Sumner 1:21.41 1:14.74 1:06.73 1:08.07 52.05 58.06 47.38 -
19 Jenna Pabon FR Newsome 46.74 1:06.11 1:06.77 1:02.77 1:21.46 1:14.79 54.76 -
20 Madison Giles SO Newsome 49.42 1:25.12 1:08.64 1:07.96 1:03.84 57.66 1:02.47 -
23 Emilee Maynor SO Strawberry Crest 1:24.09 1:03.77 1:10.07 56.76 53.96 50.45 1:22.69 -
24 Cassandra Anglin SO Lennard 56.48 1:26.12 1:10.59 1:27.54 1:08.48 1:12.71 1:24.71 -
27 Alicia Rodriguez SO Riverview 51.86 50.44 1:11.04 1:16.73 1:11.04 56.13 1:24.54 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Angela West JR Riverview 1:10.72 1:03.71 1:11.36 55.43 1:04.99 1:12.00 1
9 Alia Thornton JR Armwood 48.89 1:04.33 56.61 45.68 59.83 1:05.62 -
13 Keana Querette SO Tampa Bay Tech 51.91 1:05.70 1:00.45 1:05.05 52.56 1:16.87 -
14 Kimmari Glenn SO Bloomingdale 1:12.32 1:05.74 1:05.74 1:05.09 55.88 49.31 -
15 Serena Jordan FR Lennard 50.26 1:06.13 1:06.13 54.23 54.23 48.94 -
15 Alexis Brown SR Plant 56.88 1:06.13 1:13.41 49.60 50.92 1:00.84 -
17 Jah'Zihia Archie FR Armwood 1:13.77 1:06.46 1:12.45 1:26.40 1:19.09 1:13.77 -
  Arie Milligan SO Armwood NT NT NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tequilla Williams JR Sumner 1:09.51 41.95 59.92 41.95 55.73 59.92 56.33 10
2 Sabrina Flowers SO Bloomingdale 49.32 48.11 1:00.89 54.81 59.68 51.76 1:04.55 8
3 Ryann McLeod SO Plant 51.46 50.24 1:01.26 53.91 43.50 49.01 1:03.71 6
4 Taylor Cline JR Strawberry Crest 43.57 50.32 1:01.36 1:06.89 45.41 1:07.50 58.30 5
5 Breyanna Wright SR Tampa Bay Tech 48.65 1:17.34 1:02.37 55.51 48.65 1:17.34 1:21.09 4
6 Saige Starford JR Strawberry Crest 57.60 48.21 1:02.60 1:16.38 1:08.86 1:01.35 1:18.88 3
7 Kimora Stubbins SO Lennard 1:16.00 58.42 1:02.81 1:16.63 54.65 45.86 1:09.10 2
11 Nathania McCarthy JR Tampa Bay Tech 1:15.24 1:15.89 1:04.86 1:11.35 1:01.62 1:19.78 57.73 -