April 26, 2023
|
Bloomingdale - Valrico, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kason Stokes JR Armwood 27.15 24.96 24.52 21.89 10
2 Mekhi Anderson JR Armwood 22.15 25.44 21.28 21.93 8
3 Michael McGee SR Bloomingdale 23.73 24.39 17.58 21.97 6
4 Michael Merritt FR Lennard 26.56 24.35 25.90 22.13 5
5 Kai Bruce JR Sumner 26.20 28.86 20.87 22.20 4
6 Matthew Connally SR Newsome 27.83 18.26 27.38 22.26 3
7 Juan Roque SR Newsome 19.00 19.67 21.01 22.35 2
8 Tre'Shawn Taylor JR Sumner 26.81 24.09 23.41 22.72 1
9 Treon Williams FR Durant 27.16 26.47 27.85 23.01 -
10 Jaden Davis SR Plant 24.24 29.08 26.78 23.08 -
11 Darrion Jenkins SR Plant 28.52 30.14 19.24 23.18 -
12 Girard Pringle SO Armwood 26.00 21.82 19.50 23.21 -
13 Ennrick LaFrance SR Bloomingdale 20.49 26.78 19.79 23.28 -
14 Mekhi Thomas SR Bloomingdale 20.07 24.73 16.57 23.33 -
15 AJ Durham SR Plant 21.26 28.04 17.99 23.36 -
16 Jaylen Staten JR Lennard 16.67 29.34 27.23 23.47 -
17 Ryan Fields SO Riverview 20.10 27.27 26.56 23.92 -
18 Malik Hassoun SO Newsome 24.84 26.04 20.02 24.11 -
19 Nathan McCarthy SR Tampa Bay Tech 25.37 16.92 28.51 24.16 -
20 Jaden Baker SR Strawberry Crest 24.92 33.96 24.37 27.38 -
  Quincy Hart SR Strawberry Crest NT NT NT NT   
  Elijah Singleton SR Lennard NT NT NT NT   
  Colt Johnson SO Durant NT NT NT NT   
  Dmarqus Norman SR Riverview NT NT NT NT   
  Rukeem Stroud SO Tampa Bay Tech DNF DNF DNF DNF   
  Joshua McClendon SR Sumner DNF DNF DNF DNF   
  Julian Arthurs SO Riverview DNF DNF DNF DNF   
  Tony Marshall SO Tampa Bay Tech DNS DNS DNS DNS   
  Calvin Francis SO Strawberry Crest DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Girard Pringle SO Armwood 24.37 23.21 -
18 Malik Hassoun SO Newsome 30.62 24.11 -
19 Nathan McCarthy SR Tampa Bay Tech 17.40 24.16 -
20 Jaden Baker SR Strawberry Crest 22.46 27.38 -
  Colt Johnson SO Durant NT NT   
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Ennrick LaFrance SR Bloomingdale 22.82 22.12 23.28 18.16 21.89 27.94 17.93 -
14 Mekhi Thomas SR Bloomingdale 21.47 28.93 23.33 20.30 20.53 25.43 29.87 -
15 AJ Durham SR Plant 19.63 17.06 23.36 28.50 16.36 30.14 16.82 -
16 Jaylen Staten JR Lennard 28.87 28.17 23.47 24.65 26.53 21.83 30.28 -
17 Ryan Fields SO Riverview 28.71 29.19 23.92 21.77 29.90 30.14 20.34 -
  Quincy Hart SR Strawberry Crest NT NT NT NT NT NT NT   
  Dmarqus Norman SR Riverview NT NT NT NT NT NT NT   
  Julian Arthurs SO Riverview DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Kai Bruce JR Sumner 17.32 22.65 15.54 20.21 22.20 4
7 Juan Roque SR Newsome 21.68 19.90 25.04 17.88 22.35 2
8 Tre'Shawn Taylor JR Sumner 25.90 25.00 18.86 25.45 22.72 1
9 Treon Williams FR Durant 27.39 16.34 20.71 16.34 23.01 -
10 Jaden Davis SR Plant 26.78 19.85 26.55 24.47 23.08 -
11 Darrion Jenkins SR Plant 27.82 18.08 18.78 23.88 23.18 -
  Calvin Francis SO Strawberry Crest DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tony Marshall SO Tampa Bay Tech DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kason Stokes JR Armwood 20.58 21.89 10
2 Mekhi Anderson JR Armwood 28.51 21.93 8
3 Michael McGee SR Bloomingdale 20.66 21.97 6
4 Michael Merritt FR Lennard 25.01 22.13 5
6 Matthew Connally SR Newsome 24.94 22.26 3
  Elijah Singleton SR Lennard NT NT   
  Rukeem Stroud SO Tampa Bay Tech DNF DNF   
  Joshua McClendon SR Sumner DNF DNF