April 26, 2023
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Oludoyin Soremi SR Seminole (Sanford) 25.20 27.98 24.45 18.90 10 -0.3
2 Nyla McFayden SR Apopka 25.35 23.83 26.62 18.00 8 -0.3
3 Nyrania Barr-Miller JR University (OC) 25.54 22.99 28.10 18.65 6 -0.3
4 Summer Barnes JR Flagler Palm Coast 25.59 25.34 28.66 20.99 5 -0.3
5 Kylie Iva JR Lake Mary 25.94 32.17 28.80 18.68 4 -0.3
6 Jada Dotson JR Flagler Palm Coast 25.99 31.97 23.65 19.50 3 -0.3
7 Oluwadara Soremi JR Seminole (Sanford) 26.26 22.06 23.38 18.39 2 -0.1
8 Sofia Jiles SR Lake Mary 26.36 26.36 30.58 33.74 1 -0.3
9 Milani Edwards SO Lake Brantley 26.64 19.18 29.31 21.05 - -0.1
10 Mikiya Lowe JR Lake Howell 26.86 26.60 27.13 24.98 - -0.1
11 Mikalyla Palmer FR Spruce Creek 27.02 31.35 22.43 24.59 - 0.6
12 Monica Brooks JR Lake Mary 27.14 30.40 33.93 33.93 - -0.1
13 Emiaj Jaime SO Hagerty 27.17 29.08 25.00 20.65 - -0.1
14 Kennedi Ary SO Lake Brantley 27.40 27.40 21.92 33.16 - 0.6
15 Peyton Farwig SO Hagerty 27.57 23.16 20.96 19.30 - -0.1
16 Ava Stokes SO Lake Howell 27.62 30.94 22.38 22.65 - -0.1
17 Aliyah Wahl SO Oviedo 27.75 21.09 29.97 33.58 - 0.6
18 Josie Harshbarger SO Oviedo 28.23 35.86 32.75 29.08 - 0.6
19 Elise Payamps JR Hagerty 28.24 35.59 36.15 20.34 - 0.6
20 Kamari Jones FR Apopka 28.25 24.02 20.06 21.19 - 0.6
21 Jennell Brown SO DeLand 28.33 31.17 29.75 27.20 - 0.6
22 TaNyiah Golson JR Lake Howell 28.48 36.74 21.08 25.92 - -0.1
23 Jordan Brown JR Lake Brantley 28.65 30.37 24.93 31.23 - 0.3
24 Lavona Todman SO University (OC) 28.92 23.14 33.26 28.06 - 0.3
25 Alea Smith JR University (OC) 29.24 32.46 24.57 28.95 - 0.3
26 Kate Montgomery SO Spruce Creek 29.26 23.12 29.85 21.36 - 0.3
27 Aliyah Torres FR DeLand 33.28 27.29 29.29 31.29 - 0.3
Girls' 200 Meters Section 1
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
23 Jordan Brown JR Lake Brantley 28.65 28.65 -
24 Lavona Todman SO University (OC) 28.92 30.66 -
25 Alea Smith JR University (OC) 29.24 35.68 -
26 Kate Montgomery SO Spruce Creek 29.26 29.85 -
27 Aliyah Torres FR DeLand 33.28 33.95 -
Girls' 200 Meters Section 2
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Mikalyla Palmer FR Spruce Creek 31.08 31.89 30.81 19.46 27.02 30.54 19.73 -
14 Kennedi Ary SO Lake Brantley 26.31 30.14 19.46 32.61 27.40 31.24 30.69 -
17 Aliyah Wahl SO Oviedo 28.86 19.71 21.09 25.81 27.75 34.41 34.69 -
18 Josie Harshbarger SO Oviedo 22.02 29.08 29.65 25.98 28.23 34.44 29.36 -
19 Elise Payamps JR Hagerty 32.20 30.22 34.46 24.57 28.24 29.94 27.11 -
20 Kamari Jones FR Apopka 36.16 31.64 31.36 33.62 28.25 23.17 25.15 -
21 Jennell Brown SO DeLand 32.02 32.02 19.83 20.12 28.33 30.03 21.82 -
Girls' 200 Meters Section 3
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Oluwadara Soremi JR Seminole (Sanford) 34.14 18.39 26.26 2
9 Milani Edwards SO Lake Brantley 32.50 19.45 26.64 -
10 Mikiya Lowe JR Lake Howell 29.28 33.85 26.86 -
12 Monica Brooks JR Lake Mary 29.04 30.67 27.14 -
13 Emiaj Jaime SO Hagerty 19.02 32.88 27.17 -
15 Peyton Farwig SO Hagerty 33.09 24.54 27.57 -
16 Ava Stokes SO Lake Howell 35.36 29.28 27.62 -
22 TaNyiah Golson JR Lake Howell 37.03 28.48 28.48 -
Girls' 200 Meters Section 4
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Oludoyin Soremi SR Seminole (Sanford) 21.68 25.20 20.42 23.19 26.97 19.91 26.46 10
2 Nyla McFayden SR Apopka 20.03 25.35 29.66 26.11 20.28 29.16 29.66 8
3 Nyrania Barr-Miller JR University (OC) 26.31 25.54 32.70 24.78 25.03 18.39 18.39 6
4 Summer Barnes JR Flagler Palm Coast 29.94 25.59 19.96 30.71 29.69 23.55 22.52 5
5 Kylie Iva JR Lake Mary 29.06 25.94 19.98 27.76 18.42 18.42 29.84 4
6 Jada Dotson JR Flagler Palm Coast 21.58 25.99 21.32 20.02 29.89 19.24 29.11 3
8 Sofia Jiles SR Lake Mary 19.25 26.36 24.52 31.90 25.31 29.00 31.64 1