April 25, 2023
|
South Plantation - Plantation, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Skyler Franklin FR Western 52.52 1:05.65 10
2 Callia Harris JR Flanagan 57.27 57.27 8
3 Shanel Morgan SO St. Thomas Aquinas 57.78 57.21 6
4 Hannah Compton SO Cypress Bay 59.22 1:10.48 5
5 Briauna Morency SO Flanagan 59.55 57.77 4
6 Morgan Crockett SR St. Thomas Aquinas 1:00.67 57.03 3
7 Miah Mobley SO St. Thomas Aquinas 1:03.31 53.18 2
8 Krysten Thompson JR Flanagan 1:03.40 1:06.57 1
9 Kiera Ricks FR South Broward 1:03.58 55.95 -
10 Cai Prince SO Western 1:05.10 1:12.27 -
11 Samantha Silig SR South Plantation 1:05.43 56.27 -
12 Sasha Markieh SR South Plantation 1:06.61 1:19.27 -
13 Sara Almeida SR Cooper City 1:07.51 1:21.69 -
14 Mistiann Verdier SR Western 1:09.87 1:05.68 -
15 Morgan Josiah SO West Broward 1:10.87 1:05.91 -
16 Ella Sarmiento JR Cooper City 1:11.85 58.92 -
17 Alannah Burgos SR Cooper City 1:11.97 1:22.05 -
18 Brendaly Abreu JR Nova 1:12.38 53.57 -
19 Nathalie Martinez SO Cypress Bay 1:13.63 57.44 -
20 Amisha Ramnarine JR Nova 1:14.17 1:23.07 -
  Trinty Troutman JR South Plantation DNF DNF   
  Isabella Ortiz SO Cypress Bay DNS DNS   
  Brianna Delisser SO West Broward DNS DNS   
  Abigail Blackstck SR Nova DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Mistiann Verdier SR Western 1:11.27 1:28.04 54.50 1:09.87 1:05.68 1:09.18 1:11.27 -
15 Morgan Josiah SO West Broward 1:12.29 58.83 49.61 1:10.87 53.16 1:01.66 1:22.21 -
16 Ella Sarmiento JR Cooper City 51.02 1:08.98 58.20 1:11.85 1:02.51 1:05.39 1:20.48 -
18 Brendaly Abreu JR Nova 1:04.42 1:05.87 1:26.14 1:12.38 1:05.15 1:01.53 58.63 -
19 Nathalie Martinez SO Cypress Bay 1:15.11 1:01.12 1:09.95 1:13.63 1:10.69 1:26.89 1:03.33 -
20 Amisha Ramnarine JR Nova 1:02.31 56.37 1:16.40 1:14.17 1:27.52 1:14.17 1:03.79 -
  Abigail Blackstck SR Nova DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brianna Delisser SO West Broward DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Kiera Ricks FR South Broward 1:01.68 1:03.58 -
10 Cai Prince SO Western 1:07.06 1:05.10 -
11 Samantha Silig SR South Plantation 1:07.40 1:05.43 -
12 Sasha Markieh SR South Plantation 1:18.60 1:06.61 -
13 Sara Almeida SR Cooper City 58.74 1:07.51 -
17 Alannah Burgos SR Cooper City 1:03.34 1:11.97 -
  Trinty Troutman JR South Plantation DNF DNF   
  Isabella Ortiz SO Cypress Bay DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Skyler Franklin FR Western 52.52 52.52 10
2 Callia Harris JR Flanagan 1:02.43 57.27 8
3 Shanel Morgan SO St. Thomas Aquinas 1:11.07 57.78 6
4 Hannah Compton SO Cypress Bay 1:03.37 59.22 5
5 Briauna Morency SO Flanagan 54.19 59.55 4
6 Morgan Crockett SR St. Thomas Aquinas 1:14.63 1:00.67 3
7 Miah Mobley SO St. Thomas Aquinas 1:03.95 1:03.31 2
8 Krysten Thompson JR Flanagan 1:17.99 1:03.40 1