April 11, 2023
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kyleigh Wilson SR Lakeland Christian 2:08.30 2:30.94 2:30.94 2:05.28 2:18.87 10
2 De'Nasia Jones JR George Jenkins 3:06.11 2:35.09 2:41.30 2:47.50 2:13.38 8
3 Lauren Bayes SO Lakeland Christian 1:56.86 2:40.08 3:26.51 2:06.47 2:01.66 6
4 Isabella Hunt SO Victory Christian (LL) 2:33.77 2:41.86 2:37.01 2:41.86 2:07.87 5
5 Claire Scarborough 7 Lakeland Christian 3:16.92 2:48.30 2:39.89 3:27.01 2:01.18 4
6 Emma Stanley SR Victory Christian (LL) 3:28.78 2:49.74 2:46.35 3:03.32 2:56.53 3
7 Abigail Ryals JR McKeel 2:02.27 2:49.81 3:40.76 2:29.44 2:15.85 2
8 Abby Tattrie SR Victory Christian (LL) 3:13.61 2:49.83 2:15.87 2:44.74 2:14.17 1
9 Davis Kimler FR George Jenkins 2:36.54 2:52.02 2:31.38 2:55.46 2:17.62 -
10 Donia Hassan SO George Jenkins 3:04.43 2:52.36 3:21.67 2:59.26 3:21.67 -
11 Harper Diyorio 7 McKeel 3:28.60 2:52.39 2:16.19 2:55.84 2:43.77 -
12 Raegan Craft JR McKeel 2:04.74 2:53.24 3:26.16 3:41.75 3:26.16 -
13 Kyire Brangers SO Victory Christian (LL) 3:12.16 2:54.69 3:45.35 3:38.37 2:04.03 -
14 Alayna Mann SR McKeel 2:09.01 2:59.17 3:45.76 2:35.88 3:51.13 -
15 Tiffany Perrott JR George Jenkins 2:27.08 2:59.36 2:57.57 2:34.25 3:51.38 -
16 Evelyn Quiroz SR Lake Region 3:09.26 3:00.24 3:30.88 3:39.90 2:11.58 -
17 Alyssa Comisky JR George Jenkins 2:21.11 3:03.26 3:03.26 3:32.59 2:59.60 -
18 Mattie Fountain 7 Lakeland Christian 3:23.71 3:06.89 2:55.68 2:42.60 3:29.32 -
19 Kylee Hunt FR George Jenkins 3:06.66 3:08.54 3:31.17 3:08.54 4:01.34 -
20 Ashlyn Blanton SR George Jenkins 4:01.37 3:11.56 3:44.13 2:50.49 3:05.82 -
21 Michelle Gomez vega SR Lake Region 4:46.44 3:51.00 4:18.72 3:51.00 2:44.01 -
22 Gizelle Gomez vega SR Lake Region 3:26.90 3:52.47 4:36.64 3:22.25 3:33.88 -
23 Carolina Cortes-lara SR Lake Region 2:54.48 3:52.63 3:08.43 3:24.72 4:11.24 -
  Heidi Nolan JR George Jenkins DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Donia Hassan SO George Jenkins 2:59.26 3:23.39 2:54.09 2:52.36 3:07.88 -
13 Kyire Brangers SO Victory Christian (LL) 3:12.16 3:17.40 2:16.26 2:54.69 2:45.96 -
15 Tiffany Perrott JR George Jenkins 2:39.63 2:27.08 2:48.60 2:59.36 3:01.16 -
16 Evelyn Quiroz SR Lake Region 2:56.64 2:09.78 2:47.63 3:00.24 2:56.64 -
17 Alyssa Comisky JR George Jenkins 3:08.76 2:17.45 2:37.61 3:03.26 3:36.25 -
18 Mattie Fountain 7 Lakeland Christian 3:21.85 3:14.37 2:23.91 3:06.89 2:50.07 -
19 Kylee Hunt FR George Jenkins 2:21.41 3:40.60 3:23.63 3:08.54 2:49.69 -
20 Ashlyn Blanton SR George Jenkins 3:05.82 4:05.20 2:58.15 3:11.56 4:07.12 -
21 Michelle Gomez vega SR Lake Region 2:53.25 3:44.07 3:07.11 3:51.00 2:48.63 -
22 Gizelle Gomez vega SR Lake Region 3:29.23 3:22.25 4:36.64 3:52.47 4:50.59 -
23 Carolina Cortes-lara SR Lake Region 2:59.13 4:25.20 4:22.88 3:52.63 4:34.51 -
  Heidi Nolan JR George Jenkins DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kyleigh Wilson SR Lakeland Christian 2:30.94 10
2 De'Nasia Jones JR George Jenkins 2:35.09 8
3 Lauren Bayes SO Lakeland Christian 2:40.08 6
4 Isabella Hunt SO Victory Christian (LL) 2:41.86 5
5 Claire Scarborough 7 Lakeland Christian 2:48.30 4
6 Emma Stanley SR Victory Christian (LL) 2:49.74 3
7 Abigail Ryals JR McKeel 2:49.81 2
8 Abby Tattrie SR Victory Christian (LL) 2:49.83 1
9 Davis Kimler FR George Jenkins 2:52.02 -
11 Harper Diyorio 7 McKeel 2:52.39 -
12 Raegan Craft JR McKeel 2:53.24 -
14 Alayna Mann SR McKeel 2:59.17 -