April 1, 2023
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aidan dixon SR Atlantic (PO) 22.41 10
2 Markell Peterson SR New Smyrna Beach 22.41 8
3 Cameron Boatright SR Mainland 22.59 6
4 Dallas Desouza JR Cardinal Newman 22.93 5
5 Keandre Workman SR Atlantic (PO) 23.08 4
6 Brandon Noble SR West Port 23.09 3
7 Crawford Olsen SR Seabreeze 23.24 2
8 Isaac Oliver SR Seabreeze 23.40 1
9 Treneir Washington SR Mainland 23.57 -
10 Simeon Matt SO IMG Academy 23.77 -
11 Dylan Durham SR New Smyrna Beach 23.78 -
12 Dustin Harrell SR West Port 23.91 -
13 Maximillian Redmon SO Cardinal Newman 24.12 -
14 Oshane Parke FR Seabreeze 24.17 -
15 Henrik Rosario SR IMG Academy 24.22 -
16 Sho Marion Gaines JR Matanzas 24.31 -
17 Jontrell Edwards FR Mainland 24.60 -
18 Sev Croom II SO Seminole (Sanford) 24.67 -
19 Elijah Ford SR Warner Christian 24.76 -
20 Jaiden Howard JR Mainland 24.77 -
21 Cole Miller SR Seabreeze 24.80 -
22 Quinton Grant SO Pine Ridge 24.88 -
23 Chanse Williams SO Menendez 24.97 -
24 Dominic Nocero JR Matanzas 25.21 -
25 lenard Hill SR West Port 25.33 -
26 Travis Jackson JR Pine Ridge 25.33 -
27 Bernard Berry FR Mainland 25.39 -
28 Shemuel Ortiz SO Atlantic (PO) 25.44 -
29 Aaron Ascherl FR New Smyrna Beach 25.63 -
30 Lawrence Sampson SR Spruce Creek 25.65 -
31 Courtlin Wooten JR West Port 25.99 -
32 Jared Souza SO Menendez 26.22 -
33 Bruce Hipsher FR Pine Ridge 26.27 -
34 Anterius Ealy SR Spruce Creek 26.40 -
35 Aiden Try JR Matanzas 26.49 -
36 Maxen Klavis JR Menendez 26.50 -
37 Christopher Pierce JR Menendez 26.89 -
38 Caron Moore SR New Smyrna Beach 27.00 -
39 Leonardo Chinchilla SO University (OC) 27.63 -
40 Jaciel Cipriano SO University (OC) 27.79 -
41 Damani Scatliffe SO University (OC) 28.17 -
42 William Bradley FR Matanzas 28.39 -
43 Kayleb Goolsby SO Warner Christian 28.60 -
  Charles Howard Jr JR West Port DNS   
  Xavier Williams SO Spruce Creek DNS   
  Elijah Bayly FR Spruce Creek DNS   
  Zeyad Saad SR IMG Academy DNS   
  Jaden Sanchez SO University (OC) DNS   
  Eziah Shine JR Spruce Creek DNS   
  Raymond Shepard FR Calvary Christian (OB) DNS   
  preston kuznof JR Atlantic (PO) DNS   
  Jackson Miller SO Cardinal Newman DNS   
  Joseph Gonzalez JR University (OC) DNS   
  LA'DARIUS JONES SO Miami Palmetto DNS   
  KEVIN JOSEPH FR Miami Palmetto DNS   
  Jonathon Felton FR Father Lopez DNS   
  Lech Sweeney JR Father Lopez DNS   
  Jerome Mcduffie SR Father Lopez DNS   
  Jared Hagen FR Father Lopez DNS   
  Jude Santana SR Pine Ridge DNS   
  Caleb Nyenkan SO Seminole (Sanford) DNS   
  Kaden Nelson SR Menendez DNS   
  Zach Roch SO Westminster Academy DNS   
  Harrison Gant SO Westminster Academy DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
W: -5.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Elijah Ford SR Warner Christian 24.76 -
26 Travis Jackson JR Pine Ridge 25.33 -
40 Jaciel Cipriano SO University (OC) 27.79 -
41 Damani Scatliffe SO University (OC) 28.17 -
42 William Bradley FR Matanzas 28.39 -
43 Kayleb Goolsby SO Warner Christian 28.60 -
  Jared Hagen FR Father Lopez DNS   
  Jude Santana SR Pine Ridge DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -5.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Bruce Hipsher FR Pine Ridge 26.27 -
35 Aiden Try JR Matanzas 26.49 -
39 Leonardo Chinchilla SO University (OC) 27.63 -
  Jaden Sanchez SO University (OC) DNS   
  Joseph Gonzalez JR University (OC) DNS   
  LA'DARIUS JONES SO Miami Palmetto DNS   
  Jonathon Felton FR Father Lopez DNS   
  Zach Roch SO Westminster Academy DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: -4.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Bernard Berry FR Mainland 25.39 -
31 Courtlin Wooten JR West Port 25.99 -
32 Jared Souza SO Menendez 26.22 -
36 Maxen Klavis JR Menendez 26.50 -
37 Christopher Pierce JR Menendez 26.89 -
  KEVIN JOSEPH FR Miami Palmetto DNS   
  Lech Sweeney JR Father Lopez DNS   
  Kaden Nelson SR Menendez DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: -4.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jontrell Edwards FR Mainland 24.60 -
21 Cole Miller SR Seabreeze 24.80 -
24 Dominic Nocero JR Matanzas 25.21 -
25 lenard Hill SR West Port 25.33 -
28 Shemuel Ortiz SO Atlantic (PO) 25.44 -
29 Aaron Ascherl FR New Smyrna Beach 25.63 -
  Harrison Gant SO Westminster Academy DNS   
  Raymond Shepard FR Calvary Christian (OB) DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: -4.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Quinton Grant SO Pine Ridge 24.88 -
23 Chanse Williams SO Menendez 24.97 -
30 Lawrence Sampson SR Spruce Creek 25.65 -
34 Anterius Ealy SR Spruce Creek 26.40 -
38 Caron Moore SR New Smyrna Beach 27.00 -
  Zeyad Saad SR IMG Academy DNS   
  preston kuznof JR Atlantic (PO) DNS   
  Elijah Bayly FR Spruce Creek DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: -4.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Dustin Harrell SR West Port 23.91 -
14 Oshane Parke FR Seabreeze 24.17 -
16 Sho Marion Gaines JR Matanzas 24.31 -
18 Sev Croom II SO Seminole (Sanford) 24.67 -
20 Jaiden Howard JR Mainland 24.77 -
  Charles Howard Jr JR West Port DNS   
  Jerome Mcduffie SR Father Lopez DNS   
  Caleb Nyenkan SO Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: -2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Treneir Washington SR Mainland 23.57 -
10 Simeon Matt SO IMG Academy 23.77 -
11 Dylan Durham SR New Smyrna Beach 23.78 -
13 Maximillian Redmon SO Cardinal Newman 24.12 -
15 Henrik Rosario SR IMG Academy 24.22 -
  Jackson Miller SO Cardinal Newman DNS   
  Eziah Shine JR Spruce Creek DNS   
  Xavier Williams SO Spruce Creek DNS   
Boys' 200 Meters Section 8
W: -3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aidan dixon SR Atlantic (PO) 22.41 10
2 Markell Peterson SR New Smyrna Beach 22.41 8
3 Cameron Boatright SR Mainland 22.59 6
4 Dallas Desouza JR Cardinal Newman 22.93 5
5 Keandre Workman SR Atlantic (PO) 23.08 4
6 Brandon Noble SR West Port 23.09 3
7 Crawford Olsen SR Seabreeze 23.24 2
8 Isaac Oliver SR Seabreeze 23.40 1