February 25, 2023
|
Wharton High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 5:22.40 6:46.23 10
2 Aida Castelli SR Hillsborough 5:35.52 5:22.10 8
3 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 5:41.88 6:19.49 6
4 Aubrey Raile SR Wharton 5:52.44 4:10.24 5
5 Evangeline DiTinno SO Wharton 5:54.31 7:29.98 4
6 Thalia Kushman JR Land O'Lakes 5:54.79 6:48.01 3
7 Nathalia Mallo SR Alonso 5:56.51 4:13.13 2
8 Isabella Quinlan SO Alonso 5:57.80 4:35.51 1
9 Aileen Castillo JR Land O'Lakes 6:00.52 6:40.18 -
10 Miranda Mayaudon JR Bloomingdale 6:03.95 5:38.48 -
11 Aaralyn Cullom JR Land O'Lakes 6:08.35 7:33.07 -
12 Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch 6:13.60 7:20.85 -
13 Campbele Moon SO Wiregrass Ranch 6:17.57 7:48.19 -
14 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 6:17.62 5:47.41 -
15 Peyton Tyll SO Newsome 6:18.20 6:25.77 -
16 Madeline Reynolds JR Land O'Lakes 6:18.26 4:51.26 -
17 Kylie Pintar SO Wharton 6:18.80 5:59.86 -
18 Kenza Attallah JR Alonso 6:19.18 7:35.02 -
19 Abbey Johnson FR Wiregrass Ranch 6:19.54 4:52.25 -
20 Sydney Kunzweiler SR Land O'Lakes 6:28.54 7:19.05 -
21 Anneka deVries SO Alonso 6:28.64 8:21.35 -
22 Katie Cominale SO Wiregrass Ranch 6:28.74 4:39.90 -
23 Sadie Shaw SO Land O'Lakes 6:32.66 7:15.86 -
24 Carmen Cano SO Wiregrass Ranch 6:32.87 6:28.95 -
25 Kalyn Cox JR Land O'Lakes 6:32.97 5:06.52 -
26 Alyssa De La Sala SR Freedom (Tampa) 6:33.46 6:49.20 -
27 Sara King FR Wiregrass Ranch 6:35.78 5:52.25 -
28 Annalee Rappleyea FR Bell Creek 6:37.05 6:29.11 -
29 Claire Christie SR Land O'Lakes 6:38.41 8:22.00 -
30 Emma Carothers FR Alonso 6:39.10 5:19.28 -
31 Kelsi Sessions SO Land O'Lakes 6:40.39 4:52.29 -
32 Maggie Takamatsu FR Freedom (Tampa) 6:41.83 5:25.49 -
33 Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch 6:43.33 6:51.40 -
34 EMERY SAUNDERS FR Hillsborough 6:44.78 6:52.88 -
35 Alex Howell SO Alonso 6:45.58 5:52.86 -
36 Shelby Ihrig SO East Bay 6:45.81 6:33.64 -
37 Camila Angulo FR Wiregrass Ranch 6:46.66 8:28.33 -
38 Adrianna Eres 8 Bell Creek 6:48.34 7:00.59 -
39 Nacybel Matos JR East Bay 6:51.60 7:20.42 -
40 Sydney Camp SO Wiregrass Ranch 6:52.47 7:41.97 -
41 Rachel Leonard SO Alonso 6:53.93 8:29.14 -
42 Angelina Cordova FR Plant City 6:55.14 8:22.32 -
43 Jasalynn McFaul SR Wiregrass Ranch 6:56.74 7:13.41 -
44 Makenna Jones JR Alonso 7:01.07 8:16.87 -
45 Andi Arenas FR Bloomingdale 7:01.08 7:30.56 -
46 Elisabeth Owen FR Bloomingdale 7:02.65 5:59.26 -
47 Carlee Sheets SO Pasco 7:04.49 5:01.39 -
48 Paula Monfort JR Wiregrass Ranch 7:05.67 9:09.12 -
49 Elena Le SO Freedom (Tampa) 7:05.82 8:09.70 -
50 Daylin Alvarez SO Bloomingdale 7:08.65 6:12.93 -
51 Zayla Semmons SO Freedom (Tampa) 7:09.33 5:52.05 -
52 Addyson Lane FR King 7:10.09 5:18.27 -
53 Emelee Schneker SO Alonso 7:10.31 6:53.10 -
54 Sophia White SR Bloomingdale 7:10.90 7:23.83 -
55 Amber Maulorico SR Land O'Lakes 7:14.00 9:15.52 -
56 Kayla Le JR Freedom (Tampa) 7:14.26 8:10.72 -
57 Isabelle Rivera FR Plant City 7:15.04 7:45.50 -
58 Mary Wood FR Bloomingdale 7:21.72 8:23.56 -
59 Alexa Hyde FR Wiregrass Ranch 7:21.97 7:08.71 -
60 Kaitlyn Flynne FR Wiregrass Ranch 7:22.30 8:33.07 -
61 Kaylin Zimmerman FR East Bay 7:23.03 8:56.07 -
62 Isabella Phillips FR Alonso 7:25.13 8:31.90 -
63 Angelina Perez SO Wiregrass Ranch 7:26.40 8:06.58 -
64 Riley Shum-Drake FR Wiregrass Ranch 7:29.99 9:13.49 -
65 Maile Soliman FR King 7:30.46 9:00.56 -
66 Isabella Selvaggi FR Freedom (Tampa) 7:31.89 9:20.35 -
67 Olivia Ryland JR Wiregrass Ranch 7:36.31 5:33.11 -
68 Grace Lemon FR Alonso 7:38.56 8:33.59 -
69 Yaneli Mendoza FR Plant City 7:38.80 7:11.28 -
70 Isabella Kucher JR Land O'Lakes 7:39.39 8:29.93 -
71 Sydnie Hines SO Wharton 7:40.30 7:58.72 -
72 Kaycie Homer SO Land O'Lakes 7:41.89 9:46.60 -
73 Michelle Ocon SO Wiregrass Ranch 7:44.73 8:31.21 -
74 Lily Perin SO Alonso 7:47.52 5:50.64 -
75 Emily Dodd FR Bloomingdale 7:48.35 7:15.57 -
76 Meghan Leis FR Plant City 8:02.05 10:26.67 -
77 Paula-Ann Williams FR Pasco 8:02.55 7:23.95 -
78 Kaylie Ojeda SO Alonso 8:02.82 9:24.90 -
79 Hailey Esenwein FR Wiregrass Ranch 8:06.07 6:14.28 -
80 Ana Columa JR Wiregrass Ranch 8:19.61 9:44.55 -
81 Jenahya Sanchez FR Bloomingdale 8:20.77 8:00.74 -
82 Evamaria Rodriguez-Valdes SO Alonso 8:31.41 8:21.19 -
83 Ella Twiss FR Alonso 8:47.04 9:50.29 -
84 Claire Manzanero FR Alonso 9:32.86 6:52.46 -
85 Gabriella Hernandez JR Wiregrass Ranch 10:14.50 8:11.60 -
  Jacqueline Crispin JR Plant City NT NT   
  Avery Rose FR Wiregrass Ranch NT NT   
  Ryan Bonner SO Wiregrass Ranch NT NT   
  Avery Allen FR Wiregrass Ranch NT NT   
  Ariyana Petersen FR Wiregrass Ranch NT NT   
  Ahyah Amer SO Wiregrass Ranch NT NT   
  Grace Connoy JR Land O'Lakes NT NT   
  ISOLDE Rayman Moore JR Hillsborough NT NT   
  Chloe Wilson SO Bloomingdale NT NT   
  Ava Duncan SO Blake NT NT   
  Kalin Chavarria SR Blake NT NT   
  Nola Soiferman SO Blake NT NT   
  Delalia Morales SR Blake NT NT   
  Allissa Marshall SO Blake NT NT   
  Dixie Blessing SO Land O'Lakes DNS DNS   
  Aileen Garcia FR Bloomingdale DNS DNS   
  Ashley Synaii FR Blake DNS DNS   
  Sanai Wilson FR Blake DNS DNS   
  Emily Marshall FR Blake DNS DNS   
  Aaliyah Walker FR Alonso DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
20 Sydney Kunzweiler SR Land O'Lakes 6:28.54 6:40.20 6:01.35 6:59.63 -
21 Anneka deVries SO Alonso 6:28.64 4:43.71 6:28.64 4:43.71 -
34 EMERY SAUNDERS FR Hillsborough 6:44.78 8:34.07 7:09.07 8:30.03 -
42 Angelina Cordova FR Plant City 6:55.14 7:20.05 6:46.84 8:51.38 -
46 Elisabeth Owen FR Bloomingdale 7:02.65 5:04.31 8:31.41 8:56.77 -
55 Amber Maulorico SR Land O'Lakes 7:14.00 7:27.02 8:14.76 7:14.00 -
57 Isabelle Rivera FR Plant City 7:15.04 5:48.04 7:41.15 5:39.34 -
58 Mary Wood FR Bloomingdale 7:21.72 6:28.72 8:19.15 8:54.49 -
62 Isabella Phillips FR Alonso 7:25.13 9:07.51 5:42.75 9:16.42 -
66 Isabella Selvaggi FR Freedom (Tampa) 7:31.89 5:34.40 6:15.07 7:04.78 -
68 Grace Lemon FR Alonso 7:38.56 6:06.85 5:30.17 7:29.39 -
70 Isabella Kucher JR Land O'Lakes 7:39.39 7:16.42 7:11.83 7:43.99 -
72 Kaycie Homer SO Land O'Lakes 7:41.89 7:18.80 9:00.42 7:51.13 -
74 Lily Perin SO Alonso 7:47.52 6:04.67 5:27.27 6:51.42 -
75 Emily Dodd FR Bloomingdale 7:48.35 6:33.42 9:31.39 8:49.24 -
76 Meghan Leis FR Plant City 8:02.05 9:48.11 6:20.82 10:26.67 -
81 Jenahya Sanchez FR Bloomingdale 8:20.77 8:00.74 6:05.57 7:30.70 -
82 Evamaria Rodriguez-Valdes SO Alonso 8:31.41 9:12.33 9:43.01 9:32.78 -
83 Ella Twiss FR Alonso 8:47.04 8:25.96 10:27.18 9:13.40 -
84 Claire Manzanero FR Alonso 9:32.86 10:07.24 11:04.52 6:58.19 -
  Emily Marshall FR Blake DNS DNS DNS DNS   
  Sanai Wilson FR Blake DNS DNS DNS DNS   
  Ashley Synaii FR Blake DNS DNS DNS DNS   
  Aileen Garcia FR Bloomingdale DNS DNS DNS DNS   
  Aaliyah Walker FR Alonso DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Claire Christie SR Land O'Lakes 6:38.41 6:46.38 8:25.98 6:10.53 7:42.16 -
30 Emma Carothers FR Alonso 6:39.10 5:31.26 8:30.85 5:23.28 7:54.93 -
37 Camila Angulo FR Wiregrass Ranch 6:46.66 6:26.33 5:33.47 7:39.53 8:28.33 -
53 Emelee Schneker SO Alonso 7:10.31 7:44.74 7:27.53 5:57.16 8:53.59 -
56 Kayla Le JR Freedom (Tampa) 7:14.26 5:12.67 7:44.66 9:02.83 7:09.92 -
60 Kaitlyn Flynne FR Wiregrass Ranch 7:22.30 7:04.61 7:00.19 6:38.07 5:09.61 -
64 Riley Shum-Drake FR Wiregrass Ranch 7:29.99 8:05.99 6:27.00 7:56.99 5:19.50 -
69 Yaneli Mendoza FR Plant City 7:38.80 7:57.16 7:47.98 7:29.63 7:11.28 -
71 Sydnie Hines SO Wharton 7:40.30 6:08.24 7:08.08 6:22.05 7:12.69 -
73 Michelle Ocon SO Wiregrass Ranch 7:44.73 8:12.62 9:40.92 6:25.73 5:34.61 -
77 Paula-Ann Williams FR Pasco 8:02.55 9:24.59 6:50.17 8:02.55 9:05.29 -
78 Kaylie Ojeda SO Alonso 8:02.82 6:31.09 9:53.87 6:02.12 8:55.93 -
79 Hailey Esenwein FR Wiregrass Ranch 8:06.07 6:19.14 9:57.87 10:27.03 8:30.38 -
80 Ana Columa JR Wiregrass Ranch 8:19.61 7:39.65 6:39.69 7:19.66 7:54.63 -
85 Gabriella Hernandez JR Wiregrass Ranch 10:14.50 11:46.68 8:17.75 10:14.50 8:36.18 -
  Ariyana Petersen FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Ryan Bonner SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Ahyah Amer SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Avery Rose FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Chloe Wilson SO Bloomingdale NT NT NT NT NT   
  Nola Soiferman SO Blake NT NT NT NT NT   
  Delalia Morales SR Blake NT NT NT NT NT   
  Allissa Marshall SO Blake NT NT NT NT NT   
  Avery Allen FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Katie Cominale SO Wiregrass Ranch 7:42.60 7:38.72 7:27.06 6:28.74 5:26.55 -
27 Sara King FR Wiregrass Ranch 7:50.98 6:00.16 4:41.01 6:35.78 8:22.64 -
28 Annalee Rappleyea FR Bell Creek 7:56.46 5:45.44 7:00.88 6:37.05 5:41.47 -
31 Kelsi Sessions SO Land O'Lakes 7:40.45 4:44.28 6:00.36 6:40.39 7:16.43 -
38 Adrianna Eres 8 Bell Creek 8:26.35 7:29.18 5:59.34 6:48.34 5:10.34 -
39 Nacybel Matos JR East Bay 6:35.14 6:35.14 7:57.46 6:51.60 6:51.60 -
40 Sydney Camp SO Wiregrass Ranch 7:33.72 6:19.48 7:41.97 6:52.47 7:50.22 -
41 Rachel Leonard SO Alonso 8:16.72 7:10.49 8:12.58 6:53.93 5:43.57 -
44 Makenna Jones JR Alonso 6:35.81 8:04.23 6:44.23 7:01.07 9:07.40 -
45 Andi Arenas FR Bloomingdale 6:10.55 7:43.19 8:50.56 7:01.08 5:28.45 -
48 Paula Monfort JR Wiregrass Ranch 5:15.00 5:06.49 6:35.88 7:05.67 8:05.27 -
49 Elena Le SO Freedom (Tampa) 7:31.37 9:13.57 6:31.76 7:05.82 4:58.08 -
50 Daylin Alvarez SO Bloomingdale 7:34.37 8:08.66 6:55.79 7:08.65 8:34.38 -
51 Zayla Semmons SO Freedom (Tampa) 8:26.61 6:04.93 7:43.68 7:09.33 7:56.56 -
52 Addyson Lane FR King 6:57.19 6:48.59 7:57.40 7:10.09 7:57.40 -
54 Sophia White SR Bloomingdale 7:28.14 5:57.65 9:11.56 7:10.90 7:19.52 -
59 Alexa Hyde FR Wiregrass Ranch 6:33.36 6:20.10 7:52.91 7:21.97 8:54.79 -
61 Kaylin Zimmerman FR East Bay 9:09.36 6:16.58 5:14.56 7:23.03 6:25.44 -
63 Angelina Perez SO Wiregrass Ranch 7:26.40 5:25.88 6:46.23 7:26.40 9:04.61 -
65 Maile Soliman FR King 9:32.09 7:07.94 9:18.57 7:30.46 6:36.41 -
67 Olivia Ryland JR Wiregrass Ranch 9:48.64 7:31.75 9:30.39 7:36.31 6:00.49 -
  ISOLDE Rayman Moore JR Hillsborough NT NT NT NT NT   
  Ava Duncan SO Blake NT NT NT NT NT   
  Kalin Chavarria SR Blake NT NT NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Miranda Mayaudon JR Bloomingdale 7:20.38 4:58.44 6:03.95 5:53.04 7:02.19 7:13.10 -
12 Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch 6:54.70 7:47.00 6:13.60 4:25.26 5:43.72 6:24.81 -
13 Campbele Moon SO Wiregrass Ranch 5:54.92 7:33.09 6:17.57 5:43.59 5:28.49 7:21.76 -
14 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 7:29.37 4:54.55 6:17.62 7:48.25 6:47.83 4:39.44 -
16 Madeline Reynolds JR Land O'Lakes 4:43.70 6:56.09 6:18.26 5:10.18 8:11.74 6:25.83 -
18 Kenza Attallah JR Alonso 6:07.81 6:38.14 6:19.18 7:00.89 6:53.31 4:25.43 -
24 Carmen Cano SO Wiregrass Ranch 7:12.16 4:54.66 6:32.87 5:10.37 5:22.16 4:46.80 -
25 Kalyn Cox JR Land O'Lakes 7:04.41 4:50.80 6:32.97 7:47.64 6:01.54 7:51.57 -
26 Alyssa De La Sala SR Freedom (Tampa) 8:00.03 7:52.16 6:33.46 4:47.23 6:41.33 7:52.16 -
32 Maggie Takamatsu FR Freedom (Tampa) 6:37.82 5:25.49 6:41.83 7:58.18 8:42.38 5:09.41 -
33 Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch 4:50.40 4:50.40 6:43.33 6:43.33 5:42.83 6:11.07 -
36 Shelby Ihrig SO East Bay 6:01.17 7:02.05 6:45.81 6:21.47 7:38.57 7:42.63 -
43 Jasalynn McFaul SR Wiregrass Ranch 8:07.59 9:01.77 6:56.74 5:04.22 7:09.25 7:38.42 -
47 Carlee Sheets SO Pasco 6:43.27 5:18.37 7:04.49 8:20.90 7:59.68 7:00.25 -
  Jacqueline Crispin JR Plant City NT NT NT NT NT NT   
  Grace Connoy JR Land O'Lakes NT NT NT NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 4:11.48 5:15.96 5:22.40 5:32.08 10
2 Aida Castelli SR Hillsborough 4:58.62 4:01.58 5:35.52 6:32.56 8
3 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 6:22.91 5:41.88 5:41.88 4:40.35 6
4 Aubrey Raile SR Wharton 5:06.63 7:17.03 5:52.44 7:17.03 5
5 Evangeline DiTinno SO Wharton 4:39.91 7:05.18 5:54.31 6:01.40 4
6 Thalia Kushman JR Land O'Lakes 7:41.23 4:58.03 5:54.79 5:29.96 3
7 Nathalia Mallo SR Alonso 7:22.08 7:04.25 5:56.51 7:07.82 2
8 Isabella Quinlan SO Alonso 6:01.38 4:24.78 5:57.80 5:50.65 1
9 Aileen Castillo JR Land O'Lakes 4:41.21 7:05.42 6:00.52 6:14.94 -
11 Aaralyn Cullom JR Land O'Lakes 6:56.24 4:28.90 6:08.35 7:18.34 -
15 Peyton Tyll SO Newsome 4:51.22 4:51.22 6:18.20 6:37.11 -
17 Kylie Pintar SO Wharton 6:22.59 4:32.74 6:18.80 6:11.23 -
19 Abbey Johnson FR Wiregrass Ranch 7:39.25 7:50.63 6:19.54 5:15.02 -
23 Sadie Shaw SO Land O'Lakes 4:34.87 7:08.00 6:32.66 7:35.49 -
35 Alex Howell SO Alonso 8:22.92 5:44.75 6:45.58 4:43.91 -
  Dixie Blessing SO Land O'Lakes DNS DNS DNS DNS