February 25, 2023
|
Wharton High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Trae'Veon Smith JR Plant City 11.06 14.38 13.28 8.41 13.94 10
2 Juan Roque SR Newsome 11.08 14.08 9.75 14.08 13.63 8
3 Donovan Terry JR Jesuit (Tampa) 11.12 12.79 10.90 9.46 12.90 6
4 Matthew Connally SR Newsome 11.18 10.51 8.50 10.85 9.17 5
5 William Hineline SR Wharton 11.20 14.34 13.67 13.22 13.67 4
6 Michael McGee SR Bloomingdale 11.28 14.67 13.77 14.44 11.62 3
7 Serious Stinyard SO Gaither 11.29 10.17 9.04 10.17 10.05 2
8 Rukeem Stroud SO Tampa Bay Tech 11.31 9.50 10.30 11.31 9.84 1
9 Justin Thurman SO Jesuit (Tampa) 11.39 12.99 10.03 11.62 9.00 -
10 Elijah Christmas JR Wharton 11.42 11.65 11.42 11.08 12.11 -
11 Andre Gilbert SR Jesuit (Tampa) 11.47 14.46 8.61 13.42 11.59 -
12 Amari Stubbs SO Tampa Bay Tech 11.54 14.78 9.70 12.93 14.66 -
13 Jacobi Mims SR Wharton 11.57 9.14 11.34 12.15 11.34 -
14 Tayshaun Burney JR Carrollwood 11.58 12.16 14.13 13.55 12.51 -
15 Derek Owens SR Bloomingdale 11.62 9.88 10.35 14.65 12.90 -
16 Tony Marshall SO Tampa Bay Tech 11.68 14.72 9.58 10.05 13.32 -
16 Eligh Evans JR East Bay 11.68 9.23 11.10 9.00 15.07 -
18 Albert Soto SR Newsome 11.73 10.91 10.68 11.38 15.02 -
19 Denario Philogene JR Freedom (Tampa) 11.79 9.55 9.67 13.92 11.79 -
19 Trayvun Johnson SR King 11.79 12.38 12.74 12.27 11.56 -
21 Kobi Souverain 8 Bell Creek 11.80 10.03 10.98 11.80 12.04 -
22 Jason Davis JR Plant City 11.86 12.46 13.41 15.30 8.54 -
23 Aaron Hardaway JR East Bay 11.92 10.49 9.42 10.14 10.49 -
23 Thomas Johnson SO King 11.92 12.52 9.06 14.07 9.66 -
23 Chauncey Gunn FR Jefferson 11.92 11.57 15.14 9.42 15.50 -
26 Mi'keviyon Mack SR Bloomingdale 11.94 11.71 9.91 15.05 12.42 -
27 Ammiel Bowen SR King 11.95 14.70 10.16 11.95 8.97 -
28 Amari Williams SO Pasco 11.96 13.88 13.04 15.07 9.21 -
29 Shelton Gilyard SR Wiregrass Ranch 12.00 14.88 10.92 15.00 8.64 -
30 Devin Vaughter SR Alonso 12.01 14.30 9.73 12.73 12.13 -
31 Davian Brown SR Wiregrass Ranch 12.06 13.63 10.26 12.31 8.57 -
32 Roderick Jackson SO Plant City 12.12 8.73 9.58 9.46 11.28 -
33 Cordall Brown SR Hillsborough 12.21 10.63 13.19 10.38 14.53 -
33 Jakerius Riley SO Alonso 12.21 15.75 12.58 10.38 12.70 -
35 Anthony Laurent SO East Bay 12.22 12.96 10.51 13.57 15.65 -
36 Gary Whitehead JR Jefferson 12.23 13.33 8.69 15.78 13.70 -
36 Dontrell Issac SO Alonso 12.23 11.50 9.30 14.31 14.07 -
38 Darnell Nelson SO Hillsborough 12.42 10.06 14.04 14.66 8.82 -
39 Demontia Hudson FR Pasco 12.54 10.79 14.30 12.92 13.67 -
40 Thomas Morrow SO Land O'Lakes 12.58 13.59 9.19 14.72 9.31 -
41 Julious Hill JR Pasco 12.71 15.64 13.48 11.19 10.43 -
42 John Hawley FR Freedom (Tampa) 12.88 14.56 13.27 16.62 15.20 -
43 Osman Hafiz JR Freedom (Tampa) 13.37 14.71 13.91 15.38 14.31 -
44 Ronin Pediford 6 Bell Creek 15.19 13.68 16.26 14.13 15.19 -
  Devin Gilbertson JR Land O'Lakes NT NT NT NT NT   
  Merric Capers FR Land O'Lakes NT NT NT NT NT   
  Will Stillings JR Jefferson NT NT NT NT NT   
  Gavin Gilyard SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Alejandro Pagan FR Bell Creek NT NT NT NT NT   
  Syncere Styles SO Hillsborough DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
40 Thomas Morrow SO Land O'Lakes 12.96 11.33 12.08 12.58 -
  Will Stillings JR Jefferson NT NT NT NT   
  Devin Gilbertson JR Land O'Lakes NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
21 Kobi Souverain 8 Bell Creek 9.33 11.57 15.11 11.80 -
23 Chauncey Gunn FR Jefferson 9.18 11.33 10.26 11.92 -
28 Amari Williams SO Pasco 11.96 14.36 8.50 11.96 -
30 Devin Vaughter SR Alonso 9.25 12.49 9.97 12.01 -
38 Darnell Nelson SO Hillsborough 9.57 9.57 14.29 12.42 -
  Alejandro Pagan FR Bell Creek NT NT NT NT   
  Merric Capers FR Land O'Lakes NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
23 Aaron Hardaway JR East Bay 12.88 11.92 -
33 Jakerius Riley SO Alonso 8.55 12.21 -
35 Anthony Laurent SO East Bay 11.86 12.22 -
39 Demontia Hudson FR Pasco 10.79 12.54 -
41 Julious Hill JR Pasco 12.21 12.71 -
42 John Hawley FR Freedom (Tampa) 12.76 12.88 -
43 Osman Hafiz JR Freedom (Tampa) 11.23 13.37 -
44 Ronin Pediford 6 Bell Creek 19.30 15.19 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Amari Stubbs SO Tampa Bay Tech 11.54 11.20 -
16 Eligh Evans JR East Bay 11.68 13.20 -
19 Denario Philogene JR Freedom (Tampa) 11.79 11.79 -
23 Thomas Johnson SO King 11.92 8.82 -
27 Ammiel Bowen SR King 11.95 13.63 -
36 Gary Whitehead JR Jefferson 12.23 10.89 -
36 Dontrell Issac SO Alonso 12.23 12.23 -
  Gavin Gilyard SO Wiregrass Ranch NT NT   
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Elijah Christmas JR Wharton 12.79 11.42 10.40 -
14 Tayshaun Burney JR Carrollwood 8.23 11.58 14.36 -
16 Tony Marshall SO Tampa Bay Tech 12.85 11.68 9.93 -
18 Albert Soto SR Newsome 11.38 11.73 12.79 -
19 Trayvun Johnson SR King 13.33 11.79 13.80 -
26 Mi'keviyon Mack SR Bloomingdale 11.47 11.94 9.08 -
31 Davian Brown SR Wiregrass Ranch 12.06 12.06 14.72 -
32 Roderick Jackson SO Plant City 11.03 12.12 13.46 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Serious Stinyard SO Gaither 13.66 11.29 2
9 Justin Thurman SO Jesuit (Tampa) 14.70 11.39 -
13 Jacobi Mims SR Wharton 9.14 11.57 -
15 Derek Owens SR Bloomingdale 8.14 11.62 -
22 Jason Davis JR Plant City 8.42 11.86 -
29 Shelton Gilyard SR Wiregrass Ranch 8.52 12.00 -
33 Cordall Brown SR Hillsborough 10.87 12.21 -
  Syncere Styles SO Hillsborough DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Trae'Veon Smith JR Plant City 10.51 12.72 11.06 11.95 8.52 9.52 10
2 Juan Roque SR Newsome 10.09 9.64 11.08 9.64 13.96 11.31 8
3 Donovan Terry JR Jesuit (Tampa) 8.34 11.68 11.12 11.90 9.12 11.24 6
4 Matthew Connally SR Newsome 9.84 11.97 11.18 10.62 14.43 13.20 5
5 William Hineline SR Wharton 12.66 11.32 11.20 10.31 12.55 9.86 4
6 Michael McGee SR Bloomingdale 12.52 13.65 11.28 13.43 8.24 11.74 3
8 Rukeem Stroud SO Tampa Bay Tech 9.28 11.99 11.31 8.94 13.12 8.60 1
11 Andre Gilbert SR Jesuit (Tampa) 9.98 9.64 11.47 10.67 11.02 8.72 -