April 14, 2023
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District

Boys' 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gabriel Alvarado-Borjas SR Jesuit (Tampa) 1:01.82 50.16 1:02.99 1:08.82 58.32 10
2 Cooper Philpot JR Lakeland Christian 55.53 1:03.37 1:02.16 1:03.98 1:00.35 8
3 Jacob Allen SR Lakeland Christian 1:11.95 45.12 56.10 1:12.56 1:00.97 6
4 Malachi Williams SR Lakeland Christian 1:16.33 1:01.06 1:09.61 1:07.78 1:01.06 5
5 Johnie Chattman SR Indian Rocks Christian 1:15.31 1:04.73 1:08.47 1:12.82 1:02.24 4
6 Gavin Richardson SO Northside Christian 44.89 52.37 1:19.18 46.76 1:02.34 3
7 Jakari Patterson SR Cambridge Christian 1:02.13 58.96 53.25 1:07.83 1:03.39 2
8 Zach Haedike SO Berkeley Prep 1:15.50 1:03.44 1:13.59 59.64 1:03.44 1
9 Logan Culver SR Jesuit (Tampa) 1:15.21 1:12.02 57.36 59.91 1:03.73 -
10 Josh Bradley SO Calvary Christian (Clr) 1:07.18 1:00.78 1:17.42 51.83 1:03.98 -
11 Connor Hall SR Carrollwood 1:04.63 58.23 1:14.87 1:21.27 1:03.99 -
12 Jude Mullen JR Tampa Bay HEAT 1:03.93 1:02.64 1:19.43 1:20.07 1:04.57 -
13 Jack Garcy JR Tampa Catholic 1:04.21 49.65 1:05.53 1:08.84 1:06.19 -
14 Chase Burkard FR Jesuit (Tampa) 1:08.52 1:07.19 1:21.16 1:00.54 1:06.52 -
15 Asher Walton FR Shorecrest Prep 1:09.63 55.44 1:10.98 1:23.15 1:07.60 -
16 Walker Damron FR Tampa Bay HEAT 1:02.76 1:27.31 1:19.13 1:06.17 1:08.21 -
17 Jacob Chernin JR Carrollwood 53.88 1:01.58 1:22.57 52.48 1:09.97 -
18 John Loughlin FR Cambridge Christian 1:10.33 55.42 1:13.89 1:18.15 1:11.04 -
19 Diego Alvarado-Borjas FR Jesuit (Tampa) 53.52 1:04.93 52.09 1:15.64 1:11.35 -
20 Colin Jackson 7 Shorecrest Prep 1:13.96 1:30.64 1:18.31 1:26.29 1:12.51 -
21 Ronaldo Cruz SO Cambridge Christian 1:04.35 1:03.62 1:30.67 1:05.81 1:13.12 -
22 Jameel Surujbali FR Tampa Prep 1:12.01 1:01.95 58.85 1:29.82 1:17.43 -
23 Joss Flournoy JR Carrollwood 1:28.01 1:30.34 1:31.90 1:31.12 1:17.88 -
24 Alexander Blandon FR Tampa Catholic 1:41.69 1:08.84 1:12.75 1:01.02 1:18.22 -
25 Terry Hedden JR Tampa Catholic 1:30.27 1:05.15 1:17.24 1:20.04 1:33.06 -
  Asher Hewett JR Admiral Farragut DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mouhamet Kounta SO Admiral Farragut DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ibrahim Pena FR Admiral Farragut DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ahmiyan Malcolm SO Shorecrest Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jeremy Barton SR Shorecrest Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emmauel Almonds SO Cambridge Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jakari Patterson SR Cambridge Christian 1:03.39 2
15 Asher Walton FR Shorecrest Prep 1:07.60 -
20 Colin Jackson 7 Shorecrest Prep 1:12.51 -
21 Ronaldo Cruz SO Cambridge Christian 1:13.12 -
22 Jameel Surujbali FR Tampa Prep 1:17.43 -
  Ibrahim Pena FR Admiral Farragut DNS   
  Emmauel Almonds SO Cambridge Christian DNS   
Boys' 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Zach Haedike SO Berkeley Prep 1:14.86 52.66 1:17.40 1:03.44 57.73 1
16 Walker Damron FR Tampa Bay HEAT 53.89 1:01.39 1:08.21 1:08.21 1:27.31 -
17 Jacob Chernin JR Carrollwood 1:07.18 1:19.07 1:30.27 1:09.97 1:21.87 -
23 Joss Flournoy JR Carrollwood 1:25.67 56.08 1:23.34 1:17.88 1:24.89 -
24 Alexander Blandon FR Tampa Catholic 1:36.21 1:33.87 1:10.40 1:18.22 1:16.66 -
25 Terry Hedden JR Tampa Catholic 1:32.13 1:19.11 1:20.97 1:33.06 1:05.15 -
  Asher Hewett JR Admiral Farragut DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mouhamet Kounta SO Admiral Farragut DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Logan Culver SR Jesuit (Tampa) 1:16.48 1:03.73 -
10 Josh Bradley SO Calvary Christian (Clr) 1:19.34 1:03.98 -
11 Connor Hall SR Carrollwood 53.12 1:03.99 -
12 Jude Mullen JR Tampa Bay HEAT 1:20.07 1:04.57 -
13 Jack Garcy JR Tampa Catholic 55.60 1:06.19 -
14 Chase Burkard FR Jesuit (Tampa) 1:23.15 1:06.52 -
18 John Loughlin FR Cambridge Christian 1:14.60 1:11.04 -
  Ahmiyan Malcolm SO Shorecrest Prep DNS DNS   
Boys' 400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Gabriel Alvarado-Borjas SR Jesuit (Tampa) 46.08 58.32 44.33 1:09.40 10
2 Cooper Philpot JR Lakeland Christian 42.25 1:00.35 44.06 53.72 8
3 Jacob Allen SR Lakeland Christian 1:11.34 1:00.97 1:16.83 1:18.05 6
4 Malachi Williams SR Lakeland Christian 45.19 1:01.06 55.57 1:12.05 5
5 Johnie Chattman SR Indian Rocks Christian 1:01.62 1:02.24 1:18.43 44.82 4
6 Gavin Richardson SO Northside Christian 52.37 1:02.34 1:03.59 1:04.21 3
19 Diego Alvarado-Borjas FR Jesuit (Tampa) 1:32.05 1:11.35 1:14.21 58.51 -
  Jeremy Barton SR Shorecrest Prep DNS DNS DNS DNS