April 6, 2023
|
Pace HS - Pace, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Gavin Schulte SR Pace 2:21.82 2:00.18 10
2 Ashton Wyse SR Gulf Breeze 1:56.84 2:00.45 8
3 Luke Endt SR Fort Walton Beach 2:41.24 2:06.96 6
4 Caleb Locklin SR Central (Milton) 1:48.06 2:07.13 5
5 Chrisshaun Terrell SR Pine Forest 2:11.34 2:08.76 4
6 Dominic Litchfield SO Pensacola Christian 2:05.74 2:09.62 3
7 Carter Von Ahnen SR Fort Walton Beach 1:38.61 2:09.74 2
8 Xander McLaughlin JR Pensacola Catholic 1:50.61 2:10.13 1
9 Aidan Deguzman SR West Florida 1:37.52 2:11.78 -
10 Gavin Anthony SR Navarre 2:25.04 2:11.85 -
11 Connor Rising SO Fort Walton Beach 2:22.26 2:12.95 -
12 Riley Watson SO Gulf Breeze 2:34.98 2:13.60 -
13 Daniel Penley SR Pensacola Christian 1:35.19 2:14.06 -
14 Ryan Provau JR West Florida 2:42.83 2:14.57 -
15 Andrew Johnson SR Pensacola Christian 2:28.03 2:14.57 -
16 Christopher Johnson SR Pensacola 1:43.65 2:14.61 -
17 Daniel Rouse JR Milton 2:05.66 2:15.11 -
18 Scott Welton JR Navarre 2:53.85 2:15.82 -
19 Curran O'Grady JR Fort Walton Beach 2:47.97 2:16.56 -
20 Isaiah Sgarlata JR Escambia 1:46.55 2:16.60 -
21 Brody Bruce FR Navarre 2:54.02 2:17.02 -
22 Ronen Lim SR Gulf Breeze 2:33.81 2:17.33 -
23 Christian Clement SO Milton 2:01.70 2:18.29 -
24 Dalan Bunn SR Navarre 1:46.51 2:18.32 -
25 CHRISTOPHER PADUANI SO Crestview 1:44.22 2:18.95 -
26 Nick Hall SO West Florida 2:20.41 2:19.02 -
27 Garrett Gee SR Pace 1:40.44 2:19.50 -
28 Colton Criswell SO Northview 2:00.26 2:19.83 -
29 Damien Roth SR Milton 2:39.67 2:20.06 -
30 Jayden Hudson JR Crestview 2:07.48 2:20.08 -
31 Jaxon Deguzman SO West Florida 2:15.93 2:20.13 -
32 Nathan Ferguson SO Pace 1:39.89 2:20.69 -
33 Zidane Bucuka SR Crestview 2:06.92 2:22.60 -
34 Clifford Dale SR Pensacola 2:41.97 2:23.33 -
35 Aidan Baker SO Pensacola Catholic 2:42.50 2:23.80 -
36 Damarion Livingston FR Pine Forest 2:55.77 2:24.07 -
37 Delarrian Stallworth SR Pensacola 1:56.93 2:24.35 -
38 ANTHONY BRAGG FR Crestview 1:46.80 2:28.33 -
39 Jay Thampi FR Pace 2:36.35 2:30.33 -
40 Mahki Wright JR Washington (Pensacola) 2:06.47 2:36.13 -
41 Sevy St. Hilaire SO Washington (Pensacola) 2:44.17 2:37.85 -
42 Ben Bentley SO LEAD Academy 2:17.42 2:37.95 -
43 Anthony Kitchen SR Pensacola 2:52.06 2:39.31 -
44 Keegan Ennis SO Central (Milton) 3:22.67 2:43.44 -
45 Chase Pugh SR Northview 2:08.23 2:50.97 -
46 Landon Lombardo FR LEAD Academy 2:47.57 2:58.26 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Aidan Deguzman SR West Florida 2:18.37 2:11.78 -
15 Andrew Johnson SR Pensacola Christian 2:02.46 2:14.57 -
33 Zidane Bucuka SR Crestview 3:03.96 2:22.60 -
37 Delarrian Stallworth SR Pensacola 3:03.33 2:24.35 -
39 Jay Thampi FR Pace 2:16.80 2:30.33 -
40 Mahki Wright JR Washington (Pensacola) 2:45.50 2:36.13 -
41 Sevy St. Hilaire SO Washington (Pensacola) 2:17.33 2:37.85 -
42 Ben Bentley SO LEAD Academy 2:39.53 2:37.95 -
43 Anthony Kitchen SR Pensacola 2:07.45 2:39.31 -
44 Keegan Ennis SO Central (Milton) 2:49.98 2:43.44 -
45 Chase Pugh SR Northview 2:35.59 2:50.97 -
46 Landon Lombardo FR LEAD Academy 2:20.83 2:58.26 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Christian Clement SO Milton 2:05.85 1:58.93 2:52.87 2:48.72 2:18.29 2:18.29 2:45.95 -
25 CHRISTOPHER PADUANI SO Crestview 2:30.07 3:00.64 1:52.55 1:41.44 1:45.61 2:18.95 2:53.69 -
26 Nick Hall SO West Florida 2:45.44 2:52.39 2:41.27 2:09.29 2:28.76 2:19.02 1:38.71 -
28 Colton Criswell SO Northview 1:40.68 2:00.26 2:21.23 2:11.44 2:58.99 2:19.83 2:57.59 -
29 Damien Roth SR Milton 2:36.87 1:47.85 2:06.06 2:13.06 1:50.65 2:20.06 2:25.67 -
30 Jayden Hudson JR Crestview 2:28.49 2:18.68 2:48.10 2:25.69 2:13.08 2:20.08 1:56.27 -
31 Jaxon Deguzman SO West Florida 2:15.93 2:24.34 2:15.93 2:22.94 1:53.51 2:20.13 2:34.15 -
32 Nathan Ferguson SO Pace 2:54.46 2:26.32 2:06.63 1:46.93 2:24.91 2:20.69 2:02.40 -
34 Clifford Dale SR Pensacola 2:44.83 2:54.87 2:37.67 2:31.93 2:14.73 2:23.33 2:14.73 -
36 Damarion Livingston FR Pine Forest 2:38.48 2:48.57 2:21.19 2:12.55 2:28.40 2:24.07 2:41.36 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Gavin Anthony SR Navarre 2:11.85 -
13 Daniel Penley SR Pensacola Christian 2:14.06 -
14 Ryan Provau JR West Florida 2:14.57 -
16 Christopher Johnson SR Pensacola 2:14.61 -
17 Daniel Rouse JR Milton 2:15.11 -
18 Scott Welton JR Navarre 2:15.82 -
19 Curran O'Grady JR Fort Walton Beach 2:16.56 -
20 Isaiah Sgarlata JR Escambia 2:16.60 -
21 Brody Bruce FR Navarre 2:17.02 -
24 Dalan Bunn SR Navarre 2:18.32 -
27 Garrett Gee SR Pace 2:19.50 -
38 ANTHONY BRAGG FR Crestview 2:28.33 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Gavin Schulte SR Pace 2:12.20 2:00.18 10
2 Ashton Wyse SR Gulf Breeze 2:02.86 2:00.45 8
3 Luke Endt SR Fort Walton Beach 2:14.58 2:06.96 6
4 Caleb Locklin SR Central (Milton) 2:31.29 2:07.13 5
5 Chrisshaun Terrell SR Pine Forest 2:12.63 2:08.76 4
6 Dominic Litchfield SO Pensacola Christian 1:42.40 2:09.62 3
7 Carter Von Ahnen SR Fort Walton Beach 2:18.83 2:09.74 2
8 Xander McLaughlin JR Pensacola Catholic 2:40.06 2:10.13 1
11 Connor Rising SO Fort Walton Beach 1:50.35 2:12.95 -
12 Riley Watson SO Gulf Breeze 1:56.24 2:13.60 -
22 Ronen Lim SR Gulf Breeze 2:00.85 2:17.33 -
35 Aidan Baker SO Pensacola Catholic 2:18.05 2:23.80 -