March 31, 2023
|
Martin County - Stuart, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacey Lane SO Lincoln Park 2:03.13 3:13.70 2:33.16 2:06.13 3:06.19 2:30.15 10
2 Alexis Moore JR John Carroll 2:42.70 2:06.21 2:33.57 2:38.14 2:56.38 2:32.05 8
3 Chloe Haley JR Jensen Beach 3:14.83 1:57.21 1:51.12 2:09.38 3:16.35 2:32.21 6
4 Mia Taylor SR South Florida HEAT 3:00.06 2:52.43 1:54.45 2:29.54 2:28.02 2:32.59 5
5 Lilly Chavez SR Dwyer 2:20.82 3:08.27 2:43.78 1:59.39 1:50.21 2:33.06 4
6 Kayley Dorn JR South Florida HEAT 3:00.11 2:10.85 1:49.30 2:38.56 3:20.13 2:33.94 3
7 Mariana Fedele SR American Heritage (DB) 2:12.26 2:18.56 2:54.77 2:23.28 1:58.09 2:37.45 2
8 Kishma Fleurigene SO American Heritage (DB) 1:51.78 2:44.47 2:47.67 2:17.33 2:04.55 2:39.68 1
9 Olivia Diez FR South Florida HEAT 2:26.95 3:22.46 2:07.35 2:44.91 2:53.07 2:43.27 -
10 Daria Gibbs SO Sebastian River 2:15.16 2:03.63 2:11.87 2:34.94 2:53.08 2:44.83 -
11 Elizabeth Chu SR Martin County 3:31.67 2:35.01 2:08.34 2:33.34 3:15.01 2:46.67 -
12 Lana Kish SR Sebastian River 3:26.72 2:27.42 2:42.67 3:19.94 2:05.39 2:49.44 -
13 Morgan Drawdy JR Lincoln Park 2:13.64 2:11.88 2:41.78 2:08.37 2:29.47 2:55.84 -
14 Maria Nolasco 8 Lincoln Park 3:47.50 2:20.41 3:26.17 3:40.39 3:22.62 2:57.73 -
15 Riley Butterfield JR John Carroll 3:44.59 2:17.25 3:35.67 3:51.72 2:42.20 2:58.24 -
16 Stori Walker FR Fort Pierce Central 3:34.35 2:15.09 2:49.32 3:09.13 2:54.72 3:00.12 -
17 Mackenzie Spang FR Treasure Coast 3:00.78 2:35.47 2:42.71 3:09.82 3:40.56 3:00.78 -
18 Campbell McCarthy JR Martin County 3:29.11 3:00.02 2:12.74 2:21.83 2:16.38 3:01.83 -
19 Yessenia Gonzalez SR Treasure Coast 2:56.28 2:52.53 3:41.29 3:35.66 2:11.28 3:07.53 -
20 Kinslee Ewing SO Martin County 3:41.42 3:13.27 2:43.25 2:45.13 3:30.16 3:07.64 -
21 Technide Williams SR Fort Pierce Central 2:42.26 2:13.96 3:31.31 2:29.05 3:23.77 3:08.67 -
22 Kiana Gutierrez-Gorfido SO Dwyer 3:09.34 3:51.42 3:18.90 3:18.90 4:08.63 3:11.25 -
23 Destinee Harrold FR Fort Pierce Central 3:48.88 2:28.57 2:28.57 3:06.72 4:10.97 3:20.77 -
24 Isabella Krastel JR Pine School 3:58.42 2:29.52 4:22.67 2:31.54 3:50.34 3:22.05 -
25 Emily Agganis FR Jensen Beach 3:33.10 3:57.01 4:27.46 3:26.57 3:04.83 3:37.44 -
26 Shanda Ynnelus SO Treasure Coast 3:15.94 4:38.67 3:11.59 3:44.25 3:55.13 3:37.71 -
27 Ryhan Craig FR Sebastian River 3:20.46 2:36.88 2:54.32 3:07.39 3:37.89 3:37.89 -
28 Alexandra Cacabelos JR Dwyer 3:46.66 2:58.24 2:38.44 3:35.65 4:39.47 3:40.05 -
29 Sophia Pacewicz FR Jensen Beach 4:42.07 2:42.47 4:19.50 4:10.48 4:28.53 3:45.65 -
  Peyton Johnson JR South Fork DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Mia Pucci FR American Heritage (DB) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Amelie Galbraith JR Pine School DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Isabella Eason SO Centennial DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Fripp Stringfellow SO Pine School DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sarah Brown SO Centennial DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexandra Garcia-Romero FR Centennial DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Morgan Drawdy JR Lincoln Park 3:16.94 2:55.84 -
14 Maria Nolasco 8 Lincoln Park 3:01.29 2:57.73 -
16 Stori Walker FR Fort Pierce Central 2:13.29 3:00.12 -
17 Mackenzie Spang FR Treasure Coast 3:26.09 3:00.78 -
19 Yessenia Gonzalez SR Treasure Coast 2:15.03 3:07.53 -
20 Kinslee Ewing SO Martin County 2:24.49 3:07.64 -
21 Technide Williams SR Fort Pierce Central 3:35.09 3:08.67 -
22 Kiana Gutierrez-Gorfido SO Dwyer 3:34.20 3:11.25 -
23 Destinee Harrold FR Fort Pierce Central 3:40.85 3:20.77 -
24 Isabella Krastel JR Pine School 3:05.89 3:22.05 -
25 Emily Agganis FR Jensen Beach 4:25.28 3:37.44 -
26 Shanda Ynnelus SO Treasure Coast 4:23.43 3:37.71 -
27 Ryhan Craig FR Sebastian River 4:08.40 3:37.89 -
28 Alexandra Cacabelos JR Dwyer 4:26.26 3:40.05 -
29 Sophia Pacewicz FR Jensen Beach 2:42.47 3:45.65 -
  Peyton Johnson JR South Fork DNF DNF   
  Sarah Brown SO Centennial DNS DNS   
  Isabella Eason SO Centennial DNS DNS   
  Mia Pucci FR American Heritage (DB) DNS DNS   
  Alexandra Garcia-Romero FR Centennial DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacey Lane SO Lincoln Park 2:06.13 2:57.18 2:30.15 3:09.19 3:01.69 10
2 Alexis Moore JR John Carroll 2:38.14 3:02.46 2:32.05 3:13.11 1:49.48 8
3 Chloe Haley JR Jensen Beach 3:01.13 2:50.48 2:32.21 2:45.91 3:04.18 6
4 Mia Taylor SR South Florida HEAT 2:34.12 2:09.71 2:32.59 3:18.37 2:49.38 5
5 Lilly Chavez SR Dwyer 2:17.76 1:57.86 2:33.06 3:08.27 2:16.23 4
6 Kayley Dorn JR South Florida HEAT 2:37.02 2:07.77 2:33.94 2:35.48 3:03.19 3
7 Mariana Fedele SR American Heritage (DB) 2:05.96 2:29.58 2:37.45 2:34.31 3:15.24 2
8 Kishma Fleurigene SO American Heritage (DB) 1:56.57 3:10.02 2:39.68 1:59.76 1:59.76 1
9 Olivia Diez FR South Florida HEAT 2:59.60 2:20.42 2:43.27 2:02.46 1:59.19 -
10 Daria Gibbs SO Sebastian River 3:04.61 3:24.39 2:44.83 2:15.16 2:00.33 -
11 Elizabeth Chu SR Martin County 2:03.34 2:28.34 2:46.67 3:06.67 3:30.01 -
12 Lana Kish SR Sebastian River 2:34.19 2:59.61 2:49.44 2:35.89 2:39.28 -
15 Riley Butterfield JR John Carroll 3:23.20 2:26.16 2:58.24 3:37.46 3:44.59 -
18 Campbell McCarthy JR Martin County 3:30.93 3:43.65 3:01.83 3:45.47 2:43.65 -
  Amelie Galbraith JR Pine School DNS DNS DNS DNS DNS   
  Fripp Stringfellow SO Pine School DNS DNS DNS DNS DNS