March 24-25, 2023
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 1600m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 William Hartvigsen SR Sarasota 4:34.04 4:17.76 5:52.72 5:09.31 4:31.32
2 Joshua Hindman JR Sunlake 5:54.75 3:30.12 5:52.02 5:08.36 4:32.88
3 Matthew Vina JR Belen Jesuit Prep 4:22.74 3:44.42 3:58.11 5:01.05 4:33.68
4 Alec Torricella SR Belen Jesuit Prep 5:32.03 5:56.72 4:20.68 5:10.08 4:34.40
5 Philippe Riobe JR Belen Jesuit Prep 3:28.75 3:47.98 3:50.73 3:39.74 4:34.67
6 Tomasino De La Cruz JR Freedom (Tampa) 4:56.81 5:29.79 5:24.29 3:31.62 4:34.82
7 WIll Jetton SR Niceville 4:15.61 3:12.40 4:12.87 5:02.34 4:34.85
8 Jack Gabrielle SR Pine Crest 3:23.41 5:38.09 4:21.13 3:26.16 4:34.87
9 Cade Culpepper SO Sunlake 4:46.77 5:00.56 4:44.02 3:48.87 4:35.74
10 Miles Rivera JR Bolles 3:26.82 5:50.22 5:28.16 4:16.46 4:35.76
11 Noah Scheinblum JR Miami Washington 4:58.18 5:23.03 5:53.40 5:56.16 4:36.09
12 Troy Britton SO Fort Myers 5:23.15 5:42.48 5:03.81 4:33.43 4:36.19
13 Gehrig Gesch SR Niceville 3:16.42 4:00.68 4:47.71 3:44.08 4:36.64
14 Adrian Almeida SO Belen Jesuit Prep 5:15.43 4:22.86 5:26.50 4:25.63 4:36.69
15 Joseph Garcia SR Spanish River 3:19.30 5:15.56 4:22.96 3:46.98 4:36.80
16 Kasey Mick JR Chiles 5:18.84 5:07.75 4:20.62 4:37.25 4:37.25
17 Lucas Mepani Junior Westminster 6:01.16 3:42.25 5:36.15 3:42.25 4:37.81
18 Seamus Hodge JR Niceville 5:53.00 6:01.34 3:31.25 5:11.31 4:37.95
19 Braedyn Wormeck SO Flagler Palm Coast 3:56.63 4:13.33 3:59.41 4:30.03 4:38.38
20 Jayden Lang JR Pine Crest 3:48.46 3:59.61 5:51.05 3:59.61 4:38.61
21 Garrison Slaughter Junior Deerfield-Windsor 4:24.82 5:12.20 5:01.05 4:35.97 4:38.75
22 Samuel Otero SO George Jenkins 5:40.14 5:54.08 4:41.59 3:29.10 4:38.80
23 Jacob Jacquot Freshman Westminster 5:20.84 5:48.74 5:29.21 4:19.46 4:38.99
24 Roman Mollicone JR Fleming Island 4:02.98 4:30.91 4:44.87 4:44.87 4:39.28
25 Tyler Robinson Junior Westminster 5:15.87 5:35.44 4:00.40 4:28.35 4:39.53
26 Maxwell Purvis FR Jesuit (Tampa) 5:07.70 3:38.19 3:46.58 5:10.49 4:39.72
27 Jonathan Alvarez SO Doral Academy 4:23.05 3:35.48 3:21.49 3:15.89 4:39.84
28 Andrew Boyer FR Fleming Island 5:13.98 5:33.61 5:58.84 4:57.16 4:40.34
29 Barak Olago SR Flagler Palm Coast 5:40.04 3:58.87 5:25.99 5:20.37 4:41.02
30 James Hostutler Senior Westminster 5:42.90 4:10.15 5:26.03 5:00.74 4:41.06
31 Jonah Blay JR Chiles 3:30.90 5:40.24 4:41.19 4:04.64 4:41.19
32 Liam Loughead Junior Westminster 5:41.37 3:42.88 5:49.83 6:03.94 4:42.12
33 Collin Bevins JR Park Vista 3:43.16 4:28.35 5:13.55 4:22.70 4:42.47
34 Asher Pollard SO Alonso 5:53.17 3:17.77 4:59.49 4:17.11 4:42.53
35 Charley West FR Mandarin 3:46.25 4:00.39 4:39.99 5:16.75 4:42.81
36 Elijah Wiggins SO Evans 4:57.06 4:25.94 3:29.36 5:39.50 4:42.91
37 Parker Adams SO Bolles 5:02.86 3:40.78 3:49.27 5:50.97 4:43.04
38 Logan Chapman SR Rockledge 4:51.57 3:46.46 3:46.46 5:39.69 4:43.07
39 Xavier England JR Florida High 4:29.59 3:21.49 4:40.95 5:40.54 4:43.78
40 Gabriel Edwards SO Chiles 5:15.06 3:58.42 4:23.97 4:49.51 4:43.83
41 Ridge Bruce Junior Camden Central 6:09.00 5:37.77 3:38.56 3:47.08 4:43.84
42 Andrew Stricklin SO Trinity Prep 4:24.09 5:37.92 4:15.57 5:32.24 4:43.96
43 Peyton Woodward SR Flagler Palm Coast 5:41.10 3:27.51 3:27.51 6:09.53 4:44.25
44 David Falkins JR Spanish River 3:53.43 5:07.44 5:33.06 3:33.50 4:44.66
45 Christian Stan SR Park Vista 4:30.61 5:01.95 4:47.70 5:27.58 4:44.85
46 George Wood-Leness SR Ransom Everglades 5:47.58 4:27.81 6:10.37 3:30.83 4:44.90
47 Andrew Fredericks SR Jesuit (Tampa) 4:27.91 4:33.61 4:47.86 5:36.32 4:45.01
48 Diego Magarino SO Belen Jesuit Prep 3:53.89 5:30.87 5:47.98 5:33.72 4:45.23
49 Nicholas Guido Junior Westminster 4:28.23 3:22.60 4:28.23 5:28.16 4:45.35
50 Duane Lee SR Oakleaf 5:02.51 4:45.38 4:22.55 4:08.28 4:45.38
51 Myles Chojnowski FR Niceville 5:34.52 5:03.07 5:25.94 5:45.96 4:45.91
52 Cadden Maxwell SO Leon 3:48.83 5:43.24 5:54.68 5:20.36 4:46.03
53 Brandon Kalasnik SR Flagler Palm Coast 5:34.86 4:49.07 4:51.93 5:37.72 4:46.20
54 Ethan Sharpe SR Mandarin 5:32.22 5:03.58 4:32.07 5:49.40 4:46.39
55 Tobias Siren JR Niceville 3:37.81 4:46.59 5:26.72 3:43.54 4:46.59
56 Jacob Campbell SO Fleming Island 4:12.28 5:32.55 4:55.28 5:09.62 4:46.68
57 Peter Hudson SR Bartram Trail 3:23.94 5:21.70 6:01.91 4:21.38 4:47.23
58 Jack Liuzzo SO Bishop Kenny 4:24.37 4:35.86 5:53.44 3:41.26 4:47.35
59 Davis Wylie Sophomore Vestavia Hills 5:19.35 5:30.86 6:02.51 5:45.24 4:47.70
60 Kamron Davis JR Flagler Palm Coast 5:31.11 4:50.80 3:56.10 3:24.43 4:47.92
61 Miles Wicks FR Ponte Vedra 6:00.03 4:53.78 4:27.86 3:36.02 4:48.02
62 Drew Morris Sophomore Vestavia Hills 4:30.83 5:37.09 3:33.21 4:30.83 4:48.11
63 Grayson Toenes Sophomore Hoover 4:42.44 4:13.62 3:59.21 5:34.32 4:48.20
64 Joseph Garner SR Chiles 4:59.75 4:13.64 5:31.46 6:08.93 4:48.22
65 Enijah Thomas JR Lincoln 4:22.88 4:31.54 3:27.99 5:03.32 4:48.87
66 Calvin Wheatley SR Chiles 6:09.83 5:09.16 4:40.27 4:54.71 4:48.93
67 Rohan Gazula Freshman Westminster 5:35.26 6:07.05 5:17.92 5:58.38 4:49.01
68 Scott Frederick JR Boca Raton 6:16.19 3:51.50 4:58.06 6:07.50 4:49.37
69 Harrison Winter Freshman Hoover 5:09.78 6:04.79 6:16.37 5:03.99 4:49.51
70 Carson Freeland JR Community Christian (Tal) 5:38.84 4:09.06 5:04.08 3:51.68 4:49.60
71 Diego Mejia JR Jesuit (Tampa) 4:35.45 4:44.15 4:00.65 3:49.06 4:49.94
72 Benny Schmidt Freshman Hoover 5:22.00 5:36.51 4:15.28 3:37.57 4:50.09
73 Mason Morin JR Calvary Christian (FtL) 5:57.16 6:00.06 3:37.78 4:12.63 4:50.37
74 Lucas Rupp FR Jesuit (Tampa) 3:52.35 3:49.44 4:56.24 4:09.77 4:50.43
75 Adrian Lowe FR Gulliver Prep 5:08.11 5:48.81 4:01.26 6:03.34 4:50.67
76 Alexander Buena JR Niceville 5:28.48 4:07.09 3:26.39 5:57.55 4:50.69
77 Nicolas Waddell JR Mosley 5:25.67 5:40.20 4:07.16 4:04.25 4:50.77
78 Cristian Calderon SR Rockledge 4:27.67 4:10.21 3:58.57 5:46.22 4:50.94
79 Max Choung SO Lake Highland Prep 4:19.03 5:05.60 6:00.89 4:10.30 4:51.04
80 Cameron Gonzalez SR Lake Wales 4:45.62 3:58.98 6:18.88 3:38.58 4:51.44
81 Chris Gunterman SO Park Vista 4:19.39 5:23.50 4:36.87 5:14.76 4:51.44
82 Elias Jesse SO Beachside 5:12.67 4:52.21 6:08.19 3:53.77 4:52.21
83 Shrey Patel SR Lake Highland Prep 6:20.75 5:51.46 5:07.53 4:17.74 4:52.88
84 Garrett Hudson FR Beachside 4:35.46 4:26.67 6:20.96 5:37.00 4:53.04
85 Logan Fyke JR Trinity Christian (LW) 5:49.13 4:09.38 5:54.99 4:35.78 4:53.38
86 Cole Breuer JR Bolles 6:21.45 5:22.77 4:35.82 5:19.83 4:53.42
87 Noah Joos JR Seffner Christian 4:50.55 4:15.33 5:46.31 6:00.98 4:53.48
88 Aidan Little JR Mosley 5:20.53 3:25.85 5:35.23 6:10.52 4:54.06
89 Daniel Reyes SO Spanish River 4:19.14 4:27.97 5:20.98 3:58.52 4:54.47
90 Reynaldo Trejo-Cerroblanco SO Countryside 5:09.24 4:54.51 5:53.42 3:46.78 4:54.51
91 Ethan Newsome Sophomore Deerfield-Windsor 5:24.05 5:56.46 4:13.35 5:53.51 4:54.59
92 Evan Boudreau SR Lake Nona 3:58.65 4:36.96 4:28.12 4:42.85 4:54.63
93 Ethan McRae JR Nease 3:56.04 3:26.54 6:14.72 4:19.65 4:55.05
94 Ryan Winslow SR Alonso 5:12.78 4:55.07 5:51.14 3:47.21 4:55.07
95 Alexzander Querns SR Niceville 5:21.76 4:22.72 5:36.52 6:11.94 4:55.19
96 Caleb Brigman JR Bolles 3:50.31 5:01.18 3:59.17 5:27.75 4:55.27
97 David Barton 8 Maclay 5:10.99 3:39.18 5:13.95 4:23.60 4:56.18
98 Clayton Knox SR Maclay 4:35.50 6:22.14 6:13.25 3:42.18 4:56.23
99 Eric Perry SR Bartram Trail 6:16.36 4:03.00 3:48.19 6:16.36 4:56.34
100 Zachery Schreiner SO Sarasota 5:02.39 4:41.64 3:48.28 4:35.71 4:56.46
101 Lincoln Morales SO Oakleaf 3:57.46 3:33.71 5:35.41 6:08.06 4:56.82
102 Brennan Promer Sophomore Vestavia Hills 6:08.42 5:03.06 4:48.20 4:48.20 4:57.11
103 Gabe Pena SR Sheridan Hills Christian 5:03.95 4:52.03 6:09.51 5:45.67 4:57.99
104 Logan Wenzel JR Bartram Trail 4:01.62 6:06.90 5:54.97 4:52.33 4:58.29
105 Daniel Cano SR Bishop Kenny 6:07.34 4:13.86 3:58.92 6:04.36 4:58.65
106 Yi'en Liu JR Leon 5:37.59 4:37.84 5:07.72 4:40.83 4:58.75
107 Owen Seal Sophomore Vestavia Hills 3:56.20 5:28.88 4:32.08 5:19.91 4:58.98
108 Brayden Andringa JR St. Petersburg 5:02.12 5:14.08 3:32.38 4:17.25 4:59.12
109 James Warren SO Bishop Kenny 4:44.24 5:11.17 5:47.08 4:44.24 4:59.20
110 Evan Dewey SR Jesuit (Tampa) 3:41.42 6:02.05 3:53.39 5:56.06 4:59.21
111 Logan Phipps 7 Maclay 5:38.21 3:56.45 5:50.19 4:29.37 4:59.30
112 Michael Homan SO Boca Raton 4:53.32 4:38.35 4:38.35 6:14.13 4:59.30
113 Austin Buckler SO Mandarin 5:35.47 5:05.51 4:02.62 3:35.66 4:59.52
114 Lucien Bret 8 Pine Crest 4:59.82 4:35.84 6:11.78 5:38.80 4:59.82
115 Dylan Garcia FR Lake Wales 3:41.92 4:14.91 3:29.93 3:29.93 4:59.89
116 Christopher Tychsen JR Community Christian (Tal) 5:30.32 4:30.27 3:30.21 4:06.24 5:00.29
117 Curran O'Grady JR Fort Walton Beach 6:21.54 5:15.45 3:57.34 4:15.36 5:00.42
118 Adrian Sanchez JR Alonso 6:03.52 6:24.55 3:30.31 3:30.31 5:00.43
119 Elijah Stevenson JR Bolles 4:54.93 3:45.71 4:21.82 4:12.79 5:00.94
120 Alejandro Rodriguez FR St. Brendan 3:30.80 5:10.18 3:42.85 5:04.16 5:01.14
121 Dillon Brewer JR Lincoln 5:16.56 6:13.84 5:31.63 5:01.48 5:01.48
122 Jacob Taylor SO North Bay Haven 4:22.38 6:01.90 6:13.96 4:37.46 5:01.58
123 Benjamin Hale JR Bishop Kenny 4:16.56 4:58.82 4:43.72 6:14.27 5:01.83
124 William Anderson JR Seffner Christian 5:23.71 5:50.94 6:21.19 6:15.14 5:02.53
125 Calvin Chilton FR South Walton 6:15.20 6:24.28 3:43.91 5:23.76 5:02.58
126 Andrew Nix JR Wakulla 5:05.87 3:50.16 5:42.21 3:59.25 5:02.84
127 Talon Higgs JR Niceville 4:29.80 3:59.48 6:34.09 4:38.89 5:03.14
128 Diego Silva   St. Brendan 4:02.86 5:33.93 5:43.04 6:07.32 5:03.57
129 William Windham FR Lake Wales 3:44.66 4:39.31 5:12.70 5:36.99 5:03.59
130 Daniel Ji JR Bolles 6:22.82 5:19.02 5:00.79 5:00.79 5:03.82
131 Moses Jaffa SR Mandarin 4:48.70 4:42.62 6:10.75 4:36.54 5:03.89
132 Joseph Kuhns SO Freedom (Tampa) 4:40.31 4:22.03 5:07.73 4:22.03 5:04.68
133 Ayden Craine FR Mosley 5:29.45 5:23.35 3:45.73 5:32.50 5:05.04
134 Oarland Jean SR Evans 6:37.18 3:33.87 5:45.24 4:31.92 5:05.52
135 Olatunde Wright JR Lincoln 4:32.01 3:49.22 5:08.68 4:50.34 5:05.62
136 Roberto Ramirez JR Doral Academy 5:57.66 4:13.73 3:52.33 4:10.67 5:05.69
137 Jarvier Scott SO Evans 3:58.57 4:26.10 6:13.15 4:13.87 5:05.86
138 Elijah Nicholson SR Lincoln 5:21.41 5:24.47 5:45.90 3:46.52 5:06.10
139 Jackson Beener FR Chiles 3:58.89 4:20.32 5:27.70 5:09.33 5:06.26
140 Chase Joseph Senior Hoover 5:31.19 4:29.86 6:17.18 5:18.92 5:06.65
141 Nathan Jucha FR Fort Walton Beach 6:29.75 3:59.38 4:11.65 6:26.69 5:06.89
142 Charles Wilson FR Maclay 4:17.80 4:57.70 6:17.49 4:33.14 5:06.90
143 Jeremy Collier FR Community Christian (Tal) 4:08.85 6:14.81 5:37.95 6:11.74 5:07.22
144 Braeden Voils SO Nease 3:45.13 6:34.74 4:22.14 6:40.91 5:08.39
145 Daniel Rubio JR Doral Academy 4:00.59 3:57.50 6:03.96 4:19.09 5:08.44
146 Nathan Morris SR Chiles 4:19.34 5:05.65 4:16.25 3:54.64 5:08.73
147 Jack Gilvary JR Flagler Palm Coast 6:19.88 3:51.63 3:36.19 5:33.55 5:08.84
148 Josh Harris JR Mosley 4:59.72 6:01.52 5:55.34 4:41.18 5:08.99
149 Jack Camp SO Bolles 6:28.00 4:11.43 3:52.80 3:37.28 5:10.40
150 Luke Ball SO Nease 5:51.03 5:47.92 4:08.52 6:03.45 5:10.64
151 Edward Farmer FR Nease 5:32.58 4:52.17 5:01.50 5:32.58 5:10.82
152 Timothy Doolan SO Satellite 6:20.10 4:06.13 3:50.55 4:24.82 5:11.55
153 Santiago Matute JR Doral Academy 4:15.48 5:52.07 5:20.91 4:21.71 5:11.56
154 David Taroco SO Sheridan Hills Christian 4:43.62 5:08.56 4:28.04 4:31.16 5:11.67
155 Michael Collins Junior Deerfield-Windsor 6:45.72 6:42.60 4:00.31 5:05.85 5:12.09
156 Abner Neumann FR St. Petersburg 4:38.05 4:38.05 4:03.68 5:03.04 5:12.41
157 William Bunch 7 Episcopal 5:18.77 6:46.28 4:31.90 3:54.39 5:12.52
158 Ethan Barron JR Nease 6:30.65 6:40.03 5:06.27 5:43.78 5:12.52
159 Charlie Holmes SO North Bay Haven 3:51.99 5:19.76 6:28.73 3:55.12 5:13.49
160 Christopher Starks FR Leon 5:17.07 6:16.72 6:01.02 5:04.52 5:13.93
161 Mangham Pippin 8 Deerfield-Windsor 6:49.27 5:43.16 5:49.45 5:21.12 5:14.82
162 Christian Phillip FR Sheridan Hills Christian 5:31.17 6:34.25 6:50.02 6:50.02 5:15.40
163 Ryan Napoleon SR Episcopal 4:25.07 4:12.44 5:56.58 3:44.04 5:15.55
164 Trace Stevens SO Seffner Christian 4:33.13 3:45.49 6:11.58 5:27.12 5:17.59
165 Rick Schultz FR Episcopal 4:57.79 6:01.83 6:14.64 6:46.66 5:20.20
166 Lee Wallin FR Mandarin 5:08.70 4:30.11 6:13.01 6:38.74 5:21.56
167 Mitchell Spore FR Nease 5:28.30 5:18.65 5:54.05 4:14.27 5:21.86
168 Mark Moore FR Leon 6:19.83 6:35.93 4:36.83 5:44.43 5:21.89
169 Nate Leddy 8 Episcopal 4:24.24 6:26.69 4:53.24 4:30.69 5:22.24
170 Cory Ward JR Freedom (Tampa) 4:05.04 6:30.12 5:03.07 6:17.22 5:22.41
171 Mitchell Gregory JR Countryside 6:56.02 6:20.54 5:41.84 5:25.72 5:22.49
172 Christopher Romero SO St. Francis 4:34.58 5:26.26 4:37.81 5:55.34 5:23.03
173 Isaiah Runyan SO Lake Wales 4:37.17 4:43.69 3:51.52 4:11.09 5:26.08
174 Alessandro Barraza SO Trinity Christian (LW) 6:12.25 6:44.90 5:29.80 4:24.49 5:26.53
175 Justin Rhea JR Mosley 4:51.25 5:37.06 7:05.42 5:40.33 5:27.24
176 Michael Granados SR Lake Wales 6:32.98 5:53.68 4:38.36 5:37.31 5:27.48
177 Edward Wang 8 Pine Crest 4:48.40 5:57.22 4:58.23 6:10.33 5:27.72
178 Ryan Mccreary FR Lincoln 6:40.24 5:57.59 5:08.38 6:43.52 5:28.06
179 Aiden Abrahams FR Niceville 4:35.66 6:14.11 6:14.11 5:34.73 5:28.16
180 Cooper Geib FR Alonso 4:54.55 6:30.52 5:50.81 6:27.22 5:30.95
181 Josh Cadelien 8 Sheridan Hills Christian 6:43.95 5:14.55 4:57.99 6:00.90 5:31.10
182 Anthony Karas FR Satellite 4:05.22 4:05.22 5:57.88 4:51.61 5:31.37
183 Isaac Peck SR Wakulla 4:02.06 6:08.06 7:11.06 4:51.79 5:31.58
184 Bryce Widner SO Lincoln 5:00.82 5:10.85 5:17.53 6:37.75 5:34.24
185 Noah Deem SO Florida High 6:58.03 7:01.37 7:14.75 5:04.33 5:34.42
186 Jackson Rhine JR Pine Crest 6:34.95 6:58.38 7:08.42 6:01.48 5:34.70
187 Charles Eggimann SO St. Petersburg 6:55.47 6:01.86 5:41.76 5:48.46 5:35.05
188 Tyler Love JR Florida High 5:12.54 4:55.74 3:55.25 4:38.93 5:36.06
189 Mason Olimb FR Leon 6:40.84 4:16.00 6:57.69 5:43.58 5:36.84
190 Henry Lewis FR Wakulla 3:59.64 6:01.14 4:43.51 5:00.39 5:37.51
191 Michael Martinez JR Alonso 4:10.90 6:09.57 5:15.32 5:11.93 5:39.05
192 Collins Dickson FR Maclay 6:27.44 6:54.63 5:53.46 6:37.64 5:39.86
193 Carson Dent FR Chiles 4:03.70 6:12.51 6:19.48 5:44.66 5:48.14
194 ShomBay Butler SR Lincoln 5:08.56 6:36.22 7:32.32 5:40.12 5:50.63
195 Brian Wigsten SO Florida High 4:10.68 7:39.00 7:35.46 4:24.81 5:53.07
196 Davis Nicholson Sophomore Deerfield-Windsor 6:42.61 7:24.99 7:10.86 5:53.16 5:53.16
197 Sunjay Bale SO Freedom (Tampa) 7:36.01 7:11.26 6:32.38 5:39.35 5:53.49
198 Graham Hofmeister FR Lincoln 7:32.32 4:24.15 7:46.79 6:09.09 6:01.85
199 Julian Allen JR Lincoln 5:33.08 6:40.44 8:02.77 6:51.67 6:14.24
  Dawson Isbell JR Niceville DNF DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 William Hartvigsen SR Sarasota 4:31.32 5:22.87
2 Joshua Hindman JR Sunlake 4:32.88 3:24.66
4 Alec Torricella SR Belen Jesuit Prep 4:34.40 3:17.57
8 Jack Gabrielle SR Pine Crest 4:34.87 5:02.36
9 Cade Culpepper SO Sunlake 4:35.74 4:32.99
10 Miles Rivera JR Bolles 4:35.76 3:37.85
11 Noah Scheinblum JR Miami Washington 4:36.09 3:18.79
12 Troy Britton SO Fort Myers 4:36.19 3:43.72
13 Gehrig Gesch SR Niceville 4:36.64 5:40.27
14 Adrian Almeida SO Belen Jesuit Prep 4:36.69 4:50.53
15 Joseph Garcia SR Spanish River 4:36.80 4:42.34
19 Braedyn Wormeck SO Flagler Palm Coast 4:38.38 4:38.38
22 Samuel Otero SO George Jenkins 4:38.80 4:41.59
23 Jacob Jacquot Freshman Westminster 4:38.99 4:44.57
36 Elijah Wiggins SO Evans 4:42.91 4:14.62
37 Parker Adams SO Bolles 4:43.04 4:11.91
38 Logan Chapman SR Rockledge 4:43.07 5:05.72
41 Ridge Bruce Junior Camden Central 4:43.84 4:26.81
48 Diego Magarino SO Belen Jesuit Prep 4:45.23 5:05.20
52 Cadden Maxwell SO Leon 4:46.03 5:54.68
61 Miles Wicks FR Ponte Vedra 4:48.02 5:02.43
77 Nicolas Waddell JR Mosley 4:50.77 4:15.88
80 Cameron Gonzalez SR Lake Wales 4:51.44 5:23.50
98 Clayton Knox SR Maclay 4:56.23 3:27.37
149 Jack Camp SO Bolles 5:10.40 6:34.21
Boys 1600m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Matthew Vina JR Belen Jesuit Prep 4:20.00 5:42.10 4:33.68
5 Philippe Riobe JR Belen Jesuit Prep 3:28.75 5:04.89 4:34.67
6 Tomasino De La Cruz JR Freedom (Tampa) 5:43.53 4:21.08 4:34.82
7 WIll Jetton SR Niceville 3:39.88 4:23.86 4:34.85
16 Kasey Mick JR Chiles 3:25.17 5:04.98 4:37.25
17 Lucas Mepani Junior Westminster 4:32.26 5:02.82 4:37.81
18 Seamus Hodge JR Niceville 6:01.34 4:29.62 4:37.95
20 Jayden Lang JR Pine Crest 4:55.33 5:42.69 4:38.61
21 Garrison Slaughter Junior Deerfield-Windsor 3:56.94 4:30.39 4:38.75
25 Tyler Robinson Junior Westminster 4:36.74 5:27.05 4:39.53
26 Maxwell Purvis FR Jesuit (Tampa) 3:57.77 5:16.09 4:39.72
27 Jonathan Alvarez SO Doral Academy 4:28.65 4:39.84 4:39.84
29 Barak Olago SR Flagler Palm Coast 5:54.09 5:56.90 4:41.02
34 Asher Pollard SO Alonso 4:45.36 5:33.39 4:42.53
43 Peyton Woodward SR Flagler Palm Coast 3:18.98 4:32.88 4:44.25
44 David Falkins JR Spanish River 3:42.04 3:42.04 4:44.66
51 Myles Chojnowski FR Niceville 3:57.31 3:57.31 4:45.91
53 Brandon Kalasnik SR Flagler Palm Coast 4:20.45 5:40.58 4:46.20
55 Tobias Siren JR Niceville 4:43.73 4:55.19 4:46.59
56 Jacob Campbell SO Fleming Island 6:12.69 4:29.48 4:46.68
57 Peter Hudson SR Bartram Trail 5:36.06 3:44.04 4:47.23
60 Kamron Davis JR Flagler Palm Coast 5:22.47 4:33.53 4:47.92
62 Drew Morris Sophomore Vestavia Hills 3:59.14 3:53.37 4:48.11
89 Daniel Reyes SO Spanish River 4:19.14 5:35.70 4:54.47
90 Reynaldo Trejo-Cerroblanco SO Countryside 6:08.14 6:22.87 4:54.51
94 Ryan Winslow SR Alonso 4:10.81 4:04.91 4:55.07
147 Jack Gilvary JR Flagler Palm Coast 4:25.61 6:07.52 5:08.84
Boys 1600m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Roman Mollicone JR Fleming Island 4:39.28
31 Jonah Blay JR Chiles 4:41.19
32 Liam Loughead Junior Westminster 4:42.12
33 Collin Bevins JR Park Vista 4:42.47
35 Charley West FR Mandarin 4:42.81
42 Andrew Stricklin SO Trinity Prep 4:43.96
45 Christian Stan SR Park Vista 4:44.85
46 George Wood-Leness SR Ransom Everglades 4:44.90
47 Andrew Fredericks SR Jesuit (Tampa) 4:45.01
49 Nicholas Guido Junior Westminster 4:45.35
50 Duane Lee SR Oakleaf 4:45.38
54 Ethan Sharpe SR Mandarin 4:46.39
58 Jack Liuzzo SO Bishop Kenny 4:47.35
59 Davis Wylie Sophomore Vestavia Hills 4:47.70
63 Grayson Toenes Sophomore Hoover 4:48.20
66 Calvin Wheatley SR Chiles 4:48.93
69 Harrison Winter Freshman Hoover 4:49.51
75 Adrian Lowe FR Gulliver Prep 4:50.67
76 Alexander Buena JR Niceville 4:50.69
78 Cristian Calderon SR Rockledge 4:50.94
131 Moses Jaffa SR Mandarin 5:03.89
  Dawson Isbell JR Niceville DNF
Boys 1600m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
28 Andrew Boyer FR Fleming Island 4:40.34 3:41.47 4:06.70 3:58.29 5:02.77 5:16.79
30 James Hostutler Senior Westminster 4:41.06 5:20.41 5:23.22 4:07.34 4:04.53 3:53.28
39 Xavier England JR Florida High 4:43.78 4:21.08 5:49.05 4:46.62 5:43.38 4:38.11
64 Joseph Garner SR Chiles 4:48.22 4:10.76 5:57.40 4:59.75 5:34.34 4:19.40
65 Enijah Thomas JR Lincoln 4:48.87 5:52.43 5:40.87 4:14.21 5:52.43 5:23.54
68 Scott Frederick JR Boca Raton 4:49.37 6:16.19 3:28.35 5:26.99 5:29.89 4:11.76
72 Benny Schmidt Freshman Hoover 4:50.09 3:28.87 3:57.88 3:57.88 5:56.81 4:38.49
73 Mason Morin JR Calvary Christian (FtL) 4:50.37 4:35.86 3:58.11 5:25.22 5:31.03 6:17.49
74 Lucas Rupp FR Jesuit (Tampa) 4:50.43 3:32.02 6:05.95 5:51.42 4:18.49 5:16.57
83 Shrey Patel SR Lake Highland Prep 4:52.88 5:13.39 3:48.45 6:17.82 3:33.81 4:32.38
86 Cole Breuer JR Bolles 4:53.42 3:37.13 3:57.67 3:28.33 4:50.49 6:09.71
88 Aidan Little JR Mosley 4:54.06 4:48.18 4:18.78 4:27.60 3:31.73 6:22.28
91 Ethan Newsome Sophomore Deerfield-Windsor 4:54.59 5:21.11 4:48.70 4:19.24 5:18.16 4:36.92
95 Alexzander Querns SR Niceville 4:55.19 3:47.30 4:05.01 6:00.14 5:01.10 5:15.86
97 David Barton 8 Maclay 4:56.18 3:53.99 3:59.91 4:17.68 3:53.99 3:59.91
102 Brennan Promer Sophomore Vestavia Hills 4:57.11 6:14.36 3:36.89 4:06.61 5:26.83 4:57.11
137 Jarvier Scott SO Evans 5:05.86 5:05.86 5:21.16 4:38.34 6:22.33 6:03.98
140 Chase Joseph Senior Hoover 5:06.65 6:38.65 4:39.06 5:46.52 6:17.18 4:23.72
145 Daniel Rubio JR Doral Academy 5:08.44 3:39.00 5:05.36 4:12.92 3:39.00 6:31.72
190 Henry Lewis FR Wakulla 5:37.51 5:30.76 6:45.02 6:45.02 3:56.26 5:20.64
Boys 1600m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
40 Gabriel Edwards SO Chiles 4:43.83 5:46.28 3:24.36 4:52.35 5:32.09 4:38.16
70 Carson Freeland JR Community Christian (Tal) 4:49.60 5:12.77 4:43.81 5:53.32 4:52.50 3:48.79
71 Diego Mejia JR Jesuit (Tampa) 4:49.94 4:35.45 5:59.53 4:35.45 4:58.64 3:51.96
79 Max Choung SO Lake Highland Prep 4:51.04 4:04.48 4:48.13 4:16.12 3:32.46 4:33.58
81 Chris Gunterman SO Park Vista 4:51.44 4:48.53 5:14.76 4:04.81 5:11.84 6:18.88
82 Elias Jesse SO Beachside 4:52.21 3:24.55 4:43.45 4:55.14 5:47.73 6:08.19
84 Garrett Hudson FR Beachside 4:53.04 3:48.58 4:14.95 5:39.93 4:53.04 4:06.16
87 Noah Joos JR Seffner Christian 4:53.48 4:41.74 4:18.27 5:05.22 5:40.44 6:06.85
92 Evan Boudreau SR Lake Nona 4:54.63 5:29.99 4:04.55 5:18.20 6:02.40 6:11.24
93 Ethan McRae JR Nease 4:55.05 5:09.81 5:39.31 5:03.91 5:57.01 3:26.54
96 Caleb Brigman JR Bolles 4:55.27 6:09.09 3:56.22 4:49.37 4:46.42 3:44.41
99 Eric Perry SR Bartram Trail 4:56.34 3:30.41 3:33.37 4:26.71 5:17.09 3:27.44
100 Zachery Schreiner SO Sarasota 4:56.46 3:48.28 3:57.17 3:30.49 5:08.32 5:35.00
101 Lincoln Morales SO Oakleaf 4:56.82 5:44.32 5:53.22 6:08.06 4:12.30 3:36.68
104 Logan Wenzel JR Bartram Trail 4:58.29 5:13.21 6:18.83 5:07.24 6:00.93 3:34.77
105 Daniel Cano SR Bishop Kenny 4:58.65 6:28.25 4:22.82 5:58.38 6:10.33 4:43.72
107 Owen Seal Sophomore Vestavia Hills 4:58.98 4:58.98 3:47.23 4:50.01 5:16.92 4:08.16
110 Evan Dewey SR Jesuit (Tampa) 4:59.21 5:38.11 5:50.08 5:23.15 5:38.11 4:50.24
112 Michael Homan SO Boca Raton 4:59.30 3:47.47 5:17.26 6:17.12 4:38.35 4:17.40
114 Lucien Bret 8 Pine Crest 4:59.82 5:41.80 4:41.83 5:32.80 3:56.86 4:26.84
115 Dylan Garcia FR Lake Wales 4:59.89 5:08.89 4:56.90 5:44.88 5:08.89 5:29.88
122 Jacob Taylor SO North Bay Haven 5:01.58 4:25.39 3:58.25 6:32.06 5:28.73 5:46.82
123 Benjamin Hale JR Bishop Kenny 5:01.83 4:13.54 3:31.28 5:35.04 5:19.94 3:43.36
124 William Anderson JR Seffner Christian 5:02.53 4:23.21 5:53.96 4:17.15 4:47.41 5:32.79
127 Talon Higgs JR Niceville 5:03.14 5:48.61 6:34.09 5:57.71 4:54.05 4:54.05
171 Mitchell Gregory JR Countryside 5:22.49 6:43.12 5:35.39 5:03.14 4:43.80 3:58.65
185 Noah Deem SO Florida High 5:34.42 6:17.90 4:14.16 4:40.92 6:01.18 4:57.64
Boys 1600m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
85 Logan Fyke JR Trinity Christian (LW) 3:51.77 4:53.38 4:53.38 5:10.99 4:53.38
103 Gabe Pena SR Sheridan Hills Christian 5:39.71 4:19.26 4:57.99 5:12.89 5:57.59
106 Yi'en Liu JR Leon 4:52.78 5:43.57 4:58.75 5:13.69 4:01.99
108 Brayden Andringa JR St. Petersburg 6:10.91 3:47.34 4:59.12 3:32.38 4:56.13
109 James Warren SO Bishop Kenny 5:53.06 6:19.99 4:59.20 5:23.14 4:14.32
111 Logan Phipps 7 Maclay 6:20.12 3:32.51 4:59.30 5:02.30 5:26.24
113 Austin Buckler SO Mandarin 6:29.38 6:02.42 4:59.52 5:05.51 4:35.56
116 Christopher Tychsen JR Community Christian (Tal) 3:48.22 3:54.23 5:00.29 3:48.22 5:24.32
118 Adrian Sanchez JR Alonso 3:57.34 4:15.37 5:00.43 5:15.46 3:36.31
119 Elijah Stevenson JR Bolles 5:06.96 5:15.99 5:00.94 3:57.75 5:49.09
120 Alejandro Rodriguez FR St. Brendan 4:22.00 4:49.10 5:01.14 5:25.24 4:52.11
121 Dillon Brewer JR Lincoln 4:07.22 6:04.79 5:01.48 6:25.90 4:22.29
125 Calvin Chilton FR South Walton 4:26.27 4:29.30 5:02.58 6:30.33 3:34.84
126 Andrew Nix JR Wakulla 5:36.16 4:44.67 5:02.84 4:59.82 5:21.01
129 William Windham FR Lake Wales 5:52.17 5:15.74 5:03.59 4:18.06 6:28.60
130 Daniel Ji JR Bolles 5:40.28 3:35.72 5:03.82 5:58.51 4:09.14
133 Ayden Craine FR Mosley 4:16.24 3:39.63 5:05.04 6:09.10 3:57.94
134 Oarland Jean SR Evans 3:33.87 6:18.85 5:05.52 5:02.47 6:03.57
135 Olatunde Wright JR Lincoln 4:44.23 6:34.25 5:05.62 6:00.64 5:05.62
136 Roberto Ramirez JR Doral Academy 6:22.12 6:31.29 5:05.69 5:08.75 5:48.49
142 Charles Wilson FR Maclay 6:26.70 6:05.21 5:06.90 6:02.15 5:19.18
143 Jeremy Collier FR Community Christian (Tal) 6:08.67 4:21.14 5:07.22 5:07.22 6:05.60
148 Josh Harris JR Mosley 4:56.63 3:42.48 5:08.99 6:07.70 4:35.01
150 Luke Ball SO Nease 6:12.77 4:39.58 5:10.64 5:10.64 4:17.84
153 Santiago Matute JR Doral Academy 5:08.45 6:45.03 5:11.56 5:17.80 3:41.21
160 Christopher Starks FR Leon 5:32.77 5:42.19 5:13.93 4:01.73 4:08.01
163 Ryan Napoleon SR Episcopal 5:53.42 4:37.69 5:15.55 6:06.04 5:50.26
Boys 1600m Run High School Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
67 Rohan Gazula Freshman Westminster 4:51.90 4:28.78 5:09.24 6:09.94 4:49.01 6:15.72
117 Curran O'Grady JR Fort Walton Beach 5:45.49 4:54.42 4:39.39 5:48.49 5:00.42 4:30.38
128 Diego Silva   St. Brendan 5:52.15 3:47.68 4:27.15 5:15.72 5:03.57 6:01.25
139 Jackson Beener FR Chiles 4:17.26 3:49.70 5:09.33 4:20.32 5:06.26 3:58.89
141 Nathan Jucha FR Fort Walton Beach 5:06.89 5:00.76 4:23.93 5:49.86 5:06.89 5:16.10
144 Braeden Voils SO Nease 5:11.48 5:33.07 4:00.55 3:42.04 5:08.39 5:11.48
146 Nathan Morris SR Chiles 5:58.13 6:16.65 4:53.30 5:08.73 5:08.73 4:47.12
151 Edward Farmer FR Nease 3:50.01 6:09.88 6:03.66 4:21.09 5:10.82 4:58.39
152 Timothy Doolan SO Satellite 4:59.09 3:56.78 4:31.05 6:04.52 5:11.55 6:01.40
154 David Taroco SO Sheridan Hills Christian 6:45.18 6:01.54 3:59.99 4:46.74 5:11.67 5:02.32
156 Abner Neumann FR St. Petersburg 4:47.42 6:33.64 6:18.02 4:09.93 5:12.41 4:31.80
158 Ethan Barron JR Nease 4:13.15 4:25.65 4:35.02 4:13.15 5:12.52 6:40.03
159 Charlie Holmes SO North Bay Haven 5:16.63 6:09.92 5:38.57 5:38.57 5:13.49 5:13.49
161 Mangham Pippin 8 Deerfield-Windsor 6:39.83 5:24.27 6:05.20 4:05.56 5:14.82 4:46.49
164 Trace Stevens SO Seffner Christian 5:20.77 4:26.78 3:42.32 4:52.19 5:17.59 6:40.17
165 Rick Schultz FR Episcopal 4:51.39 5:29.81 6:27.45 4:54.59 5:20.20 6:11.44
167 Mitchell Spore FR Nease 4:07.84 5:44.39 5:12.21 6:13.36 5:21.86 3:48.52
168 Mark Moore FR Leon 6:10.18 3:45.33 3:58.20 5:02.58 5:21.89 6:19.83
169 Nate Leddy 8 Episcopal 4:50.02 4:33.91 6:46.03 6:00.91 5:22.24 5:31.91
172 Christopher Romero SO St. Francis 6:47.02 5:39.19 4:41.04 5:32.72 5:23.03 4:44.27
174 Alessandro Barraza SO Trinity Christian (LW) 5:33.06 6:35.11 5:55.92 4:11.43 5:26.53 5:10.21
175 Justin Rhea JR Mosley 4:57.79 5:17.43 4:47.98 6:42.51 5:27.24 6:39.24
183 Isaac Peck SR Wakulla 4:21.95 3:58.74 5:41.53 4:55.11 5:31.58 5:08.37
Boys 1600m Run High School Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
132 Joseph Kuhns SO Freedom (Tampa) 4:40.31 5:04.68 5:38.20 4:49.45 5:16.87
138 Elijah Nicholson SR Lincoln 4:20.19 5:06.10 5:58.14 3:37.34 4:59.98
155 Michael Collins Junior Deerfield-Windsor 5:27.70 5:12.09 6:17.63 6:33.24 5:02.73
157 William Bunch 7 Episcopal 6:05.65 5:12.52 4:13.15 4:53.77 4:19.40
162 Christian Phillip FR Sheridan Hills Christian 6:31.10 5:15.40 6:31.10 4:50.17 4:43.86
166 Lee Wallin FR Mandarin 4:46.19 5:21.56 5:18.35 4:36.55 6:54.82
170 Cory Ward JR Freedom (Tampa) 6:39.79 5:22.41 4:53.40 3:58.59 5:12.74
173 Isaiah Runyan SO Lake Wales 4:07.82 5:26.08 3:51.52 3:48.26 5:29.34
176 Michael Granados SR Lake Wales 3:55.79 5:27.48 5:40.58 6:06.78 6:46.08
177 Edward Wang 8 Pine Crest 6:36.55 5:27.72 7:02.76 5:27.72 5:40.83
178 Ryan Mccreary FR Lincoln 6:53.36 5:28.06 4:25.73 4:35.57 3:49.65
179 Aiden Abrahams FR Niceville 4:29.10 5:28.16 5:34.73 4:29.10 4:15.97
180 Cooper Geib FR Alonso 4:57.86 5:30.95 4:18.15 5:27.64 6:50.38
181 Josh Cadelien 8 Sheridan Hills Christian 5:24.48 5:31.10 5:31.10 6:27.39 4:08.33
182 Anthony Karas FR Satellite 6:50.90 5:31.37 5:34.69 6:31.02 6:14.45
184 Bryce Widner SO Lincoln 6:51.12 5:34.24 5:44.27 4:37.42 6:17.70
186 Jackson Rhine JR Pine Crest 4:37.81 5:34.70 6:01.48 7:08.42 5:17.97
187 Charles Eggimann SO St. Petersburg 5:38.40 5:35.05 5:55.16 4:11.29 6:55.47
188 Tyler Love JR Florida High 6:56.72 5:36.06 5:25.98 4:55.74 4:45.66
189 Mason Olimb FR Leon 7:01.05 5:36.84 4:42.95 5:40.21 6:10.53
191 Michael Martinez JR Alonso 4:04.12 5:39.05 6:23.13 7:20.77 4:17.68
192 Collins Dickson FR Maclay 7:11.63 5:39.86 5:33.07 5:36.47 7:18.42
193 Carson Dent FR Chiles 7:22.14 5:48.14 5:20.29 5:13.33 5:48.14
194 ShomBay Butler SR Lincoln 6:11.67 5:50.63 7:14.79 6:32.71 5:05.05
195 Brian Wigsten SO Florida High 5:24.83 5:53.07 4:24.81 5:56.60 4:24.81
196 Davis Nicholson Sophomore Deerfield-Windsor 6:14.35 5:53.16 7:28.52 6:56.73 6:07.29
197 Sunjay Bale SO Freedom (Tampa) 7:00.66 5:53.49 5:49.96 4:53.40 4:18.05
198 Graham Hofmeister FR Lincoln 4:24.15 6:01.85 7:17.84 6:59.75 6:27.18
199 Julian Allen JR Lincoln 6:21.73 6:14.24 7:32.83 6:06.76 4:33.20