April 7, 2023
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Oludoyin Soremi SR Seminole (Sanford) 12.15 10 3.8
2 Kylie Iva JR Lake Mary 12.28 8 3.8
3 Oluwadara Soremi JR Seminole (Sanford) 12.45 6 3.8
4 Jada Livingston JR Atlantic (PO) 12.51 5 3.8
5 Karis Reese SR Lake Mary 12.52 4 3.8
6 Gianni Kelly SO Eustis 12.74 3 2.8
7 Alyssa Morley JR Hagerty 12.78 2 3.8
8 Skye Dias SO Eustis 12.82 1 3.6
9 Emiaj Jaime SO Hagerty 12.87 - 3.6
10 Avery Hicks FR Seminole (Sanford) 12.89 - 3.8
11 Brooke-Lynn Carter JR Eustis 12.95 - 3.8
12 Mikiya Lowe JR Lake Howell 13.08 - 3.6
13 Ava Stokes SO Lake Howell 13.20 - 3.6
14 Peyton Farwig SO Hagerty 13.27 - 3.6
14 Ramiah Nwaogwugwu FR Lake Brantley 13.27 - 2.7
16 Alexandra Vecchiarelli SO Oviedo 13.39 - 3.6
17 Aliyah Wahl SO Oviedo 13.42 - 2.7
18 TaNyiah Golson JR Lake Howell 13.49 - 3.6
19 A'ana Alston FR Winter Springs 13.63 - 2.8
20 Jennell Brown SO DeLand 13.65 - 3.6
21 Sasha Dix 8 Faith Christian 13.67 - 2.7
22 Sarahi Arroyo Canales SO University (OC) 13.82 - 2.7
23 Alea Smith JR University (OC) 13.82 - 2.7
24 Josie Harshbarger SO Oviedo 13.83 - 2.7
25 Lavona Todman SO University (OC) 13.91 - 2.7
26 Zamariah Weng FR Lake Brantley 14.05 - 2.8
27 Ariana Perez SO Crooms 14.14 - 2.8
28 Aliyah Torres FR DeLand 16.63 - 3.0
  JAYLA FRANCIS SO Crooms DNS    -
  Dana Jimenez FR Winter Springs DNS    -
  Olivia Woodruff FR International Community DNS    -
  Any Serio SO Lake Mary DNS    -
  Leanna Pierre Louis SO Lake Brantley DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Aliyah Torres FR DeLand 16.63 -
  Olivia Woodruff FR International Community DNS   
  Any Serio SO Lake Mary DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Gianni Kelly SO Eustis 12.74 3
19 A'ana Alston FR Winter Springs 13.63 -
26 Zamariah Weng FR Lake Brantley 14.05 -
27 Ariana Perez SO Crooms 14.14 -
  JAYLA FRANCIS SO Crooms DNS   
  Leanna Pierre Louis SO Lake Brantley DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Ramiah Nwaogwugwu FR Lake Brantley 13.27 -
17 Aliyah Wahl SO Oviedo 13.42 -
21 Sasha Dix 8 Faith Christian 13.67 -
22 Sarahi Arroyo Canales SO University (OC) 13.82 -
23 Alea Smith JR University (OC) 13.82 -
24 Josie Harshbarger SO Oviedo 13.83 -
25 Lavona Todman SO University (OC) 13.91 -
  Dana Jimenez FR Winter Springs DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Skye Dias SO Eustis 12.82 1
9 Emiaj Jaime SO Hagerty 12.87 -
12 Mikiya Lowe JR Lake Howell 13.08 -
13 Ava Stokes SO Lake Howell 13.20 -
14 Peyton Farwig SO Hagerty 13.27 -
16 Alexandra Vecchiarelli SO Oviedo 13.39 -
18 TaNyiah Golson JR Lake Howell 13.49 -
20 Jennell Brown SO DeLand 13.65 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: 3.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Oludoyin Soremi SR Seminole (Sanford) 12.15 10
2 Kylie Iva JR Lake Mary 12.28 8
3 Oluwadara Soremi JR Seminole (Sanford) 12.45 6
4 Jada Livingston JR Atlantic (PO) 12.51 5
5 Karis Reese SR Lake Mary 12.52 4
7 Alyssa Morley JR Hagerty 12.78 2
10 Avery Hicks FR Seminole (Sanford) 12.89 -
11 Brooke-Lynn Carter JR Eustis 12.95 -