April 1, 2023
|
Showalter Field - Winter Park, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Claudia Lane SR Winter Park 1:06.68 10
2 Nia Overby SR Boone 1:07.71 8
3 Giulia Albert JR Freedom (Orlando) 1:10.24 6
4 Zahmya Brown JR First Academy (Orlando) 1:11.63 5
5 Jayna Hutchinson FR South Lake 1:11.84 4
6 Shelvany Goin SO Oak Ridge 1:14.02 3
7 Breanna Loulan-Wyche JR Lake Mary 1:15.02 2
8 Tatum Burrows JR Timber Creek 1:16.50 1
9 Calista Mason JR First Academy (Orlando) 1:17.07 -
10 Victoria Dela Cruz JR Boone 1:17.70 -
11 Paloma Bonnewitz SO Bishop Moore 1:18.55 -
12 Giselly Rodriguez SO Colonial 1:18.74 -
13 Lea Mompremier SO Tohopekaliga 1:19.83 -
14 Brooke Filetti JR Eustis 1:21.22 -
15 Caitlin Clemons SR Winter Park 1:22.30 -
16 Saniyah Williams SR Cypress Creek 1:22.38 -
17 Jaelynn Rosario JR Cypress Creek 1:23.23 -
18 Jalene Sajous SO University (Orlando) 1:24.26 -
19 Caroline Rodriguez SR Bishop Moore 1:24.49 -
20 Maria Sanchez JR Horizon 1:24.62 -
21 Jordan Norwood SR South Lake 1:24.71 -
22 Trinity Gittens FR Horizon 1:24.92 -
23 Perla Cope FR Tohopekaliga 1:27.50 -
24 Connie Curti FR Timber Creek 1:27.82 -
25 Kennedy Poparod FR Bishop Moore 1:33.13 -
26 Jamea Rhome FR Eustis 1:34.86 -
  Emily Bartimus SR Winter Park DNF   
  Paris Reed SR Lake Mary DNS   
  Karis Reese SR Lake Mary DNS   
  Brooke Snyder SO Eustis DNS   
  Lakisha Manning SR Boone DNS   
  Emma Walraven JR Freedom (Orlando) DNS   
Girls' 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Brooke Filetti JR Eustis 1:21.22 -
18 Jalene Sajous SO University (Orlando) 1:24.26 -
23 Perla Cope FR Tohopekaliga 1:27.50 -
26 Jamea Rhome FR Eustis 1:34.86 -
  Brooke Snyder SO Eustis DNS   
Girls' 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Zahmya Brown JR First Academy (Orlando) 1:11.63 5
9 Calista Mason JR First Academy (Orlando) 1:17.07 -
11 Paloma Bonnewitz SO Bishop Moore 1:18.55 -
12 Giselly Rodriguez SO Colonial 1:18.74 -
13 Lea Mompremier SO Tohopekaliga 1:19.83 -
19 Caroline Rodriguez SR Bishop Moore 1:24.49 -
21 Jordan Norwood SR South Lake 1:24.71 -
25 Kennedy Poparod FR Bishop Moore 1:33.13 -
  Paris Reed SR Lake Mary DNS   
Girls' 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Shelvany Goin SO Oak Ridge 1:14.02 3
8 Tatum Burrows JR Timber Creek 1:16.50 1
16 Saniyah Williams SR Cypress Creek 1:22.38 -
17 Jaelynn Rosario JR Cypress Creek 1:23.23 -
20 Maria Sanchez JR Horizon 1:24.62 -
22 Trinity Gittens FR Horizon 1:24.92 -
24 Connie Curti FR Timber Creek 1:27.82 -
  Emily Bartimus SR Winter Park DNF   
  Emma Walraven JR Freedom (Orlando) DNS   
Girls' 400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Claudia Lane SR Winter Park 1:06.68 10
2 Nia Overby SR Boone 1:07.71 8
3 Giulia Albert JR Freedom (Orlando) 1:10.24 6
5 Jayna Hutchinson FR South Lake 1:11.84 4
7 Breanna Loulan-Wyche JR Lake Mary 1:15.02 2
10 Victoria Dela Cruz JR Boone 1:17.70 -
15 Caitlin Clemons SR Winter Park 1:22.30 -
  Lakisha Manning SR Boone DNS   
  Karis Reese SR Lake Mary DNS