March 24, 2023
|
Indian Rocks Christian - Largo, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cooper Philpot JR Lakeland Christian 1:04.40 51.93 45.18 47.26 42.59 49.34 10
2 Weston McMillen JR Indian Rocks Christian 54.86 52.75 49.06 42.73 56.45 40.62 8
3 Garrett Anderson JR Indian Rocks Christian 1:01.57 53.07 1:06.87 1:05.81 48.30 57.32 6
4 Anderson Dumm SO Indian Rocks Christian 57.87 53.09 39.82 46.72 58.93 47.25 5
5 Jake Popowski SO Osceola (Seminole) 1:08.22 54.57 1:06.03 45.30 1:10.95 56.21 4
6 Tyler Moody SR Northside Christian 40.99 55.38 45.97 44.31 48.74 1:04.80 3
7 Jamari Burgess FR Lakeside Christian 58.93 55.59 55.04 1:02.82 50.04 1:10.05 2
8 Jonah Berry JR Indian Rocks Christian 57.67 56.54 1:03.89 41.84 1:08.98 1:03.33 -
9 ELIJAH GADDY JR Osceola (Seminole) 1:00.97 56.98 43.88 53.57 46.73 59.83 1
10 Josh Bradley SO Calvary Christian (Clr) 1:00.45 57.57 1:08.51 1:09.09 1:02.76 1:13.69 -
11 Calvin Vo SO Tampa Prep 54.96 57.85 52.65 44.55 1:14.05 1:00.75 -
12 Dayvion Porter SR Tampa Prep 1:04.21 58.37 57.21 1:07.71 1:11.22 1:11.80 -
13 Robert Beretski FR Tampa Prep 44.46 58.49 54.40 52.65 1:00.83 54.40 -
14 David McKenna FR Cambridge Christian 55.22 59.37 42.16 49.28 1:02.34 1:02.94 -
15 Aaron Yeater JR Keswick Christian 58.21 59.39 1:11.27 1:13.05 58.21 48.11 -
16 David Bennett 8 Indian Rocks Christian 1:01.93 59.54 47.04 1:07.28 59.54 1:13.24 -
17 Kollin Bayes SO Osceola (Seminole) 1:09.34 59.77 1:11.73 50.21 1:10.53 1:04.56 -
18 Gavin Richardson SO Northside Christian 1:05.06 1:00.24 46.99 1:08.08 46.39 53.62 -
19 Jacob Burke FR Tampa Prep 57.82 1:00.86 51.13 1:16.69 1:00.26 54.78 -
20 Junior Sirmons FR Lakeland Christian 57.09 1:02.05 1:18.81 1:13.84 1:17.57 1:14.46 -
21 Philippe Harkless SO Berkeley Prep 1:19.43 1:02.54 46.28 55.66 1:00.67 53.79 -
22 Reece Shepard JR Osceola (Seminole) 45.68 1:02.57 1:20.72 50.69 56.32 58.19 -
23 Trip Jones 8 Berkeley Prep 58.74 1:03.16 1:20.85 1:04.43 1:00.01 1:03.80 -
24 Ben Harcourt SO Cambridge Christian 1:09.80 1:03.45 1:05.99 46.96 45.69 50.13 -
25 John Tredo SR St. Petersburg Catholic 52.39 1:03.89 1:06.45 1:12.84 1:07.73 50.48 -
26 Christian Legaspi SO St. Petersburg Catholic 48.81 1:05.95 1:07.27 1:12.55 1:11.23 47.49 -
27 Devan Sanka JR Berkeley Prep 1:09.57 1:06.89 1:02.88 1:23.62 1:20.27 1:02.88 -
28 Jameel Surujbali FR Tampa Prep 1:17.62 1:08.69 1:04.57 53.58 1:21.06 1:10.07 -
29 Logan Pinto SO St. Petersburg Catholic 1:10.52 1:09.13 1:07.06 1:07.75 1:11.21 1:07.06 -
30 Andres Morales SO St. Petersburg Catholic 1:12.30 1:09.52 1:24.82 1:09.52 50.06 1:11.61 -
31 Alex Newby FR Lakeside Christian 1:26.94 1:17.62 1:05.98 55.89 1:19.95 1:33.15 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Gavin Richardson SO Northside Christian 1:00.24 1:12.29 59.04 43.38 -
20 Junior Sirmons FR Lakeland Christian 1:02.05 55.23 53.37 1:02.05 -
22 Reece Shepard JR Osceola (Seminole) 1:02.57 46.31 1:18.22 1:06.33 -
28 Jameel Surujbali FR Tampa Prep 1:08.69 1:13.50 54.27 1:03.89 -
31 Alex Newby FR Lakeside Christian 1:17.62 1:19.95 1:17.62 1:24.61 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 ELIJAH GADDY JR Osceola (Seminole) 1:08.95 1:08.95 51.29 56.98 1:14.08 45.59 1
15 Aaron Yeater JR Keswick Christian 58.80 53.46 46.92 59.39 1:03.55 1:07.11 -
21 Philippe Harkless SO Berkeley Prep 53.16 1:19.43 58.17 1:02.54 1:07.55 1:02.54 -
26 Christian Legaspi SO St. Petersburg Catholic 51.45 49.47 54.74 1:05.95 1:18.48 52.10 -
29 Logan Pinto SO St. Petersburg Catholic 1:12.59 1:08.44 1:12.59 1:09.13 1:28.49 58.07 -
30 Andres Morales SO St. Petersburg Catholic 54.23 1:24.12 1:29.68 1:09.52 1:25.51 1:19.95 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Dayvion Porter SR Tampa Prep 56.04 1:05.38 56.62 59.54 58.37 1:04.79 -
13 Robert Beretski FR Tampa Prep 1:00.83 41.53 42.12 1:11.36 58.49 1:06.10 -
23 Trip Jones 8 Berkeley Prep 1:03.80 1:21.48 1:08.85 1:05.69 1:03.16 54.95 -
24 Ben Harcourt SO Cambridge Christian 46.32 48.23 55.21 1:09.16 1:03.45 1:09.80 -
25 John Tredo SR St. Petersburg Catholic 1:08.37 55.59 1:17.31 1:23.06 1:03.89 1:00.70 -
27 Devan Sanka JR Berkeley Prep 49.50 1:05.56 1:24.95 1:02.88 1:06.89 47.50 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Jamari Burgess FR Lakeside Christian 1:01.15 52.81 1:08.94 55.59 59.49 45.59 54.48 2
8 Jonah Berry JR Indian Rocks Christian 44.67 1:11.81 1:08.98 56.54 48.63 1:01.63 1:11.81 -
10 Josh Bradley SO Calvary Christian (Clr) 44.33 1:05.63 1:00.45 57.57 1:13.69 1:05.63 59.88 -
11 Calvin Vo SO Tampa Prep 43.97 42.23 58.43 57.85 1:12.32 1:12.90 1:05.37 -
14 David McKenna FR Cambridge Christian 1:03.53 1:14.81 56.41 59.37 41.56 1:12.44 58.19 -
16 David Bennett 8 Indian Rocks Christian 42.87 1:03.71 58.95 59.54 1:01.93 1:01.33 58.95 -
17 Kollin Bayes SO Osceola (Seminole) 1:17.11 1:00.37 56.79 59.77 50.81 1:14.12 1:02.76 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cooper Philpot JR Lakeland Christian 1:05.96 42.59 55.05 51.93 37.39 1:03.36 10
2 Weston McMillen JR Indian Rocks Christian 36.93 1:04.36 56.45 52.75 52.23 48.53 8
3 Garrett Anderson JR Indian Rocks Christian 54.67 1:02.10 52.54 53.07 1:05.28 55.73 6
4 Anderson Dumm SO Indian Rocks Christian 1:03.71 56.28 1:08.49 53.09 49.91 56.81 5
5 Jake Popowski SO Osceola (Seminole) 55.12 40.93 38.75 54.57 54.57 1:07.67 4
6 Tyler Moody SR Northside Christian 47.63 47.63 1:11.44 55.38 1:05.35 47.63 3
19 Jacob Burke FR Tampa Prep 1:15.47 1:14.25 44.43 1:00.86 1:05.73 58.43 -