March 11, 2023
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sanai Gaines SO Spruce Creek 58.53 1:16.09 1:00.29 54.44 1:00.29 52.68 1:09.07 10
2 Castina Prudent SR South Lake 59.33 1:04.67 1:15.35 43.31 52.81 1:11.79 59.33 8
3 Evanne Miller SO Matanzas 59.85 59.85 54.47 48.48 1:10.63 59.26 47.88 6
4 Azaria Watt SO Leesburg 1:01.81 1:01.20 50.69 1:08.61 1:09.85 43.27 56.87 5
5 Aalaiah Jones JR Atlantic (PO) 1:03.21 58.79 57.53 1:18.38 1:11.43 1:12.70 1:02.58 4
6 Emily Manning SO South Lake 1:03.61 49.62 59.16 1:22.06 55.98 1:18.24 54.07 3
7 Alexandra Smith SR South Lake 1:03.67 1:19.59 1:03.04 1:22.14 45.85 1:22.78 1:11.31 2
8 Bre'Anna McCaskill SR Leesburg 1:03.70 50.96 1:19.63 47.14 48.42 54.79 47.78 1
9 Christiana Mercedes JR Spruce Creek 1:05.35 58.82 1:17.77 50.32 46.40 1:24.31 1:09.28 -
10 Kalaila Jackson SR Leesburg 1:05.48 57.63 47.15 1:09.41 58.94 53.70 54.35 -
11 Reniyah Yan FR Atlantic (PO) 1:06.34 59.05 1:03.03 1:20.94 1:03.69 1:00.37 1:26.25 -
12 Salah Miller SR Menendez 1:06.50 1:18.47 1:01.18 1:03.18 49.88 57.19 57.19 -
13 Stella Dayton JR Matanzas 1:06.61 1:07.95 57.29 1:20.60 1:15.94 50.63 59.95 -
14 Kate Montgomery SO Spruce Creek 1:08.65 1:21.70 1:10.03 1:12.77 1:00.42 57.67 48.06 -
15 Gianna Erickson FR Spruce Creek 1:09.08 1:02.87 1:13.92 58.03 1:15.30 1:14.61 1:04.94 -
16 Gabrielle Cobbs SO Mainland 1:09.69 1:19.45 1:15.27 55.76 1:01.33 55.76 56.45 -
17 Chelsea Williams FR Mainland 1:09.92 1:18.31 1:19.71 1:07.13 1:05.73 1:19.01 1:05.03 -
18 Jada Livingston JR Atlantic (PO) 1:10.01 50.41 1:00.91 1:17.02 1:11.41 1:21.92 1:14.21 -
19 Jeslyn Candelario FR University (Orlando) 1:10.92 1:00.29 56.74 1:03.12 1:01.70 1:21.56 1:32.20 -
20 Natalia Solomon SO University (Orlando) 1:11.77 1:12.49 1:07.47 50.24 1:26.13 1:31.15 1:13.21 -
21 Lauren Williams SR Spruce Creek 1:11.85 1:15.45 50.30 1:01.08 1:24.79 1:08.98 1:06.11 -
22 Morgan Brown FR Spruce Creek 1:12.43 1:30.54 59.40 1:33.44 1:03.74 1:26.92 1:01.57 -
23 Mikalyla Palmer FR Spruce Creek 1:12.79 1:13.52 55.32 1:25.90 1:14.25 1:33.90 1:14.25 -
24 Annie Brock SO New Smyrna Beach 1:13.50 1:30.41 1:18.65 1:14.24 1:28.94 1:06.89 1:29.67 -
25 Evynn Roberson FR Father Lopez 1:15.15 1:29.43 1:28.68 1:30.18 1:18.91 1:11.40 1:22.67 -
26 Jennifer Rodriguez JR Menendez 1:15.60 1:17.87 1:35.26 1:26.94 57.46 52.92 1:05.78 -
27 Erica Leo FR Father Lopez 1:15.83 1:33.27 1:14.32 1:20.38 1:02.94 1:25.69 1:21.14 -
28 Marlene Beaty FR Father Lopez 1:16.38 1:27.08 1:18.68 1:04.16 1:37.77 1:20.20 59.58 -
29 Pauline Watson JR Warner Christian 1:17.99 59.28 1:39.83 1:15.65 1:32.03 1:20.33 1:26.57 -
30 Vanessa Neville FR Pine Ridge 1:18.16 1:18.16 1:00.19 1:01.75 57.84 1:29.89 1:00.19 -
31 April Watson SO Warner Christian 1:20.75 58.95 1:01.37 1:10.26 56.53 1:34.48 1:36.90 -
32 Jasmine Kroslowitz FR New Smyrna Beach 1:22.67 1:21.02 1:02.01 1:45.82 1:12.75 1:05.31 1:21.02 -
33 Taylor Young SO Father Lopez 1:23.64 1:45.39 1:47.06 1:24.48 1:22.81 1:11.10 1:21.13 -
34 Lania Pope SR Menendez 1:23.88 1:12.14 1:12.98 1:13.82 59.56 59.56 1:11.30 -
35 Kylie Gregory SO Menendez 1:26.21 1:01.21 1:04.66 1:29.66 1:12.42 1:10.70 1:36.56 -
36 Naomi Jarrett FR First Baptist (Bunnell) 1:26.96 1:31.31 1:42.62 1:06.09 1:52.18 1:31.31 1:17.40 -
37 Makayla Young FR First Baptist (Bunnell) 1:33.70 1:59.94 1:59.94 1:28.08 1:40.26 1:10.28 1:28.08 -
  Luise Sommer JR Matanzas DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Chelsea Williams FR Mainland 1:16.22 54.54 56.64 1:28.10 1:21.81 1:09.92 -
18 Jada Livingston JR Atlantic (PO) 1:07.91 53.91 1:08.61 58.11 51.11 1:10.01 -
33 Taylor Young SO Father Lopez 1:27.83 1:42.88 1:47.06 1:32.84 1:45.39 1:23.64 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Aalaiah Jones JR Atlantic (PO) 1:10.80 1:03.21 1:05.11 48.68 1:05.74 1:14.59 1:09.54 4
20 Natalia Solomon SO University (Orlando) 1:23.97 1:11.77 54.55 1:27.56 1:06.03 1:14.64 1:20.39 -
22 Morgan Brown FR Spruce Creek 1:31.27 1:12.43 1:22.57 1:18.23 1:21.13 1:20.40 1:11.71 -
29 Pauline Watson JR Warner Christian 1:10.97 1:17.99 1:40.61 1:07.86 56.94 1:03.18 1:14.87 -
31 April Watson SO Warner Christian 1:15.91 1:20.75 1:39.33 1:15.10 1:00.57 1:19.14 1:24.79 -
35 Kylie Gregory SO Menendez 1:47.77 1:26.21 1:16.73 1:46.90 1:18.46 1:07.25 1:24.49 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Reniyah Yan FR Atlantic (PO) 1:06.34 59.71 1:11.65 -
26 Jennifer Rodriguez JR Menendez 1:15.60 1:26.94 1:35.26 -
30 Vanessa Neville FR Pine Ridge 1:18.16 1:41.61 1:25.98 -
32 Jasmine Kroslowitz FR New Smyrna Beach 1:22.67 1:40.86 1:47.48 -
34 Lania Pope SR Menendez 1:23.88 1:18.01 1:01.24 -
37 Makayla Young FR First Baptist (Bunnell) 1:33.70 1:06.53 1:58.07 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Gianna Erickson FR Spruce Creek 1:03.56 1:09.08 53.20 1:03.56 59.41 1:17.37 -
19 Jeslyn Candelario FR University (Orlando) 56.03 1:10.92 1:15.18 52.48 1:10.21 1:22.27 -
21 Lauren Williams SR Spruce Creek 1:02.51 1:11.85 1:14.73 1:20.48 1:11.14 1:19.04 -
24 Annie Brock SO New Smyrna Beach 1:08.36 1:13.50 55.13 1:03.95 1:01.01 1:12.77 -
25 Evynn Roberson FR Father Lopez 1:13.65 1:15.15 1:13.65 1:27.93 1:23.42 1:09.14 -
27 Erica Leo FR Father Lopez 1:34.03 1:15.83 1:23.42 1:23.42 1:38.58 1:29.48 -
28 Marlene Beaty FR Father Lopez 1:03.40 1:16.38 1:04.16 54.23 1:35.48 55.76 -
36 Naomi Jarrett FR First Baptist (Bunnell) 1:23.49 1:26.96 1:19.14 1:33.92 1:17.40 1:30.44 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Emily Manning SO South Lake 52.16 1:03.61 50.26 3
9 Christiana Mercedes JR Spruce Creek 1:22.35 1:05.35 1:13.85 -
12 Salah Miller SR Menendez 1:03.84 1:06.50 1:15.81 -
13 Stella Dayton JR Matanzas 49.96 1:06.61 1:25.26 -
14 Kate Montgomery SO Spruce Creek 1:18.95 1:08.65 1:28.56 -
16 Gabrielle Cobbs SO Mainland 50.88 1:09.69 50.88 -
23 Mikalyla Palmer FR Spruce Creek 1:25.17 1:12.79 54.60 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Sanai Gaines SO Spruce Creek 42.15 58.53 50.34 1:10.83 10
2 Castina Prudent SR South Lake 52.21 59.33 43.31 55.77 8
3 Evanne Miller SO Matanzas 48.48 59.85 1:11.23 47.29 6
4 Azaria Watt SO Leesburg 48.83 1:01.81 48.22 48.22 5
7 Alexandra Smith SR South Lake 55.40 1:03.67 1:08.13 1:20.86 2
8 Bre'Anna McCaskill SR Leesburg 1:20.90 1:03.70 1:10.71 58.61 1
10 Kalaila Jackson SR Leesburg 55.01 1:05.48 49.11 56.32 -
  Luise Sommer JR Matanzas DNF DNF DNF DNF -