March 3, 2023
|
Jupiter - Jupiter, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Emerson Brinn FR South Fork 4:39.72 6:03.63 5:01.47 5:10.79 10
2 Addison Boyer JR South Fork 6:32.30 4:43.86 6:29.11 5:18.94 8
3 Madison Movchuk JR Martin County 4:31.94 4:18.68 6:44.59 5:31.63 6
4 Jessica Reason SR Park Vista 6:14.52 6:21.27 4:43.42 5:37.40 5
5 Abby Mclaughlin SO South Fork 4:18.87 6:45.33 4:29.09 5:40.61 4
6 Alyssa Colvin SR Dwyer 6:39.87 5:07.60 6:53.55 5:41.77 3
7 Victoria Stern SO West Boca Raton 6:54.97 4:06.93 7:15.55 5:42.95 2
8 Isabella Guzzo FR Park Vista 4:28.30 7:06.53 5:02.70 5:43.97 1
9 Katherine Hanssen FR Jupiter 6:01.66 7:17.43 4:04.55 5:44.43 -
10 Amelie Galbraith SR Pine School 6:37.07 6:57.96 5:37.86 5:48.30 -
11 Kirsten Maarsingh FR Wellington 7:19.58 4:32.97 7:08.95 5:54.50 -
12 Juliet Baltrun JR Jupiter 4:43.25 7:12.13 5:55.87 6:03.13 -
13 Rachel Fader FR King's Academy 7:17.56 6:52.04 4:59.00 6:04.63 -
14 Maison Davis SO Park Vista 5:34.55 5:34.55 5:27.19 6:07.63 -
15 Sofia Rodriguez JR King's Academy 5:02.75 6:12.90 6:27.66 6:09.20 -
16 Callie Phillips SR Okeechobee 8:14.11 7:09.00 5:14.09 6:23.03 -
17 Venice Guyett FR West Boca Raton 8:24.24 8:16.48 6:47.27 6:27.87 -
18 Rebecca Levine SO West Boca Raton 8:27.76 5:22.76 4:47.34 6:33.61 -
19 Sienna Lay FR Palm Beach Central 6:24.12 8:05.20 6:56.46 6:44.33 -
20 Hailey Garcia JR Palm Beach Central 8:29.07 6:38.23 5:40.75 6:50.54 -
21 Gabriella da Silva SR King's Academy 7:39.14 5:01.96 8:03.96 6:53.64 -
22 Leticia Hinojosa SR Jupiter 5:22.94 6:29.18 4:53.96 6:54.02 -
23 Scout Balda JR Suncoast 7:28.17 8:14.68 7:23.94 7:02.80 -
24 Nicole Sardinas Bulawa SO Palm Beach Central 9:11.49 5:01.20 5:26.65 7:04.22 -
25 Zoleylla Sanchez SR Forest Hill 5:34.41 6:04.42 5:12.98 7:08.73 -
26 Leta Adamo SR Okeechobee 8:00.37 6:29.49 5:50.54 7:12.76 -
27 Campbell McCarthy JR Martin County 9:14.42 5:08.01 7:24.41 7:20.01 -
28 Veronica Chaney SR Martin County 7:40.62 8:07.19 7:18.47 7:22.90 -
29 Peyton DeGeorge FR Pine School 6:08.54 6:53.48 6:57.97 7:29.43 -
30 Emily Moore JR Fort Pierce Central 5:44.67 5:58.28 5:53.74 7:33.51 -
31 Gabriella Vighetto SR Forest Hill 9:52.83 5:19.22 9:16.35 7:36.02 -
32 Elizabeth Jennings JR Dwyer 9:24.40 6:14.65 7:22.76 8:06.55 -
33 Adriana Hall FR Dwyer 10:33.36 10:13.88 9:59.26 8:07.20 -
34 Isabella Krastel SR Pine School 8:10.30 7:16.37 10:17.78 8:10.30 -
35 Crystal Garcia JR Okeechobee 6:39.20 10:06.18 9:02.12 8:12.83 -
36 Chunxi Liu SO St. Andrew's 10:23.39 10:03.60 9:38.86 8:14.75 -
37 Yoselin Montes De Oca JR Forest Hill 10:01.48 8:18.66 7:32.39 8:34.08 -
38 Destiny Brianvil JR Fort Pierce Central 10:31.99 8:31.09 7:03.16 9:09.55 -
  Jasmine Mustafa JR Suncoast DNS DNS DNS DNS   
  Olivia Gisonda SO St. Andrew's DNS DNS DNS DNS   
  Lillian Smith SR St. Andrew's DNS DNS DNS DNS   
  Colette Stickle SO Suncoast DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Emerson Brinn FR South Fork 6:28.49 5:10.79 5:41.87 10
2 Addison Boyer JR South Fork 5:38.08 5:18.94 5:03.00 8
3 Madison Movchuk JR Martin County 5:01.79 5:31.63 5:54.85 6
4 Jessica Reason SR Park Vista 4:50.17 5:37.40 7:05.13 5
5 Abby Mclaughlin SO South Fork 6:52.14 5:40.61 6:07.86 4
6 Alyssa Colvin SR Dwyer 4:36.84 5:41.77 4:33.42 3
7 Victoria Stern SO West Boca Raton 4:30.93 5:42.95 5:25.81 2
8 Isabella Guzzo FR Park Vista 5:13.02 5:43.97 5:09.58 1
9 Katherine Hanssen FR Jupiter 4:59.66 5:44.43 6:22.32 -
10 Amelie Galbraith SR Pine School 5:30.89 5:48.30 7:04.93 -
11 Kirsten Maarsingh FR Wellington 7:16.04 5:54.50 7:33.76 -
12 Juliet Baltrun JR Jupiter 7:30.29 6:03.13 7:44.81 -
13 Rachel Fader FR King's Academy 5:53.70 6:04.63 5:09.94 -
14 Maison Davis SO Park Vista 4:46.76 6:07.63 4:50.43 -
15 Sofia Rodriguez JR King's Academy 6:42.43 6:09.20 5:35.98 -
16 Callie Phillips SR Okeechobee 6:53.68 6:23.03 7:28.15 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Venice Guyett FR West Boca Raton 6:27.87 -
18 Rebecca Levine SO West Boca Raton 6:33.61 -
19 Sienna Lay FR Palm Beach Central 6:44.33 -
20 Hailey Garcia JR Palm Beach Central 6:50.54 -
21 Gabriella da Silva SR King's Academy 6:53.64 -
22 Leticia Hinojosa SR Jupiter 6:54.02 -
23 Scout Balda JR Suncoast 7:02.80 -
24 Nicole Sardinas Bulawa SO Palm Beach Central 7:04.22 -
25 Zoleylla Sanchez SR Forest Hill 7:08.73 -
27 Campbell McCarthy JR Martin County 7:20.01 -
28 Veronica Chaney SR Martin County 7:22.90 -
30 Emily Moore JR Fort Pierce Central 7:33.51 -
34 Isabella Krastel SR Pine School 8:10.30 -
37 Yoselin Montes De Oca JR Forest Hill 8:34.08 -
  Olivia Gisonda SO St. Andrew's DNS   
  Colette Stickle SO Suncoast DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
26 Leta Adamo SR Okeechobee 5:33.23 5:33.23 8:13.35 9:22.59 9:13.94 7:12.76 -
29 Peyton DeGeorge FR Pine School 5:28.09 7:33.93 9:30.78 5:14.61 5:50.56 7:29.43 -
31 Gabriella Vighetto SR Forest Hill 8:39.87 8:26.19 9:11.79 8:35.31 7:13.22 7:36.02 -
32 Elizabeth Jennings JR Dwyer 8:40.61 10:27.65 8:01.69 6:04.92 8:11.42 8:06.55 -
33 Adriana Hall FR Dwyer 10:18.75 6:54.12 8:46.18 8:41.31 8:16.95 8:07.20 -
35 Crystal Garcia JR Okeechobee 6:34.27 8:57.19 7:13.69 6:53.98 8:22.69 8:12.83 -
36 Chunxi Liu SO St. Andrew's 9:14.12 5:51.28 9:43.81 6:01.17 9:33.91 8:14.75 -
38 Destiny Brianvil JR Fort Pierce Central 9:59.01 9:53.52 6:52.17 10:37.48 8:09.10 9:09.55 -
  Lillian Smith SR St. Andrew's DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jasmine Mustafa JR Suncoast DNS DNS DNS DNS DNS DNS