March 3, 2023
|
Jupiter - Jupiter, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Gianna Wrathell JR Park Vista 2:50.17 1:49.50 2:35.37 2:27.97 10
2 Madison Movchuk JR Martin County 2:29.63 2:53.81 2:58.35 2:31.14 8
3 Abby Mclaughlin SO South Fork 2:36.71 3:13.22 2:38.23 2:32.14 6
4 Mya Love SO Park Vista 3:13.45 1:46.63 2:56.70 2:32.32 5
5 Addison Boyer JR South Fork 2:51.00 2:15.25 2:32.34 2:35.45 4
6 Camila Cortes SR Park Vista 2:09.62 2:47.10 2:34.60 2:36.16 3
7 Amelie Galbraith SR Pine School 2:18.96 3:01.59 2:00.01 2:37.90 2
8 Alexa Hanssen SR Jupiter 2:34.37 3:18.93 2:26.41 2:39.14 1
9 Angelina Howard SR Wellington 2:00.97 2:39.17 2:35.99 2:39.17 -
10 Charleigh Hoffman JR Palm Beach Central 2:26.78 2:18.62 3:05.92 2:43.08 -
11 Emma Nordland JR Jupiter 2:17.11 3:27.29 2:10.58 2:43.22 -
12 Sofia Rodriguez JR King's Academy 2:15.24 3:03.07 2:26.78 2:44.92 -
13 Kyleigh Gardner JR Wellington 3:20.48 3:20.48 3:05.32 2:48.47 -
14 Alexa Mushlin SO West Boca Raton 1:59.72 2:58.74 2:38.51 2:48.62 -
15 Sofia Mazzota JR Jupiter 3:05.53 3:09.03 3:33.53 2:55.02 -
16 Savannah Hirschberger SR Dwyer 3:36.12 2:10.02 2:24.08 2:55.70 -
17 Mary Proctor JR Martin County 3:06.96 3:03.37 2:09.44 2:59.77 -
18 Zoleylla Sanchez SR Forest Hill 2:11.51 2:36.73 3:16.37 3:00.15 -
19 Makailah Aristid FR Fort Pierce Central 2:22.31 3:35.28 3:37.11 3:02.44 -
20 Stori Walker FR Fort Pierce Central 2:32.22 3:56.58 3:51.08 3:03.39 -
21 Luci Riley SO King's Academy 3:32.48 3:52.80 2:44.44 3:04.76 -
22 Gabriella Torres-Mora SR Suncoast 2:47.91 2:29.25 3:28.95 3:06.56 -
23 Peyton Johnson JR South Fork 2:38.81 3:46.07 2:12.65 3:06.83 -
24 Sophia Briggs JR West Boca Raton 3:38.40 3:51.58 3:30.87 3:08.27 -
25 Charlee Shon SO West Boca Raton 3:10.38 3:48.08 2:36.45 3:08.49 -
26 Campbell McCarthy JR Martin County 3:41.27 3:56.40 2:23.74 3:09.12 -
27 Naomi Nunez JR Okeechobee 3:52.77 2:56.00 3:01.67 3:09.24 -
28 Amaiya Oliveras FR Dwyer 3:43.65 3:00.06 3:00.06 3:09.53 -
29 Kristen Jay JR King's Academy 2:57.19 2:32.42 2:43.85 3:10.52 -
30 Peyton DeGeorge FR Pine School 3:56.55 4:00.39 2:51.16 3:12.31 -
31 Gabriella Vighetto SR Forest Hill 2:38.47 4:05.43 3:53.84 3:13.25 -
32 Samenshieh Pierre SO Lake Worth 2:44.87 4:09.27 2:35.06 3:16.27 -
33 Destinee Harrold FR Fort Pierce Central 4:10.83 4:12.80 2:22.20 3:17.50 -
34 Abby Keith SO Okeechobee 2:52.61 3:42.21 4:15.94 3:18.40 -
35 Alyssa Crawley SO Lake Worth 2:57.51 4:19.12 3:38.32 3:24.03 -
36 Yoselin Montes De Oca JR Forest Hill 2:22.92 3:32.33 3:22.12 3:24.16 -
37 Ada Keith SO Okeechobee 2:56.18 2:43.75 2:49.97 3:27.27 -
38 Isabella Soriano JR Suncoast 3:11.61 4:14.78 2:58.98 3:30.56 -
39 Chunxi Liu SO St. Andrew's 3:25.60 3:27.71 2:55.92 3:31.95 -
  Venajah Veasey FR Lake Worth DNS DNS DNS DNS   
  Karolina Swan FR Pine School DNS DNS DNS DNS   
  Christina Porter SR Suncoast DNS DNS DNS DNS   
  Gabriela Gouveia SO St. Andrew's DNS DNS DNS DNS   
  Natalie Lewis SO Wellington DNS DNS DNS DNS   
  Lillian Smith SR St. Andrew's DNS DNS DNS DNS   
  Ava Hallihan SR Dwyer DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Gianna Wrathell JR Park Vista 2:23.53 2:27.97 2:54.61 10
2 Madison Movchuk JR Martin County 1:53.36 2:31.14 2:19.05 8
3 Abby Mclaughlin SO South Fork 2:18.45 2:32.14 2:13.89 6
4 Mya Love SO Park Vista 3:01.26 2:32.32 2:42.99 5
5 Addison Boyer JR South Fork 2:47.89 2:35.45 1:53.48 4
6 Camila Cortes SR Park Vista 2:50.22 2:36.16 2:03.37 3
7 Amelie Galbraith SR Pine School 2:09.48 2:37.90 1:55.27 2
8 Alexa Hanssen SR Jupiter 2:48.69 2:39.14 2:15.27 1
9 Angelina Howard SR Wellington 1:56.20 2:39.17 3:06.23 -
10 Charleigh Hoffman JR Palm Beach Central 2:15.36 2:43.08 3:28.75 -
11 Emma Nordland JR Jupiter 2:48.12 2:43.22 2:57.91 -
12 Sofia Rodriguez JR King's Academy 2:44.92 2:44.92 3:12.96 -
14 Alexa Mushlin SO West Boca Raton 3:13.92 2:48.62 3:39.21 -
22 Gabriella Torres-Mora SR Suncoast 2:14.33 3:06.56 2:14.33 -
  Lillian Smith SR St. Andrew's DNS DNS DNS   
  Natalie Lewis SO Wellington DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Sofia Mazzota JR Jupiter 3:03.78 2:55.02 3:09.03 3:14.28 -
18 Zoleylla Sanchez SR Forest Hill 2:36.73 3:00.15 2:40.34 3:07.36 -
19 Makailah Aristid FR Fort Pierce Central 3:53.53 3:02.44 3:53.53 2:40.55 -
20 Stori Walker FR Fort Pierce Central 3:08.90 3:03.39 2:35.89 3:41.91 -
23 Peyton Johnson JR South Fork 2:44.41 3:06.83 2:18.26 2:40.68 -
24 Sophia Briggs JR West Boca Raton 3:19.57 3:08.27 2:17.44 3:59.11 -
25 Charlee Shon SO West Boca Raton 2:11.95 3:08.49 2:45.88 3:00.95 -
26 Campbell McCarthy JR Martin County 3:54.51 3:09.12 3:14.80 2:25.63 -
29 Kristen Jay JR King's Academy 3:02.90 3:10.52 3:54.34 2:40.04 -
31 Gabriella Vighetto SR Forest Hill 4:11.23 3:13.25 3:49.97 2:48.13 -
32 Samenshieh Pierre SO Lake Worth 4:05.34 3:16.27 4:13.19 3:10.39 -
35 Alyssa Crawley SO Lake Worth 2:59.55 3:24.03 3:07.71 3:28.11 -
36 Yoselin Montes De Oca JR Forest Hill 4:05.00 3:24.16 3:50.70 3:07.83 -
38 Isabella Soriano JR Suncoast 3:38.99 3:30.56 3:51.62 2:29.50 -
39 Chunxi Liu SO St. Andrew's 3:29.83 3:31.95 3:06.52 3:57.39 -
  Gabriela Gouveia SO St. Andrew's DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Kyleigh Gardner JR Wellington 2:48.47 -
16 Savannah Hirschberger SR Dwyer 2:55.70 -
17 Mary Proctor JR Martin County 2:59.77 -
21 Luci Riley SO King's Academy 3:04.76 -
27 Naomi Nunez JR Okeechobee 3:09.24 -
28 Amaiya Oliveras FR Dwyer 3:09.53 -
30 Peyton DeGeorge FR Pine School 3:12.31 -
33 Destinee Harrold FR Fort Pierce Central 3:17.50 -
34 Abby Keith SO Okeechobee 3:18.40 -
37 Ada Keith SO Okeechobee 3:27.27 -
  Karolina Swan FR Pine School DNS   
  Ava Hallihan SR Dwyer DNS   
  Christina Porter SR Suncoast DNS   
  Venajah Veasey FR Lake Worth DNS