February 11, 2023
|
Lakewood HS - St. Petersburg, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Darryon Williams FR Sunlake 11.30 10
2 D'Marius Rucker JR Lakeland 11.45 8
3 Izan Cuberes JR Admiral Farragut 11.50 6
4 Marcellus Morris JR Lakewood 11.59 5
5 Tyrell Brooks SR Lakeland 11.69 4
6 Matthew Miller Junior Providence Christian 11.89 3
7 ELIJAH GADDY JR Osceola (Seminole) 12.00 2
8 Kyle Horvath JR Sunlake 12.07 0.5
8 Kemoni Inmon JR Northeast (SP) 12.07 0.5
10 Cunray Jenkins SO Gibbs 12.10 -
11 Caden Johnson JR Sunlake 12.11 -
11 Brandon McArthur FR Bradenton Christian 12.11 -
13 Mohamed Barrie SO Lakewood 12.15 -
14 Tytan Moore SR Canterbury (SP) 12.17 -
15 Javari Barnett FR Seffner Christian 12.17 -
16 Cabretti Wheeler SO Lakewood 12.19 -
17 Javeen Davis SR Patel 12.25 -
18 Anderson Kimbrell SO Largo 12.41 -
19 Logan Ulloa SO Osceola (Seminole) 12.42 -
20 Jordan Hall SO Boca Ciega 12.47 -
21 Malik Timmons SR Patel 12.51 -
22 Yorel Stewart FR Lakewood 12.52 -
23 Duke Dudley SO Canterbury (SP) 12.54 -
24 Kevin Davis SO Lakewood 12.55 -
25 Chase Green JR Largo 12.59 -
26 Don Powell JR Lakeland 12.63 -
27 Judah Galessiere FR Bradenton Christian 12.63 -
28 Colton Dempsey FR Bradenton Christian 12.63 -
28 Darich Metellus FR Lakeland 12.63 -
30 Vincent Asuzo SR Boca Ciega 12.65 -
31 Jadyn Kirkland SO Boca Ciega 12.73 -
32 Benjamin Brito JR Lakeland 12.75 -
33 Jack Stryker SO Sunlake 12.83 -
34 Devan Parekh SR Sunlake 12.83 -
35 Omarion Whyte JR Largo 12.85 -
36 Cody Kirkland Junior Providence Christian 12.93 -
37 Keyshawn Williams JR Boca Ciega 12.97 -
38 Carson McBride 7 Bradenton Christian 12.99 -
39 Ja'Keem Jackson JR Boca Ciega 13.03 -
40 Azariah Michel JR Patel 13.05 -
41 Caleb Matelau SO Bradenton Christian 13.08 -
42 Ayden Cameron SO Northeast (SP) 13.18 -
43 DYLAN FREESE JR Osceola (Seminole) 13.19 -
44 Jayden Medlin SR Osceola (Seminole) 13.23 -
45 Jabari Corbett SR Gibbs 13.32 -
46 Charles Wilder JR Canterbury (SP) 13.33 -
47 Jacobi Cheedy SR Admiral Farragut 13.37 -
48 Ibrahim Pena FR Admiral Farragut 13.49 -
49 Kollin Bayes SO Osceola (Seminole) 14.11 -
50 Daniel Ossa FR Clearwater Central Catholic 14.24 -
51 Michael Richards JR Patel 14.75 -
52 Christopher Sodano FR Clearwater Central Catholic 14.78 -
53 Carter Huynh FR Patel 15.39 -
54 Lorenzo Wainwright FR Admiral Farragut 20.71 -
  Charlie Boswell Junior Providence Christian DQ -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Cunray Jenkins SO Gibbs 12.10 -
25 Chase Green JR Largo 12.59 -
27 Judah Galessiere FR Bradenton Christian 12.63 -
31 Jadyn Kirkland SO Boca Ciega 12.73 -
35 Omarion Whyte JR Largo 12.85 -
46 Charles Wilder JR Canterbury (SP) 13.33 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Mohamed Barrie SO Lakewood 12.15 9.72 -
24 Kevin Davis SO Lakewood 12.55 9.67 -
28 Darich Metellus FR Lakeland 12.63 9.48 -
37 Keyshawn Williams JR Boca Ciega 12.97 10.51 -
51 Michael Richards JR Patel 14.75 13.13 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
26 Don Powell JR Lakeland 9.22 9.48 11.24 15.79 12.63 -
28 Colton Dempsey FR Bradenton Christian 16.04 9.86 13.52 12.38 12.63 -
38 Carson McBride 7 Bradenton Christian 13.90 13.25 15.72 11.70 12.99 -
43 DYLAN FREESE JR Osceola (Seminole) 15.44 11.88 13.85 15.44 13.19 -
49 Kollin Bayes SO Osceola (Seminole) 17.22 13.41 11.01 14.96 14.11 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Javari Barnett FR Seffner Christian 10.84 14.73 12.17 9.62 -
22 Yorel Stewart FR Lakewood 14.15 11.15 12.52 15.28 -
33 Jack Stryker SO Sunlake 14.50 9.24 12.83 15.53 -
36 Cody Kirkland Junior Providence Christian 12.55 12.16 12.93 9.31 -
53 Carter Huynh FR Patel 15.86 18.63 15.39 19.70 -
  Charlie Boswell Junior Providence Christian DQ DQ DQ DQ -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 D'Marius Rucker JR Lakeland 11.45 9.74 12.60 13.97 11.57 11.68 8
6 Matthew Miller Junior Providence Christian 11.89 8.45 10.71 9.75 11.06 13.32 3
32 Benjamin Brito JR Lakeland 12.75 11.73 11.86 16.58 15.56 11.35 -
40 Azariah Michel JR Patel 13.05 11.75 16.45 9.79 16.19 10.97 -
45 Jabari Corbett SR Gibbs 13.32 16.25 13.46 11.06 17.32 14.12 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Duke Dudley SO Canterbury (SP) 9.91 11.54 15.55 16.31 12.54 -
30 Vincent Asuzo SR Boca Ciega 12.15 13.92 13.16 12.78 12.65 -
41 Caleb Matelau SO Bradenton Christian 16.35 14.78 9.29 11.25 13.08 -
44 Jayden Medlin SR Osceola (Seminole) 16.41 10.98 13.63 14.16 13.23 -
48 Ibrahim Pena FR Admiral Farragut 11.07 13.49 17.14 17.54 13.49 -
52 Christopher Sodano FR Clearwater Central Catholic 10.79 15.08 11.83 11.09 14.78 -
54 Lorenzo Wainwright FR Admiral Farragut 20.51 17.40 24.86 18.02 20.71 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Kyle Horvath JR Sunlake 12.07 12.80 13.04 0.5
11 Caden Johnson JR Sunlake 12.11 14.66 8.72 -
18 Anderson Kimbrell SO Largo 12.41 15.64 14.65 -
19 Logan Ulloa SO Osceola (Seminole) 12.42 15.78 13.42 -
20 Jordan Hall SO Boca Ciega 12.47 9.11 11.60 -
34 Devan Parekh SR Sunlake 12.83 15.53 13.48 -
42 Ayden Cameron SO Northeast (SP) 13.18 15.69 11.34 -
50 Daniel Ossa FR Clearwater Central Catholic 14.24 16.10 15.67 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Kemoni Inmon JR Northeast (SP) 10.75 12.07 0.5
11 Brandon McArthur FR Bradenton Christian 15.02 12.11 -
14 Tytan Moore SR Canterbury (SP) 10.47 12.17 -
16 Cabretti Wheeler SO Lakewood 10.73 12.19 -
17 Javeen Davis SR Patel 10.66 12.25 -
21 Malik Timmons SR Patel 12.01 12.51 -
47 Jacobi Cheedy SR Admiral Farragut 16.98 13.37 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Darryon Williams FR Sunlake 11.30 12.43 8.25 10
3 Izan Cuberes JR Admiral Farragut 11.50 13.34 14.38 6
4 Marcellus Morris JR Lakewood 11.59 11.36 14.72 5
5 Tyrell Brooks SR Lakeland 11.69 9.82 14.38 4
7 ELIJAH GADDY JR Osceola (Seminole) 12.00 12.00 9.72 2
39 Ja'Keem Jackson JR Boca Ciega 13.03 16.68 12.64 -