March 4, 2023
|
Pine Crest - Ft. Lauderdale, FL

Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters)

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Cardinal Newman A Maximillian Redmon, Kevin Levy, Dallas Desouza, Jackson Miller 1:14.95 1:32.53 2:00.29 10
2 Calvary Christian (FtL) A Tyson Danheiser, Daniel Hubner, Isaac Frezain, Yohan Li-Louis 1:32.47 1:37.33 1:50.96 8
3 American Heritage (DB) A Matheus Rocha Carlos, Dylan McClish, Tyler Gross, Jack Edelstein 1:32.21 1:41.33 2:05.65 6
4 FAU High A Daniel Saviano, Taj Altine, Mathew Danvers, Carlos Santiago 1:19.12 1:41.43 1:51.58 5
5 Westminster Academy A Amari Deer, Harrison Gant, Latron Hickson, Nicolas Kostelidis 1:37.77 1:41.84 1:51.01 4
6 Marathon A Fabbianho Louis Jeune, Israel Gonzalez, Shamar Wright, Aaron Dolton 1:36.33 1:47.03 2:05.23 3
7 Pine Crest A Stefan Awaida, Will Davila, Carlos Soto, Tristan Dion 1:58.72 1:47.92 1:38.21 2
8 Cardinal Gibbons A Sonny Pepitone, Amare Feacher, Cody Hall, Peyton Young 1:47.53 1:48.61 2:08.16 1
9 Somerset Prep (NL) A Tyler Munis, Daiaun Delaney, Dante Duffus, Tristen Clark 1:51.10 1:50.00 2:03.20 -
10 Highlands Christian A Hopeny Louis, Gabriel Silva, Jadon Clarke, Braden Francis 1:49.48 1:52.86 1:46.09 -
11 Pine Crest
(C>)
C Mattox Weingarden, Jacob Kreiss, Aaron Jamal, Andres Parra 2:26.01 1:58.70 2:07.01   
12 FAU High
(B>)
B Haady Elsner, Ethan Caro, Eavin Valerio, Kyle Villalobos 2:10.06 2:00.42 2:01.63   
13 South Florida HEAT A Zor Waters, Ryan Sims, Ian Michko, Caleb Godbey 2:21.11 2:01.64 2:24.76 -
  Calvary Christian (FtL)
(B>)
B Nick Danheiser, Troy Ganter, Dakeen Mayard, Seth Kavanaugh DQ DQ DQ   
  Westminster Academy
(B>)
B Fisher Blake, Marcus Baker, Mikee Varga, Mark Pekic DNS DNS DNS   
  Pine Crest
(B>)
B Erick Villari, William Reese, Tomas Perez, Daniel Morgan DNS DNS DNS   
Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Calvary Christian (FtL) Danheiser, Hubner, Frezain, Li-Louis 1:21.76 1:11.05 1:37.33 1:50.96 1:19.81 1:36.36 1:34.41 8
5 Westminster Academy Deer, Gant, Hickson, Kostelidis 2:04.25 1:59.16 1:41.84 1:56.10 1:16.38 1:48.97 1:38.79 4
6 Marathon Louis Jeune, Gonzalez, Wright, Dolton 1:44.89 2:02.02 1:47.03 1:28.84 1:19.21 2:12.72 2:10.58 3
9 Somerset Prep (NL) Munis, Delaney, Duffus, Clark 1:31.30 1:32.40 1:50.00 1:28.00 2:18.60 1:17.00 1:31.30 -
10 Highlands Christian Louis, Silva, Clarke, Francis 2:14.31 1:37.06 1:52.86 1:35.94 1:43.84 1:59.64 1:42.71 -
11 Pine Crest
(C>)
Weingarden, Kreiss, Jamal, Parra 1:49.21 2:22.44 1:58.70 1:48.02 1:58.70 2:04.64 1:50.40   
  Calvary Christian (FtL)
(B>)
Danheiser, Ganter, Mayard, Kavanaugh DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ   
  Westminster Academy
(B>)
Blake, Baker, Varga, Pekic DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Cardinal Newman Redmon, Levy, Desouza, Miller 1:38.09 1:26.98 1:32.53 1:50.11 10
3 American Heritage (DB) Rocha Carlos, McClish, Gross, Edelstein 2:07.68 1:49.44 1:41.33 1:35.25 6
4 FAU High Saviano, Altine, Danvers, Santiago 1:57.66 2:08.82 1:41.43 1:32.31 5
7 Pine Crest Awaida, Davila, Soto, Dion 1:56.56 2:14.90 1:47.92 1:20.94 2
8 Cardinal Gibbons Pepitone, Feacher, Hall, Young 2:02.73 1:50.79 1:48.61 1:43.18 1
12 FAU High
(B>)
Elsner, Caro, Valerio, Villalobos 2:26.92 2:10.06 2:00.42 2:35.35   
13 South Florida HEAT Waters, Sims, Michko, Godbey 1:48.26 2:13.81 2:01.64 2:05.29 -
  Pine Crest
(B>)
Villari, Reese, Perez, Morgan DNS DNS DNS DNS