April 6, 2023
|
Springstead - Spring Hill, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Antonio Depina SR Springstead 58.87 10
2 Chris Saintvalle SR Mitchell 1:00.44 8
3 Raul Maldonado SO Springstead 1:01.47 6
4 Rahmoy Murray JR Hudson 1:02.35 5
5 Jeremiah Pride JR Hudson 1:02.87 4
6 Brandon Jones SR Mitchell 1:04.86 3
7 Donovan Foster SR Lecanto 1:05.15 2
8 Chris Horan SR Nature Coast 1:05.36 1
9 Tyler Morgan JR Springstead 1:06.18 -
10 Elijah Holston Dunn SR Crystal River 1:07.31 -
11 Dashawn Allen FR Nature Coast 1:07.61 -
12 Camden Dubois SO Nature Coast 1:07.85 -
13 Trystan Capille SR Mitchell 1:08.06 -
14 Dominic Gilio SO Hudson 1:09.78 -
15 Donovan Lampson JR Weeki Wachee 1:09.97 -
16 Alex Wilson SO Weeki Wachee 1:10.89 -
17 Kjell Hennenberg SO Weeki Wachee 1:12.99 -
18 Ethan Stone FR Zephyrhills 1:13.44 -
19 Levi Stevens FR Lecanto 1:14.45 -
20 William Badolato JR Lecanto 1:18.56 -
21 Tyler Morton FR Crystal River 1:26.11 -
22 Tyler Cornell SR Citrus 1:28.37 -
23 Trenton Morton FR Crystal River 1:29.76 -
  Braydon Pearson SO Central (Brooksville) NT   
Boys' 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Donovan Foster SR Lecanto 1:05.15 2
11 Dashawn Allen FR Nature Coast 1:07.61 -
15 Donovan Lampson JR Weeki Wachee 1:09.97 -
17 Kjell Hennenberg SO Weeki Wachee 1:12.99 -
21 Tyler Morton FR Crystal River 1:26.11 -
23 Trenton Morton FR Crystal River 1:29.76 -
Boys' 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Chris Horan SR Nature Coast 1:05.36 1
10 Elijah Holston Dunn SR Crystal River 1:07.31 -
14 Dominic Gilio SO Hudson 1:09.78 -
18 Ethan Stone FR Zephyrhills 1:13.44 -
19 Levi Stevens FR Lecanto 1:14.45 -
20 William Badolato JR Lecanto 1:18.56 -
Boys' 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Jeremiah Pride JR Hudson 1:02.87 4
9 Tyler Morgan JR Springstead 1:06.18 -
12 Camden Dubois SO Nature Coast 1:07.85 -
16 Alex Wilson SO Weeki Wachee 1:10.89 -
22 Tyler Cornell SR Citrus 1:28.37 -
  Braydon Pearson SO Central (Brooksville) NT   
Boys' 400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Antonio Depina SR Springstead 58.87 10
2 Chris Saintvalle SR Mitchell 1:00.44 8
3 Raul Maldonado SO Springstead 1:01.47 6
4 Rahmoy Murray JR Hudson 1:02.35 5
6 Brandon Jones SR Mitchell 1:04.86 3
13 Trystan Capille SR Mitchell 1:08.06 -