April 8, 2023
|
Coral Springs - Coral Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Cha'iel Johnson SR St. Thomas Aquinas 1:35.88 2:07.83 2:37.23 10
2 Raquel Edwards JR Dillard 1:31.40 2:10.56 2:09.26 8
3 Samantha Kavanagh SR Northeast (OP) 2:50.23 2:14.04 2:43.53 6
4 Emily Baldwin SR Cardinal Gibbons 2:43.17 2:25.68 3:02.10 5
5 Jaliah Gammage 8 Dillard 2:20.98 2:26.85 2:47.41 4
6 Daniela Hernandez 8 Carrollton 3:05.27 2:29.41 2:26.43 3
7 Azlin Thompson SR South Plantation 1:52.40 2:29.86 2:14.88 2
8 Lucia Edelstein SO American Heritage (DB) 2:53.49 2:32.18 3:16.32 1
9 Sara Gumier SO Somerset Academy (PP) 2:05.49 2:33.03 2:31.50 -
10 Rachell Crandell JR Somerset Academy (PP) 2:14.98 2:33.38 3:08.66 -
11 Aniyah Mosley SR Cardinal Gibbons 2:43.41 2:34.16 2:04.87 -
12 Zareya Bradwell JR Dillard 1:51.99 2:35.53 3:08.20 -
13 Karina Martinez SO St. Brendan 2:13.95 2:35.75 3:17.81 -
14 Antanyah Lee SR Miami Southridge 3:05.30 2:38.37 3:03.71 -
15 Nicole Mayo SO Cardinal Gibbons 1:56.36 2:39.39 2:48.96 -
16 Angelica Macarulay SR Coral Springs 3:07.96 2:43.44 2:49.98 -
17 Alexa Leon FR Carrollton 2:47.04 2:45.38 3:26.73 -
18 Dana Mora Brazoban SO Plantation 2:56.29 2:46.31 2:19.70 -
19 Makaliah Moo Yin SO Plantation 3:04.70 2:46.39 2:18.11 -
20 Tiffany Aquilino SR St. Brendan 3:28.42 2:46.73 3:23.41 -
21 Jewel Cross SR Northeast (OP) 1:56.77 2:46.81 2:21.79 -
22 Shayna Agatstein SO Pompano Beach 3:06.43 2:47.95 3:28.26 -
23 Gabriela Gonzalez-Orbegoso FR Downtown Doral Charter 2:41.34 2:48.06 3:23.36 -
24 Savanna Duperval SO McArthur 3:36.18 2:50.22 2:26.39 -
25 Asia Gilbert JR Coconut Creek 2:56.37 2:51.23 2:27.26 -
26 Chlesea Torres SR Somerset Academy (PP) 3:42.89 2:51.45 3:00.03 -
27 Mikayla Becker SR Plantation 3:35.70 2:52.56 3:39.16 -
28 Astrid Nilsson FR Cardinal Gibbons 2:24.30 2:53.85 2:12.13 -
29 Jailyn Joseph SR Pembroke Pines Charter 3:08.77 2:54.78 2:47.79 -
30 Jasmine Salmon FR Pembroke Pines Charter 3:07.29 2:55.03 3:05.54 -
31 Soeni Jean SO Stranahan 2:15.85 2:56.42 2:05.26 -
32 Anna Scarcello FR St. Brendan 3:37.27 2:56.64 3:33.74 -
33 Jazmine Onate SO McArthur 2:43.47 2:57.68 3:43.88 -
34 Adelaide Steinmann FR Pompano Beach 3:26.29 2:57.83 2:40.05 -
35 Megan Crandell FR Somerset Academy (PP) 2:48.17 2:58.90 3:40.05 -
36 Stephaine Bien-amie SO Coconut Creek 3:40.01 3:00.33 3:11.15 -
37 Zoe Graves JR Fort Lauderdale 3:10.33 3:01.26 3:28.45 -
38 Zahria Frazier JR Miami Central 3:36.59 3:03.55 2:39.69 -
39 Ava Candib SR Carrollton 2:30.50 3:05.80 3:33.67 -
40 Annabelle Acevedo SO Pembroke Pines Charter 3:21.05 3:09.67 3:26.74 -
41 Gabriella Gentilhomme SO Coral Springs 3:15.11 3:11.28 3:11.28 -
42 Z'Amiya Rossin JR Dillard 3:09.55 3:11.46 2:54.23 -
43 Laian Issa 8 Downtown Doral Charter 3:17.40 3:11.65 3:49.98 -
44 Saniah Cardenas JR Miami Central 2:49.91 3:13.08 3:53.63 -
45 Jonaldyne Olibrice FR Miami Central 2:44.40 3:15.71 2:32.66 -
46 Olivia Alves FR Pompano Beach 3:25.79 3:17.87 2:18.51 -
47 Asheba Campbell FR Plantation 3:17.08 3:21.10 2:32.84 -
48 Jianna Francois SO McArthur 4:29.99 3:27.68 2:35.76 -
49 Stacy Bien-amie FR Coconut Creek 3:44.48 3:31.77 4:09.89 -
50 Kat Holubeck FR Pompano Beach 2:56.53 3:32.68 3:15.67 -
51 Shanyia Jacobs FR Miami Central 5:11.17 3:59.36 4:13.73 -
  Mandi Fisher SO NSU University DNS DNS DNS   
  Adriana Lane SO Stranahan DNS DNS DNS   
  Layla Lawrence FR Coconut Creek DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Lucia Edelstein SO American Heritage (DB) 2:38.27 2:24.58 1:57.18 2:32.18 1
11 Aniyah Mosley SR Cardinal Gibbons 2:54.20 3:00.37 2:34.16 2:34.16 -
13 Karina Martinez SO St. Brendan 2:41.98 2:59.12 2:41.98 2:35.75 -
14 Antanyah Lee SR Miami Southridge 2:41.54 2:09.87 1:57.20 2:38.37 -
16 Angelica Macarulay SR Coral Springs 2:48.35 2:30.37 2:20.56 2:43.44 -
30 Jasmine Salmon FR Pembroke Pines Charter 3:30.04 3:03.79 2:06.03 2:55.03 -
36 Stephaine Bien-amie SO Coconut Creek 3:21.97 2:13.45 2:53.12 3:00.33 -
38 Zahria Frazier JR Miami Central 3:16.40 3:45.77 2:30.52 3:03.55 -
40 Annabelle Acevedo SO Pembroke Pines Charter 3:07.78 4:04.68 3:15.36 3:09.67 -
42 Z'Amiya Rossin JR Dillard 3:15.29 3:57.41 3:47.84 3:11.46 -
43 Laian Issa 8 Downtown Doral Charter 3:02.07 2:27.57 3:00.15 3:11.65 -
46 Olivia Alves FR Pompano Beach 3:23.81 3:33.70 3:53.49 3:17.87 -
48 Jianna Francois SO McArthur 2:41.99 3:35.99 4:27.91 3:27.68 -
49 Stacy Bien-amie FR Coconut Creek 3:08.48 2:28.24 4:18.36 3:31.77 -
50 Kat Holubeck FR Pompano Beach 2:43.77 4:10.97 3:09.29 3:32.68 -
51 Shanyia Jacobs FR Miami Central 4:47.24 4:56.81 4:44.84 3:59.36 -
  Layla Lawrence FR Coconut Creek DNS DNS DNS DNS   
  Adriana Lane SO Stranahan DNS DNS DNS DNS   
  Mandi Fisher SO NSU University DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Dana Mora Brazoban SO Plantation 2:46.31 2:51.30 2:31.35 -
19 Makaliah Moo Yin SO Plantation 2:46.39 2:26.43 2:41.40 -
22 Shayna Agatstein SO Pompano Beach 2:47.95 2:36.20 2:59.71 -
24 Savanna Duperval SO McArthur 2:50.22 3:08.95 2:21.29 -
25 Asia Gilbert JR Coconut Creek 2:51.23 2:27.26 2:44.38 -
28 Astrid Nilsson FR Cardinal Gibbons 2:53.85 3:12.98 3:07.76 -
29 Jailyn Joseph SR Pembroke Pines Charter 2:54.78 2:37.31 2:42.55 -
31 Soeni Jean SO Stranahan 2:56.42 3:42.29 2:03.50 -
33 Jazmine Onate SO McArthur 2:57.68 3:20.78 2:34.59 -
34 Adelaide Steinmann FR Pompano Beach 2:57.83 2:08.04 3:15.62 -
37 Zoe Graves JR Fort Lauderdale 3:01.26 3:46.58 3:12.14 -
39 Ava Candib SR Carrollton 3:05.80 2:28.64 2:43.51 -
41 Gabriella Gentilhomme SO Coral Springs 3:11.28 3:17.02 3:18.94 -
44 Saniah Cardenas JR Miami Central 3:13.08 2:28.68 2:24.81 -
45 Jonaldyne Olibrice FR Miami Central 3:15.71 3:19.63 2:18.96 -
47 Asheba Campbell FR Plantation 3:21.10 2:40.88 4:19.42 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cha'iel Johnson SR St. Thomas Aquinas 2:23.17 2:07.83 2:20.62 2:41.07 2:16.78 2:23.17 10
2 Raquel Edwards JR Dillard 2:28.84 2:10.56 1:52.29 1:52.29 2:49.73 2:06.65 8
3 Samantha Kavanagh SR Northeast (OP) 2:19.41 2:14.04 2:18.07 2:27.45 2:47.55 2:18.07 6
4 Emily Baldwin SR Cardinal Gibbons 2:30.05 2:25.68 2:05.29 2:18.40 2:21.31 2:16.94 5
5 Jaliah Gammage 8 Dillard 3:05.04 2:26.85 1:54.55 2:07.76 2:59.16 2:20.98 4
6 Daniela Hernandez 8 Carrollton 2:56.31 2:29.41 3:11.25 2:05.51 2:35.39 2:15.97 3
7 Azlin Thompson SR South Plantation 2:46.35 2:29.86 3:02.83 2:44.85 2:04.39 2:05.89 2
9 Sara Gumier SO Somerset Academy (PP) 3:06.70 2:33.03 2:13.14 2:31.50 2:39.16 1:53.25 -
10 Rachell Crandell JR Somerset Academy (PP) 3:17.86 2:33.38 3:14.80 1:55.04 3:05.59 2:21.11 -
12 Zareya Bradwell JR Dillard 2:02.87 2:35.53 2:29.31 2:58.86 2:37.09 2:04.43 -
15 Nicole Mayo SO Cardinal Gibbons 3:14.46 2:39.39 2:37.80 3:16.05 2:50.55 3:03.30 -
17 Alexa Leon FR Carrollton 2:48.69 2:45.38 2:45.38 2:22.23 2:43.73 1:55.77 -
20 Tiffany Aquilino SR St. Brendan 3:15.08 2:46.73 3:18.41 3:36.75 3:30.08 2:38.40 -
21 Jewel Cross SR Northeast (OP) 3:05.16 2:46.81 3:13.50 3:00.16 2:45.15 3:18.51 -
23 Gabriela Gonzalez-Orbegoso FR Downtown Doral Charter 2:54.79 2:48.06 2:41.34 2:34.62 3:30.08 2:46.38 -
26 Chlesea Torres SR Somerset Academy (PP) 2:12.02 2:51.45 3:30.89 3:34.32 3:30.89 3:42.89 -
27 Mikayla Becker SR Plantation 3:28.80 2:52.56 2:05.97 2:12.88 3:27.08 2:23.23 -
32 Anna Scarcello FR St. Brendan 2:17.78 2:56.64 3:14.31 3:47.87 3:46.10 2:51.34 -
35 Megan Crandell FR Somerset Academy (PP) 3:00.69 2:58.90 3:31.11 3:29.32 3:13.22 2:23.12 -