March 31, 2023
|
Merritt Island - Merritt Island, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 James Verpaele SR Merritt Island 1:05.32 50.24 10
2 Jah'kiing Joseph SR Heritage 42.49 50.58 8
3 Colin Santiago JR East River 40.29 51.65 6
4 Eric Nelson FR Viera 59.62 51.84 5
5 Joshua Larrick JR Satellite 46.83 52.61 4
6 Aidan Carroll SR Viera 1:04.85 53.15 3
7 Omaree Baptiste FR East River 53.66 53.66 2
8 Alexander Moss SR Merritt Island 44.62 53.75 1
9 Nicholas Fee SO Cocoa Beach 54.61 54.07 -
10 Kaiyson Moore SO Rockledge 39.51 54.12 -
11 Riley Jones SR Titusville 1:06.16 54.23 -
12 Walki Ambroise SO East River 1:03.50 54.27 -
13 Kasper Moerch SO Heritage 53.36 54.44 -
14 Elijah Johnson JR Faith Christian 39.20 54.44 -
15 Malik Evans FR Cocoa 53.65 54.74 -
16 Nicholas Stanley SO Heritage 53.67 54.76 -
17 Junes Rashwan SR Holy Trinity 1:10.38 54.98 -
18 Jonathan Dandridge SO Titusville 56.14 55.04 -
19 Asher Binns JR Heritage 1:11.91 55.31 -
20 Kaden Zimpfer SO Melbourne Central Catholic 1:04.18 55.32 -
21 Jeanus Matthews JR Rockledge 57.79 55.56 -
22 Woodrow Smith JR Space Coast 48.45 55.68 -
23 Omar Correa-Molina SR Astronaut 44.07 55.78 -
24 Derrick Caple FR Edgewood 1:09.77 56.26 -
25 Shayne Gorrell JR Merritt Island 52.54 56.49 -
26 Jaden Brown JR Cocoa 1:12.91 56.52 -
27 Joe Captain FR Titusville 43.18 56.81 -
28 Riley Dehuff SO Edgewood 43.78 56.85 -
29 James Davis SO Rockledge 53.78 57.21 -
30 Andrew Leber SR Cocoa 43.08 57.43 -
31 Dallas Donahue SR Merritt Island 53.17 57.79 -
32 Alex Porter FR Astronaut 40.49 57.84 -
33 Toddrick Graham SR Eau Gallie 1:05.57 58.02 -
34 Jovan Jackson 8 Cocoa Beach 49.92 58.04 -
35 Braxton Albright SO Viera 54.58 58.06 -
36 Joseph Kelly FR Melbourne 1:05.13 58.15 -
37 Brandon Valentine JR Faith Christian 1:07.50 58.19 -
38 William Pope JR Edgewood 50.22 58.39 -
39 Laquavious Hastie SO Rockledge 1:04.13 58.83 -
40 Brandon Prouty SO Satellite 43.60 58.92 -
41 Andrew Kasza FR Satellite 59.59 59.59 -
42 Julian Diaz JR Cocoa 1:00.84 1:00.23 -
43 Jessie Perez JR Holy Trinity 51.93 1:00.38 -
44 Christopher McDonel SO Space Coast 1:08.91 1:00.44 -
45 Morgan Davis JR Satellite 49.65 1:00.55 -
46 Jordan Royal SO Titusville 59.75 1:00.97 -
47 Javel Cook JR Eau Gallie 1:18.33 1:01.19 -
48 Elijah Guerra FR Pineapple Cove 1:06.43 1:02.08 -
49 Tyler Kendall FR Melbourne Central Catholic 43.62 1:02.31 -
50 Riley Edmondson FR Pineapple Cove 57.21 1:02.86 -
51 Vincent Tran SO Edgewood 1:11.14 1:02.95 -
52 Bryce Johnson FR Pineapple Cove 1:13.87 1:03.13 -
53 Michael Catacutan JR Melbourne 1:14.29 1:03.49 -
54 Preston Brizendine FR Cocoa Beach 44.94 1:04.20 -
55 Austin White SO Viera 1:02.31 1:04.90 -
56 Jacob Colon FR Faith Christian 1:11.59 1:05.08 -
57 Jonathan Barnes JR Space Coast 52.15 1:05.18 -
58 Kasey Rutledge FR Pineapple Cove 56.76 1:05.99 -
59 Simon Biegmann SO Astronaut 1:14.73 1:06.13 -
60 Michael Larmond JR East River 50.18 1:08.74 -
61 Michael Rodgers SO Eau Gallie 1:19.95 1:08.92 -
62 Sebastian Porras-Gutierrez JR Morningside 1:27.04 1:10.76 -
  Roberto Chang JR Melbourne NT NT   
  Jude Ormsby FR Holy Trinity NT NT   
  Gage Johnson SR Melbourne NT NT   
  Ben Brown JR Astronaut NT NT   
  Justin McCurdy JR Eau Gallie NT NT   
  Jeremy Espinosa SO Space Coast NT NT   
  Jacob Sickles 6 Morningside NT NT   
  George Liou SO Melbourne Central Catholic NT NT   
  Gianni Fucile SO Melbourne Central Catholic NT NT   
  Horacio Martinez FR Faith Christian NT NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 James Verpaele SR Merritt Island 50.24 10
2 Jah'kiing Joseph SR Heritage 50.58 8
4 Eric Nelson FR Viera 51.84 5
5 Joshua Larrick JR Satellite 52.61 4
6 Aidan Carroll SR Viera 53.15 3
15 Malik Evans FR Cocoa 54.74 -
19 Asher Binns JR Heritage 55.31 -
26 Jaden Brown JR Cocoa 56.52 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Alexander Moss SR Merritt Island 53.75 52.68 59.67 1:02.35 40.32 50.53 1:04.50 1
10 Kaiyson Moore SO Rockledge 54.12 42.22 41.68 42.76 1:03.32 1:03.32 49.79 -
12 Walki Ambroise SO East River 54.27 1:10.01 51.56 1:10.56 1:08.93 1:07.84 50.48 -
13 Kasper Moerch SO Heritage 54.44 47.37 52.81 1:05.33 53.90 39.20 56.62 -
17 Junes Rashwan SR Holy Trinity 54.98 1:09.83 1:05.43 1:07.63 47.29 49.49 1:09.83 -
20 Kaden Zimpfer SO Melbourne Central Catholic 55.32 52.00 1:00.86 1:03.62 42.60 42.60 1:10.26 -
21 Jeanus Matthews JR Rockledge 55.56 1:02.79 43.34 40.01 1:07.23 48.90 1:05.56 -
24 Derrick Caple FR Edgewood 56.26 44.45 40.51 1:04.14 54.01 44.45 1:12.02 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Colin Santiago JR East River 1:04.57 51.65 6
7 Omaree Baptiste FR East River 1:01.71 53.66 2
9 Nicholas Fee SO Cocoa Beach 1:04.89 54.07 -
11 Riley Jones SR Titusville 43.93 54.23 -
14 Elijah Johnson JR Faith Christian 1:07.51 54.44 -
31 Dallas Donahue SR Merritt Island 46.24 57.79 -
43 Jessie Perez JR Holy Trinity 46.50 1:00.38 -
  Jeremy Espinosa SO Space Coast NT NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Nicholas Stanley SO Heritage 54.76 -
22 Woodrow Smith JR Space Coast 55.68 -
23 Omar Correa-Molina SR Astronaut 55.78 -
27 Joe Captain FR Titusville 56.81 -
35 Braxton Albright SO Viera 58.06 -
36 Joseph Kelly FR Melbourne 58.15 -
40 Brandon Prouty SO Satellite 58.92 -
  Jude Ormsby FR Holy Trinity NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Jonathan Dandridge SO Titusville 44.04 55.04 -
25 Shayne Gorrell JR Merritt Island 1:02.71 56.49 -
29 James Davis SO Rockledge 1:05.22 57.21 -
30 Andrew Leber SR Cocoa 58.01 57.43 -
37 Brandon Valentine JR Faith Christian 1:04.59 58.19 -
39 Laquavious Hastie SO Rockledge 55.89 58.83 -
45 Morgan Davis JR Satellite 48.44 1:00.55 -
  Horacio Martinez FR Faith Christian NT NT   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
28 Riley Dehuff SO Edgewood 58.56 40.37 56.85 -
32 Alex Porter FR Astronaut 59.58 54.95 57.84 -
33 Toddrick Graham SR Eau Gallie 43.52 1:10.21 58.02 -
38 William Pope JR Edgewood 56.06 1:11.82 58.39 -
58 Kasey Rutledge FR Pineapple Cove 1:04.67 1:07.31 1:05.99 -
59 Simon Biegmann SO Astronaut 58.86 50.92 1:06.13 -
  Justin McCurdy JR Eau Gallie NT NT NT   
  Gianni Fucile SO Melbourne Central Catholic NT NT NT   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Jovan Jackson 8 Cocoa Beach 58.04 -
41 Andrew Kasza FR Satellite 59.59 -
42 Julian Diaz JR Cocoa 1:00.23 -
47 Javel Cook JR Eau Gallie 1:01.19 -
51 Vincent Tran SO Edgewood 1:02.95 -
52 Bryce Johnson FR Pineapple Cove 1:03.13 -
  Gage Johnson SR Melbourne NT   
  Ben Brown JR Astronaut NT   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
46 Jordan Royal SO Titusville 1:18.05 1:02.19 50.61 1:14.39 1:00.97 44.51 45.73 -
48 Elijah Guerra FR Pineapple Cove 1:13.88 1:03.95 1:18.22 1:10.78 1:02.08 52.77 1:02.08 -
49 Tyler Kendall FR Melbourne Central Catholic 51.10 1:18.51 54.21 1:13.53 1:02.31 1:10.41 1:21.01 -
50 Riley Edmondson FR Pineapple Cove 52.18 1:18.58 49.66 1:02.86 1:02.86 53.44 45.89 -
53 Michael Catacutan JR Melbourne 53.34 1:03.49 1:12.38 1:09.21 1:03.49 50.16 47.62 -
60 Michael Larmond JR East River 1:14.24 1:17.68 1:22.49 55.68 1:08.74 1:19.05 1:27.99 -
61 Michael Rodgers SO Eau Gallie 49.63 1:26.84 1:28.22 58.59 1:08.92 1:19.95 1:19.26 -
  Roberto Chang JR Melbourne NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
44 Christopher McDonel SO Space Coast 56.82 1:00.44 -
54 Preston Brizendine FR Cocoa Beach 1:10.62 1:04.20 -
55 Austin White SO Viera 1:19.18 1:04.90 -
56 Jacob Colon FR Faith Christian 1:10.29 1:05.08 -
57 Jonathan Barnes JR Space Coast 1:20.83 1:05.18 -
62 Sebastian Porras-Gutierrez JR Morningside 1:15.72 1:10.76 -
  Jacob Sickles 6 Morningside NT NT   
  George Liou SO Melbourne Central Catholic NT NT