March 2, 2023
|
Poinciana - Kissimmee, FL

Boys' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dr. Phillips Cameron Dixon, Jayshaun Fox, Mchenry Fortilien, Justin Stith 1:19.15 1:48.60 1:22.83 1:56.88 1:32.03 1:54.12 1:43.08 10
2 Wekiva Justin Hutchison, Anthony Ellison, Jeremy Benjamin, Noah Putnam 1:15.56 1:53.34 1:38.59 1:36.75 1:32.14 1:48.73 1:27.54 8
3 Lakeland Robert Riley, Derajah Hardy, D'Marius Rucker, Don'Ares Johnson 1:13.39 1:57.60 1:51.02 1:25.62 1:34.08 1:15.27 1:43.49 6
4 Bartow Will Stricklen, Tavares Murray, Trequan Jones, Jihad Brown 2:02.30 1:44.83 1:55.51 1:43.86 1:37.06 1:14.74 1:39.01 5
5 Ridge Community Joshua Petion, Jakari Ward, Adrain Rogers, Andre Berry 1:52.73 1:31.35 1:53.70 1:12.89 1:37.18 1:25.52 1:18.72 4
6 Davenport Landen Peters, Chris Jean-Jacques, jahmand Chin-suer, Aiden George 1:57.87 1:53.97 1:58.84 1:30.60 1:37.41 1:18.91 1:19.88 3
7 Poinciana Donald Cumings, Elijah Davis, Ernest Nunn, Hakeem Alvena 1:50.68 1:24.23 1:38.92 2:06.35 1:37.94 1:09.54 1:16.40 2
8 Gateway (Kissimmee) Jose Calderon, Jordan Burgos, Jangel Medina, Jariel Quinones 2:12.53 1:28.70 1:42.27 2:13.57 1:44.35 1:40.18 1:57.92 1
9 Haines City Yvenerson Elizee, Isaiah Deyant, Bernard Fevrier, Samuel Parker 2:05.55 1:52.99 1:58.22 2:14.96 1:44.62 1:16.38 1:48.81 -
10 City of Life Christian Taylor St. Hilaire, Ethan Arroyo, Valentino Duran, Will Varela 1:44.93 2:01.89 2:15.67 2:04.01 1:45.99 1:42.81 1:53.41 -
11 Orlando Christian Prep King Owusu, darius richardson, Kenyon Alston, Zeke Gunn 2:07.95 1:39.16 1:16.77 1:17.84 1:46.62 1:34.90 1:17.84 -
12 Mater Brighton Lakes Trisean Jacobs, Ramir Thompson, Ethan Martinez, Jeremiah Pierre-Louis 1:35.28 2:19.17 2:15.96 1:48.12 1:47.05 2:07.39 2:18.10 -
13 Celebration Malachi Paulin, Benny Rivera, Jose Gonzalez, Felipe Dos Santos 1:30.46 1:26.15 1:18.61 2:00.61 1:47.68 1:31.53 2:17.83 -
14 Four Corners Danik Johnson, Shaquan Joseph, Conner Bedell, Jose Jerez 2:10.72 2:28.15 2:06.98 1:33.37 2:04.49 1:47.07 2:19.43 -
Boys' 4 x 200 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Bartow Stricklen, Murray, Jones, Brown 1:40.95 2:00.36 1:37.06 1:35.12 2:06.18 1:46.77 1:48.71 5
5 Ridge Community Petion, Ward, Rogers, Berry 1:22.61 1:42.04 1:37.18 2:00.51 1:40.10 1:27.47 1:16.78 4
6 Davenport Peters, Jean-Jacques, Chin-suer, George 1:50.08 1:08.19 1:37.41 1:41.31 1:34.49 1:44.23 1:08.19 3
10 City of Life Christian St. Hilaire, Arroyo, Duran, Varela 1:45.99 2:17.79 1:45.99 1:47.05 1:55.53 1:39.63 1:15.26 -
12 Mater Brighton Lakes Jacobs, Thompson, Martinez, Pierre-Louis 1:22.43 1:20.29 1:47.05 1:38.49 1:55.62 1:59.90 1:58.83 -
14 Four Corners Johnson, Joseph, Bedell, Jerez 2:41.84 2:16.94 2:04.49 1:47.07 2:36.86 1:50.80 2:18.19 -
Boys' 4 x 200 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dr. Phillips Dixon, Fox, Fortilien, Stith 1:52.28 1:32.03 1:59.64 1:08.11 1:17.31 1:09.03 10
2 Wekiva Hutchison, Ellison, Benjamin, Putnam 1:50.57 1:32.14 1:04.50 1:45.97 1:39.52 1:49.65 8
3 Lakeland Riley, Hardy, Rucker, Johnson 1:05.86 1:34.08 1:10.56 1:06.80 1:52.90 1:05.86 6
7 Poinciana Cumings, Davis, Nunn, Alvena 1:45.78 1:37.94 1:50.68 1:52.63 1:10.52 1:48.72 2
8 Gateway (Kissimmee) Calderon, Burgos, Medina, Quinones 2:14.62 1:44.35 1:46.44 2:02.09 1:49.57 1:55.83 1
9 Haines City Elizee, Deyant, Fevrier, Parker 2:06.59 1:44.62 1:18.47 1:51.95 2:05.55 2:04.50 -
11 Orlando Christian Prep Owusu, richardson, Alston, Gunn 1:47.69 1:46.62 1:18.90 2:09.01 1:49.82 1:46.62 -
13 Celebration Paulin, Rivera, Gonzalez, Dos Santos 1:30.46 1:47.68 2:05.99 2:17.83 2:16.76 1:53.07 -