February 25, 2023
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lake Wales Jayden Johnson, Jerry Alls, Carldayle Brantley, Laterrian Mickel 3:28.86 3:35.13 4:12.72 3:14.24 2:26.21 10
2 Jones Dayveone Nichols, Caleb McCaskill, Branardo Forine, Anyas Moore 3:33.53 4:20.51 4:20.51 3:57.02 4:35.46 8
3 Viera Eric Nelson, Collin Roddy, Liam Bush, Garrett Vickery 3:34.57 4:02.47 2:36.64 4:38.95 2:49.51 6
4 Celebration Alexander Del Puerto, Jakobe Vongphrachanh, Cooper James, Evan Amaya 3:38.11 4:13.01 3:33.75 4:23.92 3:25.03 5
5 Tohopekaliga Joaquin Francis, Jose Baez, Javan Medina, Nichalas Rawls 3:38.13 4:04.31 3:07.60 4:37.03 3:29.41 4
6 Osceola (Kissimmee) Jalen Bell, Corradrio Trimble, Jakyri Watson, Jordan Stynes 3:38.76 3:56.26 2:39.70 3:23.45 3:34.39 3
7 Heritage Adam Muncey, Jah'kiing Joseph, Asher Binns, Kasper Moerch 3:39.20 2:44.40 3:45.78 4:27.43 4:40.58 2
8 Vero Beach Donquaill Wesley, Aidan Smith, Jarvis Jacobs, Parker Banzhaf 3:39.46 2:51.18 4:38.72 4:23.36 4:03.60 1
9 Lake Buena Vista Christ Gilles, Jason Mimy, Hunter Schulze, Erik Denico 3:39.71 3:48.50 4:36.84 3:02.36 3:59.49 -
10 Lakeland Don'Ares Johnson, Darich Metellus, Christopher Wheeler, Tyrell Brooks 3:41.31 3:25.82 4:41.07 3:10.33 4:05.66 -
11 Horizon Jack Maday, Micheal Dove, Jacob Brown, Javon Ross 3:42.15 3:55.48 3:35.49 3:46.60 3:39.93 -
12 Melbourne Gavin Howell, Logan Barnhill, Andre Campbell, Gage Johnson 3:42.43 3:40.21 4:20.25 3:51.33 4:31.37 -
13 Cocoa Logan Bass, Jaden Edgecombe, Andrew Leber, Malik Evans 3:46.55 3:46.55 2:40.85 4:25.07 4:22.80 -
14 Kathleen Corion Abram, Marcus Harris, Anthony Oldham, Keven Estael 3:47.14 4:12.13 4:39.39 2:43.54 3:53.96 -
15 First Academy (Orlando) Phillip Clark, Bradley Mason, Jason Tenczar, Sebastian Yepes 3:47.63 3:31.70 3:27.15 4:08.12 3:54.46 -
16 St. Cloud Jahleek Lawrence, Ethan Santini, Diomar Ortiz, Kristofer Pereyra 3:47.75 4:35.58 4:17.36 2:50.82 2:50.82 -
17 Auburndale Zilyon Kirkland, Ronny Jasmin, Dejon Barber, Deion Cox 3:50.33 3:22.69 4:17.97 4:52.52 2:50.45 -
18 Liberty Daren Aratius, Jimmy Dutais, Bryan Brandy, Aaron Williams 3:54.10 2:48.56 2:46.21 3:42.40 3:49.42 -
19 University (Orlando) James Legzouli, Phillip Hibbert, Dario Viejo, Alexander Yarber-Perkins 3:54.60 3:26.45 4:03.99 3:10.03 4:08.68 -
20 Harmony Jake Naranjo, Ty Brooks, Moivee Roberts, Santos Torres 3:57.40 3:05.18 4:04.53 4:23.52 4:40.14 -
21 Bartow Will Stricklen, Jihad Brown, Jayelon Robinson, Tyrin Jones 4:06.33 3:36.77 4:26.04 3:09.68 3:49.09 -
22 George Jenkins Omari Skinner, Asir Chappell, Taven Chan, Erick Cannon 4:11.76 3:28.96 3:21.41 3:31.48 3:11.34 -
23 Melbourne Central Catholic Joel Farias, Jospeh Colombo, Gregory Schwendeman, George Liou 4:13.16 4:30.89 3:45.32 5:01.26 3:55.44 -
24 City of Life Christian Taylor St. Hilaire, Ethan Arroyo, Will Varela, Valentino Duran 4:16.76 5:33.79 4:03.93 4:24.47 4:21.90 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Kathleen Abram, Harris, Oldham, Estael 3:35.79 3:06.26 3:24.43 4:05.32 3:47.14 -
19 University (Orlando) Legzouli, Hibbert, Viejo, Yarber-Perkins 3:05.34 5:02.64 3:52.26 3:21.76 3:54.60 -
23 Melbourne Central Catholic Farias, Colombo, Schwendeman, Liou 5:21.52 4:23.29 3:37.72 3:40.25 4:13.16 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
9 Lake Buena Vista Gilles, Mimy, Schulze, Denico 3:39.71 -
12 Melbourne Howell, Barnhill, Campbell, Johnson 3:42.43 -
16 St. Cloud Lawrence, Santini, Ortiz, Pereyra 3:47.75 -
20 Harmony Naranjo, Brooks, Roberts, Torres 3:57.40 -
24 City of Life Christian St. Hilaire, Arroyo, Varela, Duran 4:16.76 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Viera Nelson, Roddy, Bush, Vickery 2:43.08 3:17.41 2:45.22 4:13.20 3:34.57 6
5 Tohopekaliga Francis, Baez, Medina, Rawls 3:57.77 4:19.58 3:31.59 3:38.13 3:38.13 4
10 Lakeland Johnson, Metellus, Wheeler, Brooks 3:08.12 3:03.69 3:32.46 4:10.08 3:41.31 -
11 Horizon Maday, Dove, Brown, Ross 3:02.17 3:13.27 3:51.04 2:53.28 3:42.15 -
17 Auburndale Kirkland, Jasmin, Barber, Cox 3:38.82 4:27.19 3:31.91 3:08.87 3:50.33 -
18 Liberty Aratius, Dutais, Brandy, Williams 4:24.54 3:58.79 3:37.72 3:42.40 3:54.10 -
21 Bartow Stricklen, Brown, Robinson, Jones 4:01.41 3:31.85 4:53.14 3:19.53 4:06.33 -
22 George Jenkins Skinner, Chappell, Chan, Cannon 4:57.08 3:59.18 3:36.52 4:06.73 4:11.76 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Lake Wales Johnson, Alls, Brantley, Mickel 2:38.74 3:28.86 4:10.64 10
2 Jones Nichols, McCaskill, Forine, Moore 3:07.91 3:33.53 2:52.96 8
4 Celebration Del Puerto, Vongphrachanh, James, Amaya 3:33.75 3:38.11 3:14.12 5
6 Osceola (Kissimmee) Bell, Trimble, Watson, Stynes 3:32.20 3:38.76 4:13.77 3
7 Heritage Muncey, Joseph, Binns, Moerch 4:34.00 3:39.20 3:39.20 2
8 Vero Beach Wesley, Smith, Jacobs, Banzhaf 3:15.32 3:39.46 2:48.99 1
13 Cocoa Bass, Edgecombe, Leber, Evans 2:45.39 3:46.55 4:00.15 -
15 First Academy (Orlando) Clark, Mason, Tenczar, Yepes 2:53.00 3:47.63 2:57.56 -