March 25, 2023
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Valentino Rudolph SR West Orange 10.81 13.62 10
2 Tristen Washington SO Oviedo 10.83 13.87 8
3 Jaylen Heyward JR Rockledge 10.84 9.33 6
4 Markell Peterson SR New Smyrna Beach 11.03 12.36 5
5 Kai Evans SO Lake Minneola 11.05 12.49 4
6 Kristopher Ratcliff Jr. SR Lake Nona 11.13 13.25 3
7 Charles Gilmore SR Lake Nona 11.28 10.38 2
8 Xiyon Green SR University (Orlando) 11.29 9.83 1
9 Henly Placide JR Osceola (Kissimmee) 11.31 12.45 -
9 Ronny Jasmin SR Auburndale 11.31 11.65 -
11 Kevin Chery SR Ocoee 11.34 8.62 -
12 Reese McLean SO Apopka 11.37 13.99 -
13 Alex Tuyo SR Harmony 11.39 14.47 -
14 John Pagan JR Gateway (Kissimmee) 11.40 11.06 -
15 Georian Timmons SR Lake Nona 11.40 8.78 -
16 John Celestin SR Lake Minneola 11.41 13.13 -
17 Dallas Johnson SR Oviedo 11.42 13.48 -
18 Ja'Darius Dobie FR Lakeland 11.42 9.60 -
19 Hunter Crook SR Satellite 11.43 8.69 -
20 JaQuel McCormes JR Winter Haven 11.45 10.88 -
21 Keyon Carter JR Rockledge 11.47 8.15 -
22 Exavian Westbrook SR Boone 11.47 8.72 -
23 Lagarion Wilson FR Boone 11.50 8.28 -
24 Davian Barrett SR Celebration 11.50 9.43 -
25 Derajah Hardy JR Lakeland 11.53 13.96 -
26 Lucius Williams SO Apopka 11.55 12.94 -
27 Brandon Paul SO Timber Creek 11.56 10.75 -
28 Lorenzo Payne JR Apopka 11.56 13.76 -
29 Emiliano Galarza FR Oviedo 11.56 13.30 -
30 Alden Peterson SO Harmony 11.58 9.50 -
31 Kameron Graham SR Boone 11.59 9.39 -
32 Christian Black JR South Lake 11.61 12.54 -
33 Sytrevion Dyer JR Lakeland 11.65 14.45 -
34 Dayveone Nichols JR Jones 11.66 9.22 -
35 Devon St. Clair SO Horizon 11.67 12.49 -
36 Raymond Green SO Ocoee 11.68 14.72 -
37 Darius Young SO Gateway (Kissimmee) 11.69 9.59 -
38 Keon Brown SR Ocoee 11.72 12.43 -
38 Zachary Charles SR Auburndale 11.72 11.02 -
40 Brandon Thelemaque FR Colonial 11.75 11.75 -
41 Terrance Williams JR Winter Haven 11.77 14.36 -
42 Anthony Dorcin SR Heritage 11.80 9.92 -
43 Keandre McCormick SO West Orange 11.80 12.28 -
44 James Thompson JR Leesburg 11.81 9.92 -
45 Dylan Durham SR New Smyrna Beach 11.82 14.19 -
46 Marquel Dean JR Rockledge 11.82 9.34 -
47 Connor Flaherty JR Harmony 11.83 9.35 -
48 William Marshall FR East River 11.84 13.98 -
49 Shakare Spence JR West Orange 11.92 11.57 -
50 Caleb Cuyler SO Auburndale 11.96 9.21 -
51 D'Nari Adams JR Lake Minneola 11.97 12.57 -
52 Edward Thompson SR Colonial 11.99 14.87 -
53 Joshua Smith JR South Lake 12.01 8.77 -
54 Jose Calderon JR Gateway (Kissimmee) 12.01 12.97 -
55 Malaki Estrada FR Timber Creek 12.01 8.89 -
56 Kha'mari Harrison SR Heritage 12.03 11.79 -
57 John Delice SO Oak Ridge 12.05 12.54 -
58 Jimmy Dutais JR Liberty 12.06 10.74 -
59 Allan Cadet-Ford JR Winter Haven 12.07 10.99 -
60 Uriah Moats-Maynard SO South Lake 12.07 15.57 -
61 Delontay Fourcand JR Oak Ridge 12.12 14.91 -
62 Julian Nasco JR Tohopekaliga 12.16 12.77 -
63 Conner Bailey JR Satellite 12.17 12.66 -
64 Joshua Arlin JR Heritage 12.23 11.87 -
65 Achia Jones SR Satellite 12.28 15.97 -
66 Alejandro Karstamatis FR Winter Park 12.36 11.62 -
67 Javon Wallace JR University (Orlando) 12.40 14.14 -
68 Jase Severit 8 McKeel 12.42 14.04 -
69 Kaio Oliveira FR Horizon 12.44 14.56 -
69 Tocori Skinner SO Leesburg 12.44 12.57 -
71 Daniel Alanis SO Celebration 12.45 15.69 -
72 Hank Filamar SR Winter Park 12.52 15.90 -
73 Andrew Durant SR Tohopekaliga 12.56 12.82 -
74 Mazen Elgamal SO Celebration 12.60 14.49 -
75 Nervon Eugene SO Leesburg 12.63 9.73 -
76 Mycahi Terry SR East River 12.63 14.15 -
77 Terrance Lampkin SO Jones 12.64 14.41 -
78 Aden Osorio SO Colonial 12.64 11.51 -
79 Xavier Wallace FR University (Orlando) 13.00 12.48 -
80 Antonio McCrory SR Oak Ridge 13.14 13.54 -
81 Jalil Miller JR Winter Park 13.53 12.59 -
Boys' 100 Meters Section 1
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Valentino Rudolph SR West Orange 11.25 10.81 10
2 Tristen Washington SO Oviedo 12.46 10.83 8
3 Jaylen Heyward JR Rockledge 9.76 10.84 6
5 Kai Evans SO Lake Minneola 12.93 11.05 4
6 Kristopher Ratcliff Jr. SR Lake Nona 9.69 11.13 3
7 Charles Gilmore SR Lake Nona 13.88 11.28 2
9 Henly Placide JR Osceola (Kissimmee) 11.88 11.31 -
15 Georian Timmons SR Lake Nona 13.23 11.40 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Markell Peterson SR New Smyrna Beach 12.36 11.03 5
8 Xiyon Green SR University (Orlando) 8.13 11.29 1
9 Ronny Jasmin SR Auburndale 9.96 11.31 -
11 Kevin Chery SR Ocoee 9.64 11.34 -
14 John Pagan JR Gateway (Kissimmee) 8.67 11.40 -
20 JaQuel McCormes JR Winter Haven 11.80 11.45 -
25 Derajah Hardy JR Lakeland 12.23 11.53 -
38 Keon Brown SR Ocoee 12.43 11.72 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Reese McLean SO Apopka 11.37 11.03 11.37 -
16 John Celestin SR Lake Minneola 13.13 9.47 11.41 -
18 Ja'Darius Dobie FR Lakeland 13.94 9.25 11.42 -
19 Hunter Crook SR Satellite 14.41 13.26 11.43 -
21 Keyon Carter JR Rockledge 13.31 9.07 11.47 -
27 Brandon Paul SO Timber Creek 10.52 11.45 11.56 -
29 Emiliano Galarza FR Oviedo 12.84 12.14 11.56 -
51 D'Nari Adams JR Lake Minneola 10.42 13.65 11.97 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Alex Tuyo SR Harmony 11.39 10.14 8.32 12.31 8.32 11.39 14.24 -
17 Dallas Johnson SR Oviedo 11.42 8.00 14.16 8.23 9.25 11.65 11.08 -
22 Exavian Westbrook SR Boone 11.47 13.08 11.24 13.19 11.02 14.92 14.00 -
28 Lorenzo Payne JR Apopka 11.56 13.64 13.99 10.52 8.10 14.57 15.03 -
30 Alden Peterson SO Harmony 11.58 11.82 10.19 14.71 13.78 9.62 9.15 -
32 Christian Black JR South Lake 11.61 11.73 11.61 10.34 10.92 14.63 12.19 -
37 Darius Young SO Gateway (Kissimmee) 11.69 8.42 10.99 13.56 12.04 13.33 10.99 -
44 James Thompson JR Leesburg 11.81 9.92 13.82 9.45 11.93 8.98 9.10 -
Boys' 100 Meters Section 5
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Davian Barrett SR Celebration 9.20 11.50 9.89 14.95 10.35 8.86 11.85 -
26 Lucius Williams SO Apopka 14.33 11.55 13.75 8.44 15.02 8.90 9.59 -
34 Dayveone Nichols JR Jones 13.88 11.66 9.33 8.17 12.13 12.36 12.01 -
36 Raymond Green SO Ocoee 10.98 11.68 14.84 12.15 11.92 10.87 12.74 -
45 Dylan Durham SR New Smyrna Beach 11.35 11.82 8.28 13.36 9.46 13.24 11.47 -
49 Shakare Spence JR West Orange 10.85 11.92 8.82 14.19 12.76 11.21 14.55 -
63 Conner Bailey JR Satellite 12.17 12.17 10.71 15.09 9.50 9.25 15.83 -
Boys' 100 Meters Section 6
W: -3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
41 Terrance Williams JR Winter Haven 9.89 13.89 11.77 13.77 11.07 9.07 11.77 -
46 Marquel Dean JR Rockledge 11.00 10.41 9.22 8.99 9.58 12.18 11.82 -
57 John Delice SO Oak Ridge 11.09 12.42 14.46 15.55 14.58 13.50 12.05 -
61 Delontay Fourcand JR Oak Ridge 9.46 14.43 12.12 13.82 12.12 14.55 12.12 -
62 Julian Nasco JR Tohopekaliga 9.00 11.56 15.81 9.00 10.70 14.60 12.16 -
64 Joshua Arlin JR Heritage 13.58 8.93 13.95 12.97 9.54 11.01 12.23 -
65 Achia Jones SR Satellite 8.60 10.56 14.62 13.14 15.85 15.48 12.28 -
77 Terrance Lampkin SO Jones 10.12 15.93 9.74 15.30 16.06 8.85 12.64 -
Boys' 100 Meters Section 7
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
35 Devon St. Clair SO Horizon 11.67 12.49 9.22 11.32 14.36 -
42 Anthony Dorcin SR Heritage 11.80 12.87 8.26 12.39 9.33 -
43 Keandre McCormick SO West Orange 11.80 8.38 11.10 11.80 13.10 -
47 Connor Flaherty JR Harmony 11.83 10.30 12.07 8.99 13.14 -
48 William Marshall FR East River 11.84 13.98 11.13 11.61 14.45 -
58 Jimmy Dutais JR Liberty 12.06 9.77 12.79 8.69 12.55 -
59 Allan Cadet-Ford JR Winter Haven 12.07 13.16 14.61 15.09 11.59 -
Boys' 100 Meters Section 8
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
38 Zachary Charles SR Auburndale 10.67 12.31 11.72 12.90 -
40 Brandon Thelemaque FR Colonial 11.52 10.34 11.75 14.69 -
50 Caleb Cuyler SO Auburndale 12.92 12.20 11.96 13.52 -
52 Edward Thompson SR Colonial 11.39 14.87 11.99 13.91 -
60 Uriah Moats-Maynard SO South Lake 13.88 11.35 12.07 10.02 -
69 Tocori Skinner SO Leesburg 11.57 12.32 12.44 14.19 -
72 Hank Filamar SR Winter Park 13.65 12.40 12.52 13.15 -
79 Xavier Wallace FR University (Orlando) 12.48 14.69 13.00 14.43 -
Boys' 100 Meters Section 9
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
53 Joshua Smith JR South Lake 12.97 13.46 12.01 -
55 Malaki Estrada FR Timber Creek 12.85 10.81 12.01 -
67 Javon Wallace JR University (Orlando) 16.00 11.29 12.40 -
68 Jase Severit 8 McKeel 14.66 14.41 12.42 -
69 Kaio Oliveira FR Horizon 10.45 11.20 12.44 -
71 Daniel Alanis SO Celebration 12.83 9.96 12.45 -
75 Nervon Eugene SO Leesburg 8.85 15.41 12.63 -
Boys' 100 Meters Section 10
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
23 Lagarion Wilson FR Boone 11.50 9.43 10.12 8.97 -
31 Kameron Graham SR Boone 11.59 13.10 11.59 9.51 -
33 Sytrevion Dyer JR Lakeland 11.65 12.00 10.84 8.74 -
54 Jose Calderon JR Gateway (Kissimmee) 12.01 11.77 8.53 9.97 -
56 Kha'mari Harrison SR Heritage 12.03 8.79 12.52 13.60 -
78 Aden Osorio SO Colonial 12.64 13.78 9.99 15.30 -
80 Antonio McCrory SR Oak Ridge 13.14 10.91 14.06 10.12 -
81 Jalil Miller JR Winter Park 13.53 17.59 12.45 12.32 -
Boys' 100 Meters Section 11
W: -3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
66 Alejandro Karstamatis FR Winter Park 11.99 11.87 13.60 12.36 16.07 -
73 Andrew Durant SR Tohopekaliga 12.82 8.92 11.31 12.56 11.94 -
74 Mazen Elgamal SO Celebration 14.62 11.85 12.60 12.60 9.58 -
76 Mycahi Terry SR East River 9.35 13.52 14.15 12.63 16.30 -