February 24, 2023
|
Lake Minneola - Minneola, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Devin Makousky SR Rockledge 4:20.33 4:20.33 3:38.68 3:36.08 4:35.95 10
2 Logan Chapman SR Rockledge 4:33.64 5:47.53 3:25.23 3:27.97 5:36.58 8
3 Damian Spurrier FR Wildwood 4:40.74 4:57.59 3:58.63 3:33.37 3:55.83 6
4 Levi Lee SO Poinciana 4:43.79 5:03.66 3:30.01 5:51.90 5:17.85 5
5 Miguel Cruz JR Vanguard (Ocala) 4:44.82 4:10.65 3:47.86 6:04.57 3:27.92 4
6 Cristian Calderon SR Rockledge 4:45.02 5:50.58 3:33.77 4:05.12 4:39.32 3
7 Kruz Schembri SO Ridge Community 4:47.87 3:21.51 3:50.30 4:42.12 5:08.02 2
8 Matt Lammens SR Vanguard (Ocala) 4:49.96 3:40.37 4:23.87 5:33.46 5:53.76 1
9 Quinn Foster SO Satellite 4:50.10 5:33.62 4:26.90 6:08.43 4:47.20 -
10 Donovan Spears FR Mount Dora 4:52.03 5:47.52 3:56.55 4:28.67 4:25.75 -
11 Jared Lopez JR Dr. Phillips 4:53.11 6:00.53 4:29.67 5:25.36 6:15.18 -
12 Connor Carroll SR East Ridge 4:53.62 4:09.58 5:25.92 6:15.84 6:01.16 -
13 Kartik Koti SO Vanguard (Ocala) 4:55.13 5:12.84 4:46.28 3:59.06 4:28.57 -
14 Paden Whetten SR Lake Minneola 4:57.69 4:18.99 4:13.04 4:30.90 6:15.09 -
15 Erik Wasendorf JR Dr. Phillips 4:59.58 5:44.52 4:17.64 5:26.55 5:05.58 -
16 Madison Carty FR Satellite 5:00.70 6:03.85 4:51.68 5:33.78 4:51.68 -
17 Kahther Hassan SR Mount Dora 5:06.36 5:06.36 5:24.75 6:35.21 5:58.45 -
18 Caleb Kelley SO Tavares 5:07.33 3:50.50 5:28.85 5:38.07 3:41.28 -
19 Dylan Mccleary FR East Ridge 5:08.10 4:06.48 6:31.29 5:32.75 4:37.29 -
20 Elijah Toler SR Springstead 5:08.33 5:54.58 4:40.58 6:19.25 6:31.58 -
21 Isaac Rosario JR Springstead 5:08.45 4:40.69 4:43.78 5:45.47 5:02.29 -
22 Kevin Lederer JR East Ridge 5:10.31 4:39.28 4:08.25 5:01.00 3:40.32 -
23 Thalyson Viana JR South Lake 5:10.68 5:07.58 5:01.36 4:17.87 5:26.22 -
24 Daniel Payano SO Poinciana 5:11.01 4:58.57 3:47.04 5:39.00 3:43.93 -
25 Dylann Nieves SR South Lake 5:11.81 3:38.27 5:58.59 4:40.63 6:29.77 -
26 Allen Rojas JR North Marion 5:13.71 5:45.09 4:32.93 6:00.77 3:42.74 -
27 Christopher Teodoru JR Lake Minneola 5:14.56 4:36.82 4:58.84 6:48.93 4:55.69 -
28 Jovani Jean Baptiste FR Dr. Phillips 5:16.90 6:29.79 5:58.10 6:04.44 6:48.81 -
29 Timothy Doolan SO Satellite 5:17.11 4:35.89 4:45.40 5:17.11 6:33.22 -
30 Jude Aoun SO Mount Dora 5:22.50 4:11.55 3:55.43 5:32.18 4:37.35 -
31 Zachary McCollum JR Springstead 5:26.05 5:22.79 4:17.58 4:40.41 6:28.00 -
32 Tucker Pando JR Umatilla 5:27.64 4:18.84 6:49.55 6:06.96 6:39.72 -
33 David Serfass JR Wildwood 5:31.31 4:01.86 4:34.99 7:00.77 5:28.00 -
34 Sean Dukes SO Lake Minneola 5:33.42 5:36.76 4:16.74 4:50.08 3:53.40 -
35 Ian Reinhard SO Leesburg 5:34.57 6:21.41 6:04.69 4:31.01 6:04.69 -
36 Christian Compton SO North Marion 5:36.50 6:33.71 4:42.66 6:20.25 6:37.07 -
37 Rodgy Prosper FR Ocoee 5:40.93 5:13.66 4:08.88 4:15.70 4:36.16 -
38 Victor Rego SO Freedom (Orlando) 5:48.19 4:31.59 4:21.15 5:48.19 7:29.17 -
39 Andre Sherwood JR Tavares 5:55.40 6:55.82 4:54.99 7:42.02 5:55.40 -
40 Logan Wickson FR Tavares 6:01.09 6:01.09 6:58.87 4:45.27 6:58.87 -
41 Kaleo Fornoles SO South Lake 6:06.16 4:38.29 5:07.58 5:11.24 7:30.38 -
42 Maxxon Morancy JR Ocoee 6:09.99 6:35.89 5:18.20 7:46.19 5:44.09 -
43 Finn Rambau JR Freedom (Orlando) 6:13.48 5:32.40 5:06.26 5:39.87 5:02.52 -
44 Connor Sieni SR Weeki Wachee 6:14.52 5:10.86 8:06.88 7:44.41 7:03.21 -
45 Lukas Saenz JR Poinciana 6:15.12 6:52.64 7:37.65 6:52.64 4:33.84 -
46 Wyatt Scheunemann FR Umatilla 6:19.97 7:35.97 7:54.97 4:37.38 6:00.98 -
47 Isaiah Johnson SO Faith Christian 6:23.15 6:07.83 7:35.95 6:00.16 7:24.46 -
48 Rafael Sardina SO Freedom (Orlando) 6:25.03 6:21.18 5:42.68 5:54.23 4:37.23 -
49 Josiah Scott FR Faith Christian 6:48.98 6:12.18 5:10.83 5:43.55 5:19.01 -
50 Evan Nichols FR North Marion 6:49.97 6:21.28 5:19.78 7:39.17 7:26.87 -
51 Austin Scott SR Weeki Wachee 6:57.16 6:52.99 6:36.31 8:16.42 6:44.65 -
52 Noah Davis JR Weeki Wachee 7:27.20 6:24.60 5:21.99 7:40.62 7:04.84 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Kartik Koti SO Vanguard (Ocala) 4:55.13 5:24.65 -
25 Dylann Nieves SR South Lake 5:11.81 5:21.17 -
29 Timothy Doolan SO Satellite 5:17.11 5:36.14 -
45 Lukas Saenz JR Poinciana 6:15.12 4:48.85 -
50 Evan Nichols FR North Marion 6:49.97 7:18.67 -
52 Noah Davis JR Weeki Wachee 7:27.20 9:23.48 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Quinn Foster SO Satellite 4:50.10 3:46.28 4:50.10 -
16 Madison Carty FR Satellite 6:21.89 3:48.54 5:00.70 -
18 Caleb Kelley SO Tavares 4:33.53 4:21.23 5:07.33 -
28 Jovani Jean Baptiste FR Dr. Phillips 4:54.72 6:36.13 5:16.90 -
31 Zachary McCollum JR Springstead 4:40.41 5:48.88 5:26.05 -
37 Rodgy Prosper FR Ocoee 5:40.93 6:21.85 5:40.93 -
39 Andre Sherwood JR Tavares 7:06.48 6:16.73 5:55.40 -
40 Logan Wickson FR Tavares 7:38.59 6:08.32 6:01.09 -
42 Maxxon Morancy JR Ocoee 5:25.60 6:58.09 6:09.99 -
44 Connor Sieni SR Weeki Wachee 6:14.52 6:03.29 6:14.52 -
46 Wyatt Scheunemann FR Umatilla 7:47.37 8:10.17 6:19.97 -
47 Isaiah Johnson SO Faith Christian 6:57.64 6:34.65 6:23.15 -
48 Rafael Sardina SO Freedom (Orlando) 6:36.58 6:51.99 6:25.03 -
49 Josiah Scott FR Faith Christian 7:01.25 6:04.00 6:48.98 -
51 Austin Scott SR Weeki Wachee 6:19.62 5:50.42 6:57.16 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Erik Wasendorf JR Dr. Phillips 4:47.60 4:59.58 6:17.47 4:23.63 -
17 Kahther Hassan SR Mount Dora 4:02.03 5:06.36 5:55.38 4:05.09 -
19 Dylan Mccleary FR East Ridge 4:52.70 5:08.10 4:52.70 5:48.16 -
20 Elijah Toler SR Springstead 3:42.00 5:08.33 4:03.58 5:42.25 -
21 Isaac Rosario JR Springstead 5:20.79 5:08.45 3:48.26 5:23.88 -
23 Thalyson Viana JR South Lake 5:47.97 5:10.68 6:22.14 5:32.43 -
24 Daniel Payano SO Poinciana 5:01.68 5:11.01 4:24.36 4:58.57 -
30 Jude Aoun SO Mount Dora 4:47.03 5:22.50 5:35.40 3:52.20 -
33 David Serfass JR Wildwood 5:44.57 5:31.31 6:24.32 5:44.57 -
34 Sean Dukes SO Lake Minneola 5:56.76 5:33.42 5:03.42 4:36.74 -
35 Ian Reinhard SO Leesburg 4:27.66 5:34.57 4:41.04 5:11.15 -
36 Christian Compton SO North Marion 6:30.34 5:36.50 7:00.63 6:33.71 -
38 Victor Rego SO Freedom (Orlando) 4:31.59 5:48.19 7:18.72 4:24.63 -
41 Kaleo Fornoles SO South Lake 6:06.16 6:06.16 7:04.75 5:25.89 -
43 Finn Rambau JR Freedom (Orlando) 4:36.38 6:13.48 5:21.20 4:51.32 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Devin Makousky SR Rockledge 3:33.47 4:20.33 4:09.92 4:07.32 4:20.33 10
2 Logan Chapman SR Rockledge 4:00.81 5:28.37 5:47.53 5:17.43 4:33.64 8
3 Damian Spurrier FR Wildwood 4:57.59 5:17.24 3:33.37 4:04.25 4:40.74 6
4 Levi Lee SO Poinciana 5:57.58 3:52.71 3:49.87 4:18.25 4:43.79 5
5 Miguel Cruz JR Vanguard (Ocala) 4:39.13 5:21.85 4:10.65 5:50.33 4:44.82 4
6 Cristian Calderon SR Rockledge 6:04.83 3:36.62 5:07.83 4:22.22 4:45.02 3
7 Kruz Schembri SO Ridge Community 5:36.81 3:38.79 5:33.93 4:56.51 4:47.87 2
8 Matt Lammens SR Vanguard (Ocala) 4:38.37 3:34.57 5:39.26 5:36.36 4:49.96 1
10 Donovan Spears FR Mount Dora 5:59.20 5:24.16 5:59.20 4:49.11 4:52.03 -
11 Jared Lopez JR Dr. Phillips 4:44.32 4:00.35 3:33.97 5:37.08 4:53.11 -
12 Connor Carroll SR East Ridge 3:37.28 5:37.67 4:36.01 4:50.69 4:53.62 -
14 Paden Whetten SR Lake Minneola 3:40.29 5:51.28 6:03.19 6:12.12 4:57.69 -
22 Kevin Lederer JR East Ridge 3:58.94 6:18.58 4:29.97 5:35.14 5:10.31 -
26 Allen Rojas JR North Marion 3:49.01 5:29.40 4:10.97 6:29.00 5:13.71 -
27 Christopher Teodoru JR Lake Minneola 5:14.56 6:11.18 6:48.93 5:42.87 5:14.56 -
32 Tucker Pando JR Umatilla 6:16.79 3:52.63 6:36.45 4:48.33 5:27.64 -