May 5, 2022
|
Davenport - Davenport, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jesuit (Tampa) Ayden Lee, Donovan Terry, Devin Stevens, Jarriet Buie 3:25.46 3:33.52 3:21.43 4:13.81 3:51.65 2:53.23 10
2 Clewiston Frank Bussott, Micah Grooms, Chauncey Henry, Levarian Campbell 4:13.86 2:55.28 3:21.47 4:19.90 3:21.47 3:05.36 8
3 Calvary Christian (Clr) Garrett Barton, Carlos Quarles, Joe Friesz, Canaan Burnett 2:41.77 3:34.35 3:22.21 4:12.77 2:41.77 2:29.64 6
4 Parrish Liam Scanlan, Chris Kelley, James Williams, Jaiden Morris 3:45.17 2:46.25 3:30.44 2:27.31 3:40.97 4:16.74 5
5 Bishop Verot Daniel Adams, Ethan Bruehl, Cooper Banks, Grayson Tubbs 3:20.05 4:19.01 3:30.57 2:27.40 2:50.57 3:57.95 4
6 McKeel Erikson Wills, Ahmad Tillery, Isaac Morrison, Gio Burke 3:56.88 3:48.34 3:33.40 3:31.27 4:03.28 4:28.89 3
7 Tampa Catholic Caden Tate, LJ Elwin, Alex Mejia, Jay Anastaisa 4:37.46 4:31.06 3:33.43 4:11.85 3:50.51 3:20.63 2
8 Gibbs Al'zaveon Harris, Andre Walton, Austin Weaver, Otto Linkogle 4:36.98 2:56.07 3:34.71 2:43.18 3:06.80 4:28.39 1
9 Berkeley Prep Wolfgang Weber, Nathan Bishop, Robert Joseph, Sam Adebonojo 4:20.49 4:18.34 3:35.28 4:24.80 4:14.03 4:37.72 -
10 Lakewood Jayln Bethune, Samuel Holloway, Cole Summers, James Morrow 3:23.55 4:17.69 3:36.54 3:43.04 4:09.02 2:35.91 -
11 Sebring Dylan Bond, Zamarion Albritton, Jalen Knighten, Rian DeJesus 4:43.01 3:45.53 3:41.10 4:43.01 3:25.63 4:27.54 -
12 Lemon Bay Daylan Craft, Dawson Truong, Hayden Gentry, Jacob Perry 3:35.55 3:59.99 3:42.21 4:19.99 3:33.33 4:02.21 -
13 Port Charlotte Brandon Williams, Avyon Dowdell, Nicheal Fuller, Kauhner Mault 4:02.87 3:51.73 3:42.81 4:27.38 4:40.74 2:58.25 -
14 Lake Region Makhia Davis, Quan'Tavios Callaway, Tylan Idleburg, Michael Mclaurin 2:53.95 3:52.69 3:45.91 4:22.06 3:07.51 2:51.70 -
15 Frostproof Freddy Bell, Daiveon Pittman, Sean Cobb, Jelaun Bennett 2:59.31 4:41.08 4:02.31 4:45.93 3:45.35 2:59.31 -
  Davenport Elias Dure, Chris Jean-Jacques, Jamar McKinney, Seth McWorter DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
6 McKeel Wills, Tillery, Morrison, Burke 3:33.40 3
8 Gibbs Harris, Walton, Weaver, Linkogle 3:34.71 1
10 Lakewood Bethune, Holloway, Summers, Morrow 3:36.54 -
12 Lemon Bay Craft, Truong, Gentry, Perry 3:42.21 -
13 Port Charlotte Williams, Dowdell, Fuller, Mault 3:42.81 -
14 Lake Region Davis, Callaway, Idleburg, Mclaurin 3:45.91 -
15 Frostproof Bell, Pittman, Cobb, Bennett 4:02.31 -
  Davenport Dure, Jean-Jacques, McKinney, McWorter DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Jesuit (Tampa) Lee, Terry, Stevens, Buie 3:21.43 4:15.82 10
2 Clewiston Bussott, Grooms, Henry, Campbell 3:21.47 3:55.72 8
3 Calvary Christian (Clr) Barton, Quarles, Friesz, Burnett 3:22.21 3:44.46 6
4 Parrish Scanlan, Kelley, Williams, Morris 3:30.44 3:17.82 5
5 Bishop Verot Adams, Bruehl, Banks, Tubbs 3:30.57 2:56.88 4
7 Tampa Catholic Tate, Elwin, Mejia, Anastaisa 3:33.43 2:40.08 2
9 Berkeley Prep Weber, Bishop, Joseph, Adebonojo 3:35.28 2:58.69 -
11 Sebring Bond, Albritton, Knighten, DeJesus 3:41.10 4:40.80 -