May 7, 2022
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 4A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Seminole (Sanford) Chasen Johnson, Marshae McDonald, Amari Turner, Justin Stephens 3:58.77 3:18.97 3:09.03 3:18.97 3:42.85 10
2 Flagler Palm Coast Vijay Weeden, Thomonte Curry, Isaiah Joseph, Dennis Murray 4:07.12 2:43.42 3:29.26 3:19.29 2:59.37 8
3 Niceville Eon Morris, Maddax Fayard, Demontre Allen, Dawson Isbell 4:13.20 3:37.03 4:19.23 3:20.95 2:50.81 6
4 Bartram Trail Drew Kash, Chase Phillips, James Reid, Ryan Weigel 3:23.11 4:11.86 3:31.24 3:23.11 3:14.99 5
5 First Coast Mekhii Morris-Heron, Daliyl Gross, Joshua Platt, Jermari Carneygee 3:44.03 3:50.14 4:24.76 3:23.66 2:26.64 4
6 West Port Brandon Noble, Jy'lique Barnes, Certain Williams, Kyle Verdi 3:38.29 4:07.12 3:27.99 3:25.93 3:38.29 3
7 Sandalwood David Terry, Khalil Ward, Elijah Copes, Kaleb Tankard 2:36.85 3:34.63 4:24.16 3:26.37 4:17.97 2
8 Buchholz Ja'Carree Kelly, Adrian Sermons, Mikhail Skapinski, Evan Fleming 3:16.09 2:34.81 2:47.20 3:26.41 4:13.89 1
9 Hagerty Ryan Farwig, Kym Miller, Jace Vail, Miguel Pantojas 4:17.40 4:04.95 2:58.52 3:27.58 4:27.78 -
10 DeLand Avian Edwards-Pla, Jamil Cunningham, Arden Myrie, Michael Soto, Jr. 3:17.33 3:44.33 4:19.64 3:27.71 3:52.64 -
11 Spruce Creek Damarko Evans, Keshawn Mobley, Travius Davis, David Onwunali 3:55.59 3:18.06 3:47.25 3:28.48 4:08.10 -
12 West Orange Alessandro Greco, Sidney Rogers, Brandon Davis, Djerlensky Nicolas 3:16.17 3:51.65 3:18.26 3:28.69 3:07.83 -
13 Tate DeAmetrius Powell, Abiola Adigun, Ethan Chavers, Latrell Dukes 3:41.27 4:04.23 2:38.65 3:28.74 4:12.58 -
14 Apopka Najji Darcelin, Ashton Reed, Noah Musselwhite, Donovan Horne 3:18.72 4:21.47 3:10.35 3:29.17 3:39.63 -
  Evans Brandon Jacobs, Jordan Pierre, Robert Coleman, Jaydyn Govia DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
5 First Coast Morris-Heron, Gross, Platt, Carneygee 3:23.66 4:12.54 4
6 West Port Noble, Barnes, Williams, Verdi 3:25.93 3:03.28 3
8 Buchholz Kelly, Sermons, Skapinski, Fleming 3:26.41 3:28.48 1
9 Hagerty Farwig, Miller, Vail, Pantojas 3:27.58 3:06.83 -
11 Spruce Creek Evans, Mobley, Davis, Onwunali 3:28.48 4:10.18 -
12 West Orange Greco, Rogers, Davis, Nicolas 3:28.69 3:09.91 -
13 Tate Powell, Adigun, Chavers, Dukes 3:28.74 3:47.53 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Seminole (Sanford) Johnson, McDonald, Turner, Stephens 2:47.14 3:38.87 3:18.97 3:11.02 2:35.20 10
2 Flagler Palm Coast Weeden, Curry, Joseph, Murray 2:33.46 4:03.14 3:19.29 3:21.29 3:13.32 8
3 Niceville Morris, Fayard, Allen, Isbell 3:53.11 2:46.79 3:20.95 2:28.71 3:37.03 6
4 Bartram Trail Kash, Phillips, Reid, Weigel 3:04.83 3:06.87 3:23.11 3:37.33 3:33.27 5
7 Sandalwood Terry, Ward, Copes, Tankard 2:45.10 3:42.88 3:26.37 2:59.55 3:36.69 2
10 DeLand Edwards-Pla, Cunningham, Myrie, Soto, Jr. 2:44.09 2:37.86 3:27.71 3:58.87 4:09.26 -
14 Apopka Darcelin, Reed, Musselwhite, Horne 4:06.82 2:55.71 3:29.17 4:17.28 2:28.51 -
  Evans Jacobs, Pierre, Coleman, Govia DNF DNF DNF DNF DNF -