April 23, 2022
|
Gulf Coast High School - Naples, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alec Miller JR Sarasota 4:24.91 10
2 Jordan Velasquez SR Palmetto Ridge 4:28.38 8
3 Evan Crane JR North Port 4:29.02 6
4 Riccardo Testini SR Riverview (Sarasota) 4:29.12 5
5 William Montanye SO Gulf Coast 4:29.17 4
6 Evan Meyer SR Lehigh 4:32.83 3
7 Nathaniel Goetz SR Sarasota 4:38.05 2
8 Jeremy Duque JR North Port 4:42.01 1
9 Ben Tary JR Venice 4:44.22 -
10 Jonathan Leatt FR Lakewood Ranch 4:46.19 -
11 Andrew Rodriquez SR Venice 4:55.75 -
12 Michael Wagner FR Lakewood Ranch 4:56.60 -
13 Austin Biller FR Sarasota 4:59.36 -
14 Vincent Bradbury SO Gulf Coast 5:00.87 -
15 Andrew Donnelly JR Riverview (Sarasota) 5:03.19 -
16 Ryan Tang SO Lehigh 5:04.08 -
17 Michael Avola SR Lehigh 5:04.76 -
18 Chase Johnson FR Manatee 5:06.96 -
19 Vicente Rivera FR Lakewood Ranch 5:13.89 -
20 Evan Barker FR Riverdale 5:15.61 -
21 Taggert Sabo FR North Port 5:17.71 -
22 Colton Schultz SO Manatee 5:21.70 -
23 Noah Bach JR Riverview (Sarasota) 5:23.55 -
24 Owen Kulp FR Riverdale 5:43.21 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Andrew Rodriquez SR Venice 4:55.75 -
12 Michael Wagner FR Lakewood Ranch 4:56.60 -
14 Vincent Bradbury SO Gulf Coast 5:00.87 -
15 Andrew Donnelly JR Riverview (Sarasota) 5:03.19 -
16 Ryan Tang SO Lehigh 5:04.08 -
18 Chase Johnson FR Manatee 5:06.96 -
19 Vicente Rivera FR Lakewood Ranch 5:13.89 -
20 Evan Barker FR Riverdale 5:15.61 -
22 Colton Schultz SO Manatee 5:21.70 -
23 Noah Bach JR Riverview (Sarasota) 5:23.55 -
24 Owen Kulp FR Riverdale 5:43.21 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alec Miller JR Sarasota 4:24.91 10
2 Jordan Velasquez SR Palmetto Ridge 4:28.38 8
3 Evan Crane JR North Port 4:29.02 6
4 Riccardo Testini SR Riverview (Sarasota) 4:29.12 5
5 William Montanye SO Gulf Coast 4:29.17 4
6 Evan Meyer SR Lehigh 4:32.83 3
7 Nathaniel Goetz SR Sarasota 4:38.05 2
8 Jeremy Duque JR North Port 4:42.01 1
9 Ben Tary JR Venice 4:44.22 -
10 Jonathan Leatt FR Lakewood Ranch 4:46.19 -
13 Austin Biller FR Sarasota 4:59.36 -
17 Michael Avola SR Lehigh 5:04.76 -
21 Taggert Sabo FR North Port 5:17.71 -