April 27, 2022
|
Spoto - Riverview, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Quinton Choyce SR Lennard 21.98 10 3.0
2 Michael McGee JR Bloomingdale 22.07 8 3.0
3 Hakeem Monroe SR Lennard 22.13 6 3.0
4 Amiir Austin SR Newsome 22.33 5 3.0
5 Russell Stroud JR Armwood 22.42 4 3.0
6 Ramsey Cole FR Lennard 22.47 3 2.5
7 Matthew Connally JR Newsome 22.54 2 3.0
8 Rukeem Stroud FR Tampa Bay Tech 22.73 1 3.0
9 Quentin Johnson SR Durant 23.04 - 2.5
10 Derick Palacios SO Durant 23.06 - 2.5
11 Jaekwon Howard SO Armwood 23.18 - 3.0
12 Connor Perkkio JR Durant 23.48 - 2.5
13 Mi'keviyon Mack JR Bloomingdale 23.52 - 3.1
14 Ryan Fields FR Riverview 23.98 - 3.1
15 Nathan McCarthy JR Tampa Bay Tech 23.98 - 3.1
16 Javion Collins SO Riverview 24.18 - 2.5
17 Chase Walker SR Plant 24.29 - 2.5
18 Nic Hedge SO Plant 24.37 - 3.1
19 Zion King-Collier JR Riverview 24.63 - 3.1
20 Joshua Mukendi JR Strawberry Crest 24.70 - 3.1
21 Jeremiah Evans SO Newsome 24.82 - 3.1
22 Jaden Baker JR Strawberry Crest 26.63 - 3.0
23 Adrian Avila SR Strawberry Crest 27.33 - 3.0
  Peter Essad SR Plant DNS    -
  Tony Marshall FR Tampa Bay Tech DNS    -
  Kason Stokes SO Armwood DNS    -
  Marlon Jackson SO Bloomingdale DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Matthew Connally JR Newsome 22.54 2
22 Jaden Baker JR Strawberry Crest 26.63 -
23 Adrian Avila SR Strawberry Crest 27.33 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Mi'keviyon Mack JR Bloomingdale 23.52 -
14 Ryan Fields FR Riverview 23.98 -
15 Nathan McCarthy JR Tampa Bay Tech 23.98 -
18 Nic Hedge SO Plant 24.37 -
19 Zion King-Collier JR Riverview 24.63 -
20 Joshua Mukendi JR Strawberry Crest 24.70 -
21 Jeremiah Evans SO Newsome 24.82 -
  Marlon Jackson SO Bloomingdale DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Ramsey Cole FR Lennard 22.47 3
9 Quentin Johnson SR Durant 23.04 -
10 Derick Palacios SO Durant 23.06 -
12 Connor Perkkio JR Durant 23.48 -
16 Javion Collins SO Riverview 24.18 -
17 Chase Walker SR Plant 24.29 -
  Tony Marshall FR Tampa Bay Tech DNS   
  Peter Essad SR Plant DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Quinton Choyce SR Lennard 21.98 10
2 Michael McGee JR Bloomingdale 22.07 8
3 Hakeem Monroe SR Lennard 22.13 6
4 Amiir Austin SR Newsome 22.33 5
5 Russell Stroud JR Armwood 22.42 4
8 Rukeem Stroud FR Tampa Bay Tech 22.73 1
11 Jaekwon Howard SO Armwood 23.18 -
  Kason Stokes SO Armwood DNS